Náročnost projektů Wunderwaffen

Zázračné zbraně, tajné zbraně a projekty, obrovská děla, podzemní továrny.
Odpovědět
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Náročnost projektů Wunderwaffen

Příspěvek od # »

Viděl jsem jeden dokument o Wunderwaffen, nic extra zajímavýho to nebylo, sem tam i nějaká ta do očí a uší bijící hloupost, dalo by se říct, že šlo o ztrátu 40 minut v životě lidským, ale zaujala mě tam jedna věta (za 40 minut to věru není moc)- tyto projekty prý měly zásadní význam na vyčerpání Německa co se barevných kovů a dalších nedostatkových komodit týká, které pak velmi citelně chyběly v konvenčních projektech (mezi ně počítám i proudové motory Jumo 004 atd.). Je to jeden z úplných blábolů, nebo jen klasická polopravda či ... dokonce pravda? :roll: :) Nemáte někdo ucelenější informace o náročnosti projektů Wunderwaffen z tohoto hlediska?
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Otázka je, co považují za Wunderwaffen :). Letadla (a to i ta, která lze za Wunderwaffen považovat - Ho 229, He 162, Bachem Natter) byla na konci války dělána především pomocí nedeficitních materiálů..těžko říct, jak v jiných oborech.
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Předpokládám asi hlavně V-2, protože tam vývoj a výroba opravdu mohla s některýma materiálama zamávat, u ostatních projektů nevím, tam se mi to nějak nezdá, protože se toho tolik zase nestavělo (myslim kusů, ne druhů) ...
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

No,pokud chceš V2,tak tu mám tento obrázek.

Obrázek
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Díky, ale nevím, jak souvisí s mojí otázkou :)
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

Předpokládám asi hlavně V-2, protože tam vývoj a výroba opravdu mohla s některýma materiálama zamávat,
Tam máš uvedené,z čeho se vyráběla.
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Sorry, ale tohle mi nic neobjasní :wink:
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Ono nemusí jít jen o nedostatkové materiály jako taky o ty lidi, co na tom pracovali. Od dělníků přes dopravce až po vojenskou obranu daných projektů a hlavně mozky, které mohli vymýšlet něco "důležitějšího".
Zrovna V2 není až tak jednostranně špatná. Jen těch vojenských tažení a odepsaných letadel co spojenci měli při ničení odpalovacích ramp bylo dost a taky morální dopad na obyvatelstvo (kdyby se to řádně provalilo ven a nedařilo se to tutlat).
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Jenom v Peenemünde pracovalo kolem 3.000 lidí, jasně, je to znát. Navíc, jak jsem psal jinde, cena jedný V-2 byla kolem 60.000 chlapohodin, což je ukrutně moc, když se to srovná se škodama, který nakonec způsobila.

Jinak na odpalovací zařízení V-2 žádný nálety nebyly, protože byly mobilní, odpalovaly se vesměs z mýtin kolem lesů (aby tam nefoukalo) a příprava k odpalu trvala cca. 6 hodin. Velkej útok byl na Peenemünde v rámci akce Hydra, to ano, jinak se útočilo na odpaliště V-1, kde si myslím, že šlo vyloženě o mrhání životama pilotů, protože až takovej problém V-1 nepředstavovaly a protiletadlovci na pobřeží měli nakonec velmi slušnou bilanci v jejich sestřelování.
Don't worry, pee happy.
kenpeter
vojín
vojín
Příspěvky: 16
Registrován: 24/9/2009, 22:03

Peniaze

Příspěvek od kenpeter »

Výroba V 1 stála dohromady 5 000 000 000 000 RM a výroba V 2 2 500 000 000 000 RM. Vyrábali sa totiž dosť neefektívnym spôsobom. V 2 je podstatne drahšia ako V 1, ale vyrobilo sa ich menej, preto sa do ich výroby investovala len polovica toho, čo do V 1.
Takže podľa mňa Wunderwaffen silne vyčerpali Tretiu ríšu po stránke finančnej.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

No a okrem iného to ušetrilo kopec dolárov a rubľov víťazným spojencom pri povojnovom výskume v raketovej oblasti. Ako sa vraví - "Ako keby našli."
Odpovědět

Zpět na „Wunderwaffen“