Obrněné vozidlo budoucnosti, část 2, střední podvozek

Cokoliv s pancířem mimo NATO a VS
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Obrněné vozidlo budoucnosti, část 2, střední podvozek

Příspěvek od Pátrač »

Komisaři udělej ty tabulky jakkoliv a pošli mi to na e-mail: anzac@seznam.cz

Já to potom převedu do obrázku a buď to vložím nebo Ti to vrátím už jako odkazy nebo hotové obrázky a vložíš si to sám.

Mě ten článke strašně zajímá ale takto ho nedokážu obsorbovat.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Re: Obrněné vozidlo budoucnosti, část 2, střední podvozek

Příspěvek od Petrz »

Stingray 120 - Koncept lehkého tanku

Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
[/url]
Celý koncept lehkého tanku je motivován snahou o vytvoření levného, vysoce pohyblivého stroje s mohutnou palebnou silou.

Vycházím z předpokladu že za cenu jednoho plnohodnotného MBT mohu vyrobit tak 4-5 těchto strojů. Ty pak disponují, i navzdory některým omezením, násobně vyšší palebnou silou než 1 MBT (leopard 2A4,M1A2 Abrams)


Stingray 120, jak už název napovídá, vychází z tanku Stingray II, z nějž jsem převzal korbu a na ní posadil věž se 120mm kanónem a systémem nabíjení ALS.


Základní schéma ukazuje obrázek 1).

Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
[/url]

Princip nabíjení ukazuje obrázek.2)

Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
[/url]



Z hlediska možností zbraňového systému by se dal Stingray 120 přirovnat k tanku Leclerc. Stejně jako francouzský tank,veze Stingray APFSDS v "západním stylu" (např. M829A2/A3) a zároveň disponuje automatickým nabíjecím systémem jež umožňuje rychlost palby až 15 ran/minutu. Rozdíl oproti leclercu je v tom, že všech 40 nábojů jež Stingray 120 veze, je uloženo v karuselu a jsou okamžitě k dispozici.

Systém řízení palby je u tanku Stingray 120, vzhledem k pouze dvoučlenné osádce a jedné termovizi (druhé generace), zhruba na úrovni tanku M1 Abrams. Stingray 120 tedy nedisponuje systémem Hunter-killer.

Nízká cena se pak odvíjí od absence sofistikovaného pancíře, relativně jednoduchého systému řízení palby a nutnosti vycvičit pouze dvoučelnnou osádku.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“