Střední tank T-34 / 76

lehké, střední a těžké tanky
Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od p3tris »

Mirek58 píše: U nás vytahli T34 taky z rašeliniště/2002/, ale než jsme ji stačili ofotit a prokoukat ,tak ji dali do šrotu . Jediný co jsem zaregistroval byl trám. kříž na věži, takže to byl kořistní kousek.
Pokuď to byl kořistní s navařenou pozorovací věžižkou (PzKpfw T-34 747(r)), tak je toho sešrotování velká škoda. V Lešanech by mu to slušelo.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od kenavf »

Alfik píše:Nejhorší je mořská voda. Na lodě se musí nýtovat taková "kapka" z kovu s vyšším ničením, a má předepsanou velikost na které se musí vyměnit.
Čo tým myslíš "vyšším ničením" akože "obetovaná anóda"?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Mirek58 »

p3tris:
Pro ty vejpitky bylo 200k, co inkasovali neodolatelná suma.
Ale až půjdu do důchodu, mám co dělat, někde tady koukal ze země lauf 75-88mm, tak je co hledat.Možná budu mít štěstí, lepší než kolega, co našel po Tigrovi jenom úlomky čelního pancíře.Zatím můj úlovek je pár min 82 a dva granáty 105mm.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Alfik »

kenavf píše:Čo tým myslíš "vyšším ničením" akože "obetovaná anóda"?
Přesně. Chtěl jsem to popsat tak aby to pochopili všichni.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od TonyHazard »

Mirek58 píše:p3tris:
Pro ty vejpitky bylo 200k, co inkasovali neodolatelná suma.....
Myslím, že nás trochu houpeš, za prvé, kdyby u nás někdo něco podobného vytáhl, tak se to proflákne a jsou u toho přinejmenším média a za druhé, pokud uvádíš "200K" jako 200,- Kč, je to hloupost, výkupní cena železa v té době se pohybovala kolem 2,- Kč za kg. Což při váze tanku by dělalo několik desítek tisíc. Příště si vymysli něco lepšího.

Dopl. : (200K) Příště to napiš srozumitelněji, i tak mi to nevychází.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od skelet »

200k = 200 tisíc Kč
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od kopapaka »

Alfik píše: Přesně. Chtěl jsem to popsat tak aby to pochopili všichni.
Já jsem to teda nepochopil :D To už je fakt lepší napsat přesný termín, stačí hodit do vyhledávače a mám to hned.
Nebo rovnou link na obsáhlejší vysvětlení... Když chceš být pochopený...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Mirek58 »

Tony , se vší úctou, manganová panc. ocel v kuse , homogení, bez příměsí se prodává do hutí za naprosto jinou cenu než obyč. šrot. Známý co likvidoval st. fabriky za obdobné složení oceli účtoval podle období a složení kolem 6-9kč za kilo. Jde především o složení a homogenitu dávky.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od TonyHazard »

Mirek58 píše:..... podle období a složení kolem 6-9kč za kilo...

Tohle je možné, já také nemyslel šrot, ale kvalitní ocel, v letech 2006-2007 se cena pohybovala nad 5,- Kč
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Mirek58 »

Tony:
I když jsem pro tebe "brouk Pytlík" , zkus počítat 27t ocel, tuna hliníku/ motor/ a kolik ti vyjde při 6-9 kč za kilo, ale při přímé dodávce do hutí?
A co se týká houpání, vím o místě kde jsou dva T55/54/ z 68. ale hloubka rašeliniště je tam asi 10-20m.
P.S:
Sám jsem je viděl na vlastí oči v srpnu 68, jak zapadaj do rašeliny. Chodili jsme tam na houby.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od El Diablo »

To by ten tank museli rozřezat, nejvyšší cena je za litinu do rozměru 40x40, za větší kusy je míň. Legovaný materiál v hutích moc nechtějí. Když sem se stěhoval a likvidoval dílnu tak za kola z převodovek dávali docela málo.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Mirek58 »

JIstě, záleží na huti jak velké kusy si objedná. A jak mi vysvětlili bývalí kladenští, tak po oceli legované manganem byla poptávka jako blázen/vsázka/.Asi vysoký obsah legovacích prvků a hlavně konstantní.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od p3tris »

Kluci, já myslím, že je docela zbytečný se přít o to, kolik za něj v hutích dostali. Ten tank měl hodnotu historickou. Škoda že se k tomu nedostal nějaký sběratel a nebo ještě lépe někdo z VHÚ a nezrekonstruovali ho. A pokud by se jednalo o nějaké starší verze T-34 nebo tu PzKpfw T-34 747(r), je to škoda ještě o to větší.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Mirek58 »

Přesně, to jsem těm chytrákům taky říkal, ale chechtáky na dlan je zaslepily. Když jsem dojel byl už na trajleru a napůl zaplachtovanej. Smůla.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od josefg »

Mirek58 píše:Přesně, to jsem těm chytrákům taky říkal, ale chechtáky na dlan je zaslepily. Když jsem dojel byl už na trajleru a napůl zaplachtovanej. Smůla.
Ani mně se to nezdá, navíc ponechat si nález čehokoliv aspoň trochu cenného bylo a je trestný čin, i kvůli zatajené tisícovce může mít člověk dost velký problém. A ten tank podle našich zákonů patřil státu a byla to zbraň hromadně účinná. V tanku by navíc mohla být i munice, kulomet a tak podobně. Ani dnes by to ještě nemuselo být promlčené. Navíc i pouhé neoznámení takového nálezu třetí osobou by mohlo být trestným činem. Radši bych v té debatě nepokračoval.
Obrázek

read between lines, read between lies
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Mirek58 »

Josefg: tady se toho ze země vytahalo/půdy, žumpy/ my jsme měli v žumpě MG 34/42/ i s nábojema hezky zabalený v olejovým papíru,na zahradě jsem vyhrabal ostrý 37/30/ asi padesát kousků/ dneska vím,že na zahradě byl lehkej flak , bylo mi deset roků ,když mi táta kvůli těm pokladům co jsem objevil nařezal, že jsem si tejden nesed.
P.S:
Ted k T34 byly představeny na Rudém náměstí na přehlídce k VŘSR a mě by zajímalo zda zahraniční delegace mohly zjistit, o jaký tank vlastně jde. Když podle všech německých pamětí byl pro W. totálním překvapením? Motor určitě poznali, znali ho z BT, kanon taky ale sílu pancíře? Co jsem viděl foto z té slávy tak byly v hrozné kvalitě. Podle příspěvku Pavlova z 10.měs.40 na velitelském shromáždění, rusové věděli o zesilování pancíře tanků W. / píše se tam o 45mm/.
Tak by mě zajímalo ,jestli ta přehlídka by nemohla být zdroj pro druhou stranu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od El Diablo »

Dokument od tvůrců World of Tanks ukazuje obnovu sovětského tanku T-34

11. března 2014
Video má přes půl hodiny a zachycuje příběh tří mužů, kteří se pustili od obnovy slavného ruského tanku T-34 v modelu z roku 1943.
Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/t-34-obnova-wo ... novinky_oz
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Beda »

kenavf píše:
Alfik píše:Nejhorší je mořská voda. Na lodě se musí nýtovat taková "kapka" z kovu s vyšším ničením, a má předepsanou velikost na které se musí vyměnit.
Čo tým myslíš "vyšším ničením" akože "obetovaná anóda"?
Na ocelove jachty se montuje nekolik zinkovych anod, tvar kapky, tak 15cm x 25 cm.
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Beda »

Prave probiha radioamaterske vysilani k 72. vyroci Stalingradskeho kotle.

Сталинград 72
1943-2015
В честь 72 годовщины победы в Сталинградской битве
и к 35-летию первой экспедиции "Сталинградское кольцо"

Tady je prilezitostny listek 47. tankove brigady s tankem T-34/76
http://stalingrad72.hamlog.ru/qsl.php?c=10667

Nevim jestli je to spravne misto, pokud ne tak to smazte, premistete.
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od absik »

Niekto tu chcel vedieť na akých ložiskách boli kolá - tak boli použité valivé ložiská. Na napínacom a hnacom boli bronzové klietky s valčekmi, pojazdové kolá boli na guličkových ložiskách. Keďže všetky kolá boli kryté vypuklými čiapočkami s tlakovou maznicou - mohlo by sa zdať že boli použité trecie ložiská s výstelkou. Priestor ložísk bol doplna natlačený polohustou vazelínou, tak skutočne funkčnosť kôl mohla byť zachovaná aj po niekoľkoročnom "pobyte" v slanej vode a nieto ešte v jemnom bahne (mohol by som popísať keď kolegovia vytiahli zbytky P-51D z rieky Nitra).
Mňa by skôr zaujímali prevedenia veží, pretože spracovávam panc. delostr. člny BKA a S-40 , stretol som sa z 3 prevedeniami veží(na týchto člnoch boli prevažne zabudované veže s tankov T-34/76) a rád by som získal viac info a odkazov, najlepšie pôv. ruských.

Obrázek
T-34/76 mod. ´43 1.tank.čsl.brigády (vtedy ešte 1.tp., na brigádu bol reorganizovaný na prelome 44/45) s označením vypálenej obce "Lidice",
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Tanky“