Střední tank T-34 / 76

lehké, střední a těžké tanky
Odpovědět
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

S tím tvrzením, že bílá místa neprorazí bych byl opatrný. Ukazuje to jen přibližná místa, kam střílet. Když si vezneš, že věž měla na boku téměř všude stejnou tloušťku, tak proč by byla průstřelná jen přesně uprostřed?
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Obrázek
Podívej se na ten tvar věže, při střelbě přímo z boku je zrova prostor toho "kolečka" aspoň přibližně kolmo... Navíc zrovna v tomto prostoru je průzor a pistolová střílna, to taky může něco dělat.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

kopapaka: No něco na tem asi bude :-) Docela by bylo zajímavé vědět, kam by měl střelec mířit, kdyby jel protivníkův tank šikmo. Tam by mu byly tečky prd platné.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

hydrostar píše:kopapaka: No něco na tem asi bude :-) Docela by bylo zajímavé vědět, kam by měl střelec mířit, kdyby jel protivníkův tank šikmo. Tam by mu byly tečky prd platné.
Na pás, po jehož zničení by se tank setrvačností stočil. :)
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Docela by bylo zajímavé vědět, kam by měl střelec mířit, kdyby jel protivníkův tank šikmo. Tam by mu byly tečky prd platné.
No, pokud vím, tak v tomto případě se doporučovalo nestřílet...
Šikmo ze předu je totiž nejhorší možná situace při střelbě na tank a ve většině případů střelec jen prozradí svou pozici.
Na pás, po jehož zničení by se tank setrvačností stočil. Usměv
Asi tak nějak...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

No také to bylo rpo mne překvapující.Ale asi to tak bude,udává se to i v Pantherfibelu(i když zde má T-34 přídavný pancíř).Nejsem si tím sice 100% jistý, ale bílá místa pravděpodobně představují neprůstřelné zóny.
Jak píše pokapaka věž je zaoblená a z výkresů je podle mého odhadu sklon(horizontální)asi 20-30°.Rozdíl tedy v odolnosti mezi kolmou a odchýlenou částí věže může být i 17%(pokud je sklon např. 25°).A jak udává kopakaka hraje v tom pravděpodobně roli i umístění rpůzorů a střelišť.
Není to ale záležitost pouze T-34,stejnou oblast na bocích věže mají i Sherman ,Matilda atd.(opět např podle Pantherfibelu).

mimochodem pochopili jste to o maskování tanku?

Jinak jsem našel zajímavou stránku www.tarrif.net , jsou tam základní technické informace(včetně průbojnosti kanónů),výkresy,fotky... nejen tanků.
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Našel jsem něco k podvozku :

Zleva : starší žebrované články šířky 500 mm, 550 mm široké žebrované, staré deskové, starý vzor 550 mm širokých článků

Obrázek

Zleva : hnací, tvarově se téměř neměnilo, modernizované lité se složitým žebrováním, nouzové celokovovové s vnitřním odpružením "stalingradské" používané v roce 1943, původní lisované používané i na tancích poválečné výroby, zcela vpravo novější verze napínacího kola

Obrázek
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Zde je uveden zajímavé foto T 34/76 ( verze rok 1941 ) s přidaným ( přivařeným ? ) pancířem horního čela korby. Jak zde bylo uvedeno, jednalo se o nouzové řešení z důvodu problémů s výrobou silnějších pancéřových plátů.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Panc%C3%A9 ... .A1n.C3.AD
Obrázek
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Nemohl jsem najít, ve které debatě je odkaz na signalizaci praporky, proto jsem to dal t typu tanku. Kdo bude vědět, kde je dotaz, sdělte mi to a já článek přemístím. Díky.

Na stropě věže T 34 verze 1939 / 1940 byl velký poklop, společný pro velitele i nabíječe. Na něm byl zakrývatelný otvor umožňující vysunutí signalizačního praporku. Signalizace probíhala následujícím způsobem.

- červený praporek samostatně v klidu znamenal "Stůj"
- červený praporek samostatně v pohybu do stran značil "Zpomal!"
- červený praporek samostatně v pohybu v ose stroje "Couvat!"
- žlutý praporek samostatně v klidu, či pohybu v ose stroje "Vpřed"
- žlutý praporek samostatně v klidu vykloněn do strany znamenal "Zatočit do naznačeného směru"
- oba praporky (žlutý a červený) současně krouživý pohyb kolmý k ose stroje "Nastartovat motory"
- oba praporky současně v "Semaforu" či "Morse" "Předání zprávy"

http://www.valka.cz/clanek_12644.html#ixzz0gxpXplLG
Obrázek
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Diablo »

Vložím sem pár foto co jsem nafotil v Nižnom Tagile

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Zajímavé fotky časopisu LIFE vydané v červenci 1950, z testovacího zařízení Aberdeen. Krásně na nich vyzní výškový rozdíl mezi T-34/76 prvních verzí a M4 Sherman
http://www.life.com/image/50872968
http://www.life.com/image/50872969
http://www.life.com/image/50872966
http://www.life.com/image/50872970
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Poválečné využití tanku, někde na Ostravsku
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od p3tris »

Vyproštění T-34 z rašeliny. Je nádherně zachovalý, včetně nátěru, munice do kanonu i kulometů a dokonce bedýnky s granáty.

kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od kenavf »

p3tris píše:Vyproštění T-34 z rašeliny. Je nádherně zachovalý, včetně nátěru, munice do kanonu i kulometů a dokonce bedýnky s granáty.
To vedľa vstupu vodiča je zarytý projektil?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Alchymista »

vyzerá to tak...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Skeptik »

Zajímavější ale je, že se po tak dlouhém pobytu v rašelině kola i pásy točí. Mazivem se asi nešetřilo :)
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Tunac »

Skeptik píše:Zajímavější ale je, že se po tak dlouhém pobytu v rašelině kola i pásy točí. Mazivem se asi nešetřilo :)
Nebo tam byly obrovské vůle :D
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Alfik »

V rašelině a bahně moc železo nerezne. Ani biol. materiály nepodléhají tak snadno ničení - viz archeol. nálezy v rašeliništích. Nejhorší je mořská voda. Na lodě se musí nýtovat taková "kapka" z kovu s vyšším ničením, a má předepsanou velikost na které se musí vyměnit.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
lamada
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 148
Registrován: 9/3/2009, 17:15

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od lamada »

Heuréka Alfíku - malinko jsi mne předeběhl - ale urá uhodil jsi hřebíček na hlavičku. Já stále doufám, že v předchozích dvou příspěvcích šlo o žert. 8-)
Obrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Střední tank T-34 / 76

Příspěvek od Mirek58 »

Chlapi, mám dotaz, na pojezdových kolech byly u T34 kuličková ložiska nebo kluzný ,bronzový?
U nás vytahli T34 taky z rašeliniště/2002/, ale než jsme ji stačili ofotit a prokoukat ,tak ji dali do šrotu . Jediný co jsem zaregistroval byl trám. kříž na věži, takže to byl kořistní kousek.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Tanky“