Nejstarší zbraně.

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav, Thór, Hektor

Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

Ok, to by sme mali. :D Ale k farbe, žiadne hovadiny typu zelené a modré štíty? Nezdá sa mi že by také nosili, ale zopár takých obrázkov som už videl. Tak či k tomu nevieš povedať čosi bližšie.
The Spartans do not ask how many but where they are - Agis II of Sparta
It is the brave man's part to live with glory, or with glory die - Sophocles
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Šturmovik-něco je na těchto stránkách.......http://www.legionsix.org/shield.htm
Je to sice v angličtině, ale většina odkazů je fakt k věci.Na klasických obdélníkových scutech legie převládá rudá.Jiné barvy (např. modrou,nebo bílé vzorování etc. používalo spíš jezdectvo a pomocné jednotky.Vyobrazení vícebarevních štítů pěšších legionářů jsem zaznamenal snad jedině na replice scuta d doby před reformou Gaia Maria.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Pri brouzdani po internetu jsem pred casem objevil skvelou stranku o vyzbroji a vystroji Rimskych legii. Pro Ty, kteri jsou obdarovani i jistou manualni zrucnosti, jsou tam postupy jak zhotovit napriklad Lorica Segmentata :!:
Link je: http://www.larp.com/legioxx/index.html
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

alibaba-skutečně, ty stránky jsou super. Prošel jsem těch stránek spoustu, ale tihle to mají zpracované asi zatím nejlíp.....
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Thor: No nasel jsem to pred delsi dobou kdyz jsem zajimal o konstrukci Lorica Segmentata. Byl jsem inspirovan pri navsteve nejvetsi Rimske mozaiky na zapad od Alp.
Tyto stranky obsahuji nejvic informaci z toho co jsem nasel. Uvazoval jsem pouzit i ty planky ale neni cas...
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

alibaba-že by jsi byl zakuklenej římskej centurion? :wink:
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Thor: Centurion ani tak ne... :lol:
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

alibaba-nejsi náhodou v nějakém klubu, který který si v mantinelech historických reálijí "hraje" na některou konkrétní legii- je jich poměrně dost a spousta i fakt vymakaných...
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Thor:
Na to uz bych nenasel vubec cas. Pravda, obzvlast tady v Britanii je znacne mnozstvi takovych skupin a ruzne dokumenty o rimskych legiich se dost casto objevuji na "History channel".
Jako obdivovatel historickych zbrani beru Rimske legie a jejich vyzbroj jako neco, co predbehlo dobu a s jejich zanikem nastal na nekolik staleti upadek. ( a nemyslim, ze se to tyce jenom zbrani a strategie )
Repliky takovych historickych "kousku" pokazde potesi me oko, a pokud jsou vlastnorucne vyrobene i ego.
Jinak je tady jeste Ebay.

Mimochodem, patrim do skupiny nadsencu Tvych clanku o legiich.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

alibaba-když jsem v úvodu běhu na dlouhou trať (zmapování všech Římských legií) v jednom z prvních postů uvedl, že byly naprostojedinečné a téměř neporazitelné, dostal jsem se hned s někým do sporu. Ovšem můj názor to nezměnilo a obdivuji je dodnes!

:shock: netušil jsem že existuje skupina nadšenců, kteří moje posty o legiích pravidelně čtou. Je sice pravda, že je pár přátel ( třeba Pátrač nebo Michan) kteří mě pokaždé když umdlévám znovu "nakopnou", ovšem že mezi ně patříš i ty je pro měvelmi radostné zjištění.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Thór píše:alibaba-když jsem v úvodu běhu na dlouhou trať (zmapování všech Římských legií) v jednom z prvních postů uvedl, že byly naprostojedinečné a téměř neporazitelné, dostal jsem se hned s někým do sporu. Ovšem můj názor to nezměnilo a obdivuji je dodnes!
Vzpomínám si na jeden starý film o Alfredu Velikém, sjednotile Anglie. Ten aby dokázal odvrátit pravidelné Vikingské útoky, se nechal ve starých spisech inspirovat římskou taktikou a sestavou. Tedy alespoň podle scénáře:-) nicméně at už je to fikce či nikoliv, můžete to ukázat, že pokud jste se i v době ranného středověku dostali ke starým antickým zdrojům (což nebylo jednoduché, protože věřící křesťan si přece nebude číst "barbarské" zdroje), mohli jste se inspirovat a svou šanci v boji mohem zvýšit. Ostatně i takévové válečné středověké stroje se vlastěn stavěli podle obrázků a schémat z doby antiky. Šlo jen o to ty zdroje znovu přečíst a pokusit se tak objevit znovu to, co již bylo jednou objeveno.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní národy“