Vánové

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav, Thór, Hektor

Vánové
Příspěvky: 8
Registrován: 30/1/2016, 19:01

Re: Vánové

Příspěvek od Vánové »

bat píše:Pro mě je tento článek osvěžující, ale asi jinak než pro ostatní. Pana Horáka jsem několikrát potkal jako již starého pána a jeho záběr zdaleka nekončil bádáním o Slovanech, ale i o fyzice, geologii, esoterických vědách a jiných naukách. Označil bych ho za vlídného podivína ve stylu pánů Bouvarda a Pécucheta ze seriálu Písaři.
Závist je v jistém slova smyslu porucha osobnosti.

"Fragmenty některých nápisů nehledejte... nenajdete je :)"
Všechny nápisy, které luštil pan Horák, jsem nalezl na internetu.

Pochlub se svým jménem, adresou a tím, co jsi napsal nebo nafilmoval :eek:
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánové

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Vánové píše: Nauč se nejprve českou gramatiku a pak se se mnou můžeš bavit.
Tady se nehraje na gramatiku, ale na fakta... A obracení pozornosti ke gramatice je zde neklamným důkazem, že autor takového "grammar nazi" výroku není moc pevný v kramflecích... (A to opomíjím fakt, že než si budeš moci dovolit určovat, kdo se TADY s tebou může a nemůže bavit, tak budeš muset ještě moc polívčičky spapat a hodně článků napsat, aby to někdo alespoň trochu bral vážně)
Vánové píše:Článek rozšiřuje vynikající kritiku údajného stěhování národů uveřejněnou před rokem http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=101&t=6596.
Obávám se, že ta "vynikající" kritika tu zase až tak slavně nedopadla a tak "vynikající" shledána nebyla... A stejně tak se obávám, že podobně dopadne i tebou předložená "vynikající" teorie....

PS: S tím útočným stylem diskuze tu dlouho nevydržíš... (přátelská rada)
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Vánové
Příspěvky: 8
Registrován: 30/1/2016, 19:01

Re: Vánové

Příspěvek od Vánové »

Aaron Goldstein píše:
Vánové píše: Tady se nehraje na gramatiku, ale na fakta... A obracení pozornosti ke gramatice je zde neklamným důkazem, že autor takového "grammar nazi"


Nehraj si na vševědoucího hodnotitele. Tady se na hodnocení nehraje, ale na fakta. Tvůj příspěvek se nevztahuje na článek a na fakta, ale jsou to všechno argumenty ad personam.
Přátelská rada: svoje sionazi hodnocení si uveřejňuj v nějakém židovském plácku.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánové

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Vánové píše: Přátelská rada: svoje sionazi hodnocení si uveřejňuj v nějakém židovském plácku.
Stejně tak se obávám, že útok na židovský původ ti na důvěryhodnosti nepřidá.... (A to opět opomíjím skutečnost, že na to abys určoval, co kdo kde může uveřejňovat jsi hodně malý pán)

Fráze "uveřejnit v židovském plácku" nebude asi dle české gramatiky(na které jsi tak bazíroval), že??? Plácek nebo plátek, Dalmácie nebo decimálka, hlavně, že ti nechybí entuziasmus upozorňovat jiné na gramatické chyby... :-)
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Vánové

Příspěvek od Zemakt »

Tak za mne to bohužel končí. Vcelku by mne zajímal původ slov atd., ale takhle..
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Vánové
Příspěvky: 8
Registrován: 30/1/2016, 19:01

Re: Vánové

Příspěvek od Vánové »

Aaron Goldstein píše:
Vánové píše:
(A to opomíjím fakt, že než si budeš moci dovolit určovat, kdo se TADY s tebou může a nemůže bavit, tak budeš muset ještě moc polívčičky spapat a hodně článků napsat, aby to někdo alespoň trochu bral vážně)
S kým se budu bavit, tak o tom rozhoduji skutečně výlučně já, drzý žide.
Kde jen mohou, tak se židé chvástají svou inteligencí. "Plácek" je nějaké malé prostranství; a "v" ve spojení se jménem označuje polohu, umístění uvnitř. Explicitně: v židovské hrobce.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12902
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vánové

Příspěvek od Rase »

Tak to budeme muset zase zamknout, než začnou padat banány
Rovnou asi i promazat

Chápu, že se Vánů dotklo, že byl jeho článek považován za spam, ale hned házet kolem sebe "židama" je poněkud... taky mu neříkáme že je "blbec"
Naposledy upravil(a) Rase dne 2/2/2016, 12:40, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4130
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Vánové

Příspěvek od Alfik »

1) Možná jsem měl ke svému příspěvku napsat, že to, co jsem sem postnul, je výňatek z mnohem delší práce kterou jsem na téma knihy O Slovanech úplně jinak napsal v roce 1997. Ta ovšem na Plabě logicky není - já na Palbu píšu teprve od r. 2006 nebo 2007. Ta práce jako celek bohužel už v psané podobě neexistuje (na webu jsou jen výňatky podobné tomuto), přišel jsem během dvou povodní o velkou část své práce stejně jako o svůj archiv, a po r. 2009 (druhá povodeň) jsem měl jiné starosti a zábavy než v devadesátých letech a tak jsem tyto už neobnovoval.
Pokud má kniha jiné, přepracované, novější vydání, mohu se juknout a přečíst, ale nemyslím že by bylo až tak odlišné aby to stálo za to. Ale nevylučuji že tomu tak bude.
A jako detail ještě: Moje práce nebyla kritikou, jak to možná vyznělo. Naopak, knihy "O Slovanech úplně jinak" si vážím stejně jako jejího autora a dost dlouhou dobu jsem byl ve styku jak s ním tak i s jinými jazyko- a genovědci, a přivedla mě k tomu právě tato kniha.
Výsledkem je, že mám (zvláště z genetiky) jen málo odpovědí - a mnohem více otázek než před tím :D a tak to má být.

2) Hindština a sanksrt jsou dva jazyky a v té části (výseku) kterou jsem sem dal jako příspěvek, píšu o hindštině. V dalších částech jsem psal i o sanskrtu. Jak hindština tak i snaskrt jsou jazyky satemové podskupiny indoevropských jazyků. Pro doplnění a vysvětlení: četl jsem Máhábháratu v originále, resp. kritickém srovnávacím překladu. Dlooouhé čtení :)

3) Obrázky tzv. "z netu" jsou právě dost problém. Internet je ze samé podstaty prostředí fungující na zákl. kopírování. A pak stačí původní chyba a ostatní to přejímají tak jak to je. Dříve (před internetem) takto vznikla např. fáma o obsahu železa ve špenátu (zdravím Pepka námořníka), nebo všechna náboženství. Vše co je založeno na víře (prorok zažil - ostatní mu věří ač sami nezažili).
Obrázky z netu nepovažuji za 100% doklad čehokoli. Na netu jsou i obrázky Aštara Šerana.
Nemůžu-li to, co je na obrázcích doložit na předmětech, nejsou k ničemu, a to je bohužel osud nemálo obrázků z knihy "O Slovanech úplně jinak", stejně jako (bohužel) třeba knihy "Vzpomínky na budoucnost".

4) Pokud máme nějaký indoevropský základ jazyka, a souč. způsob (resp. společnou filosofii) tvorby písmen, tzn. slabičná, založená na podobnosti nebo shodnosti se slovy, resp. začátky slov, je celkem logické, že dostaneme prakticky velmi podobné způsoby a styly písma v daném oikomenu, v tomto příp. v indoevropském. Jehož jsou Srbové hrdou součástí.

5) Za pomocí předpokládaného indoevropského prajazyka se lze srovnávací metodou naučit snadno a rychle většinu indoevropských jazyků. Lze také porozumět pohádkám a mýtům vč. náboženských, a bylo lze také rozluštit např. Chetitštinu (tu jak známo rozluštil Bedřich Hrozný na zákl. věty "voda a oheň se mají darovat", což je morálně-zákonná zásada s níž mch plně souhlasím a je vidět, že se svět a lidské potřeby od dob Chetitů nezměnily).
Za pomocí špatně pochopené a hlavně zvráceně praktikované genetiky se lidi posílali do plynu.

Nepřeceňujme genetiku, stejně jako lingvistiku. Jsou to vědy, a úkolem vědce není ani plít burinu, ani rozhodovat o to co je a co není burina. Úkolem vědce je jen a pouze popsat jak která rostlina roste.
Ještě jednou, pane kolego, já si práce p. Horáka a té knihy velmi vážím, ale nemohu nevidět kde "ujíždí". Plus, jak již zaznělo, této knihy je zhusta zneužíváno různými -isty. Ale to není chyba knihy ani autora.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánové

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Vánové píše: "Plácek" je nějaké malé prostranství; a "v" ve spojení se jménem označuje polohu, umístění uvnitř. Explicitně: v židovské hrobce.
Hezký pokus... Směšný, ale hezký... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Vánové

Příspěvek od jíra »

Pro uživatele "Vánové": Prosím pokračuj dál a přines sem ještě něco dalšího. Je to velice zajímavá a velmi podnětná práce a byla by opravdu veliká škoda, kdyby to tady zapadlo. Moc rád si přečtu další, třeba rozšiřující informace.
"Plácek" je nějaké malé prostranství; a "v" ve spojení se jménem označuje polohu, umístění uvnitř. Explicitně: v židovské hrobce.
Tvé brilantní lingvisické schopnosti jsou vskutku na úrovni. Opravdu jsi nám tu chyběl, piš prosím dál.

Nemazat prosím, může se z toho stát opravdu zajímavá diskuze.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Vánové
Příspěvky: 8
Registrován: 30/1/2016, 19:01

Re: Vánové

Příspěvek od Vánové »

Nad tím Mahabharátů sekám hlubokou poklonu.
Horák má ve své knize skutečně řadu věcných chyb. a některé jeho překlady jsou odrazem jeho vzdělání a možností. Dlouhá léta nemohl například najít překlad slova "kanopus". Zcela náhodou jsem to slovo našel v Diogenovi Laertovi (Životy ... proslulých filosofů) a tak jsem to mohl přeložit jako město, kde se potom postavila egyptská Alexandrie. Souvisí to s konopím a bylo to zřejmě město, přístav, kde se s ním obchodovalo. Také neměl internet.

V překladu tabulky KN As 1516 jsem uvedl odkud ty obrázky mám. Jedna varianta tabulky je z knihy Bedřicha Hrozného Nejstarší dějiny Přední Asie, Indie a Kréty. Druhá varianta tabulky KN .... je z článku nějakého Řeka. Třetí zdroj je oficielní transliterace a je opět z jedné knihy. kterou jsem okopíroval v Orientálním ústavu v Praze. Zdroje jsou tedy jednoznačně pravé.

Jde tedy o to, aby se Horák kriticky zhodnotil, aby se jeho překlady kriticky prošly a tam kde jsou chyby, aby se opravily. Pak s tím můžeme jít do mezinárodního ringu. Já žiju v zahraničí přes 50 let. Negativní reakce na srbštinu a slovanské jazyky jsou ve světě běžné. Je to práce židů. V Americe tisk ovládá 6 židovských rodin. To hovoří samo o sobě. Židé se 1917 zmocnili Ruska a do klína jim padlo neskutečné bohatství. Žid Džugašvili alias Stalin (džuga=žid, švili=syn) nechal dalšími židy jako byli Trockij, Dzeržinski, Jagoda, Ježov, Berija a další pozabíjet na 60 miliónů Rusů a jiných národností, vyvolali na Ukrajině hlad, kdy pomřelo 6 miliónů Ukrajinců a pak to všechno hodili na Rusy. Druhá světová byla opět zorganizována židy (firma Igen Farben), Hitler byl žid, Eichman byl žid, Himmler a mnoho dalších a dalších milióny nevinných mrtvých. Války jsou židovský kšeft. Jenom za 20. století mají židé na svědomí smrt a vraždy určitě kolem 100 miliónu lidí (čerpám z knihy Grigorije Petroviče Klimova - Boží národ).
Vánové
Příspěvky: 8
Registrován: 30/1/2016, 19:01

Re: Vánové

Příspěvek od Vánové »

Rase píše:Tak to budeme muset zase zamknout, než začnou padat banány
Rovnou asi i promazat

Chápu, že se Vánů dotklo, že byl jeho článek považován za spam, ale hned házet kolem sebe "židama" je poněkud... taky mu neříkáme že je "blbec"
Provokovat začal žid Aaron Goldstein, když mě napadl obratem "gramatický nazi".
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Vánové

Příspěvek od Pátrač »

Vánové:

Primo: Krasobruslení je skutečně krásný sport a občas se na taneční dvojice s potěšením podívám.

Secundo: Děkuji za to, že jsi mě upozornil na pravopisnou chybu. Jestli je to jediný argument, který jsi našel na obhajobu toho nesmyslu co jsi sem postnul, ani mi nevadí, že spolu nebudeme diskutovat. Za chybu se upřímně stydím, když píšu rychle, stává se mi to. Ale když se podívám co jsi sem nasypal Ty, až tak moc se stydět nemusím.

Tertio: postnul jsi sem soubor informací, které jsou pro mě neuchopitelné. Přímo jsem napsal, že je považuji za blbost. Protože to tak je, považuji to za blbost. Možná bych se dostal i k rozboru proč, dokonce jsem to rozpracoval, ale Ty nediskutuješ, a neneseš tedy jako autor pověstnou kůži na trh. Urážíš a to dost nejapně i lidi, co Ti dali korektní podnět. Na mě se klidně uraž - vyjel jsem na Tebe ostře a ostrou odpověď snesu.

Svým jménem a adresou se pochlubím, až Ty se pochlubíš tím samým u sebe. Nenafilmoval jsem nic, napsal jsem 297 vojensko-historických a technicko-historických prací různé délky a cyklus prací o pravěkých fortifikacích. Za poslední roky jsem realizoval na tato témata 78 přenášek, z toho 26 pro vysoké školy a univerzity.

Měj se hezky.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánové

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Vánové píše:firma Igen Farben
Ta firma se jmenuje IG Farben... Respektive I.G. Farbenindustrie AG (Interessen-Gemeinschaft Farbenindustrie)
Vánové píše:čerpám z knihy Grigorije Petroviče Klimova - Boží národ
což by autor tak "úžasné" knihy měl vědět...
Vánové píše: Provokovat začal žid Aaron Goldstein, když mě napadl obratem "gramatický nazi".
Reagoval jsem pouze na :
Vánové píše: Nauč se nejprve českou gramatiku a pak se se mnou můžeš bavit.
Netušil jsem jakým směrem se debata vyvine... Jinak bych adjektivum "gramatický" jistě vynechal...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Vánové

Příspěvek od Pátrač »

Vánové a Aaron -tímto momentem diskuse v tomto duchu necháte oba dva, nebo mě nakrknete. Pokud zde vidíte nějaký potenciál vzhledem k původnímu článku, dejte se do toho, ale toho co zde mezi vámi proběhlo už stačilo. Nebo celé téma smáznu, což bych nerad. Třeba v tom nějaký diskuse hodný podnět je.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17688
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Vánové

Příspěvek od skelet »

Doplnil bych.. uživatel Vanové dostal za své chování trvalý BAN a vlákno uzamykám.
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Ostatní národy“