Tartarie

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav

Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tartarie

Příspěvek od Polarfox »

Důkazy a "důkazy" se dají najít vždy pro cokoli v dostatečném počtu...v obecné mluvě se tomu většinou říká vytrhávání věcí z kontextu.

Aby jsi si nemyslel, já nemám žádné iluze o neomylnosti vědy a správnosti historie, ale nerad vidím, když je chybovost vědy/historie používána jako univerzální argument k postavení celé věci na hlavu a nahnání do absurdních rozměrů. Dále - neexistuje nic jako je univerzální popírání a zesměšnění. To je opět jen umělý konstrukt spiknutí, který je používán k ospravedlnění těchto alternativních věcí...neboli "všichni popírají pravdu a proto nemohu nic dokázat, protože mě stejně to obecné spiknutí semele...jediné místo, kde mohu šířit pravdu, je mezi svými, tedy těmi ostatními ostrakizovanými, jež jsou jediní nezaslepení a otevření" (v obecné mluvě se tomu říká ten nejvíce ovlivnitelný jedinec...jsou na to dokonce i výzkumy, i když patrně zpunktované spiknutím popíračů). Vše se svede na neschopnost a zaujatost současné vědy a je hotovo.

Jsem poslední člověk, který by se bránil hledání pravdy a novým výzkumům, protože čím více toho o dané věci vím, tím více poznávám, že řada "obecně známých" věcí je nepřesnost a někdy až blud. Ale vše má své hranice a někdy k zesměšnění prostě může dojít z toho prozaického důvodu, že si to prostě nic jiného ani skoro nezaslouží. Žijeme v éře konspiračních teorií, spiknutí a alternativní historie. Ten pověstný šproch pravdy, který na tom může být, je v té záplavě tak maličkatý a pokřivený, že je otázkou, jak se k němu stavět a jestli ho z té bažiny hrůzy vůbec lovit.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Hans Klos
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 8/10/2016, 09:04

Re: Tartarie

Příspěvek od Hans Klos »

Téma Tartarie je kontroverzní ale zajímavé, já článek chápu jako střípek z mozaiky, že historie se udála jinak než nás učili a učí ve školách jak to vymyslela křesťanská katolická církev.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Tartarie

Příspěvek od palo satko »

Petr C

On je vždy otazkou čo si kto pod civilizaciou predstavuje. Niekto univerzitnu knižnicu a niekto tenku keramiku. fakt je ten že Velka dnes zvana Euroazijska step začina pod moravskou Pálavou a konči v Mandžusku. (povodne končila až u usti Mississippi) na jej severnom okraji bola zima a nič než chov a lov nemal zmysel a preto pevne obydlia boli zbytočne a na jej južnom okrajiny bolo možne polnohospodarstvo, ktore vo svojej vyššej urovni je zavlahove a tak vedie k vystavbe trvalych sidiel a nakoniec miest.
To na severe sice bola civilzacia a schopnosti využivat prirodne zdroje boli dokladom vysokej invencie tamojšich ludi, ale že by sa u nich našla nejaka pramatka ludskeho pokroku sa predpokladat neda. V oblasti na juhu vznikali mesta velakrat velmi ludnate a v historickych dobach boli vedci, basnici a vladcovia tychto miest ozdobou (nie vždy civilzovanou) ludskej civilizacie. Mena ako Avicena, Tamerlan, alebo Omar Chajjám su pevne ukotvene v dejinach. Lenže toto vobec nebola nejaka tajna oblast.
Zostava stred, samotna euroazijska step. Ta vo svojej podstate nutila ludi kočovat so stadami, lebo na polhospodarstvo bola malo urodna a lovnej zvery bolo pre populacie malo. Nomadi si vytvorili komplexnu spoločnost a to čo im chybalo si zabespečovali dvomi sposobmi, obchodom a lupežou. Ich obchod bol založeny nielen na kožušinach ale aj na kovoch. Už davno pred skrotenim kona ludia vedeli tažit medenu rudu a med sa stala hlavnou komoditou v Euroazii. Pastieri v dnešnom Rusku, Kazachstane a Mongolsku rozvijali tažbu kovov. Robilo ich nielen nezavislymi pri vyrobe zbrani, ale aj med a neskor železo boli zdrojom vysokych prijmov. lenže ani tieto spoločnosti so silnou schopnosťou viest vojny nevytvorili žiadnu zahadnu civilizaciu. To ako žili sa naštastie da vykopat pri archeologii. Nič civilzačno mimoriadne tam nie je, len nečakane bohatstvo.
mysliet si, že tamoši bojovni ludia sa nejako radi spajali, alebo si nechali velmocensky vladnut, je nespravne. Občas sa niektoremu z vodcov podarilo zaviest svoju moc nad večšou oblastou, ale to len do času, než došlo opät k rozdrobenosti. Tartaria je len nazov oblasti, značne nesurodej, nejednotnej a roznymi sposobmi sa vyvyjajucej oblasti.
Obrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tartarie

Příspěvek od Polarfox »

palo satko píše:Tartaria je len nazov oblasti, značne nesurodej, nejednotnej a roznymi sposobmi sa vyvyjajucej oblasti.
Přesně tak. Je to velice hrubé geografické označení. Představme si, že jsme Evropané dob dávno minulých, někde mezi ruskými knížectvími, Persií, Indií a Čínou máme obrovské území, nám v podstatě neznámé, spojované spíše s Mongoly a jinými stepními národy, v bůhvíjakém mixu kmenů, států a pseudostátů, tak jak ho asi nazveme? Co třeba Tartaria Magna? Krásný obecný název pro polobílou oblast na mapě, o které víme celkem prd a ještě dlouho vědět prd budeme, protože je mimo hlavní oblast světového dění a evropských mocenských zájmů. Tedy opravdu něco ve smyslu "Hic sunt leones" s přibližnou představou, jací lvi tam žijí.

Jenže pak přijde 21. století, ke strojům zasednou alternativci z přesvědčení i alternativci/trollové placení jistým státem těsně na západ od této praslavné imaginární říše (kteří pak sekundárně generují více alternativců z přesvědčení), udělají z prdu kuličku a začnou tím zahlcovat a rozkližovat informační prostor. Což je to, o co jde především...to že se na to pár jedinců chytne, zapojí to do svého světonázoru/paranoi a projektuje to dále, je spíše takový bonus. To že konspirativní teorie a alternativní kejkle nabraly v posledních letech takové obrátky není náhoda. To že došlo k raketovému nárůstu platforem, forem šíření a zrcadlových kopií, taktéž. Je to velice dobře živený ohýnek.

Takže kdykoli nějaký odrod téhle mašinérie zabloudí sem na Palbu, tak mi vstávají vlasy na hlavě...a je celkem jedno, jestli to je někdo z přesvědčení/sekundárního charakteru a nebo ho někdo platí. Efekt vyjde nastejno - rozklíží se diskuze, energie se spotřebovává na blbiny, portál se stává další platformou pro šíření/diskuzi o tomto pofidérním tématu na českém internetu a v horším případě se to zvrhne a normální lidi znechutí.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
strojmir
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 871
Registrován: 19/3/2011, 22:23

Re: Tartarie

Příspěvek od strojmir »

Polarfoxi na to se dá dívat z různých úhlů. Ta teorie o veliké a úmyslně zapomenuté říši je sice nejspíše nesmysl, ale i samotný příběh toho jak vznikla a co se kolem odehrává jsou dějiny a zajímavé. Já na to narazil náhodně. Kdosi na FB to sdílel z Aeronetu. Hned jsem to zkritizoval, ale chtěl jsem vědět něco více a nepřijde mě to až tak nezajímavé téma. Pozoruhodné je, že asi po týdnu co jsem to četl, jsem se náhodou potkal s Rusem (randí s ním jedna známá). Vcelku pohodový a zajímavý člověk se kterým bylo velmi zajímavé hovořit o jeho zkušenostech z ruské divočiny, Altaje atd...Typ co je schopný měsíc žít v tajze z toho co dá divočina. Zajímavé také bylo, že jeho babička prý byla z národa Alanů. Překvapilo mě, že když jsme hovořili o historii byl taktéž přesvědčený, že je zfalšovaná. No bylo toho více, ale vzbudilo to můj zájem a chtěl jsem zde také doplnit informace. Uvědomil jsem si, že o dějinách na východě mám jen hodně mlhavé představy a že je to škoda už jen protože odtamtud přišli nejen Slované , ale mnoho dalších národů. Chtěl jsem se taky zkusit dozvědět nějaký názor na tu mapu, kde v r. 1806 území, které bylo již dávno Ruské, bylo označené jako Tartary. Rusko přece nebylo žádnou neznámou, ale aktivním světovým hráčem. Samozřejmě mohlo jít o nějakou raritu...
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tartarie

Příspěvek od kenavf »

Ak niekto vymyslel také konštrukty o imaginárnej ríši,akú mali životnosť kedysi a je predpoklad že v súčastnej dobe by boli tie konštrukcie,o štátnom útvare z roku cca 1700,vyvrátené ešte skorej na nedostatok dôkazov(vykopávky,zmienky v histórii okolitých krajín)

(Rukopis Královédvorský a Zelenohorský,...)
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tartarie

Příspěvek od Polarfox »

strojmir píše:Ta teorie o veliké a úmyslně zapomenuté říši je sice nejspíše nesmysl, ale i samotný příběh toho jak vznikla a co se kolem odehrává jsou dějiny a zajímavé. Já na to narazil náhodně. Kdosi na FB to sdílel z Aeronetu. Hned jsem to zkritizoval, ale chtěl jsem vědět něco více a nepřijde mě to až tak nezajímavé téma.
Na 99,9% nesmysl. Ale i to by se dalo přežít, protože ačkoli Tartarie je nesmysl, tak život tam probíhal a byl zajímavý (což už ale nesouvisí s Tartarií). Pak se na to můžeme dívat z historického hlediska, zahodit blud a věnovat se zajímavým věcem. Jenže tady je šance tak 50/50, že to není ani tak blud, ale spíše provokace. Neboli práce Ruskem placeného trolla a jeden dílek z celé kampaně, která má z informačního prostoru udělat jednu velkou nechutnou, rozhádanou a zmatenou žumpu (což se zatím celkem daří)...funkčně i na pohled. A provokace by měla být utnuta v samém počátku, protože jinak se jí poskytuje prostor k životu a tedy plní svůj účel. V tomto případě to znamená, že i na Palba.cz, kteroužto stránku navštěvuje nemálo lidí, zakoření Tartarie jakožto informační smradlavá bomba, rozvine se o tom "diskuze" a pomůže to k šíření zmatku a žumpy. Je pak celkem jedno, jestli to sem nanesl někdo nevinně jako našlápnuté hovínko a nebo cíleně, páč efekt je stejný.
kenavf píše:Ak niekto vymyslel také konštrukty o imaginárnej ríši,akú mali životnosť kedysi a je predpoklad že v súčastnej dobe by boli tie konštrukcie,o štátnom útvare z roku cca 1700,vyvrátené ešte skorej na nedostatok dôkazov(vykopávky,zmienky v histórii okolitých krajín)(Rukopis Královédvorský a Zelenohorský,...)
Jenže důkazy nejsou v těchto případech úhelným kamenem. Tyhle konstrukty jsou (když vynecháme samotnou provokaci a zaměříme se jen na alternativce z přesvědčení) postaveny na tom, že v ně někdo chce věřit. A protože v ně chce věřit, tak bude ignorovat důkazy. I kdyby jsi snesl modré z nebe, tak vše bude zfalšované, zmanipulované, bude tu nějaké to spiknutí, šedá eminence v pozadí a další z arzenálu standardních technik alternativní/anti scény. Existence těchto konstruktů nestojí a nepadá na důkazech pro i proti, ale pouze na ochotě věřit tomu. Proto jsou v podstatě nevyvratitelné a nezničitelné. Jediný efektivní způsob boje s nimi je ignorovat je a dát jim tak málo životního prostoru a možnosti otravovat okolí, jak to jen jde.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Tartarie

Příspěvek od Pátrač »

Já se vám divím kolegové, že se o této blbosti ještě pořád dohadujete. Jsou lepší věci na přečtení a trávení času. Třeba Ferda Mravenec v cizích službách, nebo můj hrad ve vojenském újezdě Březina. :eek:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Hans Klos
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 8/10/2016, 09:04

Re: Tartarie

Příspěvek od Hans Klos »

Marco Polo ve svých cestopisech používal názvy měst, řek..... vyskytujících se na mapách Tartárie. Sibiř byla také propojena s Aljaškou a směr migrace byl ze Sibiře na Aljašku a nikoliv naopak.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tartarie

Příspěvek od Polarfox »

Když vezmu mapu, k tomu barvu a nacyntám ji přes většinu dnešních Spojených států a Kanady, ponechám názvy měst a řek a prohlásím to za Velkou Indiánii, tak bych měl být z obliga. Nejenže ilumináti, katolíci, USA či NWO potlačili historii o velkém slovanském státu, ale dokonce i o neméně důležité říši amerických domorodých obyvatel !! A jestli bylo možno potlačovat historii tak dlouho, že pravda o Velké Tartárii se začala zjevovat bohužel až cca před 5ti lety a ponejvíce v posledních 2 letech a to pouze v úzkém okruhu posledních enkláv zdravého rozumu, tak nenechme toto dopustit a neponechme dlít nebohou Indiánii v zapomnění. Nechť je rok 2016 znám jako rok znovuzrození Velké Indiánie, všem popíračům a pokusům světového spiknutí zničit pravdu navzdory! Pojďme bratři a sestry, brušme vidle, rétorické a historické vědomosti a také nehty pro cvakání do kláves při tvrdém souboji na stovkách zrcadlových alternativních webů, diskuzních fórech, facebooku a youtube. Sláva Tartárii a Indiánii!!
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Hans Klos
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 8/10/2016, 09:04

Re: Tartarie

Příspěvek od Hans Klos »

Si děláte srandu.
Začalo to při výstavbě přehrady Železná vrata mezi Rumunskem a Jugoslávií v lokalitách jako Lepenski vir, Vlasac .... u Dunaje objevili pozůstatky kultury, která používala nástroje, dělala sochy měly určité prvky architektury a podlahy obydlí z betonu. Muži měřili 190 cm ženy 180 cm dožívali se 80 let a nejstarší pozůstatky cca 10000 let př.kr.
Na sochách byly určité znaky, které někdo považuje za písmo a někdo dokonce spojuje s azbukou.
To všechno není někde stažené z internetu, ale v lokalitě je nádherné kryté muzeum ty sochy jsou paráda.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Tartarie

Příspěvek od palo satko »

hans Klos,
taka mala rada. Ozajstna veda je velakrat zaujimavejšia než bachorky. Vrele vam doporučujem knihu The Lost World of Old Europe, Danube Valey, 5000-3500 BC. a Prehistoric Copper Mining in Europe
5500–500 BC. Sam uvidite že fakty su zaujimavejšie než "strielanie zazrakov od pasu". A ma do aj druhu vyhodu. Možete sa o tychto dejinach bavit s tymi čo tomu rozumeju.
Obrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tartarie

Příspěvek od Polarfox »

Hans Klos: No nedělám si srandu...a když si ještě vezmeme, že nápisy v písmu Vinča (pokud se to zrovna považuje za písmo) byly nalezeny u vesničky Tărtăria, tak je Tartárie a její rozsah a přesah už zcela nenapadnutelný. A pokud k tomu přidáme to, že Tartárie měla kontakty s Indiánií přes Sibiř/Aljašku, tak není divu, že moderní historie řízená kleriky a židozednáři obě tyto spřátelené říše zazdila.

Palo satko: Když pravda je "nuda" a moc šedivá, ne černobílá...a zavání, no..no..pravdou a nedá se to elasticky kroutit podle aktuální politické a společenské situace.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tartarie

Příspěvek od Rase »

Slyšel jsem, že obyvatelé Indiánie vyhnali z Grónska vikingy :!:
:D
ps. tyhle bájné říše asi odnepaměti patří k lidským dějinám. Přeci jen už před tisíci let se lidé bavili příběhy o Atlantidě atd.
Spíš než celé "říše" mi přijde mnohem zajimavější hledat zapomenuté kultury a civilizace. Přeci jen i v severní Americe byly kultury, které stavěly pyramidy (bohužel z nepálených cihel). Jiné kultury fungovaly v povodí Amazonky (dokonce je i popsal jeden španěl - doma to měli za pohádku) po nich zbyla jen "terra preta". Nějaké zbytky zatopeného osídlení se našly i pod černým mořem - velice stará města na pobřeží, která pohltilo moře (údajně současník Göbekli Tepe). Tohohle je spousta. Ale říše jsou opravdu pitomost. Stačí se podívat jak fungovala perská, nebo incká říše a je jasné, že všechna ta města, silnice atd. prostě nemůžou zmizet. Úvaha že říše dokáže fungovat bez centralizace moci (hlavní město) bez cest atd. je blbost. To už není říše. To už rovnou můžeme mluvit o "keltské říši" :D
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Petr C
vojín
vojín
Příspěvky: 11
Registrován: 9/9/2015, 15:17

Re: Tartarie

Příspěvek od Petr C »

Polarfox a spol:
Téma Tartárie je součástí Encyklopedia Britanica, prý tehdy velmi uznávané publikace. Zpochybňuješ tedy oficiální písemné dokumenty (mapy, vlajky, popisy vzájemných jednání, rodokmeny vládců apod.)? Já myslím, že to jsou pro začátek velmi solidní podklady pro zahájení seriózního vědeckého výzkumu.

Nebo co kdybychom téma Tartarie zamkli a každého, kdo ho otevře bychom nějak pranýřovali nebo rovnou vytěsnili z Palby a dalších "seriózních" médií? Bude to jistě snadnější, než se pídit po pravdě.
Já beru všechny pochybnosti a myslím že můj první příspěvek tomu nasvědčuje. Ale proč nějaké nové téma raději zesměšňovat, než se mu seriózně věnovat? To mi přijde velmi VELMI arogantní. Připomíná to středověkou církev, která dlouho jediná měla patent na rozum, stejně jako mnoho i současných zkostnatělých akademiků (u nás třeba "legendární" RNDr. Jiří Grygar, CSc.) - vzpomeňme na různá prohlášení - třeba že letadlo těžší vzduchu není možné, že země je placatá, že rychlost vlaku nemůže překročit 40 mil/hodinu, že z nebe nemohou padat kameny nebo že hledat Tróju je nesmysl a mnoho dalších podobných "světonázorů a vědeckých poznatků", tehdejších oficiálními a nejvýznamnějšími autoritami tvrzených a tvrdě prosazovaných.
Dnes by to vše bylo k smíchu, kdybychom se stále nechovali stejně.
Polarfoxi, ty máš odvahu tvrdit, že neexistuje žádné potlačování vědy? A co známý fakt, že koho nevydávají v několika "vyhlášených" vědeckých časopisech, že má mnohem větší problém, dostat se ke grantům a dotacím, co pokusy třeba v ČR s novými způsoby léčby rakoviny, co skoro fanatický boj EU-úředníků proti různým vitamínovým preparátům, léčivým bylinám, homeopatii apod.? To má být vědecký pokrok a touha po poznání v praxi? :mrgreen: To snad ne.
Petr C
vojín
vojín
Příspěvky: 11
Registrován: 9/9/2015, 15:17

Re: Tartarie

Příspěvek od Petr C »

Ještě by možná bylo dobré připomenout, že za spoustou průlomových objevů na začátku skoro vždy stály pohádky, sny, pověsti, pomluvy, prostě všechno možné, jen ne "seriózní" věda. A kde by se tam také vzala. Jde přece o téma ztracené nebo ukryté.
To je přece na nás, abychom seriózně přistupovali k sobě, k okolí a ono pak bude i to poznání serózní a nezaujaté.

A také by bylo asi dobré připomenout, že za dobu naší civilizace jsme už mnohokrát mohli v přímém přenosu sledovat, jak fundamentální a "vědecky" podložené "pravdy" se kácely jak domečky z karet a jak tehdejší poznání vědy jsou časem bráni jako zajímaví pohádkáři a naivkové.
A stejné to bude i s dnešní vědou a jejími neomylnými obránci.
Neměli bychom nic brát moc vážně a pokrok bude snadnější a rychlejší.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tartarie

Příspěvek od kenavf »

Petr C píše:... máš odvahu tvrdit, že neexistuje žádné potlačování vědy? A co známý fakt, že koho nevydávají v několika "vyhlášených" vědeckých časopisech, že má mnohem větší problém, dostat se ke grantům a dotacím, co pokusy třeba v ČR s novými způsoby léčby rakoviny, co skoro fanatický boj EU-úředníků proti různým vitamínovým preparátům, léčivým bylinám, homeopatii apod.? To má být vědecký pokrok a touha po poznání v praxi? :mrgreen: To snad ne.
A ešte začni tú o chemtrails a o tom že američania neboli na Mesiaci. :razz:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Tartarie

Příspěvek od jíra »

Petr C -> Jak já ti rozumím, tvé rozhořčení dobře chápu. Třeba můj názor ohledně "přistání lunochodu na Měsíci", lidi odmítají jen tak, aniž by se opravdu zajímali. To, že Stanley Kubrick natočil přistání na Měsíci v nevadské poušti ve filmovém studiu je všem jasné a až na pár zabedněnců tomu věří všichni, tak kupodivu vyslání lunochodu na Měsíc, tuto jednoznačnou lež, berou lidi jako pravdu. Přitom když se logicky zamyslíš, tak jak asi mohli Rusové jezdit s tak malým vozítkem tak daleko od Země? Jak by tam nacpali elektroniku, když jenom nejmenší ruský počítač té doby zabíral několik podlaží, nepočítaje v to tiskárnu děrných štítků se třiceti zaměstnanci? Museli si to vymyslet a oblbnout lidi. Ještě možná je pravda, že uvnitř vozítka byl agent KGB-trpaslík a hýbal s ním on, to by se snad ještě s přimhouřením obou očí dalo akceptovat.

Prostě kdo není zabedněný a slepě nevěří "oficiální vědě a historii" (jakože třeba pití vody NEléčí rakovinu!!!!!!), tak ten tyto zjevné pravdy dokáže objevit a dostat se tak z vlivu té sebranky, která nám kontroluje životy pomocí družic.
Teď se jdu vykoupat v octě, chemtrails je svinstvo. A zkuste bronzovou, nebo lépe - stříbrnou pyramidu. Spí se v ní moc hezky a vyléčí vám to čakry.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tartarie

Příspěvek od skelet »

tak se zase všichni uklidníme ..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Tartarie

Příspěvek od Scrat »

Petr C píše:....Téma Tartárie je součástí Encyklopedia Britanica, prý tehdy velmi uznávané publikace. Zpochybňuješ tedy oficiální písemné dokumenty (mapy, vlajky, popisy vzájemných jednání, rodokmeny vládců apod.)? Já myslím, že to jsou pro začátek velmi solidní podklady pro zahájení seriózního vědeckého výzkumu....
Encyklopedií Britanica bych se zrovna moc neoháněl, nebo bychom tu mohli začít řešit velký a dosud neobjevený kontinent na jižní polokouli který tatáž publikace ve svém prvním vydání uváděla pod jménem Terra Australis Incognita a přitom vycházela z prací Aristotela a z mapy z 1. stol AD vytvořené Klaudiem Ptolemaiem Alexandrijským. Oba zdroje jsou zajisté velmi hodnověrné, zvláště Aristoteles. A ještě ještě v druhé polovině 18. stol bylo možné tento obrovský, tajemný kontinent najít na námořních mapách.

Každé vydání této encyklopedie je poplatné době vzniku a nikdo ti nezaručí že nějaká informace bude i za 20 let podána v nezměněné podobě. Jinak pokud se o Tartarii seriozně píše i v současném tak mi prosím sděl kde, mám Britanicu doma na CD tak bych se chtěl podívat.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Zamčeno

Zpět na „státy a říše“