Rozkol pravoslavné víry

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

My jsem zde tak nějak dospěli k závěru, že ani ne přímo car ale osobnost ke které by Rusové mohli vzhlížet, která by jejich vztah k zemi a víře dokázala zastřešit a propojit, to že by byl návod jak Rusko zvednout. Ne že by to momentálně až tak potřebovalo ale časem kdo ví.

No nic, prohlížej a když tak se ozvi.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Zdeněk
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 117
Registrován: 21/1/2009, 08:20
Bydliště: Vysoké Mýto

Příspěvek od Zdeněk »

Otázka také je, co znamená pro Rusko "zvednout se". Jestli ekonomický rozvoj, lepší podmínky pro život jednotlivce, respekt budící armáda ...
Rusko bylo v dějinách buď silné nebo slabé, ale od zániku předtatarské Rusi jeho obyvatelům už nikdy nežilo nějak zvlášť "dobře" dle našeho pojetí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Pro Rusko znamená zvednout se najít znovu společnou řeč a sjednotit se ve víře a k nalezení cesty zpět k matce vlasti. Až se jim to podaří, přijde to co jsi popsal ty:
- ekonomický rozvoj
- silná armáda
- velký vliv na dění ve světě
Na to jak se mají jednotlivci, Rusové až tak velký zřetel neberou. Rádi se dobře nají, napijí a pobaví ale na náš hon na majetek nejsou až tak vysazení i když samozřejmě i mezi nimi se najdou lidé extrémně bohatí.

V tom je jejich skrytá nebezpečnost. Dokáží bojovat i v podmínách a se zabezpečením, které by kterákoliv jiná armáda považovala za nemožné. Tato armáda chudých je velmi nebezpečná.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Povedané inak - Rusko a Rusov je možné zničiť, ale nie definitívne poraziť.
Pokiaľ je rus schopný aj najväčších obetí s jednoduchým komentárom "ródine nádo", tak sú neporaziteľný.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Mimořádně kvalitní barevné fotografie ...

Příspěvek od Kutuzov »

... z doby Carského Ruska. Na již zmíněném webu www.militaryphotos.net jsem náhodou narazil na soubor velice pěkných barevných fotografií zachycujících život v Carském Rusku - opravdu to stojí za podívání ...

http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... p?t=121733
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... 733&page=2
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... 733&page=5

Ale není mi zcela jasné, zda jsou původní nebo digitálně kolorované ...
Velmi doporučuji pravidelně sledovat nejrozsáhlejší thread tohoto webu a to ten věnovaný Rusku, SSSR a hlavně ruské armádě - opravdu to stojí za to projít těch zhruba 950 stran, je plný unikátních fotografií ... Pro zájemce - startuje to zde:

http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... hp?t=99988

To Ljubov - Jestli to ve světě a v naší zemi bude pokračovat tímto způsobem, bude velmi brzo velká spousta Čechů a obyvatel dalších zemí západní Evropy hledat v Rusku utočiště a nový domov - tak jako mí předci před 130 lety, kdy v Čechách byl hlad, neúroda a velká bída ... A naše opuštěné domovy zaberou navrátívší se sudetští němci - mé rodné město už začínají sporadicky osidlovat ...

http://www.blisty.cz/2009/1/26/art44974.html
http://www.blisty.cz/2009/1/14/art44745.html

Nakonec bude mít pravdu mnou už jednou citovaný pravoslavný kněz z této knihy (ttp://www.pravoslavi.cz/download/knihy/antonij.pdf) - přichází doba, že ten, kdo bude mít plechová kamínka bude king ...

Problém tzv "virtuálních peněz" zmínil dokonce už Putin v Davosu ...

http://www.novinky.cz/clanek/159924-kri ... avosu.html
Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Kutuzov - myslíš, že by bylo možné že by znovu mohli vzniknout naárodní enklávy jako byli volynští Čechové? To je velmi zajímavé - hlavně v tom že už jsem to nedávno slyšel přímo od jednoho Rusa, který s naší firmou spolupracuje - přímo mi řekl, že se udajně chystá nějaký projekt, který by lidi z našich a okolních zemí do Ruska přímo zval.

Jinak ty odkazy jsou naprosto super.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Pátrač píše:myslíš, že by bylo možné že by znovu mohli vzniknout naárodní enklávy jako byli volynští Čechové?
To asi těžko. Pracovití lidé najdou uplatnění buď doma nebo v rámci EU. Pro nemakačenky máme štědrou sociální síť. Co by kdo dělal v Rusku?
さようなら。
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Destrymane - takový krásný nápad a Ty to zařízneš jak penaltou sudí Spartu. :evil:

Jinak asi máš pravdu. Mě by tedy ani nenapadlo se tam stěhovat, ale naše vláda by to měla brát vážně. Pokud by se historie opakovala, bylo by kde brát vojáky do druhého armádního sboru .
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Zdeněk
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 117
Registrován: 21/1/2009, 08:20
Bydliště: Vysoké Mýto

Příspěvek od Zdeněk »

Destroymane, Rusové a Rusko mají bezpochyby spoustu problémů, když si dáš tu námahu a zkusíš číst Pátračovy řádky, tak zjistíš, že právě o tom mluví a pokouší se to pojmenovat. Tvůj univerzální všenázor "Rusáci jsou šmejdi" by se bezpochyby dobře vyjímal pod zpravodajstvím někde v Blesku, ale Pátračovi se opravdu divím, že s Tebou vůbec debatuje.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Nemám z poslední věty pocit, že by se Destroyman vyjádřil negativně na ruskou adresu. Spíše to chápu tak, "Co může Rusko v dnešní době nabídnout Evropanovi, resp. větší skupině Evropanů?"
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

To bylo moc hezky napsané. Ale zdá se, že jsem to už v nějaké knize četla, kde to bylo míněno pro celou lidskou populaci.. Kde to jen bylo.. Že by Hemingway a jeho Stařec a moře?

Kutuzove, ty fotky jsou naprosto úžasné! Děkuji moc. Ruský venkov jako vyšitý, brána v Samarkandu, Gruzie.. Hned se mi stýská.. Pročetla jsem úryvek z diskuse pod obrázky, kde je zmíněno, že je to původní verze od fotografa Sergeje Michajloviče Prokudina-Gorského. Jde tomu těžko uvěřit, ale je to krásný.
Pestré jako celá země. Ještě jednou ti děkuji. Nádhera.

Pátrači, to je zajímavé. Je to pro mě nová informace. Zmínil i nějaké detaily, jestli by zval jen určité skupiny obyvatel do nějakých konkrétních míst?
Kdo by co dělal v Rusku? Řekla bych, že to stejné, co jinde na světě. Jen by měl kolem sebe hezčí krajinu (kromě moskevských sídlišť typu Nový Arbat), lidi s trochu odlišným chováním a pravoslavné kostelíky. (Můj neobjektivní názor): Rusové nejsou šmejdi, ne větší než všichni ostatní. Když je někdo naštve, tak mu fláknou a pokud je potěší, pozvou ho domů na vodku. Mají rádi vtipy, spoustu jídla a chajdu v lese za městem; nesnáší urážky, nebaví je práce a raději se potulují po venku. Ale já to nemůžu vidět reálně, holt jsou to "moji" lidé.
Také si nemyslím, že by Destroyman zmiňoval něco protiruského, i kdyby, je to jeho názor a má stejnou váhu jako jiné.
V každém případě, je Rusko zvláštní zemí, která má jednak spoustu úžasných památek a odlišuje se od "západu", a dále své vlastní problémy, a to společenské i hospodářské.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Zdeňku, já naopak s Destroymanem diskutuji rád. Je to člověk znalý a to že se jeho pohled někdy jeví jako proti ruský nebo proti sovětský mi nevadí. Argumentuje čestně a za svým si stojí. A to se mi líbí.

Je to houževnatý společník v diskusi a já mám houževnaté lidi rád. Mají totiž výsledky. V diskusi i v práci. Jeho krátký vstup jsem pochopil stejně jako Hans. S. Je opravdu otázka jestli Rusko má lidem od nás co nabídnout. To je možná parketa pro Ljubov.

Ljubov - když to řeknu v kostce mělo by jít o projekt jak přelít část našich mozků ze zanikajícího strojírensví a propadajícího se automobilního průmyslu - u osobních vozidel a téměř zaniklého automobilního průmyslu nákladních vozidel k nim do Ruska. O počítačové experty až tak velký zájem není.
Jestli jsem to pochopil správně mělo by jít o oblasti kde jsou jejich nosné automobilky.Netuším jaké budou - pokud to není celé kravina - pobídky a nabídky ale mohlo by to být pro určitou skupinu lidí zajímavé.

A co bylo hezky napsané?
Naposledy upravil(a) Pátrač dne 29/1/2009, 16:10, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Myslela jsem větu, že člověka je možné zničit, ale ne porazit. Je mi to totiž nějaké povědomé, tak jsem napsala prvního autora, který mě napadl- Hemingway.
Aha, automobilový průmysl. Z velkých měst mě napadá Togliatti, ale určitě jich je mnohem víc. Jak se jedná o techniku, jsem v koncích. Možná na tom něco je. Nabídka by to mohla být zajímavá.
Těžko říct, jestli má Rusko co nabízet, záleží, co by lidé očekávali. Napadají Tě nějaké oblasti? Mohla bych se na to nějak kouknout, ale právě mě nic nenapadá..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Hans S.: Řečeno citátem z Cimrmana - "Děkuju ti náčelníku, že ses mě zastal." :wink:
Zdeněk: Docela by mě zajímalo, kde jsem napsal že Rusáci jsou šmejdi. Koneckonců - kdybych si to myslel, tak bych tak asi jednal jinak a nespolupracoval bych s ruskejma webama, například pro tenhle - http://pomnite-nas.ru./ - občas fotím ruský válečný hroby. Moje práce je třeba tady - http://www.pomnite-nas.ru/mshow.php?s_OID=2786
さようなら。
Uživatelský avatar
Zdeněk
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 117
Registrován: 21/1/2009, 08:20
Bydliště: Vysoké Mýto

Příspěvek od Zdeněk »

Asi Ti, Destroymane, dlužím omluvu. Tedy se omlouvám a musím říci, že jsem snad ještě neviděl fórum s tak zdvořilou a tematicky věcnou debatou v často velmi kontroverzních tematech jako tady na Palbě.
Obrázek
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

To Pátrač

Příspěvek od Kutuzov »

Opětovný vznik jinonárodních enkláv v Rusku (typu volynští Češi) ? Myslím, že je to možné a v budoucnosti velmi pravděpodobné ... ! Tuším někde na lentě jsem viděl výzvu k ruským židům, aby se vraceli do Ruska - ale tam byl vyslověně zájem o ty, kteří pracují v nanotechnologickém výzkumu. Před nějakou dobou jsem četl v Ekonomu rozhovor se dvěma Švýcary, kteří stejně jako mí předci v minulosti teď podnikají v zemědělství a ti tvrdili, že na začátku to bylo těžké, ale když okolí poznalo, že netouží po rychlém zbohatnutí a vyvezení výdělku z Ruska ven, tak že teď si to nemůžou vynachválit. Historie se začíná opakovat. V šedesátých a sedmdesátých letech předminulého století tehdejší ruský car po dohodě s německým a rakouských císařem umožnil usídlení neruských středo a západoevropských přistěhovalců na uzemí ruské říše - nejvíce se jich usídlilo na území Ukrajiny a vedli si tam velice dobře ku prospěchu svému i carského Ruska. Češi spolu s Němci byli výteční zemědělci - ostatně to byl zřejmě i záměr ruského cara, aby se místní obyvatelstvo něco naučilo - příbuzní mi vyprávěli, jak se Ukrajinci smáli Čechům, když je viděli, jak vozí hnůj na pole. Pak, když viděli tu několikanásobně vyšší úrodu, tak se křižovali a říkali, že Češi jsou "kouzelníci" - vůbec neznali hnojení ... Těch případů bylo mnoho ... A prospěch z toho měla i mateřská země přistěhovalců. Například můj praděda patřil k nejbohatším lidem v kraji, obchodoval se zemědělskými stroji, které vozil z Rakouska-Uherska a které i na Ukrajině opravoval. Zajímavé bylo i to, že volyńští Češi si zachovali své Rakousko-Uherské a později i Československé občanství a to i po nástupu bolševismu. Bolševici se po revoluci snažili část českého obyvatelstva přesvědčit, aby se svého občanství vzdali ve prospěch sovětského - pár rodin to tak udělalo a pak už je nikdo nikdy neviděl ... Nejstrašnejším obdobím byl hladomor na Ukrajině v třicátých letech. Má teta mi vyprávěla (byla nejstarší ze tří sester), jak ji její otec poslal něco obstarat do jedné ukrajinské vesnice a jak jen taktak vyvázla životem (schovala se u pravoslavného popa), když ji tam naháněli hladem šílení Ukrajinci, protože byla pěkně růžolící a baculatá ... V té době byl kanibalismus na Ukrajině velmi rozšířen - Solženicyn píše o mnoha případech, kdy rodiny zabíjely a jedly svoje děti. Pak přišla válka ... Má matka, vzpomínala, jak v roce 1941 s dědečkem utíkali ulicemi Žitomiru (kde zrovna byli na návštěvě u příbuzných) a jak kolem nich padaly německé bomby ... Ve vypáleném Českém Malíně měla naše rodina několik příbuzných ...

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%BD_Mal%C3%ADn

Co do počtu to byl největší masakr českého civilního obyvatelstva za druhé světové války - 374 obětí. Z obyvatel Českého Malína se zachránili akorát tři lidé - jedna stará žena, vracela se z pole a němečtí vojáci ji už nepustili do vesnice a dvě malé děti, šestiletý chlapec a dvanáctileté děvče, kteří se podhrabali pod vraty stodoly do které je Němci zavřeli (stráž před stodolou se slitovala a nechala je běžet). Matka mi vyprávěla, že ta dívka, co přežila, měla úplně bílé vlasy protože v té stodole viděla hořet své rodiče ...
Hlavní příčinou vypálení vesnice byla akce Ukrajinské povstalecké armády- UPA, která zorganizovala přepadení německého vojenského transportu. Velitel poté nařídil odvetu na domnělých pomocnících z řad civilního obyvatelstva.. Češi v tom tedy byli nevinně.
V tomto případě to bylo podobné, jak při vypálení francouzké obce Oradour-sur-Glane, kde se nacisti rovněž spletli v názvu obce ...

To Ljubov:
Hrdý prezident hrdého národa - docela Vám závidím ...

http://www.cdr.cz/a/26308
Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Takže se zdá že to co jsem zachatil a sem jen tak lehce nastehoval možná má reálné jádro. Co si budeme povídat ta obrovitá a de fakto málo obydlená země má obrovský potenciál. Je to obrovitý trh, kde se dá ledacos koupit a stejně tak velký kde by šlo ledacos prodat.

Počkáme a uvidíme. Jinak Vaše vysokoblahorodí Goleniščeve Kutuzove, Vaši předkové pochází z Volyně. Děda mého kocoura také. Přišel k nám se Svobodovým sborem a na Dukle byl těžce raněn. Byly to zajímavé večery kdy jsem si s ním povídal o životě na Volyni, o Dukle a o té šílenosti u Přerova. Je mi líto, že zemřel už v roce 1992, mohl jsem se dovědět více.

Jinak- velmi pěkný a zajímavý post. Tohle téma sice semlelo skoro všechno ale myslím, že je pořád přínosné a zajímavé.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

To Kutuzov:
Máš pravdu v tom, že Putin je pro formování současného Ruska velice důležitý, ukazuje mladým, jak by měl vypadat efektivně působící člověk. Obdivuji jeho vysokou míru inteligence, schopnost prosadit se a vládnout. Postavil zemi na nohy a dodal jí nový impuls. Zásluhy na obnově Ruska jsou nezpochybnitelné, vážím si ho, ale není to pro mě kult. Ale je to člověk, který dobře ví, jak na to.

Svůj názor na příběh Tvé rodiny neumím při nejlepší vůli formulovat, myslím, že by mu další slova pouze uškodila.. Nikdo z mých příbuzných se nestal obětí podobného zločinu. Jediný, kdo se střetl s nepohodlností režimu, byl manžel tety mého otce. Poslali ho na šest let nucených prací do gulagu a řekl si, že zkrátka musí přežít, aby svou ženu mohl ještě jednou vidět a přežil. Měl nějakou naději narozdíl od lidí v Tvých příbězích.
Těžko se mi potom hledají slova, která vystihují tyto lidi, díky nimž viděly ty dvě děti uhořet své rodiče. To už snad ani nejsou lidé.

Uměle vyvolaný hladomor na Ukrajině z let 1932-1933 je jedním z nejhorších činů Stalina. Každý den umíralo okolo 25 000 lidí, vesnice se doslova ztrácely. Výsledkem tohoto dvouletého období byla smrt dobré čtvrtiny populace celé Ukrajiny, z čehož byly necelé tři miliony dětí. Poslouchala jsem příběh, kdy se nějaká dívka vypravila na pole, aby se pokusila ukrást nějaké snopky obilí pro svou nemocnou matku. Sebrala ze země jeden shnilý klásek a na místě ji zastřelili. Když si představím, že je Stalin pořád jedním ze symbolů Ruska a pro některé lidi je vzorem, je mi ze sebe špatně. Nemůžu pochopit, jak můžu být součástí takového národa a hlásit se k jeho minulosti.
Obrázek
Svíčky- Kyjev 22. listopadu 2003.. Uctění obětem hladomoru na Ukrajině
Z Volyně neznám osobně nikoho, ale je to úžasný kout země. Navzdory své krvavé minulosti z druhé světové války si dokázala uchovat něco, co ji posouvá jinam než své okolí. Zůstala hrdá na svůj původ. Máte být na co hrdí. Čest všem lidem tohoto kraje..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

Kutuzov:
za vše mohli ukrajinšntí nacionalisti z UPA, kteří přepadli německý transport a přitom zabili pár německých vojáků.
To je jako měli nechat na pokoji a raději jim ukázat cestu??
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Nejsem sice Kutuzov, ale pochopila jsem celou větu takto:
Ne, já si nemyslím, že by měli nacionalisté z Ukrajiny mávat na Němce a navigovat je; zdá se mi nepravděpodobné, že by to Kutuzov myslel obráceně.
Zkrátka se domnívám, že ze situace pro Němce vyplynulo, že jsou vinní obyvatelé volyňské vesnice. Proto byla možná krátce poté vypálena a zmasakrováno obyvatelstvo. Kdyby Ukrajinci nezaútočili, možná by vesnice přežila bez úhony nebo by ji třeba obsadili později. Takže místní obyvatelé zaplatili za něco, co měl schytat někdo jiný a nemohli se proti tomu nijak bránit.. Nebo je také možné, že jsem to pochopila špatně, v tom případě je to moje chyba.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Odpovědět

Zpět na „ostatní“