Ella

Moderátoři: Pátrač, kacermiroslav, Bleu

Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Proč je tak vysoce hodnocena princezna Diana nebo Matka Tereza? Vždyť byly jen slušné! Dobrá logika Lome. Je tak vysoce hodnocena, protože se stala vzorem slušných lidí.
Kdo z nás by dokázal sbírat kusy těla nám blízkého člověka bezprostředně po jeho smrti? Kolik lidí je schopno ujmout se "cizích" dětí? Organizovat síť nemocnic apod.?
Nevím jak ty, ale já si takových lidí vysoce cením, byť jejich jméno nikdy nepoznám.
ObrázekObrázekObrázek
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

To skelet:

To jsem předpokládal, že to bude vyloženo tak, že si jich necením. Jen se mi prostě zdá, že když totéž dělá člověk obyčejný v obyčejných šatech, tak že se o tom nepíše.
Tyto oslavné (jinak jistě právem) věty vždy čtu o nějakých výše postavených lidech.
Samozřejmě obyčejný člověk nemůže organizovat síť nemocnic. O něco podobného jsem se i pokoušel (i když tedy méně významného) ale bylo na mne (neodborníka) pohlíženo s despektem. Mohu Vám zodpovědně prohlásit, že kdyby uznávaný Priessnitz se o podobné věci pokoušel nyní tak by se se zlou potázal. Bylo by to hodnoceno jako nezodpovědné pokusy na lidech laickou osobou.
Takže v jejím postavení měla jiné možnosti. To ale nesnižuje snahy obyčejných lidí, kteří konají v rámci svých možností. Bezdětná manželství si osvojují cizí děti zcela běžně.
A jinak Vás mohu ubezpečit, že se ostatků svých bližních neštítím - naopak.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Hezké šaty nosit musela, kdyby se dostavila na ples v sarafánu a s květovaným šátkem na hlavě, nejspíš by jí zavřeli do domácího vězení a pořídili jí nějakého lékaře.
O charitu se zajímala i před rokem 1905, zmiňovala jsem ty večírky, kde vybírala peníze na podporu chudých a na výstavbu nemocnic. Nutil ji někdo? Ne.
Je pravda, že se o ní mluví více, protože její sestra byla poslední carevna a ona sama patřila do okruhu nejbližších přátel cara. Nicméně si myslím, že v dnešní době se mluví skoro o každém klukovi, který skočí pro kamaráda do rybníku. Když by se objevila nějaká osobnost, která by zřídila špitály a sirotčince, nějaká zmínka by se snad našla.

Kdybych se ocitla na jejím místě a zjistila bych; že mám manžela, který je bisexuál a nemám děti, nikdy je pravděpodobně mít nebudu; rozvést se nemůžu a ještě bych se měla postarat o cizí děti, neudělala bych to. Ty děti samozřejmě nemohly za to, že jim zemřela matka a otec si vzal někoho jiného, ale stejně. Když by mi potom toho manžela zabili, nerozjela bych se do ulic pomáhat chudým. Zavřela bych se doma a nejspíš bych časem zešílela. Problémy jiných lidí by mi byly lhostejné, i kdyby byly vážnější než ty moje, myslela bych jen na sebe a na to, jaký jsem chudák. Že bych mohla třeba vybudovat lékárnu nebo investovat peníze podobným způsobem by mě ani nenapadlo.
Proto si jí vážím. Jsem ráda, že se na tom místě ocitla žena, která ho využila k dobrým účelům a zachovala se velice obdivuhodně.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Lom-vzhledem k tomu, že se jednalo o vysoce postavenou osobu,tak ve svém "rámci" byla opravdu "bílou vránou". Jinak ovšem nejsem příliš ochoten věřit tezi, že jakákoli "průměrná" či "nadprůměrná" žena, bude zbírat krvavou kaši, která zbyla z jejího manžela. Lome, viděl jsi někdy "in natura" takové "svinstvo" co zbyde z člověka po výbuchu? Nebo jinak, nějakou ošklivou mrtvolu? Pokud ano (o čemž mám důvodnou pochybnost), jak dlouho jsi zvracel a jak dlouho se ti o tom zdálo?
Já jsem přesvědčen, že její konání a jednání vybočuje. Pokud by tomu tak nebylo, pro historii, by zůstala "šedou myškou".

P.S. Celá historie členů carské rodiny,explicitně články Ljubov na toto téma, jsou pro mě velmi depresivní. Jsem přesvědčen, že toto téma na Palbu patří, už jenom proto, že se ženám a dětem z carské krve dostalo takové smrti, kterou bych byl schopen poskytnout jenom největším šmejdům.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

Kupodivu jsem mrtvolu viděl a mám za to, že vysloveně pěkných mrtvol ani mnoho není. Dokonce jsem s ní manipuloval.
Zvracet mne nenapadlo, více pociťuji lítost. Mnohem větší problémy mám s úkolem zabít králíka nebo slepici.
Také nepozoruji, že by někdo vysoce cenil pracovníky piteven kde se také vyskytují mrtvoly, navíc ve stadiu rozkladu.
Naopak se mne spíš dotýká když někdo nazve ostatky blízkého člověka svinstvem.
Osobně předpokládám, že by moje manželka (v případě, že by na mě byl spáchán pumový útok před domem) to taky uklidila. Není dost vhodné tím zatěžovat někoho cizího.
Pokud se jedná o to zdali by mu ten čin hned odpustila - tak to pevně doufám, že ne. Ale čert ví.
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Thor :Myslím že když sbírala ostatky svého manžela, tak byla v těžkém šoku.
vV takovém stavu uděláš cokoliv i jako "průměrný" člověk.Není to nic podivného nebo hrdinského, je to běžný jev po takovém zážitku.A možná také zvracela když se dostala z toho šoku.

I když příspěvek je zpracován velmi pěkně.
Myslím že se tohle opravdu moc nehodí na portál o válce,tachnice a jsem rád že se to nezdá jen mě.
Neměla by se tady vůbec probírat politika a náboženství.Nebo rodiné poměry šlechticů či jiných osob, pokud se přímo nevztahují k problematice bojů,techniky atd.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

reddog - myslím si, že máš pravdu i ne. Ono je to těžké. Od tématu o pravoslavné círki se odvinula zajímavá debata, která se nakonec věnovala i přímo vojenským otázkám, na které by třeba jinak nepřišla řeč. A ve finále jsem se díky ní rozhoupal k práci o kozácích.

Z Elly asi nic opravdu vojenského nevypadne ale považuji to za zajímavý doplněk dějin Ruska a jejich završení neuspěchem v I.SV a událostmi kolem vzniklu Sovětského Ruska a dalšího vývoje.

Ohleně témat tohoto typu mě napadl jakýsi projekt, který by je dostal do souladu s Palbou pokud vyjdeme z válečně technického založení Palby. Ale nebude to hned. Pak by mohlo být vše v pořádku.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Děkuji, Thóre. Vzhledem k tomu, že doposud na nikoho z mé rodiny atentát nespáchali, tak si můžu jenom domýšlet, co bych udělala. Když Sergeji Alexandroviči ta bomba dopadla přímo do klína, moc celistvých částí z něj nezbylo. Kdyby se mi tento obrázek naskytl, tak bych pravděpodobně omdlela, a až bych se probrala a uvědomila si, jaká je situace, omdlela bych ještě jednou. Být Ellou, zavřela bych se doma, s nikým nemluvila a propadla bych bezbřehému alkoholismu a časem by mě deprese dohnaly ke skoku pod nejbližší vlak. Místo toho, abych si šla s vrahem promluvit, prosit za jeho milost a odpustit mu; bych si přála, aby hodně a dlouho trpěl.

Neumím posoudit, nakolik je to vhodné téma. Myslím, že konkrétně do osobností by se hodilo. Podle mě docela vystihuje situaci posledních let impéria. Když tak ho tedy admini smažte. Domnívám se, že tohle není portál pouze o válce; je pravda, že většina článků se jí a techniky v ní použité týká. Ale třeba sekce středověk, starověk se kromě bitev věnují i popisu států a jednotlivých národů. Zastřelení rodiny posledního cara je důležitý mezník dějin Ruska, od něho se postupně odvíjely další události. Kdyby je nezvraždili, mohlo být vše jinak. Za sebe soudím, že je publikovatelný, i když by nebyl hezký.

Nemyslím si, že její výjimečnost spočívala v tom, že posbírala ruce a nohy svého muže, ale v tom, jak nechala stavět špitály a pomáhala chudým. To je hlavní.
Asi jsem se zmýlila a poslala špatné téma, tak se omlouvám. Moje chyba. Plánuji ještě několik životopisů vládnoucích carů. Na nich nic špatného nevidím, války vedli všichni. Psát o konkrétních vojácích Rudé armády samozřejmě můžu, tak se ještě jednou omlouvám za svůj omyl..

Jinak bych ovšem ocenila, kdyby mi názory "co to má být?" chodily ve formě PM. Číst to několikrát po sobě mi velkou radost nečiní. Děkuji. L.
Naposledy upravil(a) Ljubov dne 24/1/2009, 10:31, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Nejdříve trošku mimo téma. Jednoznačně stojím na straně Ljubov. Toto téma je zde na správném místě, protože popisuje zlomové období carského Ruska. Je to nastavené zrcadlo zákopovým bojům během Velké války a určitě tedy neuškodí poznat trošku více ze zákulisí míst, kde se o průběhu válek rozhodovalo. Pokud tedy někdo nesouhlasí s jeho umístěním, měl by se obrátit na admina, případně použít SZ směrem k autorovi. Takto na "skle" se vyjadřovat pochybovačně o tématu, bez nějakého dotazu nebo přípomínky k článku samotnému pouze odvádí čtenáře od úvodního textu.

A abych tedy taky jen neplkal a neodváděl téma dál, tak se chci zeptat. Pokud byla Ella vyhlášená malířka, zajímalo by mě, jestli některá z jejich děl jsou doposud dochována. Například nějaké ikony o kterých se autorka zmiňuje. Dál by mě zajímalo Ljobov, co si myslíš o tom, že carská rodina měla i po nastolení bolševického systému takovou podporu. Když si vezmu občanskou válku v Rusku, tak přeci na straně Rudých i Bílých muselo bojovat obrovské množství obyčejných mužiků, u kterých bych spíše v duchu Marxismu Leninismu očekával, že půjdou proti Carovi a jeho spolupracovníkům. Možná se tím i dostáváme k tématu, proč musela být celá carská rodina vyvražděna.
ObrázekObrázekObrázek
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

Z dálky zahlédla ohořelou kostru zdobeného kočáru, jejího muže výbuch roztrhal na kusy. Bomba mu dopadla přímo do klína. Dav na ulici sledoval, jak se na smrt bledá velkokněžna v překrásných vyšívaných šatech potácí po chodníku a sbírá zakrvácené ostatky milovaného muže.
V článku, na obrázku s názvem "kočár po výbuchu bomby", vidíme pravděpodobně jeho "ohořelou kostru". Lze na něm identifikovat sedačku kočího. Pokud tedy stav na obrázku odpovídá tomu co Ella viděla když k němu doběhla, je zde otázka, co se stalo s izvozčikem.
A to je to, co mně vždy nesedí. Kdo sbíral urozeného Sergeje Alexandroviče víme, dokonce i to, že dotyčná na sobě měla "překrásně vyšívané šaty" (vidno, že je nenosila jen kvůli dobročinným večírkům "Hezké šaty nosit musela, kdyby se dostavila na ples v sarafánu...").
Protože je korba úplně pryč lze předpokládat, že to i izvozčik pěkně koupil. Na toho ani atentátník nebral ohled.
A přitom je pravděpodobné, že nebyl bezdětný jako Sergej Alexandrovič a určitě nebyl "odpovědný za bídu, hlad a chudobu v zemi".

Nemohu než znova konstatovat, že obyčejní lidé v těchto líčeních prostě nehrají žádnou roli a rád bych věděl, zdali Jelizaveta Fjodorovna zaplatila rodině izvozčika za rozbitý kočár nebo alespoň dlužnou částku za tu poslední jízdu. Nemohla být tak krátká když přiběhla až už byl kočár shořelý a zbyla jen ohořelá kostra.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Nic proti Lome, ale Ljubov napsala životopis Elly. To co píšeš mi připadá zcela scestné. Divit se tedy, že nesleduje osudy kočího. Ty víš co se stalo s řidičem JFK nebo vojclem z Hitlerova bunkru po atentátu na AH?
Pokud se ti tento životopis nelíbí, tak přines poznatek co se s ním stalo nebo napiš životopis na základě svých informací. Pokud tě život Elly nezajímá tak ho zkrátka nečti.
Pro mne je 1000x zajímavější vědět co se dělo za zdmi ruského panovnického rodu před VŘSR, než jestli vdova od "Ivana" dostala vdovský důchod.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Mám jinou starost a to tu, že ten povoz nevypadá jako rozbitý výbuchem zevnitř. Kola nejsou vyvráceny, sníh pod povozem je bílý, žádné zbytky dřeva apod. Vypadá to jako by už někdo s tím povozem manipuloval anebo nastavil jiný pro dobré foto...

Jinak pěkné čtení a paní Ella vypadá na první fotce velmi pěkně......no nechám těch OT.

P.S. Vozka byl explozí odmrštěn několik metrů před kočár. Měl utrženou ruku a protože byl chudý nikdo se mu nevěnoval a na místě vykrvácel. Kůň byl také utracen.(tak nějak to mohlo být, ne?)
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

I. Ella kromě ikon malovala i obrazy květinových zátiší, prohledala jsem všechny stránky, které mě napadly, ale žádný výsledek to nepřineslo. Pouze jsem zjistila, že některé ikony vytvořila ve svém klášteře sv. Marie a Marty, tudíž by se měly nacházet v jeho kapli. Až budu někdy v Moskvě, zajdu se tam podívat (snad bude přístupný) a zkusím zjistit nějaké další podrobnosti.

II. Car byl pro chudé rolníky vždycky velký pojem. Naučili je, že car je osoba vyvolená bohem, nadpozemská bytost. Tisíciletí nevolnictví vytvořilo v každém Rusovi geny k poslouchání, plnění rozkazů a nepřemýšlení nad nimi. Samoděržaví bylo něco samozřejmého, pracovali na polích pro báťušku cara a nemuseli nad ničím dumat. Když byl podepsán Manifest o zrušení nevolnictví, najednou nevěděli, jak se získanou svobodou naložit a co dělat.
Nezní to ode mě moc dobře, ale kolikrát jen nejlepším prostředkem, jak Rusa přinutit pracovat, tělesný trest. Jinak si v klidu sedne na louku, občas se napije vodky a kouká do dálky. Nechce se mu orat pole nebo opravit díru ve střeše, proč by to dělal, že? Uznávám, že do práce se v Rusku nikomu nechce, v některých regionech ani žádná není a když jde někdo žádat o práci a má štěstí, řeknou mu: "Dobře, dáme ti práci, ale dostaneš málo.". Dotyčného napadne, že to nemá smysl, stejně zůstane chudý. Dál nepřemýšlí..
Kromě dozoru potřebuje mužik svého Boha reprezentovaného ikonou. Je pro něho důležité se k ní každý den modlit a je vcelku jedno, koho zobrazuje. Pokud by Bílí vyhlásili boj bolševikům pod praporem s podobiznou cara, domnívám se, že se přístup mužiků změnil. Panovník byl silná osobnost. Našla by se řada lidí ochotných bojovat za vladaře symbolizujícího jistotu, něco co znali a věděli, co mohou čekat.
Na otázku, proč byla carská rodina zavražděna není jednoznačná odpověď. Spojilo se mnoho faktorů.
1. Znamenali hrozbu pro nově vzniklý stát, jakýkoli Romanov mohl zničit nebo narušit plány.
2. Tento rod nechal popravit Leninova bratra, takže vůdce revoluce jistě toužil po pomstě.
3. Byli nejcennějšími vězni Rudých, tak se nemohli dostat do rukou nepřátel.
atd.

Obrázek
Carské děti

P.S. Děkuji

III. Myslím si, že byl ten obrázek poněkud upraven, protože je okolní sníh bílý a nikde není žádný člověk navzdory tomu, že atentátu přihlížela celá ulice. Kočí se jmenoval Andrej Rudinkin, zmínky o jeho rodině jsem žádné nenašla. Výbuch ho přímo nezabil, způsobil mu těžké popáleniny a tržné rány. Převezli ho do nejbližší nemocnice, v níž o tři dny později zemřel.
Kaljajevovým cílem bylo zlikvidovat velkoknížete Sergeje. Nejprve ho nezabil, protože viděl, že s ním cestují dvě malé děti a jeho žena. 18. února jel velkokníže sám. Souhlasím s tím, že Rudinkin na krachu země žádný podíl neměl. Možná atentátník nepřemýšlel, že by ho mohl zabít.
Kočár patřil Romanovské rodině, neměli tedy za co platit. Jestli obdržela jeho žena nějaké peníze nevím, uvádí se, že ji velkokněžna navštívila, tak jí nejspíš zaplatila nebo donesla nějaký dárek.
Velkokníže Sergej si byl vědom, jaké nebezpečí mu hrozí a svého služebníka na něj upozornil a on přesto zůstal v jeho službách. Možnost vrátit se domů dostal, počítal s tím, že ho na každé cest mohou zavraždit a přesto zůstal.
Na chudé lidi se neohlíží pouze historie, každého zajímají jen vlivní a bohatí. Jakýkoli problém odskáčou chudí jako první, proto se nedivím, že se nedochovalo více faktů.
Pokud máte, Lome, jiné informace vyvracející něco z toho, co jsem uvedla; budu ráda, když je přihodíte, ať mám možnost to nějak srovnat, případně zjišťovat, v čem jsem udělala chybu a jak se jí mám příště vyvarovat. Protože takto mám pocit, že můžu napsat jakoukoli větu a je špatně.

IV. Jo, taky mám ten pocit, ale tento obrázek se vyskytuje v mnoha barevných variantách na všech fórech týkajících se Romanovců se stejným komentářem, jako jsem napsala. Žádní přihlížející, je to celkově upravené. Dokumenty popisují, že krví byly potřísněny i omítky okolních budov, a tam jsou zdi relativně čisté.
Koně byli opravdu utraceni.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

Ljubov napsala:
Na chudé lidi se neohlíží pouze historie, každého zajímají jen vlivní a bohatí. Jakýkoli problém odskáčou chudí jako první, proto se nedivím, že se nedochovalo více faktů.


Tak to máme na věc stejný názor, a to mne opravdu velmi potěšilo. Info. co jste potom přidala (alespoň mně) docela stačí a myslím, že by to zasloužilo vkomponovat je do vlastního článku i s tou pozn., že více nevíme.
V původní podobě na mne dělal takový románový dojem - hezký ale málo faktografický vzhledem k tomu na jakých stránkách byl uveden.
Proto je také potěšující, že po novém posouzení obrázku kočáru, převládá názor o jeho dodatečném pořízení, a že s tím souhlasíte.
Původně jsem se v tom chtěl dále šťourat, ale už to není potřeba. "Jiné informace" nemám, obvykle si články podrobuji jen rozboru za pomoci logiky a když to celkem "sedí" tak jim věřím.
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

skelet napsal:
Pokud tě život Elly nezajímá tak ho zkrátka nečti.
Děkuji za dobře míněnou radu. Nevím ale jak ji použít. To, že mne nějaký životopis (nebo cokoli jiného) nezajímá zjistím až když si to přečtu.
Bohužel nevím kde mám tlačítko "delete" a tak mám v hlavě mnoho věcí co mne nezajímají a nevím jak je odstranit.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Takt to mě potěšilo taky. Dodatek do článku samozřejmě přidat můžu, to není problém.
Hlavně je pro mě důležité, že nemám příště vytvářet takové "pohádky" a přidat více faktů.
Jinak máte pravdu, že podle nadpisu se těžko posuzuje celkový obsah a já jsem to pojmenovala ještě tak špatně, že si každý může představit jakoukoli Ellu od Elly Fitzgerald dále..
Hlavně, že je problém vyřešen.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

Ljubov píše:
Obrázek
Ella v dětství
Tohle sice je Ella, princezna hessenská, ovšem je to neteř velkokněžny Elly. Tato Elisabeth von Hessen-Darmstadt byla dcera Ernesta Ludwiga, bratra velkokněžny Elly a jeho první ženy Viktorie Melity Sasko-Coburské. Narodila se v roce 1895 a bohužel zemřela na tyfus rokus 1903 ve věku pouhých osmi let.

Toto je skutečná velkokněžna Jelizaveta v dětství:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Aha, děkuji. Nenapadlo mě, že existovala i nějaká druhá Ella Hessensko-darmštadtská než byla pozdější Jelizaveta Fjodorovna. Tu fotku jsem tedy již smazala.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

Nic si z otho nedělej, přezdívka Ella byla velmi oblíbená. Našla jsem jednu fotografii té malé Elly popsanou jako vnučku císařovny Sisi - té se totiž také říkalo Ella.
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

V každém případě díky za doplňující obrázky.
Jinak, když už jsme se dostaly k dceři Ernsta-Ludvíka, mohla bych se zeptat, jaký měla vztah tato malá Ella k O.T.M.A? Byly zhruba stejné staré a myslím, že se spolu určitě někdy potkaly. Četla jsem, že malá Ella byla velmi milá a oblíbená. Chudák dítě, zemřít v osmi letech. Jaká byla vlastně příčina smrti? Našla jsem totiž spoustu možností, nejčastěji se tam tedy opakoval břišní tyfus..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Odpovědět

Zpět na „osobnosti a dynastie“