Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

noah11
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 17/11/2010, 13:10
Bydliště: Vranov

Re: Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

Příspěvek od noah11 »

Vežové komplety DVK-30 boli určené pre zmodernizované a celkovo zgenerálkované BVP-2 pre Egyptskú armádu. Modernizáciu robila slovenská Way Industry Krupina.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

Příspěvek od Rase »

DVK-30 mi přijde asi jako nejlepší věž pro tato vozidla. Je mi jasné, že kanón atd. je použitý z těch starých vozidel, ale myslíš že by zvládla i Bushmater ráže 30 mm ?
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

Příspěvek od klingy »

Rase technicky ano po vymene SRP uprave lafetacie...
noah11
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 17/11/2010, 13:10
Bydliště: Vranov

Re: Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

Příspěvek od noah11 »

Samozrejme Bushmaster je jednou z variant podľa priania zákazníka, lenže tie nik nechce ani na blízkom východe a Afrike a to z dôvodov Bushi je drahý náročný na údržbu, drahé náhradné diely, drahá munícia. 2A42 lacný kde kto ho licenčne vyrába, blbuvzdorný aj pre araba, lacná munícia a je veľmi obľúbený v uvedených krajinách. To sa potvrdilo aj pri uzatváraní kontraktu s Egypt army a way.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

Příspěvek od Rase »

Ta věž zkrátka vypadá hodně dobře. Bylo to hezky vidět už na BVP MEXA

Obrázek
Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

Příspěvek od Zemakt »

Bushi je drahý náročný na údržbu,
Relevantní zdroj by nebyl? Myslím to náročný. Zbytek bez pochyby.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

Příspěvek od Rase »

Nová bojová věž OMT od Way Industries

Slovenská společnost Way Industries představila novou bojovou věž označenou jako OMT. Není bezosádková a je v ní usazen jeden člověk. balistická ochrana je na úrovni 3 dle STANAG, ale může být zvýšena. Prázdná věž bez osádky a munice váží 1 750 kg. vystavený kus je osazen kanónem 2A42 se zásobou munice 250 ks. Sekundární výzbroj tvoří kulomet PKT se zásobou 1 200 kusů munice. PTŘS jsou střely Konkurs usazené na vnější straně věže. Může být osazena rovněž vrhači granátů. Věž je plně otočná. Samozřejmostí je termovize, klasická kamera a různé řídící systémy. Zkušební prototyp byl osazen na podvozek BVP-1.

http://www.janes.com/article/81133/way- ... omt-turret

Obrázek
Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

Příspěvek od Flader »

Neviem prečo, ale hneď mi na prvý pohľad pripomenula Samson II. Osobne z tých všetkých možných veží pre BVP-1(2) sa mi zatiaľ dizajnovo najviac páči DVK-30. Až potom Turra-30, ale zase tá toho asi ponúka najviac.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1724
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

MO poptává jedenáct kusů zbraňových stanic pro vozy IVECO M65E 19WM 4x4. Stanice umožní integraci kulometu ráže 7,62 mm a 12,7 mm a granátometu 30 a 40 mm.
https://www.czdefence.cz/clanek/armada- ... .sznhp.box
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Nesher píše:MO poptává jedenáct kusů zbraňových stanic pro vozy IVECO M65E 19WM 4x4. Stanice umožní integraci kulometu ráže 7,62 mm a 12,7 mm a granátometu 30 a 40 mm.
https://www.czdefence.cz/clanek/armada- ... .sznhp.box
Odporúčam ZSRD 07 :lol:
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Skeptik »

Nesher píše:MO poptává jedenáct kusů zbraňových stanic pro vozy IVECO M65E 19WM 4x4.
Jedenáct :up: bomba :up:

To je do každého kraje jedna ... tedy s výjimkou Prahy, Středních Čech a Vysočiny, ale tyhle kraje stejně nemají žádnou vnější hranici :wink:

BAZINGA (pro ty méně chápavé :lol: )
Naposledy upravil(a) Skeptik dne 16/12/2020, 15:15, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1724
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Skeptik píše:
Nesher píše:MO poptává jedenáct kusů zbraňových stanic pro vozy IVECO M65E 19WM 4x4.
Jedenáct :up: bomba :up:

To je do každého kraje jedna ... tedy s výjimkou Prahy, Středních Čech a Vysočiny, ale tyhle kraje stejně nemají žádnou vnější hranici :wink:
No vzhledem k tomu, že na většině Iveco LOV ve výzbroji AČR je dálkově ovládaná stanice Protector od Konsberg, tak se evidentně jedná o nějakou dílčí úpravu několika málo aut. Nicméně proč si nekopnout, že? :down:
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Rase »

Je mi docela záhadou, proč se rovnou nekoupí něco co už na těch vozidlech slouží. Protectory jsou ověřené a hodně v pohodě (asi i drahé) s ZSRD 07 byly myslím nějaké problém se stabilizací. Obecně záleží na tom, k čemu se ty zbraňové stanice mají použít - pokud do ostrých misí nebo se předpokládá že je vedení palby důležité (pro speciály atd.), tak jednoznačně jsem pro Protectory. Pokud jde jen o doplněk "aby se neřeklo", třeba pro štábní vozidla atd. tak je ZSRD 07 asi více než pohodě. Ale styl 10 měsíců na podání nabídek?! jako co?! Kdyby těch pár stanic pořídili napřímo, tak nikdo neřekne ani popel... nj. blbákov, čemu se divím.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Rase: Len škoda, že tie protektory máte evidentne bez vrhačov dymových granátov. ZSRD 07 máte s nimi čo registrujem na fotkách.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1724
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Rase píše:Je mi docela záhadou, proč se rovnou nekoupí něco co už na těch vozidlech slouží. Protectory jsou ověřené a hodně v pohodě (asi i drahé) s ZSRD 07 byly myslím nějaké problém se stabilizací. Obecně záleží na tom, k čemu se ty zbraňové stanice mají použít - pokud do ostrých misí nebo se předpokládá že je vedení palby důležité (pro speciály atd.), tak jednoznačně jsem pro Protectory. Pokud jde jen o doplněk "aby se neřeklo", třeba pro štábní vozidla atd. tak je ZSRD 07 asi více než pohodě. Ale styl 10 měsíců na podání nabídek?! jako co?! Kdyby těch pár stanic pořídili napřímo, tak nikdo neřekne ani popel... nj. blbákov, čemu se divím.
ZRSD 07 má i průzkumná verze IVECO LOV PZ.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Skeptik »

Rase píše:Je mi docela záhadou, proč se rovnou nekoupí něco co už na těch vozidlech slouží.
Myslím, že je to z článku zřejmé
Další z možností je Zbraňová stanice ZSRD 07, což je domácí výrobek z VOP 06 Šternberk.
....
Vzhledem k dominantnímu postavení státního podniku lze předpokládat, že o výherci tendru nakonec nebude pochyb ...
Je to logické, když máme něco nového, domácího, tak proč to nezkusit.
Tedy ona to nejspíš bude ZSRD 08 ... když chtějí i "půlpalcák" a granátomet.

Tendr je nutný, ze zákona, ale .... no k tomu vlastně nemá cenu se vyjadřovat.
V každém případě kvituji s povděkem, že tentokrát jdou cestou tendru dle zákona :up: Příjemná změna.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Rase »

Tak jsem šmejdil a zjistil jsem, že v prosinci 2009 ministerstvo obrany objednalo 79 vozidel se zbraňovou stanicí Protector M151 A2 a 11 vozidel se zbraňovou stanicí ZSRD-07 s kulometem ráže 7,62 mm. Osobně bych se tedy klidně vsadil, že těch 11 aktuálně poptávaných zbraňových stanic bude jako náhrada za 11 ZSRD-07. Vzhledem k unifikaci je docela logické, že bude zájem pořídit další Protectory. proč kolem toho ale dělají takové caviky mi je záhadou...
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3891
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od HONZIK11 »

Tak to se presypou penizky z jednoho statnihi kybliku do druheho kybliku statniho podniku. Ale proc ne, budou stanice a penizky na vyvoj a vyrobu dalsich.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

Příspěvek od Rase »

Slovensko se podílí na vývoji bezosádkové věže pro CT40

Docela mě zaujalo, že Slovensko se podílí na projektu PESCO zaměřeném na vývoj dálkově ovládané věže s kanónem ráže 40 mm. trošku si teď zaspekuluju a budu předpokládat že věž má nést kanón CT40 používající teleskopickou munici, a jehož vývoj a výrobu má na starost CTA International - společný podnik britské BAE Systems a francouzského Nexteru. Přeci jen doposud je známa pouze zástavba do osádkové věže (Ajax, Warrior NG a Jaguar), byť námořní verzi (systém RAPIDFire) má do pár let převzít francouzské námořnictvo a nejspíš půjde o bezosádkovou věž. Co jsem koukal do starších materiálů, tak minimálně Francouzi se zabývali bězosádkovou věží Toutatis a projekt PESCO jistě nevzniká na zelené louce. Tak či tak, něco jako "Turra 40) by mohla být zajímavá věc i pro OSSR a sama se nabízí možnost přeskočit zavedení ráže 30 mm NATO ve prospěch přechodu na teleskopickou čtyřicítku. Na druhou stranu teleskopická munice i kanón CT40 jsou velmi, ale velmi drahé srandy, což by mohlo zavedení dost komplikovat. Berte to jen jako spekulaci a pokud někdo máte víc informací k samotnému projektu, budu moc rád za doplnění i opravu.

https://euractiv.sk/section/obrana-a-za ... roku-2020/

Obrázek
Obrázek
Obrázek
na výstavě IDET 2017 jsem CT40 více než obdivoval
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Dálkově řízené zbraňové stanice a věže

Příspěvek od Juraj Tichý »

Už tu ta info bola od artena 2/6/2019, 22:31
arten píše:
Veže

Klasika - Turra 30 od EVPU:
Obrázek
čo je ale zaujímavejšie, na tom plagáte čo trochu vidno vľavo je koncept novej veže s CTA40 - EVPU má byť členom konzorcia, ktoré ide vyvíjať novú vežu. Prečo a aká veža má byť cieľom, zástupca EVPU nevedel povedať.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“