Nová houfnice pro AČR

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od skelet »

tomas.kotnour: máš nějakou fotku z interiéru té dlouhé kabiny sedmičku? To řešení motorového tunelu by mne zajímalo.
ObrázekObrázekObrázek
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 642
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od tomas.kotnour »

Bohužel ne, kdyz jsem byl v Kopřivnici, tak jsem si foťák nebral, protože jsem si řekl, že si to v klidu vyfotím na Idetu, ale tam mi ji vojáci neotevřeli. Tak až pojedu znovu do Kopřivnice, tak zkusím vyfotit tu vykuchanou testovací, co je na polygonu.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od skelet »

jsem si do teď myslel, že to je řešeno a lá Mates :D
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 553
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od parmezano »

Aaron Goldstein: už jsem to našel ,pro Rakušany to dělali v USA , mají jich 200.
http://www.railcargowagon.at/de/Unsere_ ... s_4982.pdf
Obrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od Aaron Goldstein »

parmezano píše:Aaron Goldstein: už jsem to našel ,pro Rakušany to dělali v USA , mají jich 200.
http://www.railcargowagon.at/de/Unsere_ ... s_4982.pdf
Šikovnej.... :up: A našel bys i kdo to dělal těm Němcům??? (ty se v té problematice přeci jen pohybuješ jistěji :wink: )... Jen je otázkou komu bychom je pak hodili na hrb... Železniční vojsko už nemáme... Cargo by je mohlo rozšustrovat a AČR aby se starala i o vagóny pod Skh (a další stroje) je dost krkolomné....
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 553
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od parmezano »

Aaron Goldstein: tak jsem to našel , taky 200 :
http://dybas.de/dybas/gw/gw_s_6/g690.html
Obrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od Aaron Goldstein »

parmezano píše:Aaron Goldstein: tak jsem to našel , taky 200 :
http://dybas.de/dybas/gw/gw_s_6/g690.html
Ty jsi prostě úžasný...

zajímavé je tohle
Ende 2008 zählen 82 Wagen zum Einsatzbestand, davon sind 23 Wagen vermietet.
Na konci roku 2008 bylo 82 vozů používáno a 23 pronajímáno... Takže někde falíruje takových 105 vozů... Pravděpodobně něco bude v servisní záloze... V každém případě jak je vidět, všech 200 (tedy na konci roku 2004 už jen 185 ) nevyužívají a nějaký prostor k jednání by se tím otevíral....
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 553
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od parmezano »

Aaron Goldstein: no dalo to trochu práce neb já německy neumím .
Obrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od Aaron Goldstein »

parmezano píše:Aaron Goldstein: no dalo to trochu práce neb já německy neumím .
Budu tě chválit kudy budu chodit.... Kam nedojdu tam zavolám... Kde nemají telefon, tam napíšu... :up:
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 553
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od parmezano »

Aaron Goldstein: zeptal jsem se na K reportu ( to je plkání o dráze) jak jeto s výrobou nových Saadkms v Ev ropě a bylo mi řečeno , že ty vozy Saadkms jsou velmi nedostatkové, evropským fabrikám se asi do výroby těch vozů moc nechce (proto asi OBB je sehnalo až v USA ) a tá 100 vozů DB jsou buďto správky a nebo nějaká rezerva o které se moc nemluví.
Obrázek
Uživatelský avatar
kastellan
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 202
Registrován: 22/1/2015, 20:55

Re: Houfnice Archer pro AČR

Příspěvek od kastellan »

Zajímavé. V čem je problém s těmito vozy, pročpak je nikdo nechce vyrobit? Cena? Náročnost výroby? Nepříznivé účinky na žel svršek? Nebo něo jiného?
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Rase »

Dám to sem, tohle je můj sen. Dělostřelecký modul AGM na podvozku Tatra 8x8
http://www.glomex-ms.com/cz/produkty-a- ... trelectvo/

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
drakenYs
četař
četař
Příspěvky: 71
Registrován: 21/6/2016, 21:56

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od drakenYs »

Karla Šlechtová pro aktualne.cz

"Proč chceme opravovat děla? Dostala jsem odpověď - abychom vyčerpali tu munici, kterou pro ně máme. Pak se ptám, proč jsme kupovali tu munici. Na to už odpověď nemám. Preferovala bych nákup děl, která splňují certifikace NATO, než opravovat prehistorická ruská děla jen proto, aby na nich vojáci cvičili a neuměli pak cvičit na těch nových."

Doufám, že radši budou preferovat 48 nových děl... Jak říká Karla
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Dzin »

Pokud je to tak, jak Karla píše, tak mě spíše zaráží, že nedostala na svojí otázku odpověď. Tedy že se jedná o munici, která ve skladech zbyla z dob minulých a prošla revizí. Žádná nová že se nenakupovala. Pokud jsou ovšem tato tvrzení, která se objevovala za Stropnického, pravdivá.

Záměr nemodernizovat/generálkovat DANY a nakoupit nové houfnice ovšem podporuji.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Skeptik »

Dzine, pravděpodobně dostala, ale to by ten její příklad "ztratil pointu" ukázat, že nikdo na MO nepřemýšlel logicky, což ONA teď změní.

Přiznám, že až doteď jsem měl pocit, že je Karla krokem správným směrem. Doufám, že tento exces není její standardní postup práce.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od skelet »

Ten exces může být buď pravda, že se v nedávné minulosti nakupovala munice ráže 152mm nebo je to jen "dělostřelecká příprava", aby mohla tuto podivuhodnou modernizaci smést ze stolu a začít prosazovat nákup nových houfnic.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Rase »

Skeptik:
Chápu jak to myslíš, ale mě její postoj přijde logický. Přeci jen ty modernizované Dany by nejspíš měly delší životnost než ona munice, tak by se časem stejně musela dokoupit nová. Přeci by nikdy ty houfnice nevyřadil, až nebudou mít čím střílet, když jejich modernizace stála pár miliard. Dokoupila by se munice, pak by se zase zmodernizovaly houfnice atd. časem by se rozjel by se kolotoč dokupování. Jediný pro něhož má modernizace Dan smysl, je Strnad a CSG, jelikož se zaměřují právě na modernizace těchto starých zbraní a munice. I za mě by bylo lepší Dany nahradit novou houfnicí a staré i s municí darovat buď Gruzincům, nebo někomu ze spojenců. Tak si říkám, že je vlastně dobře, že Stropnický nic nepodepsal...
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Dzin »

Modernizované DANY by měli mít životnost 5-10 let, co jsem tak po různu posbíral na internetu. Prodloužení životnosti má zhruba odpovídat provedení generální opravy.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Zemakt »

Jestli to nebylo spíše zmíněno v souvislosti, že onen proklamovaný zvýšený dostřel je podmíněn nákupem modernizovaných granátů?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Rase »

Zemakt:
možná že taky. Očividně nové vedení MO nechápe smysl modernizovat Dany. Místo toho upřednostňují nákup cca 50 kusů nových houfnic. Dodejme, že 50 nových houfnic mělo dle Stropnického vyjít na 10 mld, což mi nepřijde jako tak horentní částka (jak zmiňuje), navíc by se nejspíš hradila po dílech. Pro představu, tak jen v roce 2017 MO neutratilo 4,5 mld. Další věcí je, že podle původního plánu měla armáda převzít modernizované houfnice už letos - přitom se doposud nepodařilo ani rozhodnout co a jak, natož podepsat smlouvu. Tedy s takovým skluzem si už rovnou můžeme počkat na nové houfnice. Níže přikládám pěkné obrázky ze stránky Glomex. Opět modul AGM na podvozku 8x8, ale teď to vypadá spíš Francouzsky, než jako Tatra. Opět jde o fotomontáž. Reálný AGM můžeme vidět na fotografii níže - na vozidle Boxer (střelecké zkoušky bez vzpěr).

Obrázek

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“