Transportní letouny CASA pro AČR

Odpovědět
Pop
poručík
poručík
Příspěvky: 777
Registrován: 1/2/2009, 22:56
Bydliště: ČR

Příspěvek od Pop »

Kromě 4 x CASA údajně bereme ještě 2 x C-130 ( samo, že ne ze Španělska).

A ještě jedna věc, Mantro!! Nevím, proč se navážíš do letectva. I v době míru plní vzdušné síly AČR bojový úkol - ochranu vzdušného prostoru ČR. Jaký podobný úkol plní pozemní vojsko ?
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Každému zasvěcenému je jasné, že tady hrají roli peníze - provize pro některé vedoucí osoby. Stačí se jen podívat na poslední nákupy. Např. nákup sanitek (následně se zjistilo, že armáda nemá pro ně odpovídající palivo a tak se za několik miliard stavěly nové tankovací stojany po útvarech), Pandury, Gripenny, pistole pro Policii atd. Něco se provalilo a nic se nestalo a o něčem se neví. Zrovna nedávno mi vyprávěl kamarád, že se dostal do jednoho armádního skladu, kde měli nakoupeny kuše, protože někoho napadlo používat je misto tlumičů. A dobrej byl taky případ, kdy se provalilo, že armáda koupila několik set kusů spodního prádla za několik set tisíc korun. Nejinak to bude u těhle letadel.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:...., pistole pro Policii atd.
V tomto pripade to bylo naopak. Ministerstvo vnitra si nastesti nezvolilo firmu, co "podmazavala"( glock ) ale kvalitniho tuzemskeho vyrobce. :wink:
Ale to jen tak na okraj.
Jinak taky jsem pro vymenu L159 za Spanelske CASA. Mozna to iniciuje i neco dalsiho...
A pokud ne, tak aspon neco usetrime za konzervaci.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Nevím, jestli Glock podmazával (je to možný, Rakušáci to umí :) ), ale cena nabízených Glocků byla výrazně nižší, než cena CZ75. A pokud si dobře pamatujete, tak ani CZ75D nesplnila požadavky výběrového řízení. Pistole (pouze CZ75D) se pak upravovali tak, aby požadavky splnily.
Nikdo mi ale nevymluví, že nešlo o korupci, hlavně když jsem bádal, kdo tenkrát seděl v dozorčí radě zbrojovky.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:Nevím, jestli Glock podmazával (je to možný, Rakušáci to umí Usměv ), ale cena nabízených Glocků byla výrazně nižší, než cena CZ75. A pokud si dobře pamatujete, tak ani CZ75D nesplnila požadavky výběrového řízení. Pistole (pouze CZ75D) se pak upravovali tak, aby požadavky splnily.
Nikdo mi ale nevymluví, že nešlo o korupci, hlavně když jsem bádal, kdo tenkrát seděl v dozorčí radě zbrojovky.
1-Cena nabizenych glocku nebyla vyrazne nizsi. Ve finale stat tak i tak vyjde vyroba v CZ levneji.
2-Pozadavky se v prubehu tendru nekolikrat menily ( i negativne pro CZ ), ale pres to nakonec CZ75D pozadavky splnila.
3-Nesnazim se Ti neco vymluvit ( nema to smysl ), pisu jen , ze to nebylo zrovna tak jak pises.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Ve finale stat tak i tak vyjde vyroba v CZ levneji.
NIc proti české pistoli, ale tenhle tendr nás moc levně nevyšel. Prodělali pouze daňoví poplatníci a kapsy si namastilo pár jednotlivců. Věř mi, že vím o čem píšu.
Tady se ale už pohybuju na příliš tenkém ledě. Raději toho nechám..
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:Prodělali pouze daňoví poplatníci
Presne tohle je vyjadreni lzive- rozdil ceny byl minmalni. Vyroba u nas zabezpeci stalou praci danovych poplatniku na nekolik let. To neni jen samotna CZUB, ale i subdodavatele. Zhodou okolnosti v obdobi tendru CZUB mela tusim problemy, takze hodne mist to urcite zachranilo. Fakt je, ze takovy nakup zvedne prodejnost samotne CZ. ( t.j. udrzeni pracovnich mist, popripade rozsireni )
Pri importu se nabali tech "par jednotlivcu", zahranicni zbrojovka a importer. Danovy poplatnik ma kulove.
Kdyby to byl zmetek tak jsem jednoznacne proti, ale CZ75 je kvalitni zbran ( a pomerne levna ).
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Myslím, že se maličko odchylujete od tématu.. :)
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Ano, tohle by mělo patřit jinam. Jen mě překvapuje, jak někdo může schvalovat tak evidentní korupční jednání.
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

Hans S. napsal:

"i drátem do voka" je výhodnější, než je udržovat v zakonzervované podobě
.
Tak pod to se podepíšu, navíc, dostat L-159 nějak ven není nikdy na škodu...a transportní letadla budeme potřebovat tak i tak, až skončí Antky.
Někdy mám dojem, že spousta lidí uvažuje po způsobu: Chceme to nejlepší a pokud na to nemáme tak raděj nic, jenomže, až z toho nic bude problém, tak právě Těmhle to bude naprosto šumák!!!
(to samozřejmě není na nikoho z vás)
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Tady nejde o to dostat ven nějaké L-159, jde hlavně o peníze daňových poplatníků. Většinou (= pokaždé) se později ukáže, že koupíme to nejdražší... No když na to máme...
Ještě dodatek k CZ75 - souhlasím s Alibabou. V době, kdy ve zdejším chudém regionu nebyla práce, bych nákup pistolí z ciziny pro policii považoval za vlastizradu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

jenom jsem projevoval svůj souhlas s Hansem a asi jsem se špatně vyjádřil. Mě se to taky nezdá košer.
Na druhou stranu, co s těma ALCAMA když už je armáda koupila a musí je udržovat, ta směna je lepší než sáhnout tzv do kešeně, navíc se obávám, ze ta letadla by ačr stála odtavená asi tak stejně tolik, kolik na nich takhle prodělá...
Jestli se jich mělo kupovat tolik? To bude asi stejné jako s tou CZ75...
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Pop píše:Kromě 4 x CASA údajně bereme ještě 2 x C-130 ( samo, že ne ze Španělska).

A ještě jedna věc, Mantro!! Nevím, proč se navážíš do letectva. I v době míru plní vzdušné síly AČR bojový úkol - ochranu vzdušného prostoru ČR. Jaký podobný úkol plní pozemní vojsko ?
Brání "výdobytky světové demokracie" v misích NATO a chrání státní území ČR, jako letectvo. Kdy bylo naše slavné letectvo po palbou? Jedině tak tady na Palbě.

Si myslím, že do misí budou vždycky víc nasazováni pozemáci, a tak by měli dostávat vše nejlepší a dřív než letectvo.

Proti komu chceš uprostřed Evropy chránit vzdušný prostor? Teroristům s civilními letadly? To spíš přijde blb s bombou na těle do metra, kde udělá větší paseku, ale to je na jiné téma.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

gitur qui desiderat pacem, praeparet bellum
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Souhlas, ale dělal bych to opačně - pozemní a pak letectvo. S našimi počty jsme pro srandu.

Vždyť i menší Belgie, asi je bohatší, má 90 F-16 a 11 C-130 a plno dalších.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Belgie je bohatá, přece jen to byla koloniální velmoc...

A proti komu nás má bránit naše letectvo? Podle mě je úhlavní "nepřítel" bezjaderné Rakousko :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Rakušáky bych nepodceňoval. Zbrojí jak o dušu! :lej:
ObrázekObrázekObrázek
Pop
poručík
poručík
Příspěvky: 777
Registrován: 1/2/2009, 22:56
Bydliště: ČR

Příspěvek od Pop »

Co je zde míněno pojmem ,,výdobytky světové demokracie"?
Pokud příslušník pozemního vojska AČR zajišťuje prostor na území cizího státu olejářským a plynárenským gigantům z USA a GB, potom nevím, nač mám těmto soukromým firmám platit naše vojáky?

V rámci přístupové smlouvy do NATO se náš stát zavázal k mnoha povinnostem člena této organizace. Je tam i poskytnutí bojových letadel.

Vždy, když naše země odzbrojovala, vyžadovala nastálá situace postup úplně opačný.
Rakousko skutečně zbrojí a ne málo. Všechny okolní země jdou stejným směrem!!!
Ale, toto vše je mimo téma.
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 364
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Příspěvek od Padouch »

Dnes jsem se v A-reportu dočetl, že armáda chce kupovat 4 Herculesy, 2 z nich na létání a další 2 na náhradní díly. Už mě to ani nepřekvapuje, zase si někdo z politiků pořádně namastí kapsy. Není to zbytečný luxus pořizovat dva Herculesy na náhradní díly??
Pop
poručík
poručík
Příspěvky: 777
Registrován: 1/2/2009, 22:56
Bydliště: ČR

Příspěvek od Pop »

to Padouch:
Byla u těch C-130 naznačena verze? Zajímá mne to, protože skutečně nový je C-130J. Jak znám povahu našeho velkého spojence, bude to zase nějaká muzeální památka za symbolický 1 US dolar.?.
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“