OSSR - nový stíhací letoun

Odpovědět
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Flader píše:Aby to nebolo tak, že tých 500M je v dolároch a nie eurách. A 500 je zaokrúhlených 392 (podľa dnešného kurzu). Ono to pre ľudí krajšie a bombastickejšie vyzerá také okrúhle čísielko.
Tak Nad sa doteraz ukazal ako majster sveta v tom ako s nepresnymi informaciami a infoskami z kavicky s byvalimi kolagami dokazal urobit kauzu jak svet (vid Balciar). Asi jednym percentom by som nebol prekvapeny, keby to bolo fakt tak ako pises Flader.

Druha vec je, ze tento rok asi fakt zazijeme recesiu, ale buducy rok, ak sa situacia ukludni, mozeme uplne realisticky zazit celkom slusny rast HDP. No ale F-16 uz budu zrusene. :roll:
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 907
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od mikojan29 »

Preto mám najradšej odborne orientované časopisy.
Jedna vec je to, čo bolo v predvolebnej kampani, druhá to, čo je realita. Už sa nebude dať vyhovárať na toho druhého, teraz sa ukáže ich schopnosť alebo neschopnosť viesť veľkú štátnu organizáciu.
Stíhačky by som nechal tak, je to obzeranie sa dozadu, treba pozerať dopredu a tam toho môže urobiť dosť (8x8, 4x4, radary, osobné zbrane, BVP, tanky, kasárne...), ak teda bude dosť finančných zdrojov a budú, ako hovorí, "efektívne využité". Sám som zvedavý, čo prinesie budúcnosť, lebo stále sa tu len prešľapuje na mieste a vlak uteká veľkou rýchlosťou preč.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

niko píše:...

Druha vec je, ze tento rok asi fakt zazijeme recesiu, ale buducy rok, ak sa situacia ukludni, mozeme uplne realisticky zazit celkom slusny rast HDP. No ale F-16 uz budu zrusene. :roll:
A čo keď nie...?
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od kenavf »

Pikujuci brizolit píše:Flader, kenavf sa tam pýtal, či niekto z voličov zaregistroval splátku 367mil € :mrgreen:

Kenavf mal pravdu, nezaregistroval to ani Naď :roll:
..... 8-)
:up: :up:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 907
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od mikojan29 »

kenavf píše:
Pikujuci brizolit píše:Flader, kenavf sa tam pýtal, či niekto z voličov zaregistroval splátku 367mil € :mrgreen:

Kenavf mal pravdu, nezaregistroval to ani Naď :roll:
..... 8-)
:up: :up:
V prvom rade sa Naď musí zorientovať, lebo zatiaľ strieľa len od pása a to by nemal. Najprv sa zoznámim so skutočnosťou a potom môžem pustiť do éteru informácie.
367 mil. EUR = 392 mil. USD čo nemá ďaleko od 500 mil. USD. Kenaf :up:
"Alea iacta est"
puuupava
desátník
desátník
Příspěvky: 46
Registrován: 28/9/2017, 17:51

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od puuupava »

No myslim ze Nad je zorientovany dobre. Ale takto mu to vyhovuje. A nakoniec on bude ten hrdina co to zaplatil a vyjednal zlavu z 500 milionov na 360! Lebo minimum ludi vie ako to naozaj je. A kym budu informovani takymi mediami ako dennikN a pod. ktore stale pisu ze f16 nas budu stat skoro 2,5 miliardy tak sa nic nezmeni. A z Nada bude hrdina co to stlacil z 2,5 na 1,5 miliardy!
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od kenavf »

Politici novej vlády si teraz musia vybudovať argumentačnú rezervu na to aby ešte aspoň rok mohli tvrdiť čo všetko minulá vláda pokazila a že to je všetko vina starej vlády.
Skratka v USA máme stíhačky a buď si ich prevezmeme alebo nie. Len sa okolo toho bude robiť politické divadlo.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od kenavf »

Teraz Boris Kollár v besede na TA3.

"Zmluva o F-16 je podpísaná a nič sa na nej meniť nebude, sme seriózny partner a ten podpísané zmluvy dodržuje i keď ich podpísala minulá vláda a je jedno či bola podpísaná s rusmi alebo američanmi".
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Tiez som to videl. Kolar rozpraval velmi rozumne. Skoda, ze MO nedostal ten Krajniak. No co uz ...
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Stav Mig-29 AS u nás:

V službe - 6 ks,
Pred 1000 km generálkou 3 ks (plánovaná na leto 2020). Letuschopné
0619 - do jari 2022
0921 - do jari 2022
2123 - do konca roka 2023
6627 - do 2024
6728 - do 2024
1303 - do jari 2022, Dvojmiestny

Pred generálkou
5304 - vydrží do 2024,
dvojmiestny 6425 - vydrží do 2024
6124 - vydrží do 2024
Stav je k februáru 2020

Zdroj: diskutér nal https://video.sme.sk/diskusie/3652160/1 ... video.html

Ak má niekto update, kľudne aj bez trupového čisla, smelo do toho. :up:
“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Pikujuci brizolit: tie udaje su z wikipedie. Ale ako sme to tu na fore uz rozoberali, spravca profilu wikipedie o slovenskom letectve sa celkom slusne vyzna. Takze tie udaje mozno povazovat za doveryhodne.

Inak tych 1000 km je samozrejme 1000 letovych hodin. :wink:
Naposledy upravil(a) niko dne 24/3/2020, 14:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Ďakujem niko za vysvetlenie :up: To že sú z wiki,ma ale nenapadlo. :oops:

EDIT: nie je náhodou zostávajúca tohoročná splátka za Vipery cca rovnaká ako cena za udržanie týchto ostávajúcich 9tich mašín ročne? Btw, tá jedna spárka je ešte z čias ČSĽA :shock: EDIT 2: nie je :roll:
Naposledy upravil(a) Pikujuci brizolit dne 24/3/2020, 14:48, celkem upraveno 2 x.
“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Ako som pisal. Wiki slovenskeho letectva je velmi dobre spracovana. Urcite ju spravuje niekto, kto sa dobre vyzna. Tie udaje sa tam aj casto aktualizuju. :wink:
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Tak Nad dnes konecne prisiel na to, ze druha splatka za F-16 uz odisla. :roll: Vraj v septembri ma odist mensia splatka. Dokopy to ma byt 500 mil. €.

Bude sa snazit znizit pocet objednanych lietadiel.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

niko píše:...

Bude sa snazit znizit pocet objednanych lietadiel.
Už iba čakám anketu OĽaNO na odstúpenie od zmluvy F-16. :roll:
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od kenavf »

Aspoň je vidieť ako sú naši politici "zorientovaní v priestore a čase".

P.S.
Podobne ako sa predviedol Sulík s komentárom že "privítal prílet slovenského špeciálu so zdravotnými pomôckami ktoré objednali v Istambule".
A dal tam svoju selfí:
-na ktorej bol An124 Ruslan
-je ukrajinský
-priletel z Číny
-objednal to ešte Pelegrini
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 267
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Hall »

niko píše:Tak Nad dnes konecne prisiel na to, ze druha splatka za F-16 uz odisla. :roll: Vraj v septembri ma odist mensia splatka. Dokopy to ma byt 500 mil. €.

Bude sa snazit znizit pocet objednanych lietadiel.
Dnes som pozeral tlačovku s Naďom:
https://slovensko.hnonline.sk/2120732-a ... -caputovou

K nákupu stíhačiek má dve repliky od 35:00.

Na priamu otázku, či zníži počet stíhačiek, sa vyjadril, že:
- ešte nemá naštudovanú zmluvu,
- nemôže robiť sám rozhodnutia o medzinárodných zmluvách a záväzkoch,
- že si uvedomuje dôležitosť záväzkov a dôveryhodnosti SR,
- a že nebude robiť unáhlené a populistické vyjadrenia.

Povedal to chalan pekne, len s tým mohol začať už pred voľbami.

Druhá splátka má byť v septembri, bude sa snažiť vo všeobecnosti (pre všetky väčšie projekty) odložiť splátky alebo rozložiť splátkový kalendár na dlhšie obdobie.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Hall mas pravdu, aj ja som to pozeral. Trochu ma ale vystrasila otazka novinara v zmysle, ze: "kolko teda kupime stihaciek ? 14, alebo tych 11 ?" A kedze novinari stale vetria, co sa skryva v busi, trochu ma to uprimne povedane znepokojilo. :???:
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 267
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Hall »

@ niko
Amíci sú zdatní obchodníci. Posledné, čo potrebujú, je rušenie alebo redukovanie uzatvorených kontraktov v čase nastupujúcej recesie. Majú dosť politických a ekonomických nástrojov, aby nás motivovali nemeniť rozsah nákupov. Niekedy stačí len jedna návšteva politikov v Bielom dome a človek sa nestačí diviť, ako rýchlo sa dajú nakúpiť napríklad vrtuľníky..

Novinári idú po krvi. Naď označil stíhačky za škandál, tak chcú počuť story..
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Hall: Viem, ze to, co pises dava zmysel. No uprimne povedane nemyslim si, ze sa dnes na MO musia robit iba veci, ktore budu davat zmysel. Proste podla hesla volici si zelaju zrusit zmluvu na kupu stihaciek, tak dostanu, co chceju.
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“