Vrtulníky pro OSSR

Odpovědět
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Inak na 429 uz k dispozicii aj zbranove kridlo s pomerne jednoduchou (externou) integraciou :wink:
http://cfdintl.com/bell_429_fang/
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Vyzerá to celkom dobre, len či je to stále len návrh alebo už reálne použiteľný systém
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

To kridlo vyzera fakt dobre. Ked spravne chapem, tak vlastne len integrovali existujucy system z UH 1 na B 429. Ergo, v podstate je to odskusany system na novej platforme. Myslim, ze pokial je to uz verejne, tak v pripade objednavky by to vedeli skor, ci neskor dodat.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Len sa musí najprv nájsť niekto, kto zaplatí aj tú "papierovú funkčnosť". Ale vedel by som si predstaviť pár takýchto strojov u nás.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Niko: oni robia kridlo od UH-6 (MD-500) po H-145

429 ma oproti 406 a 407 ze unesie tolko co UH-1 resp. B 412 cize technicky by sa mohla mat 4 zavesniky a uniest aj pridavne nadrze

Okrem toho pisu, ze montaz nevyzaduje zasah do vrtulnika :!:
http://cfdintl.com/fang/#comparison

Na palubku sa pridava jedno MFD a jeden panel s ovladacmi + riadiaca elektornika, cele sa to da napojit na hlavicu + cez MFD sa da ovladat aj ochranny system
http://cfdintl.com/ams/

Len co som pozeral palubku 429 tak, kam narvat MFD este takticku mapu a vojenske radio a ochranny system a je to podla mojich predstav

Mimochodom tato moja uprava splna zadania tendra v CR (navijak a lekarska vybava) tusim sa idem prihlasit :mrgreen: :lej:
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Tak toto by fakt bol pre OSSR asi skok do 21. storočia. Chlapci, ale netreba si robiť chute, toto u nás nikoho nenapadne. Jedine, že by prišli od výrobcu aj s veľvyslancom a zaklopali na ministerstve :D To by možno zobrali aj tie lafetované guľomety pre UH60M čo majú tiež v ponuke :D
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Inak kratka zaujimava info o ulohe B 429 v Royal Australian Navy. Je to nieco ako mini-SAR a vycvykovy a utitity stroj dokopy.
http://www.navy.gov.au/aircraft/bell-429

Vybavenie kabiny v podstate este strohejsie ako u nasich MI 17 LPZS.
https://www.youtube.com/watch?v=5akrwnpCOME
https://www.youtube.com/watch?v=6oA09hu_uTo
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Taku montaz som raz videl na MD 500. Je to taka skladacka a zasobniky na municiu nalozene v kabine. :D Ale inak fakt sikovny system.

Klingy prihlas sa do tendra. My ti napiseme referencie. :D
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Pre nás by mohlo byť zaujímavé aj to, že ich využívajú na výcvik pilotov, ktorí neskôr prechádzajú na MH-60R Seahawk.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1724
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Nesher »

Flader píše:Pre nás by mohlo byť zaujímavé aj to, že ich využívajú na výcvik pilotov, ktorí neskôr prechádzajú na MH-60R Seahawk.
Když jste tu naťukli téma výcvik, jak (kde a na čem) vlastně probíhá výcvik nových pilotů vrtulníků OSSR? Stále v Košicích na Mi 2? Kolik se jich ročně vyřazuje (myslím vycvičených pilotů)?
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od klingy »

U nas to robi sukromna firma tusim na R44 vojensky piloti su vo vseobecnosti absolventami leteckych fakult v Ziline alebo v Kosiciach (podla toho ktora VS vyhra zmluvu)
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Klingy momentalne ma MO zmluvu na vycvik s TU. Vyzera, ze natrvalo. No a kedze ma TU zmluvu s kosickou STA, cvicit budu tam. Inak to male prditko co myslis nebol R44, ale Schweizer.

Flader urcite. Myslim, ze na prechod na BH je to podareny stroj.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Keď už sme nakusli výcvik, tak dnes zverejnená zmluva:

http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=3320624&l=sk

Síce nie výcvik pilotov vrtuľníkov, ale lietadiel, ale dá to trochu predstavu aj o cene.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Niko je to x rokov do zadu co si pamatam, ze studovali v Ziline,

Schweizer R44 lietajuca plechovka jak lietajuca plechovka
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Podla mna je ten Schweizer so spalovacim motorom hrozny stroj. Poznam ludi, co do toho odmieti nasadnut a niekolko, co uz ani za svet nenasadnu. :lol: Spolupraca STA s TU v Kosiciach moze preto vycviku vrtulnikarov v tomto len pomoct.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Len som zle pozeral, alebo naozaj afgánske UH-60A lietajú bez ochranných systémov?

klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Flander asi mas pravdu, zda sa , ze montazne otvory kde sa montuju UV snimace su len zaspelene, rovnako ako na nasich UH
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Flader je to tak. Väcsina afganskych UH 60 A+ ochranne systemy nema. Niektore maju, ale tie su pravdepodobne urcene pre velitelstvo spec. operacii. Ochranne systemy nemaju na vsetkych BH ani napr. Svedi. Rakusky model, kde ich maju vsetky ich "Alpen Hawky", ale aj B 212 je skor vynimkou.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

V krajine ktorá je zmietaná vojnou a všelijaká výzbroj (aj PLRS) sa "dá nájsť" pomaly vśade by som čakal, že budú mať ochránené všetky stroje..
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Flader aj vo vojne obvykle nepotrebujes vsade tieto drahe nabuchane vrtulniky. Teda samozrejme ked vynecham Rules of engagement (pokial si dobre pamätam) ktore urcuju standardy vybavenia spojeneckych vrtulnikov. Ani v Iraku väcsina miestnych masin ochranne systemy nema. Nehovoriac o civiloch. Pocas najväcsich bojov o Mosul bol ponad mesto zostupovy koridor pre medzinarodne letisko v Bagdade. Ochrana boli vypnute pozicne svetla, zhasnute osvetlenie kabiny a zatiahnute roletky. :D
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“