Severní Korea

Co by se stalo, kdyby? Nespecifické dotazy, různé názory z vojenství.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Severní Korea

Příspěvek od Fatale »

Toto téma bylo uzamčeno a další diskuze byla přesunuta SEM:
http://www.debata.palba.cz/viewtopic.php?id=7

aktualitka:
http://zpravy.idnes.cz/otestovali-jsme- ... anicni_sfo

Tak už to tu máme, ale jelikož nemají ropu, tak je vše v pořádku :lol: No nic. Nemáte někdo více informací o její armádě? Letectvo, tanky, jak je to vše staré a tak? Docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby na ně západ vlítnul. Kdo by Korejce podporoval? Čína? Rusko?
válka je vůl
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Nikdo...mimo "čínských dobrovolníků":-)
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Čína z pokusu taky nebude nijak nadšená, jde o jejich vlastní bezpečnost a je to porušení jejich jaderné nadvlády v tomto regionu. Ani bych se nedivil Japonsku kdyby si taky nějaké atomovky pořídilo.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
EASY_COMPANY
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 13/11/2005, 12:39
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EASY_COMPANY »

Někde jsem to četl co všechno mají ve výzbroji, ale ani náhodou si nevzpomenu kde to bylo, možná že i tady :) a co jsem tak vyčet tak to byla převážně sovětská technika sice ve vetším množství, ale dost zastaralá myslím že tam byly i nějaký T-34, jinak velké množství pěchoty
Obrázek

Trénink je všechno a i květák je jen vycepované zelí
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Tohle muže mít následky, které dnes skutečně neodhadneme. Bude zajímavé jak zareaguje RB OSN. Jsem zvědav na reakce a postoje nejen států v okolí Sev. Koreje, ale i ostatních států světa. Především po prvém šoku - jak zareagují velmoci. První reakce jejich jsou poměrně správné - odsouzení různou formou.
Ač se stejně myslelo, že Sev. Korea jaderné zbraně má - nyní je to potvrzeno pro celý svět.
Je to vojenská destabilizace jižní a jihovýchodní Asie. Jsem zvědav na reakce.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
John Clark
četař
četař
Příspěvky: 60
Registrován: 1/6/2006, 17:49

Příspěvek od John Clark »

Tak už to tu máme, ale jelikož nemají ropu, tak je vše v pořádku No nic. Nemáte někdo více informací o její armádě? Letectvo, tanky, jak je to vše staré a tak? Docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby na ně západ vlítnul. Kdo by Korejce podporoval? Čína? Rusko?

v teelvizi je možnéí mnohokrát slýchat o 4. nejsilnější armádě světa atd. ale není to tak hrozný jak se zdá. Severokorejská armáda je úděsně zastaralá nejmodernější tank je T-62 a letoun Mig-29A v kdo ví jakým stavu. Zbytek skvosty typu T-55 a jejich čínských kopií která tak Abramsům a Jihokorejským K1 poškrábou nátěr. Letouny Mig-17,19 a 21 takže defacto létající muzeum. Ale je velmi silné dělostřelecvos s velkým dosahem a hooodně velkej fanatismus. Plus obrovský arzenál ZHN především chemícké a biologické zbraně, takže bych je v žádném případě nepodceňoval. A jinak tady jde o víc, než jen kvůli tomu že tam nemají ropu...

docela dost zde
http://www.globalsecurity.org/military/ ... index.html
Uživatelský avatar
Rubiki
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 9/4/2005, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Rubiki »

Nie je sa comu divit, miestna vlada uz dlho jadrovy program ma a ani sa nim netaji, netajili ani jeho vyvoj od urciteho momentu. Neviem comu sa divite...
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Aby to nebyla jenom jejich obvyklá taktika jaderného vydírání:
Dochází nám jídlo, tak pohrozíme JZ a oni nám to jídlo ještě moc rádi dají (takhle už to v minulosti několikrát zafungovalo). Akorát teď použili těžší kalibr než v minulosti.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

KLDR má technologii a vyzkoušelo ji. Je věcí OSN a mocností jak se k tomu postaví. Není to ale jediná země která má JZ - co Indie, Pakistán, Izrael, možná v budoucnosti Irán. Z něj a Pakistánu bych měl větší strach, Pakistán je sice spojenec USA, ale to byl Irán dřív taky....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Jája píše:Aby to nebyla jenom jejich obvyklá taktika jaderného vydírání:
Dochází nám jídlo, tak pohrozíme JZ a oni nám to jídlo ještě moc rádi dají (takhle už to v minulosti několikrát zafungovalo). Akorát teď použili těžší kalibr než v minulosti.
pokud to mysleli takhle (taky me to napadlo), tak zatim to ma ucinek naprosto opacnej, vsichni zastavujou humanitarni pomoc...
válka je vůl
Bull-dogg
desátník
desátník
Příspěvky: 52
Registrován: 7/10/2004, 10:19
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Bull-dogg »

Nelíbí se mi, že KLDR může disponovat JZ, ale na druhou stranu si říkám, že je právem každého státu je vlastnit. Dohody uzavřené mezi jadernými mocnostmi by neměly být závazné pro státy, které se jich neúčastnili. Navíc státy jež je nemají se můžou lehce stát hračkou těch, kteří je mají. Faktem je, že zrovna u států jako jsou KLDR, Pakistán, apod., mě to zneklidňuje, ale právo vlastnit JZ bych žádnému státu neupíral. Pokud by to OSN, zejm. její Radu a v 1.řadě USA natolik znepokojovalo, proč neprovedli preventivní opatření? Ta hra, která se již od korejské války hraje, mě rozhodně nepřesvědčila o tom, že by měl z KLDR někdo vážně strach, taxe teprv teď ukáže...
Bull-dogg
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Eh...preventivní opatření? Kdyby je USA udělali, tak se na ně zase sesypou všichni spravedliví v čele s Chavesem a Moralesem a nebýt na smrtelné posteli tak i Fidelem...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Rubiki
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 9/4/2005, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Rubiki »

No urcite by to bola volba stastnejsia ako Irak, kde ZHN nenasiel nikto, mali radsej nieco robit s Koreou kde bol jadrovy program znamy a miestna vlada ho ani netajila. Myslim ze zase sme trochu OT a uz vidim ten zbytocny flame....
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

"Fikce, dohady, dotazy" - nejsme OT :wink:
válka je vůl
Uživatelský avatar
Rubiki
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 9/4/2005, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Rubiki »

Ja len aby sa to neztrhlo zase v zbytocnu debatu o USA a tom ci je ich postup spravny alebo nie, takych debat som uz zazil mnoho a na dlasie nemam naladu.
Skor by ma vazne zaujimal ten arzenal KLDR s ktorym zacal John Clark. S toho odkazu co sem dal ma celkom zaujala ta artileria, niektore kusy tam su vazne dost neprijemne a zaroven zaujimave.
Mohol by my niekto vysvetlit co znamena udaj ROAD RANGE?
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

Jízdní dosah - jak daleko ujede na nadrz paliva.
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Stránky sem neviděl, ale podle slovního spojení: ROAD RANGE = dojezd na silnici?
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

to Mechoš: než sem dopsal a odeslal svou odpověď tak tam skočila Tvoje :?
Bull-dogg
desátník
desátník
Příspěvky: 52
Registrován: 7/10/2004, 10:19
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Bull-dogg »

Yamato: no nevim, ale Venezuela, Kuba, Bolivie mě v kontrastu se silou JZ "původních" jaderných velmocí nepříjdou jako hrozba, nehledě na to, že těžko by asi obětovali sami sebe za KLDR, navíc v době, kdy byla bez JZ. Určitě ne bez významu, podle mě možná rozhodující, by byl a možná (vzhledem k souč. situaci) bude konečný postoj Číny.
Bull-dogg
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Jenže by třeba mohli bloknout dodávku ropy a nějakých nerostných surovin...
válka je vůl
Zamčeno

Zpět na „Fikce, dohady, dotazy“