Lebka Hitlera je prý v Ljublance.

Co by se stalo, kdyby? Nespecifické dotazy, různé názory z vojenství.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Lebka Hitlera je prý v Ljublance.

Příspěvek od Pegeucko »

Další část z "Tajných materialů Ruska" - tentokrát na Téma "Osud Hitlerovo těla".
Co je na něm pravdy? Kdo ví.

V dubnu 1970 dostal nadporučík zvláštního oddílu 3.armády Západní skupiny vojsk v NDR, lokalizovný v okrese Magdeburg, Vladimír Gumenjuk a dva jeho kolegové tajný rozkaz, vlastnoručně podepsaný předsedou KGB Juriem Andropovem.
"Z důvodu stěhování sovětského vojenského městečka z Magdeburgu vykopat, spálit a ve větru rozprášit ostatky Adolfa Hitlera,Evy Braunové, J. Goebelse a jeho rodiny".
K rozkazu byl přiložen zažloutlý lístek - plánek místa,kde byli pohřbeni.

Na jaře 1945,poté, co byli ohořelé ostatky identifikovány experty soudního lékařství, lidé z NKVD rozhodly ostatky pohřbili na utajeném místě v Německu. Důvodem utajení byla obava,aby si neonacisté z jejich hrobu neuděláli "otlář" či "modlitební místo " posledního odpočinku "Velkého vůdce".
Aby bylo místo "na očích" , nepřístupné německé veřejnosti a zároveň utajeno, byly těla tajně a beze svědků(i řadových sovětských vojáků) pohřbena právě na pozemku sovětské vojenské základny v okrese Magdeburg.
V roce 1969 však sovětská kontrarozvětka zaznamenala, že došlo k úniku informací a o místo pohřbu se začíná zajímat Západoněmecká tajná služba.
Proto vedoucí představitelé rozhodli o spálení a rozprášení ostatků.


Kopat začali v noci z 4. na 5. dubna. Všichni 3 se střídali v kopání po celou noc,ale nic nenašli. Hrozilo nesplnění rozkazu se všemi následky. Znovu pozorně studovali starý plán a pochopili,v čem zřejmě dělali chybu. Na staré mapě byli vzdálenosti uvedeny v krocích, nikoliv v metrech. Aby tuto myšlenku ověřili, nad odhadovaným místem postavili ještě jeden stan a kopali znovu. Během několika hodin lopata narazila o dřevo.
Za světla lampy otevřely nízké truhly a v nich hromadky kostí. Ukázalo se,že v jedné z truhel chybí lebka. Hitlerova lebka byla již dávno před tím odvezena do Ljubjanky v Moskvě.
Kosti přeložili do jiných beden a naložili na krytý nákladní vůz.
Díry sasypali a vše zamaskovali,aby nebyl důkaz o kopání. Na "neznámém místě" kosti bývalých "vládců světa" spálili,polní lopatkou shrabali do vojenské torny a vysypali z mostu do řeky.

Tolik překlad z Sekretnie materiali Rosii.

Co dodat na závěr? Nikdo jiný než Rusové nám o osudu zmíněných těl neřekne - zůstali ve sféře jejich vlivu. O tom, zda je toto info pravdivé, tak můžeme nadále pouze spekulovat.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6829
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Morbidní Pege - no jinak pěkná záhada - 40 až 50 let se většina historiků, historických novinářů, taky novinářů a historiků - jak vydíme i velitelů na Palbě bude dalších x let zajímat - jak to bylo!!! To bude trvat, než někdo skutečně, pro celý svět řekne:" ANO, je to tak!"
Každých 10 let se někdo snažil být originální!!!
Pege - když jsi se narodil - nebylo pro toho nadporučíka v té džungli - NKVD, KGB a historie pozdě bez pravomocí?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Kolikata uz to je verze? 8)
válka je vůl
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

No, na té lebce v Moskvě je celkem shoda. Na tento údaj jsem narazil i jinde. Ten zbytek - toť otázka.
Ono je možná dobře,že se toto objevuje. Náckové(neo) stále pátrají co,jak a kde. I ze Špandau si udělali modlu. Pokud již nebude co hledat, bude o modlu míň.
Narazil jsem i na info, že naci-magoři chtějí Hitlera naklonovat a požádali Rusy o "geny" z té lebky.
Rusové samozřejmě odmítli.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Před nějakým časem byl na Discovery dokument, kde skoumali místo původního bunkru, kde Hitler spáchal sebevraždu. Za pomocí vykopávek, původních plánů a spomínek účastníků. (je to na území byv vých. Berlína.) Poměrně zajímavě tam vyprávěl telefonista, který byl nepřímý svědek událostí v bunkru. Celkem pečlivě se také věnovali Hitlerově svatbě a smrti. Informaci o tom, že jsou Hitlerovi ostatky v Moskvě uvedli i tam, včetně záběrů údajmých jeho ostatků uložených v archívu. Pokud byly záběry autentické, je jeho lebka v obyčejné papírové archivní krabici a celkem nepoškozená, i když se známkami ožehu.

Působilo to velmi věrohodně.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Problém je s identifikací - pro laika - kostra jako kostra,lebka jako lebka.
Bez nezávislé expertýzy to může být kdokoliv. Proto jsem to také nechal v rovině dohadů.
Jediný důvod, proč to vůbec řeším je, že nyní je to vlastně již fuk a další "mlžení" ze strany Rusů by nemělo smysl. To je ale taky jediné, o co se dá "opřít".
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6829
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Víte - těch pořadů už bylo mnoho - pokud ( můj názor), pokud nepůjde o historickou, vědecko -lékařskou studii s použitím DNA - já už prostě nevěřím ničemu.
Samozřejmě nechám se přesvědčit.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Osobne si myslim, ze by bylo lepsi, kdyby lebka ani nic jinyho proste nebylo.... nackove zacinaj blbnout vic a vic, mi prijde...
válka je vůl
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6829
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

No fatale OK. Přesto mělo by se po těch všech věrohodných i nevěrohodných diskuzích zkoumáních - v dnešní trochu solidní době důvěry všech " Čtyřech - Ruska, VB, Francie USA" dát dohromady tým (dnes již nezatížených) a..... Prozkoumat - tomu bych rozuměl za použití DNA.
Když nic - všichni by uvítali - jsou spolu - je to tak.
ObrázekObrázekObrázek
Blaazen
Příspěvky: 7
Registrován: 8/5/2006, 14:53

Příspěvek od Blaazen »

No objektivně se to zjistit už prostě nedá, stejně to nikdo nebude vědět 100 % jak to je a bylo.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6829
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

OK - můj názor. Víš co - já bych to v té "Čtyřce nezatížených " s použitím, nezatížených, mladých historiků - prostě zkusil!!!!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Já netvrdím, že je to jak píši. Jen prodávám, jak sem koupil.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6829
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Je to fenomén - jak je vidět, bude to pokračovat dál! Můj názor - Rusko, Francie, VB a USA. DNA a nezatížené - je to 61 let - historiky , doktory a dostupnou techniku.
Myslíte, že je zájem?
ObrázekObrázekObrázek
Blaazen
Příspěvky: 7
Registrován: 8/5/2006, 14:53

Příspěvek od Blaazen »

Myslím že opravdu to zajímá spíš jen ty "uctívače". Další otázka kdo to zaplatí - bude to drahý, jen exhumace Hitlerovejch rodičů atd. Myslím že by s tím nechtěl nikdo bejt moc spojovanej. Důležitý je že je mrtvej ne ? .-)
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Tedy když už jsme u těch morbidit...
Před nějakým časem dávali v TV nějaký dokumentární pořad, bohužel si už nevybavím pod jakým názvem a od koho.
V něm na tohle téma uváděli, že část Hitlerovy lebky, v pořadu byla označena jako kalva, byla prakticky hned po odhalení hrobu odeslána do Moskvy. A teď pozor, podle některých zdrojů ji Stalin používal, nebo použil jako popelník! Tomu tedy opravdu říkám morbidita a prosím nekamenovat, prodávám, jak jsem koupil. V každém případě by měla být, alespoň nějaký čas, uložena někde v Moskvě.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Taky bych si odklepnul a to nekourim....
válka je vůl
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Jo, docela to vydím. Takhle nějaký osamělý večer, Stalin pokuřuje, kouká na tu lebku a filosofuje:
"Tak vidíš, Dolfi, přeci jen jsi mi byl nakonec i celkem užitečnej. Těch 30 miliónů lidí...no, ty vem čert. Hlavní je, že díky Tobě, Adíku, máme teď hranice o 500 km dále na západ oficiálně a o 1500 neoficiálně. Dokonce i Berlín je náš. Nasere co. No a víš co je na Tobě nejlepší?"
Sklepne popel do lebky
"Že i po smrti jseš pro mě pořád užitečnej."
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Podle tohoto dokumentu Hitlerovo tělo moc "ohořele" nevypadá.

http://battlesworld.com/2006/12/16/adolf-hitlers-end/
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6829
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pege, tenhle snímek jsem někde viděl. Proč se tedy tvrdí, že Hitlerovo tělo bylo spáleno? To by ho museli spálit sověti né?
Každých 10 let nové teorie. Komisi ze 4 vítězných velmocí a prozkoumat a dát jasnou a konečnou zprávu! Dnes je DNA a pod.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Proc by plejtvali drahocenym benzinem, se kterym mohli utect pred Rusama na nekoho mrtvyho, koho stejne uz peknou dobu asi dost nenavideli? 8)
válka je vůl
Odpovědět

Zpět na „Fikce, dohady, dotazy“