Dotaz - proč .........?

Co by se stalo, kdyby? Nespecifické dotazy, různé názory z vojenství.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
burkut
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 1/8/2007, 18:49
Kontaktovat uživatele:

Dotaz - proč .........?

Příspěvek od burkut »

Toto téma bylo uzamčeno a další diskuze byla přesunuta SEM:
http://www.debata.palba.cz/viewtopic.php?id=27


Zajímalo by mě, proč chtěli Němci za každou cenu vyvraždit všechny židovské obyvatele Evropy. V některých dokumentech jsem viděl, že Němci považovali židovské obyvatelstvo za hrozbu, kterou je nutné eliminovat. Ale proč? Proč je tak strašně nenáviděli? Vždyť Němci mohli zabíjet Slovany nebo jiné národy...V době, kdy už viděli, že se blíží konec války, se přesto snažili v zabíjení Židů pokračovat. Tomu říkám fanatismus. A ještě bych měl jeden dotaz: proč probíhaly ve středověku pogromy na židovské obyvatelstvo? Proč si evropané vždy vybrali Židy? Někde jsem četl, že to má spojitost s rituálními vraždami...ale nevím, můžete mi poradit? Nedávno jsem viděl na Viasat History dokument o starověkém Římě. Archeologové tam došli k závěru, že během vlády císaře Nera Řím nenechal zapálit císař, ale Židé. Už ve starověku byli Židé pronásledování. No neměli to lehké...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Protože židi jsou chytrý, byly bohatý a dávaly to najevo. Navíc to jejich náboženství, zvyky, tlučení hlavou o zeď. Dlouhý vousy ... ortodoxní židé. Jiní židé měli obchody ... pak je Němci bojkotovali a na výlohy malovali Jude. Nebo rozbili výlohy.
Jinak máš pravdu, už Faraón je pronásledoval ... pak útěk z Egypta do Palestiny, odtamtud je vyhnali Římané, rozprášeni po celé Evropě. Pogromy v Rusku a Německo ... vyústěním byl Holocaust a návrat do Palestiny.

Tahle otázka však není určena do našeho hlavně vojenského fóra, zavání to politikou a tu my tady omezujeme.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
burkut
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 1/8/2007, 18:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od burkut »

Lord píše:Tahle otázka však není určena do našeho hlavně vojenského fóra, zavání to politikou a tu my tady omezujeme.
No já jsem tady politiku tahat nechtěl. Jen mě zajímalo, proč je všichni tak pronásledovali. Tady na fóru se spousta lidí zajímá o 2. sv. válku a tohle je tak trochu její součástí. Tak mě napadlo, že by někteří mohli leccos vědět. Když jsem procházel Wikipedii a jiné stránky, tak tam byly pojmy holokaust atd. ale nikde nebyl uveden normální důvod, proč je pronásledovali...tak mě to jen zajímalo, tahle otázka mě napadla, když jsem viděl jeden dokument na Viasat History...tam právě Židy historici obvinili, že zapálili Řím, to mě docela udivilo...já proti Židům nic nemám :wink:
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Tohle je docela dost složitá otázka. Lidé chovají přirozenou nedůvěru ke všemu, co je jiné..neobvyklé a nestandardní. Otázka by měla být mnohem komplexnější - protože věta "Němci nenáviděli Židy" je trochu moc zjednodušující. Ale když bych měl odpovědět právě na tuto otázku, což asi chceš slyšet, tedy proč byla mezi tak velkou částí německé veřejnosti zakořeněna tak velká nesnášenlivost k Židům (a ne standardní evropská nesnášenslivost typu Hilsneriáda..apod.), pak bych důvod viděl v Hitlerovi a jeho NSDAP. Dokázal lidem vysvětlit, proč jsou Židé špatní. Byť inteligentní lidi těmi žblepty většinou neovlivnil, masy inteligentní nejsou (ba naopak) a politikovi stačí podpora mas, ne inteligence.

Ale tyhle politické diskuse tady opravdu moc populární nejsou. Vracím se k zjišťování podrobností o Fliegende Bleistift..věřili byste, že u toho letadla jsou dvě zcela odlišné verze o jeho vývoji, přičemž jedna, o které mluví většina rádoby "dobrých" zdrojů je až tak neuvěřitelně pitomá, že by podle ní mohl Hollywood natočit film? :D.
Naposledy upravil(a) Hans S. dne 3/9/2007, 03:44, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

burkut je správné, že se o tyto otázky zajímáš … jako pubescent si vzpomínám, že když jsem se začal zajímat o svět - narazil jsem stejně jako ty a mnoho dalších na problém židů. Někdy se píší s malým ž, někdy s velkým Ž, atd. Obávám se, že zde něco vysvětlovat, pokud vůbec existuje racionální důvod je hodně těžké. Téměř denně jsme slýchávali zprávy o problémech na Blízkém Východě, atd.

Cikáni lidi nemají rádi protože nic nedělají, židi zas byl opak - měli majetek. Neříkám, že všichni, ale někteří ano, a to mohlo stačit. Měl majetek a je to navíc žid. Žid, který má jiné zvyky než většina společnosti nebo to vidí u jiných. Je to neznámé … jejich komunity, začali se obviňovat z rituálních vražd. To přililo jen do ohně. Navíc mají majetek a tedy i moc … tato kombinace se jeví ostatním jako nebezpečná, nevědí co od nich mají čekat. Závěr ---… nejlepší je bude vyhubit. Avšak likvidace všech bez rozdílů bylo zhoubné, avšak lze vysvětlit davovou psychózou a vnitřními mechanismy společnosti. Na co se ptáš je dosti psychologická a sociální otázka.

Pouštíme se na hodně tenký led, nemusíš to stejně pochopit, nemusí to co jsem psal být pravda. Oni prostě dostali určitou nálepku, někdy se mohli stát i vhodnými obětními beránky, šlo na ně svést skoro vše.

Sám Hitler je nejdřív nechtěl snad taky ani fyzicky vyhubit. Domníval se, že jím omezí práva a oni budou emigrovat. Ty co měli prostředky se zařídili, odjeli do Ameriky. Ostatní mohli emigrovat do okolních evropských zemí. Problémem však bylo, že tyto země je nechtěli v tak velkém množství přijmout. Takže ti chudší stále zůstávali v Německu a stávali ze z nich druhořadí občané a to oficiálně posvěceno Norimberskými zákony
http://www.holocaust.cz/cz2/history/eve ... mberg_laws

Debata předcházející přijetí zákonů se točila okolo třech hlavních bodů:
1) zbavení Židů občanských práv,
2) Rassenschande (zneuctění rasy), tedy otázky smíšených manželství a pohlavního styku mezi "árijci" a Židy, a
3) bojkotu židovských firem.

Takže co vadilo?
Ad 1) Židi nesmějí kecat do politiky a volit, nesmějí zastávat důležité funkce ve státní správě a tím něco ovlivňovat ve svůj nebo jiný prospěch.
Ad 2) Manželství a sexuální pouta mezi lidmi … důležitý to faktor, je třeba toto omezit … zakázat, aby lidi „čisté rasy“ neměli kvůli tomu hlavu v pejru.
Ad 3) Zbavit je majetku … peněz a tím moci ovlivňovat něco v tomto směru.

Zkrátka řečeno … omezit značně jejich sociální vazby … ať politické, sexuální nebo finanční.

Bohužel po těchto omezeních se stále zhoršovala jejich situace … fyzicky stále existovali … museli jste se na ně dívat … válečná jatka pak dala Hitlerovi příležitost s nimi definitivně skoncovat. Ostatní svět měl jiné starosti, otázka židů byla zastíněna, okupaci evropských zemí byli dopadeni i židé co emigrovali …
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Německo bylo až do příhodu Hitlera a jeho kohorty pro židy dobrá volba. Když německá armáda v době WW1 obsazovala území na východě, místní židé je vítali coby osvoboditele. Nečetl jsem o žádném pogromu v Prusku nebo Německu, zato na východě to byla běžná realita...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

burkut:

dovolím si částečně odpovědět.

Židovství je jedno z nejstarších náboženství světa a vznikalo v drsné době na drsném místě(stejně jako islám o pár tisíc let později). Je tudíž poměrně drsné(viz. starý Zákon) a také poměrně nenávisté. Samozřejmě, dnes je umírněnější díky tlaku civilizačních výdobytků, takže kamenování už není u vetšiny Židů (i mnohých ortodoxních) v kurzu.

Dále je pak třeba zohlednit fakt, že Židé jsou prokazatelně nejvyvinutější národ europoidní rasy co se IQ týče(průměr Evropana 100 průměr Žida 110-120). Je pravděpodobné, že platí teorie o nepřímé úměrnosti mezi pospolitostí a inteligencí. Tj. čím je člověk inteligentnější, tím více je egoista(osobně s tímto nesouhlasím, jsem inteligentní a sociální:-)) Židé si toho byli obecně vědomi a už tehdá tušili, aniž by znali principy genetiky, že pokud se budou míchat s "blbějšími" národy tak se jim výhoda IQ vytratí. Proto mimoděk zavedli eugeniku(ano ta zatracovaná věda, které zneužili Fašisté), tj. vyloučení páření se s nežidy(nevztahovalo se pouze na čistý žid a nežidovka, poloviční žid si musel vzít jedině čistou židovku nebo byl vyobcován).

A zde se národní identita projevila v jejich náboženství, kdy Starý zákon židy definuje jako národ vyvolený, tedy nadřazený a ostatní národy zde jsou mu předurčeny sloužit. Z důvodu Eugeniky a tudíž nižší nedegenerativní fertility(jedinci druhu měli menší množství potenciálních partnerů a v průměru méně potomků na hlavu) se židé množili na tehdejší dobu velmi pomalu(ostatně to samé dnes, porovnejte fertilitu Izraelců a palestinců byť jsou si geneticky velmi blízko) a zůstávali relativně malým národem. Proto je mohli ostatní "blbější" národy snadno ovládat.

To v židech ještě více tlačilo na uzavřenost komunity a nenávist vůči ostatním.

Pokud tedy Židé byli donuceni "soužít" s jiným národem, nebyli z toho nadšení. Avšak díky své inteligenci byli schopni se prosadit a velmi rychle získávat nejen bohatství ale i moc. A protože ten druhý národ moc v lásce neměli a opovrhovali jím, dávali to lidem daného národa náležitě sežrat. Ovšem jen těm, na které si to mohli dovolit, tj . chudým a středně bohatým.

Bohatým a mocným tak leda půjčovali peníze. No a když pak Židé chtěli půjčky zpět, nebylo nic jednoduššího než na ně poštvat obyčejný lid, který Židy k smrti nesnášel za "přikoří" Židmi činěné.

Tak se to táhlo celými dějinami. Zde jen vsunu, že Tóra káže Židovi, aby neodpustil hřích(cizího) na národu po 77 generací, takže Římanům bylo odpuštěno relativně nedávno a němci si ještě pár set let počkají ;-)

Byly zde samozřejmě pokusy o násilnou asimilaci do většinové společnosti(období Egypta, Babylónu, Persie, Makedonie, Říma, Španělska...) ale tomu si židé vždy NÁSILNĚ vzepřeli. Automaticky následovaly pokusy o genocidu, v jejíž úspěšnosti(hned po Bohu a jeho potopě;-) se ke 100% nejvíce přiblížili Římané(v 60. létech po kristu).

!Ovšem v případě vyhlazení Židovského národa platí to samé co o mravencích faraónech a švábech, když je nevybijete do jednoho, tak přežijí a zase se rozmnoží.! Toto neberte jako moje zbožní přání, ale jako zveličení faktu, že Židé jsou opravdu odolní. Osobně je mi existnence židů volná jak kahloty po ročním pobytu v koncetráku.

Musíme si říci, ještě jeden fakt. O genocidů Židů se vždy pokoušely národy, které byly ve své době na špici a stejně jako židé byli přesvědčení o své nadřazenosti. Jednalo se tudíž o situaci dvou druhů mravenců na jednom hrišti a je jasné, že pokus o genocidu musel vždy přijít, stejně jak tomu je v přírodě.

A teď, proč by toto chtěli němci za Hitlera.
1) V té době byly ještě stále normální případy, kdy nejen Židovská obec, ale i Židovští příbuzní vyobcovali dceru, když si vzala nežida. Dcery si to pak často rozmýšleli a buď se sebevraždili, nebo své milé Nežidy opouštěli. Umíte si přidstavit jaké myšlenky pak horkokrevné hlavy zhrzených mladých chlapců napadaly v asociaci s Židy...
2) V té době Židé stále jednali s nežidy jako s národem podřadným a dělají to dodnes. Na to je haklivý každý člověk v každé době
3) V době Výmarské republiky po světové krizi se německý lid měl velmi špatně a schopnější Židé toho náležitě využívali.
4) Mnozí členové německé delegace na Versailské konferenci byli Židé, smlouva vzešlá byla v německu obecně považována za vlastizrádnou, takže tady Židé taky plusové body nezískali
5) Velká část německého kapitálu byla v Židovských rukách což se nelíbilo zase bohatým němcům.
6) Hitlerova antipatie k židům a hodili se jako vnitřní nepřítel č. 1.

Je nasnadě se ptát ne "Proč němci židy vyhladit chtěli" ale spíše "Proč by nechtěli?". Historie zná genocidu pro menší důvody...

Mimochodem, je pravda, že Hitlerův štáb původně plánoval židy nezabíjet, ale vystrnadit je na Madagaskar. V té době téměř neobydlený ostrov s relativně přijemnými podmínkami pro život. Masově zabíjet je náckové začali až když se ukázalo, že na to válečné Německo nemá prostředky.

Obecně vzato je nenávist k Židům tak pochopitelná, jak dokážeme pochopit nenávist obecně. Když si dnes čtu fóra pod idnes apod., kde zastánci ODS přímo k smrti nenávidí všechny ostatní, myslím si, že si Židé svým chováním na světové scéně zase koledují o přesdržku. Tím myslím, zejména chování v USA. Pokud totiž USA ekonomicky klopýtnou nebo padnou tak se zase bude hledat zástupný původce a protože komunisti už nejsou...

PS: Zase připomínám, zdejším politicky korektním cenzorům, že židé jsou mi ukradení, stejně tak jako ostatní národy. Rasista, tj. člověk uznávající genetické rozdíly mezi rasami, jsem. Přirozeně jsem i trochu xenofob(kdo tvrdí že není, tak kecá nebo je pseudohumanista) Vyznávám pravdu, sociální a humanistickou schopnost druhu homo sapiens sapiens a nemám rád jeho negativní vlastnosti. A taky jsem absolutní cynik s minimální schopností empatie(hlod o dětech byl pro dobré spaní Mildy smazán).
Naposledy upravil(a) cernakus dne 2/9/2007, 23:12, celkem upraveno 1 x.
Quasar
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 106
Registrován: 25/10/2006, 18:29

Příspěvek od Quasar »

Pokud vim tak s tim IQ je to trochu mimo, v modernich vyzkumech v Izraeli vyslo tusim 98, nejvice vychazi ve Skandinavii neco pod 110 nejmene rovnikova afrika okolo 80ti... Duvudy uspechu jsou 2. Jednak pitoma katolicka cirkev zakazovala bankovnictvi krestanum (bala se o moc) a jednak drzeli pospolu.

Zapominate na jeden faktor a to je spoluprace sipcek zidu s Nacisty. To se dneska z pochopitelnych duvodu ututlava. Treba Max Warburg byl v predstavenstvu IG Farben az to roku 39. Takze asi si na nej nedovolili. Kapital z USA co financoval Hiltera taky nackum neppatril. Akorat ted je v mode tyhle stranky valky zamlcovat...
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

Quasar píše:Pokud vim tak s tim IQ je to trochu mimo, v modernich vyzkumech v Izraeli vyslo tusim 98, nejvice vychazi ve Skandinavii neco pod 110 nejmene rovnikova afrika okolo 80ti...
To asi nebude klasické IQ, ale vědomostní IQ. tj. souvisí to s úrovní školství a přístupem obyvatelstva k němu.

Obecně kolem IQ tančím nerad. Testy jsou totiž vždy silně subjektivní. Jsem schopen udělat test, ve kterém muže rozdrtí každá žena a naopak...

Katolická církev má na pogromech a nenávisti k židům také podíl, to ano. Ale s tím zákazem bankovnictví nesouhlasím. Jednalo se jen o relativně krátké období středověku(zhruba 6-13. století).
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Myslím, že na to kápl Lord hned na začátku. Měli většinou majetek, uměli obchodovat,ukecat člověka a tak tam vládla obyčejná závist! A to je velice silný ,,cit"! Vládne to celým člověčenstvím, u někoho silně ale je rozumný a ,,cit" zvládne! No a u někoho to přejde, jak já v tom mudruju, v další ,,cit" a to je nenávist! A stačí když dotyčný nenávistník má IQE-tykve, což podle mě v dobách minulých i dávnych(do škol se moc nechodilo), bylo více méně asi normální a pak už stačí jenom ve vypjaté a výbušné době ukázat na viníka, který provedl cokoliv si někdo vymyslí! A už to jede!
Obrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Cernakus, teda ne že bych s Tebou souhlasil co se týče kdo má kolik IQ, ale Tvoje názory mi vyrazily dech! Některé! To asi bude fofr až si to přečtou šéfové! Doopravdy jsem se zasmál nad některýmy ,,peckami"! Ovšem být Tebou, tak tu poslední větu vymažu! U mě jsou děti, vždy malí nevinní drobečkové a před nimi i cynizmus musí jít do hajzlu! Vyhoď to ,prosím díky předem!
Obrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Apropos, na to jsem zapoměl,jaký máš názor na naší problematickou menšinu? Předpokládam, že to napíšeš jako ,,humanista"! Dík!
Obrázek
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

Milda píše:Cernakus, teda ne že bych s Tebou souhlasil co se týče kdo má kolik IQ, ale Tvoje názory mi vyrazily dech! Některé! To asi bude fofr až si to přečtou šéfové! Doopravdy jsem se zasmál nad některýmy ,,peckami"! Ovšem být Tebou, tak tu poslední větu vymažu! U mě jsou děti, vždy malí nevinní drobečkové a před nimi i cynizmus musí jít do hajzlu! Vyhoď to ,prosím díky předem!
To se nikdy nekoukej na pořad o masnách, tam ty "děti" mastějí taky po miliónech. Hehe. Příroda to holt nerozlišuje a když to nerozlišuje ona, nedělám to ani já. Škoda je každého života.
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

Milda píše:Apropos, na to jsem zapoměl,jaký máš názor na naší problematickou menšinu? Předpokládam, že to napíšeš jako ,,humanista"! Dík!
Separace. Vyčlenit jim kus země(třebas Mostecko, tam už slušně domrdali Chánov) postavit tam školy, nemocnici, infrastrukturu, letiště... Obehnat to plotem a minovým polem. Všechny z ČR je tam poslat s nějakými financemi do začátku, jejich majetek v ČR vyplatit tržně. Dát jim maximální autonomii(pouze by se nesměli přidat k jinému státu a nesměli by vyhlásit válku). A češi by nesměli k nim a oni k nám. Veškerý obchod by bezcelně fungoval na speciálních hraničních přechodech, přeprava lidí do zahraničí pouze letecky. Prostě tvrdší forma Izraelsko-palestinské zdi.

A jsou 2 cesty jak by to dopadlo:
1) Prosperovali by a za pár generací by se mohli sami asimilovat do většinové společnosti
2) Skončilo by to občanskou válkou v jejich státečku a humanitární katastrofou vedoucí k úplnému vyhynutí.

Samozřejmě stejné řešení v případě Francie a jejích nepřizpůsobivých občanů atd... Nevidím důvod, proč se afričanům a arabášům srát do života. Ať si žijí u nich po svém a my u nás po svém. Až nás kulturně a sociálně doženou, pak se můžeme klidně sejít ve společném státě jménem Země, do té doby, my jsme černí mravenci, oni rezaví a prostě nám to neklape.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Pánové brzděte. Tenhle gaychat na "Vojenském" DS moc přínosný není.
Tu kravinu s radarem jsem smazal a doporučuji se krotit v rámci Řádu Fora:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=4

a zejména té zmínce v bodu 1 o xenofobii.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

No nemám tyto debaty rád ale na některé věty reagovat musím.
cernakus píše:kdy Starý zákon židy definuje jako národ vyvolený, tedy nadřazený a ostatní národy zde jsou mu předurčeny sloužit.
Což je celkem nesmysl. Jako vyvolený národ nebyl definován proto aby mu ostatní národy sloužili ale proto že si jej oblíbil hospodin a věnoval mu řekněme zvláštní pozornost.
cernakus píše:Bohatým a mocným tak leda půjčovali peníze.
Co se půjčování peněz týká - tak toto křesťanství nedovolovalo a proto se židé věnovali především právě jemu. A je celkem logické že peníze si půjčuje především majetnější vrstva obyvatel.

Jinak lze říci že vše má náboženské kořeny protože na jednu jednu stranu to byl bohem (dle židovské víry hospodinem) vyvolený národ ale na druhou stranu to byl národ který vydal na smrt syna božího.
No a tato nesnášenlivost byla právě křesťanskou církví po staletí živena takže se už stala tak trochu Evropským koloritem a bylo velmi jednoduché stejnou rétoriku použít pro jakýkoliv režim.
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

Včera jsem byl pozván shodou okolností ( a jako více méně bezvěrec, či hodně špatný věřící křesťan ) do liberecké synagogy na křest knihy Židé v Liberci, od německé spisovatelky Isy Engelmann
( http://liberecky.denik.cz/kultura_region/0901-zide.html )
Doporučoval bych, alespoň některým, seznámit se s židovskou kulturou i důvody jejich chování i určitého vyčlenění ze společnosti.
( Na druhou stranu, vědomosti a přehled jiných zde je obdivuhodný.)
A doporučoval bych jim i uvědomit si, že judaismus byl základem všech tří základních ( myslím tím monotheistických a v západním světě a na středním východě nejrozšířenějších ) náboženství.
Jinak, cernakusuv názor na řešení problému - to je teda síla !!!
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Chtěl bych jen krátce podotknout, že bible, ač je nejsvětější knihou křesťanů, zná pouze jeden vyvolený národ, který si vybral Hospodin.
A to jsou Židé. Kdo není židem, cítí jakousi ostentativnost vůči nim - proč oni jsou vyvolení a já ne? A toto se jako červená nit táhne dějinami. Přitom se křesťané modlí a uctívají Ježíše - minimálně polovičního Žida (otázka neposkvrněného početí a její rozebírání sem určitě nepatří, kdo má o to zájem, nalezne to jinde).

Hlavní důvod, proč Němci chtěli vyvraždit Židy, byla nenávist Hitlera, která vznikla tím, že se nakazil syfilidou v roce 1908 od židovské prostitutky ve Vídni, následně ji již jako nemocný neurosyfilisem (syfilis mimo první fázi se v tehdejších letech nedal zjistit) napsal ve svém dílem Main Kampf - bohužel, citovat z něho raději nelze, aby to nebylo bráno jako propagace nacismu - Kdo si chce pasáž o syfilidě přečíst, nalezne ji v kapitole 10). Později definoval syfilis jako židovskou chorobu a zaujal postoj jak ji vymýtit izolací, následně likvidací Židů.
Diskuse o tom, jestli Hitler měl nebo neměl syfilis tu na Palbě probíhá. Osobě se domnívám, že je dostatek nepřímých důkazů.
Je těžké osobně přijmout to, že dějiny 20. století byly tak silně ovlivněny touto chorobou po ose - Lenin - Hitler - Mao Ce Tung.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Určitě nejblíže ke správné odpovědi na základní otázku je:
1/Bible, její různorodý výklad, různými výkladci.
2/ 2 000 let výchovy lidstva po dojmem výkladu "Bible".
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Toto téma bylo uzamčeno a další diskuze byla přesunuta SEM:
http://www.debata.palba.cz/viewtopic.php?id=27


Já to věděl, že to takhle dopadne. Proto tuto diskusi zamykám, myslím že toho bylo řečeno již dost. Předpokládal jsem, že na každý názor, který se bude snažit nějakým filosofickým způsobem tyto věci hlouběji vysvětlit bude pochopitelně mnoho reakcí.

Avšak došlo také k určitému poučení, dnes je třeba jednat skrytě. Nedávat svůj majetek tolik najevo, nechlubit se tím. Protože ten kdo je vidět, na toho si lze vždy ukázat. A bylo již zde řečeno narušuje to sociální smír. Je potřeba mít v hrsti masová média a tím dění šikovně ovlivňovat ve svůj prospěch. Je potřeba ovládat masy, protože jako jedinec nic nedokážete. Majetek a moc je možné získat jedině na úkor někoho, nebo organizací něčeho. Avšak v tomto boji zvítězí jen nejchytřejší, kteří si pochopitelně neberou servítky. Ano, možná v Americe to funguje jinak. Tam se úspěch cení, a okázalost je na místě. Ale oni mají jinou historii, nejdřív vyhubili indiány a pak na velkém území s dostatkem zdrojů začali hospodařit. Ekonomicky se jím daří a jsou nejvyspělejším státem světa, zatím … avšak za několik desítek let se i oni můžou dostat do problémů.

Někdo mluví o tom, že USA stejně ovládají židé … pak to svědčí o jejich schopnostech jak psal cernakus … díky své inteligenci (nebo schopnostem, spíše bych to nazval vhodnou souhrou faktorů) byli schopni se prosadit a velmi rychle získávat nejen bohatství ale i moc. Možná by jsme je měli spíše obdivovat.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Fikce, dohady, dotazy“