Pevnost Terezín

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1871
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Pevnost Terezín

Příspěvek od El Diablo »

Jak se měl dobývat Terezín. Nedobytná pevnost, o kterou se nikdy nebojovalo

27. ledna 2014
Dokonalá pevnost, která byla úplně k ničemu. Terezín nikdy nebojoval, přestože byl již od konce 18 století jedním z důležitých opěrných bodů proti pruským útokům.
Rozsáhlá fortifikační výstavba v Čechách a na Moravě je současníky spojována především s budováním těžkého a lehkého opevnění v letech 1935 až 1938, se kterým jsme vás již seznámili v seriálu Válka, která se nekonala. Ze strategického hlediska výrazně úspěšnější pevnosti na našem území však vyrostly mnohem dříve. Už v závěru 18. století.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/jak-a-proc-se-s ... enstvi_kuz
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Re: Pevnost Terezín

Příspěvek od Milda »

Příjďte se podívat na ruiny kasáren, člověku je smutno, kam to dovedla nová doba za 25let. Kdyby udělali z některých baráku třeba startovní byty pro mladé rodiny. Ne, radši ať to spadne. Parkoviště pro autobusy a auta, ono se ,,rejžuje,, i na mrtvých z II.světové války,neřeknu když přijedou děti ze škol, ať se dozvědí co se tu dělo, ale tahat sem turisty z Prahy, nevím, atrakce vypadají jinak. K zblití.
Obrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Pevnost Terezín

Příspěvek od Stuka »

V článku se píše, že právě probíhají rekonstrukční práce a to i kasáren.
Mildo, mluvíš o jiných kasárnách?
ono se ,,rejžuje,, i na mrtvých z II.světové války
Vstupné a posléze obeznámení se s památkou,je snad normální.
ObrázekObrázek
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Re: Pevnost Terezín

Příspěvek od reddog »

Ano opravují se kasárna a hradby . Jde to pomalu ale jde to. Milda asi dlouho Terezín neviděl . Jezdím tudy každý den.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Re: Pevnost Terezín

Příspěvek od Milda »

Reddogu, vylez z auta u p.čaparku a mrkni se na budovu PDA přes silnici, pak si zajdi pěškobusem za restauraci, chlív na chlív, projdi se i za restauraci do ulice, je to tam bezva. U Koňskej Hlav byly spraveny snad dvě buduvy na archív pro Prahu, a opravna kuchyní, ta je taky prej spravená.Je to už pár let. Byl vyčištěn kanál, je to vidět i kousek z auta. Teď jsem to konzultoval s kámošem, četl v novinách, asi v ústeckejch, že se má dávat do kupy PDA, kdy, se neví. Zítra jede k nám kámoš se ženou, tak z něj vytáhnu informace, bydlí v Terezíně přes 40let. Ptal jsem se na vstupné, čekal jsem částku 200Kč, ne, prej 250Kč, což je teda darda! Takže se Stuka může přijet obeznámit s památkou za lidovou cenu+parkovné. Pravda je, že Terezín odskákal zátopy, kámoš se ženou u nás bydleli týden, museli všichni pryč z Terezína.
Obrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Pevnost Terezín

Příspěvek od Stuka »

Reddogu, vylez z auta u p.čaparku a mrkni se na budovu PDA přes silnici, pak si zajdi pěškobusem za restauraci, chlív na chlív, projdi se i za restauraci do ulice, je to tam bezva. U Koňskej Hlav byly spraveny snad dvě buduvy na archív pro Prahu, a opravna kuchyní, ta je taky prej spravená.Je to už pár let. Byl vyčištěn kanál, je to vidět i kousek z auta. Teď jsem to konzultoval s kámošem, četl v novinách, asi v ústeckejch, že se má dávat do kupy PDA, kdy, se neví. Zítra jede k nám kámoš se ženou, tak z něj vytáhnu informace, bydlí v Terezíně přes 40let. Ptal jsem se na vstupné, čekal jsem částku 200Kč, ne, prej 250Kč, což je teda darda! Takže se Stuka může přijet obeznámit s památkou za lidovou cenu+parkovné. Pravda je, že Terezín odskákal zátopy, kámoš se ženou u nás bydleli týden, museli všichni pryč z Terezína.
A co to má společnýho s článkem, co tady dal El Diablo?
ObrázekObrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Re: Pevnost Terezín

Příspěvek od Milda »

Co je špatného na tom, že píšu o špatném stavu kasáren a okolí, řekl bych, že je to správné upozornit na co naše společnost kašle!?
Obrázek
Uživatelský avatar
Sholva
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 22/8/2012, 20:07

Re: Pevnost Terezín

Příspěvek od Sholva »

S názorem že Terezín byl na nic nesouhlasím. Co ho postavili + další pevnosti, tak byl tuším cca 100 let klid - pak už byl samozřejmě zastaralý. Nevím jak vy, ale já za nejlepší pevnostní systém považuji ten, na který nepřítel ani nezaútočí - prostě ho to odradí předem, což podle mě Terezín a spol splnil...
"Každý šermíř na ho..., když nepřátel nerovno."
(A. Sapkowski)
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnost Terezín

Příspěvek od Bleu »

Sholva píše:. Nevím jak vy, ale já za nejlepší pevnostní systém považuji ten, na který nepřítel ani nezaútočí
Jako třeba Maginotova linie?
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Re: Pevnost Terezín

Příspěvek od reddog »

Mildo psal jsem že se opravují a pomalu. Pomalu ale jistě. Chce to čas tak klid.
No vstupné 250,- Kč si myslím je OK. Nevidím v tom problém.
Ale to sem nepatří. Takže toho necháme.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Re: Pevnost Terezín

Příspěvek od Milda »

:D mě nemusíš uklidňovat, já jsem v klidu.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pevnostní systémy“