Nové umístění příloh na Palbě

Máte problém s orientací na Palbě? Tak toto sekce je tu pro Vás

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

karaya1

Češtiny se kopou,ale jak to řešit zatím nevíme. Čeština té Galerie je nějaká podivná a pokusy o úpravu byli jen k horšímu. Teď to běží na Win1250 - stejně jako Palba. Pokusy přepnout to na jiné kodování češtinu úplně rozhodili - místo písmen s diakritikou různé "čtverečky" či otazníky a nebylo to vůbec čitelný.

Co se týče úpravy zdrojáků: Lord má velmi málo času,nechal Palbu plně v "komandatuře" nás zbývajících adminů. Sháněli jsme někoho,kdo umí psát skriply a udělal nám nějaké úpravy(jednoduší než toto). Každý, kdo to zatím viděl to vzdal se slovy - to je moc složité,do toho nejdu. Ani se nedivím - není to otázka půl hodiny a už ted je Palba upravena mnoha "atypickými" zásahy,než je původní nastavení "od výrobce".
Já sám jsem měl dost problém,abych je všechny dohledal a doplnil,když jsem prováděl update. A to je také záležitos, kterou je třeba brát v potaz.
I když by se povedlo ten zdroják upravit, při dalším updatu bude nutné ty úpravy provést znova. Tato úprava by zasáhla přímo "srdce" Palby a update musí být proveditelný v rozsahu 2-5 hodin,aby nebyl ochromen provoz Palby a zároveň nedošlo ke ztrátě dat. Nejde to dělat na "ostré" verzi(chyba =pád),ale na testovací verzi(http://www.test.palba.cz/). Script se dopisuje asi u 10 souborů (portál.php, mysql.php, mysql4.php, portal_body.tpl, overall_header.tpl, atd). Záleží jak moc který úpdate zasahuje do jakých souborů a co se updatuje.
Takže ta úprava zdrojáku taky není příliš šťastné řešení.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Ty jedince co používají v názvu souboru diakritiku a různé znaky bych nejraději *****.

Je to asi dáno taky tím že jsem se od roku 93 potkával s MS-DOS a ten takové "vychytávky" neumožňoval. Člověk se musel naučit určité disciplíně při vytváření názvu souboru...

Nejhorší jsou soubory s několika tečkama v názvu... k tomu nějaká diakritika a pár mezer a pomlček - v phpBB potom původní název vypadal jako arabština...

Proto prosím o nepoužívaní diakritiky (ěščřžýáíéúů), místo mezer používejte _ a prosím jen o jednu tečku před příponou

vzor - xxxxxx_xxxxxx_1940.jpg
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Pegeucko píše:Češtiny se kopou,ale jak to řešit zatím nevíme. Čeština té Galerie je nějaká podivná a pokusy o úpravu byli jen k horšímu. Teď to běží na Win1250 - stejně jako Palba. Pokusy přepnout to na jiné kodování češtinu úplně rozhodili - místo písmen s diakritikou různé "čtverečky" či otazníky a nebylo to vůbec čitelný.
Teď narážíš na přepínání češtiny kde? Ve zdrojácích, ve výstupu, v DB..? Pokud využíváte stejné DB jako v případě Palby, pak je jiné kódování ptákovina (pokud nemáte MySQL 5.x, které umožňuje nastavit každé tabulce - teď nevím, jestli dokonce i každému sloupci - jiné kódování). A jestli disponujete PHP 5.x, problémy s češtinou (jiné kódování v DB a jiné na výstupu) by mohla vyřešit fce iconv() (v PHP 4 je tuším jenom jako rozšíření, tedy pouze na některých hostinzích; v PHP 5 je v základu).
Pegeucko píše:Co se týče úpravy zdrojáků: Lord má velmi málo času,nechal Palbu plně v "komandatuře" nás zbývajících adminů. Sháněli jsme někoho,kdo umí psát skriply a udělal nám nějaké úpravy(jednoduší než toto). Každý, kdo to zatím viděl to vzdal se slovy - to je moc složité,do toho nejdu. Ani se nedivím - není to otázka půl hodiny a už ted je Palba upravena mnoha "atypickými" zásahy,než je původní nastavení "od výrobce".
Já sám jsem měl dost problém,abych je všechny dohledal a doplnil,když jsem prováděl update. A to je také záležitos, kterou je třeba brát v potaz.
I když by se povedlo ten zdroják upravit, při dalším updatu bude nutné ty úpravy provést znova. Tato úprava by zasáhla přímo "srdce" Palby a update musí být proveditelný v rozsahu 2-5 hodin,aby nebyl ochromen provoz Palby a zároveň nedošlo ke ztrátě dat. Nejde to dělat na "ostré" verzi(chyba =pád),ale na testovací verzi(http://www.test.palba.cz/). Script se dopisuje asi u 10 souborů (portál.php, mysql.php, mysql4.php, portal_body.tpl, overall_header.tpl, atd). Záleží jak moc který úpdate zasahuje do jakých souborů a co se updatuje.
Takže ta úprava zdrojáku taky není příliš šťastné řešení.
Úprava zdrojáků není šťastné řešení v případě, že budete stále updatovat CMS. Do phpBB jsem nikdy příliš nehrabal (nepotřeboval jsem to a navíc mi to přišlo zbytečně složité), ale skoro bych řekl, že žádaná úprava bude znamenat kolem 5-10 řádků ve dvou souborech.
sa58 píše:Ty jedince co používají v názvu souboru diakritiku a různé znaky bych nejraději *****.

Je to asi dáno taky tím že jsem se od roku 93 potkával s MS-DOS a ten takové "vychytávky" neumožňoval. Člověk se musel naučit určité disciplíně při vytváření názvu souboru...

Nejhorší jsou soubory s několika tečkama v názvu... k tomu nějaká diakritika a pár mezer a pomlček - v phpBB potom původní název vypadal jako arabština...
Nevím proč, ale taky mě přímo děsí mezery, tečky a diakritika v názvech souborů. A nechci být rýpal, ale tohle se dá taky bez problémů v PHP ošetřit - jak se ostatně vytvářejí "cool URL" z názvů článků...

Nevím, být zdejším adminem, spíše než stálému updatování bych se věnoval úpravám k obrazu svému a počkal si na kompletně znovu napsané phpBB (tedy alespoň o trochu lépe čitelné než doposud).
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

karaya1:

Používáme MySQL - 4.1.20 - ta umi co se týče různých kodováni pro různé tabulky úplně to samé jako 50.
Problém je v tom ,že když v mysql přepnu v tabulce cpgXXX_comment v řádcích msg_body nebo msg_date z původního utf8_general_ci na utf8_czech_ci jde čeština do pr...yč. To samé v tabulce cpgXXX_pictures pro názvy obrázků.Tam to navíc vloží zástupný znak jako "odělítko" a obrázek nejde ani linkovat. (ty XXX jsou zástupné znaky pro reálná čísla a cpg začínají všechny tabulky Coppermine )
Palba jede v základu utf8_general_ci a rozšíření je pak na Win1250. Galerie toto rozšíření nemá,snad přijdem na to,jak to do ní nacpat.

Stálé updatování se neděje. Když jsem ale začal Palbu adminovat,běžela již rok bez updatu a přestávaly pracovat základní funkce jako třeba hierarchy mod. Navíc mraky obrázků již byly taky problém. Standatně je u FTP nastaveno 2000files na adresář - my to museli zvedat již 2x na 4 a 6 tis. A to na dvou místech - v albu a ve files pro obrázkové přílohy ve foru. A jak jsem již zmiňoval - adminace rozdělení na více adresářů nedovoluje a zatím se nenašel nikdo,kdo by se ujal(resp uměl) toho přepsání scriptu a HLAVNĚ -měl na to čas.
Jenže zůstat u tohoto konstatování nám nic neřešilo - bylo třeba najít nějaké - jakékoliv řešení. Jedno ze schůdných řešení se ukázala ta Coppermine Galerie. Pro Album určitě a pro Files částečně. Pokud se najde lepší ŘEŠENÍ (výroky - něco by se s tím mělo dělat - moc nepomůžou) ,určitě se jim nebráníme.

Také je třeba zohlednit to,že jsme fandové vojenství a nikoliv programátoři a Palbu máme jako koníček,není to naše profese.I financování řešíme tak,že se na hosting parta "skalních" složí.

A třeba já osobně jsem nikdy s PHP nedělal a vše jsem se učil za chodu na Palbě. I první dopisování scriptů (podle vzoru ze starého souboru Palby). Myslím,že zbývající admini na tom nebudou lépe(vyjma Lorda,ale ten se k Palbě stěží dostane 1-2x týdně).
Naposledy upravil(a) Pegeucko dne 28/7/2006, 13:05, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

karaya1:
Spíš mi ale překvapuje,že mají lidi od "konkurence" z Fronty takový zájem, jak funguje forum původně jejich "odpadlíků" na Palbě.
Má ten "zvýšený zájem" nějaký další podtext? Nebo jde jen o to,aby se v brzké době na Frontě objevila diskuze na téma "Palbu adminuje parta blbců"?
Doufám,že tato nevraživost již skončila.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Myslím že to karaya1 myslí upřímně :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Hm, tak jsem to zkoušel na domácí instalaci phpBB, ovšem ta již něco pamatuje a přílohy neumožňuje; tedy na nic jsem nepřišel. :o) A instalovat kvůli tomu verzi novou se mi skutečně nechce... Leda že byste mi poslali viewtopic.php a posting.php (myslím, že tyto dva by stačit měly).
Doufám,že tato nevraživost již skončila.
Tak proč ji pořád připomínat? Zajímá mě to, jak to říct... profesně :o)
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

phpBB modul příloh asi neobsahuje. Mám ten dojem že je to nějaká plus verze, Pege to bude vědět přesně.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

karaya1:
Jen se ujišťuji,že se nejedná o nějakou "konkurenční hru". Zmíněná nevraživost jde mimo mě - přišel jsem až rok po vzniku Palby a z aminů jsem "služebně" nejmladší. Na Frontu nechodím (jsem zaměřen na Studenou válku a současnost) a ani pořádně neznám jádro sporu.
Palba ale není autoritářské forum a tak musím brát ohledy na názor ostatních adminů a členů štábu.

Zmiňované soubory není problém dodat, pokud ostatní admini nebudou mít námitky.
Obávám se ale,že nebudou k ničemu. Projel jsem je oba v PSPadu a ani jeden neobsahuje "files".
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Hmm, jenže když se podívám na zdroják odesílání přílohy, tak submit Add Attachment směřuje na posting.php (na celé stránce jsou pouze dva formuláře, nás zajímá ten první, tj. action="posting.php"; navíc má parametr enctype="multipart/form-data", tedy soubory jsou odesílány přes něj...). Není tam někde $_POST['add_attachment'] (třeba tam je jenom nějaký blbý přesměrování či include jinýho souboru)?
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

karaya1:
Pojď to řešit zdejší soukromou poštou. Tam si můžem domluvit i metodu, jak ti ty soubory pošlu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

karaya1 píše:Hm, tak jsem to zkoušel na domácí instalaci phpBB, ovšem ta již něco pamatuje a přílohy neumožňuje; tedy na nic jsem nepřišel. :o) A instalovat kvůli tomu verzi novou se mi skutečně nechce... Leda že byste mi poslali viewtopic.php a posting.php (myslím, že tyto dva by stačit měly).
Doufám,že tato nevraživost již skončila.
Tak proč ji pořád připomínat? Zajímá mě to, jak to říct... profesně :o)
Hoši rozumíte tomu :lol:
Ne doufám, že nevíte jen nic o phpBB, ale jinak dobrý.

Na přílohy slouží attachment mod ... a aby to celý fungovalo musíte mít buď to plusko, nebo ho nainstalovat do phpBB, rozhodně nestačí "jen" soubory o kterých povídáte ...
Dále Pege nemůžeš najít v souborech text ... FILES, protože toto není pevně dáno, nýbrž kam se budou obrázky ukládat se určuje pomocí databáze ... kde je to uloženo, a odkud se to načítá a je možné také změnit ukládání do jiného adresáře ... třeba z názvem PRDEL :lol:

Jinak dobrý hoši snaha se cení :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Lord:
Fakt nejsem programátor. Vím že adresář na přílohy se nastavuje v adminaci. Jak je to řešeno přímo ve scriptu nemám tušení. Pokud existuje nějaká možnost,jak to rozdělit, proč to nezkusit. Pokud to nejde, zbývá ta Coppermine.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

dobře, dobře .... komu se to podaří rozdělit, naprogramovat do více složek, aniž by bylo třeba pracně to dávat do kopru dostane ode mně 1000 Kč.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Ne doufám, že nevíte jen nic o phpBB, ale jinak dobrý.
O phpBB toho skutečně mnoho nevím, mám raději, když si celý CMS udělám sám podle svých potřeb (a potom se v tom aspoň vyznám :o) ).
Na přílohy slouží attachment mod ... a aby to celý fungovalo musíte mít buď to plusko, nebo ho nainstalovat do phpBB, rozhodně nestačí "jen" soubory o kterých povídáte ...
Stačí říct :o)
Dále Pege nemůžeš najít v souborech text ... FILES, protože toto není pevně dáno, nýbrž kam se budou obrázky ukládat se určuje pomocí databáze ... kde je to uloženo, a odkud se to načítá a je možné také změnit ukládání do jiného adresáře ... třeba z názvem PRDEL
Počkej, v kódu přece musí někde (...) být pole $_FILES?! Minimálně pro získání parametru fce move_uploaded_file() (nebo copy(), to už je jedno).
komu se to podaří rozdělit, naprogramovat do více složek, aniž by bylo třeba pracně to dávat do kopru dostane ode mně 1000 Kč.
Hm, to už by stálo za zkoušku... Jenom mi pořád chybí to podstatné - zdrojáky :o)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Nechci, aby to vyznělo hloupě. Dám 3 000 k Lordovu 1 000 Kč. Když tady bude fungovat sklad fota, články a Palba trochu bezproblémově. Lépe než dosud. Každý umí něco. Chlapy udělejte!
Podmínka je jediná - musí to fungovat a pro širší veřejnost to musí být jednoduché!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Řekl bych,že se zaměřujem špatným směrem. Přepsat Palbu,aby se ukládání obrázků a náhledů rozdělilo na víc adresářů je dost složité.
Co spíš zkusit dohledat(vytvořit? někde obšlehnout?) nějaký modul,který by při uploadu rovnou vytvořil i hotový link,který by se dal vložit rovnou do Palby? Jako to třeba dělá hosting imageshack.us
Tím by se hlavní nevýhoda té Coppermine Galerie vyřešila.
Právě jsem něco rozjednal,pokud to vyjde,do 2-3dnů snad bude nějaké řešení. (michane - připrav si kladívko na prasátko :D )
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Platí to mé - předpokládám i Lorda. Udělejte to tak aby Palba fungovala dlouhodobě.1 000 + 3 000 kč, když to zjednodušeně bude dlouhodobě fungovat pro širokou veřejnost.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Řekl bych, že už jsem řešení objevil. Nyní je nad každým obrázkem u středního náhledu klikací text Linking codes.
Doplnil jsem Fórum Fota o jeden modul - plugin, který generuje linky. Právě kliknutím na Linking codes je to vygeneruje - zatím je pro nás aktuální ten odkaz Forum bbCode: (Thumb only).
Originál toho pluginu ale zatím generuje jen thumbs - minináhledy. Bude ho ještě třeba "dopsat" , aby generoval link i na normal - střední náhledy.
Takže - metoda je na světě,zbývá jí jen dotáhnout.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Dopsal jsem ten script i název toho odkazu. Teď se to jmenuje Forum bbCode: (Normal only) a generuje to odkaz na střední náhled normal_ .viz tančík vložený SA58 na Portále.
Bohužel je dnes Palba obvzláště líná a Forum fota taky - snad vám to naběhne.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Odpovědět

Zpět na „Návody aneb jak na Palbu“