Nové umístění příloh na Palbě

Máte problém s orientací na Palbě? Tak toto sekce je tu pro Vás

Moderátor: jarl

karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Nevím, jestli nejdu s křížkem po funuse :o) ale mám taky řešení, které funguje. Vyžaduje celkem jednoduchou úpravu souboru attachment_mod.php a potom zřejmě i portal.php (ten doma nemám, takže nevím, jestli by to taky nešlo nějak „ošulit“ přes ten první soubor).

Takže plusy :o) jsou zachování současného systému posílání příloh u příspěvků a přitom nepřetěžování serveru (přílohy z každého tématu jsou ve zvláštním adresáři). Pro soukromé zprávy je jeden adresář, myslím, že by měl stačit.
Mezi mínusy bych zařadil nemožnost zaslat přílohu hned při vytváření nového tématu (není ještě přiřazeno ID; pro připojení souborů je možno následně ten samý první příspěvek v tématu editovat) a ve specifických (úprava příspěvku, link na konkrétní příspěvek) případech jeden SQL dotaz navíc.

Pokud bude zájem, rád se o svou práci podělím.

Apropo rada: nezkoušejte programovat po celonočním tahu, ani půl litru kafe to nespraví :o))
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Po nezbytném načerpání nových sil jsem vše pořádně odzkoušel a funguje na 100% - kromě Portálu, ten doma nemám (ovšem v jednotlivých příspěvcích topic_id být musí, takže se akorát prohodí jeden parametr; v tom by problém být neměl). Adresář se vytvoří pouze pokud je to potřeba, nebudete tedy mít "zapráskanej" upload_dir prázdnými, nepotřebnými podadresáři.
Výsledkem se můžete pokochat zde: http://www.zsrehorova.cz/upload/palba.txt. Vloží se to do souboru attachment_mod.php na cca 170. řádek.

Dobře, není to "5 až 10 řádků" :o) ale 60 zase není v celkovém balíku takový počet...
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Dík za snahu,ale těžko to vložím na cca 170 řádek souboru attachment_mod.php , když jich má jen 145.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Plugin jsem zatím musel odebrat - zastavoval uplně chod Forum Fota.
Ještě bude třeba si s ním pohrát.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Tak - konečně se zadařilo a obrázky ve ForumFoto "samy linkují" - vytvářejí link rovnou vložitelný do Palby. Každý obrázek má teď nad sebou "klikací" nápis Odkazy. Po stisknutí vyjedou linky na střední náhled a minináhled(thumb). Byli také umazány linky html , aby nešlo lehce linkovat ty obrázky do jiných fór (proč to "pirátům" usnadňovat).
V nejbližší době tedy vytvoříme nový návod, podle nějž už by vkládání fotek do Palby měla být poměrně hračka.

Také bych chtěl poděkovat Adminovi našeho hostingu (GZK), který opět (v pomoci s tímto problémem) zašel mnohem dál, než vyplývá ze smlouvy o pronájmu hostingu a významně nám s tím pomohl.

Jinak bych byl ovšem rád, aby ani ta nabídka karaya1 neupadla tímto v zapomění. I jeho návrh je dobré řešení do budoucna a po odlehčení Palby pomocí Forumfota mnohem lépe realizovatelné. Pokud tedy nadále platí ty výše zmíněné "finanční motivace", prosím o jejich potvrzení ze strany nabízejících. (my admini žádnou odměnu nechcem - je to naše "práce")
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Jinak jsem ve ForumFoto povolil tuto funkci:
Povol uživateli kontrolu nad jeho uploadovanými obrázky v albech

na žádost jednoho nejmenovaného člena. Nejde to bohužel povolit selektivně,tak doufám,že to nebude zneužíváno.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Po odzkoušení zašlu na sdělené mě konto do 14 dní - jsou dovolené.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

karaya1 píše: ... mám taky řešení, které funguje. Vyžaduje celkem jednoduchou úpravu souboru attachment_mod.php a potom zřejmě i portal.php (ten doma nemám, takže nevím, jestli by to taky nešlo nějak „ošulit“ přes ten první soubor).

Takže plusy :o) jsou zachování současného systému posílání příloh u příspěvků a přitom nepřetěžování serveru (přílohy z každého tématu jsou ve zvláštním adresáři). Pro soukromé zprávy je jeden adresář, myslím, že by měl stačit.

Mezi mínusy bych zařadil nemožnost zaslat přílohu hned při vytváření nového tématu (není ještě přiřazeno ID; pro připojení souborů je možno následně ten samý první příspěvek v tématu editovat) a ve specifických (úprava příspěvku, link na konkrétní příspěvek) případech jeden SQL dotaz navíc.
Ahoj karayo, takže zdrojové kódy si můžeš stáhnout zde, např. verzi 1.53
www.phpbb2.de/dload.php?action=category&cat_id=21
Nevím přesně jak to tvoje napsání vypadá, je to možné vyzkoušet na testu. Je to provozu? Pro lepší představu. Jednotlivé adresáře se vybírají pomocí roletového menu?

Finanční motivace není problém, mohu zaslat po určité snaze předběžnou částku 500 Kč, a po úplném doladění zbytek. V zásadě jde o to vytvořit vizi – nápad, základ je snadnost a jednoduchost a pak to elegantně naprogramovat.

To co vymyslel Pege, tedy obrázky u kterých se vytváří link není až tak špatné ovšem vyžaduje již určitou přípravu a to sice – uvážit nejdřív jaké obrázky nahraji – tyto nahrát do ForumFoto. Poté je znovu projít a zkopírovat je buď bokem při komponování článku, nebo rovnou postupně do příspěvku (záleží na počtu).
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Pánové,zatím bych tuto aktivitu přibrzdil.
V příštím týdnu začneme zkoušet php5 a možná i v něm bude ležet část řešení.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Už jsem psal karayovi, že uvažuji o trochu velkorysejší koncepci ...

Jde o to, že vkládání fotek do příspěvků je bezesporu úžasná věc a její snadnost také přispěla k rozvoji Palby a k její přidané hodnotě.

Ovšem ještě lepší by bylo, kdyby bylo možné obrázky prohlížet bez nutnosti procházet jednotlivé příspěvky ... při tolika fotkách v příspěvcích je jasné, že toto samo pak vydá i na samostatnou galerii.

Jako určitý mezistupeň vidím právě Forum Fota ... ovšem chtělo by to ještě vylepšit například tím, že ....

a) kdyby z nově vzniklých adresářů mohla čerpat i zmiňovaná galerie Forum Fota ... ta už sama by si vygenerovala případně nadhledy pro staré přílohy ... nové už generovat ihned.

b) kdyby si mohl čtenář při procházení fotografií kliknout na odkaz umístěný nad fotografií (nadhledem), který by směroval na daný příspěvek ke kterému příloha přísluší, tím by se dozvěděl další informace.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Na základě některých dotazů jsem do úvodního článku doplnil Návod jak nejlépe sestavovat nový článek - kombinaci textu a linků na obrázky.

Zkopčím ho i sem,ať to nezapadne bez povšimnutí:

DODATEK 2:

U nového článku je nejlepší tento postup:

1) Sestavit si článek u sebe v PC v Poznámkovém bloku/Notepad - (Word moc vhodný není, formátování z Wordu /odstavce a někdy i věty/ se v Palbě /DS phpBB+/ dost často "trhá")

2)Najít a připravit si vhodné obrázky. Ty vložit dle návodu do ForumFota. Do extra otevřeného Notepadu si zkopírovat linky těch fotek - viz návod. (Zde je Word naprosto nevhodný - link roztrhne a obrázek je na Palbě "nečitelný")

3) Otevřít si na Palbě "dialog" pro vložení nového článku v odpovídajícím Foru - tlačítkem Nové Téma. Nachází se v každém Foru či subforu před názvem("cestou") konkrétní sekce. Tlačítko je nahoře i dole bez priority pořadí - jde o zdvojenou funci.

4)Podmínkou je vyplnění názvu v políčku Předmět: .Dále - Do okna pro text nejprve zkopírovat celý text článku z Notepadu.(po označení textu myší funkce Kopírovat a Vložit na pravé myši, nebo Ctrl+C a Ctrl+V na klávesnici)

5) Do míst již vloženého textu, do pozice kam se hodí konkrétní Foto, umístit link vytažený nad obrázkem ve ForumFoto(viz úvodní návod)

6) Stisknout dole funci Náhled a zkontrolovat, zda je vše v požadované formě (gramatika,formátování, umístění obrázků)

7) Pokud jste shledali výsledné seskupení textu a obrázku/ů vyhovující, stiskne se Odeslat.


Pár poznámek:

Nezkoušejte se nahrát obrázky přes příspěvek (Připojit soubor), budou okamžitě smazány. Snažíme se Palbě ulevit a touto metodou je ještě nahráno 5000 obrázků. To je i tak nepříjemná zátěž a její zvyšování tolerováno NEBUDE !

Nezatěžujte se hledáním funkce odeslání článku na Portál. Tuto pravomoc mají pouze Admini a Moderátoří. Případné nepřesné umístění prvního obrázku pro Portál snadno opraví někdo z Adminů či moderátorů.

NEZAKLÁDEJTE kvůli dotazu Nové téma. Pouze v ojedinělých případech, pokud žádné podobné na Palbě není, to má smysl. Jinak je to zbytečná zátěž Databáze Palby a se zátěží je to jako s penězi - halíř k halíři dělá korunu. Výsledná zátěž je součtem těchto "malicherností" - malých zaátěží a tomu odpovídá i výsledná rychlost každého z vás.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Měl jsem v SZ dotaz ke vkládání tabulek na palbu. Možná bude lepší se o to podělit i s dalšími pisateli co prahnou po tabulkách..



...máš několik možností. Já to vytisknu do pdf a v Adobe acrobatu si prostě vyberu tabulku a za pomoci nástroje "snímek" se to uloží do schránky. Potom stačí jen otevřít třeba "malování" a vložit to tam.

Další možností je printscreen obrazovky, stačí zmáčknout tlačítko "printscreen" vpravo nad numerickou klávesnicí. Uloží ti to aktuální zobrazení obrazovky, takže musíš potom ten obrázek ořezat v nějakém grafickém editoru, jde to určitě i v "malování"


Já ale na úpravu obrázků používám irfanview, jsem na něj zvyklý a je dobrý.



Pokud má někdo jednodušší nebo lepší systém vytváření tabulek v grafickém formátu tak sem s ním. Toto byl jen fungující nápad jak vložit tabulku v solidní formě na Palbu coby obrázek.


Ještě něco málo k obrázkům na Palbě. Na portálu by se neměl objevit obrázek širší než 500 pixelů, každý nemá HD rozlišení.
Obrázky se nevkládají přes funkci "IMAGE", je to prosté vložení odkazu na Forumfotu. Snad pomůžou následující obrázky..

Obrázek
stačí kliknout na ODKAZY

Obrázek
a potom zkopírovat to co je pod nadpisem Forum bbCode: (Stredni nahled)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Tak ať zkouším, co zkouším....tak moje počítačová gramotnost, nebo spíše negramotnost na to nestačí. Navíc comp zrovna programově moc dobře vybaven nemám, tak jsem zvolil "jiný" postup:-)

Vzal jsem digi foťák.....z obrazovky přefotil požadovanou tabulku, uložil na comp, osekal, zmenšil....a heuréka....mám tabulku z Exlecu ve formátu jpg :-)))
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17688
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

kacermiroslav píše:Tak ať zkouším, co zkouším....tak moje počítačová gramotnost, nebo spíše negramotnost na to nestačí. Navíc comp zrovna programově moc dobře vybaven nemám, tak jsem zvolil "jiný" postup:-)

Vzal jsem digi foťák.....z obrazovky přefotil požadovanou tabulku, uložil na comp, osekal, zmenšil....a heuréka....mám tabulku z Exlecu ve formátu jpg :-)))
tak s funkcí printscreen uděláš to samé, jen to máš jednodušší. Na klávesnici ji najdeš jako PrtScr
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

No digitál je taky možnost, ale upřímně řečeno, asi jeden z nejhorších co do kvality a rychlosti. Já ho třeba používám místo skeneru když potřebuji rychle ofotit nějaké stránky z knížky, ale na obrázky to není podle mě dobrá volba.

Pro snímání obrazovky existuje spousta freeware, ty dokážou spoustu věcí.
Tady máš jeden, dokonce v češtině
http://www.studna.cz/6475/multimedia-gr ... intscreen/
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Mě se to podařilo pomocí PrtScr uložit jako výstřižek nebo do Wordu, ale pak at jsem zkoušel co jsem uměl (i kolega v práci se přidal se svýma znalostma) nepodařilo se mi to uložit jako jpg. :-( ale já to časem nějak zvládnu...jen mi to zabere něco více času:-(
ObrázekObrázekObrázek
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

kacermiroslav píše:Mě se to podařilo pomocí PrtScr uložit jako výstřižek nebo do Wordu, ale pak at jsem zkoušel co jsem uměl (i kolega v práci se přidal se svýma znalostma) nepodařilo se mi to uložit jako jpg. :-( ale já to časem nějak zvládnu...jen mi to zabere něco více času:-(
Pomocí Ctrl+V to vlož do malování a pak v položce "uložit jako" vyber typ .jpg. A je to.

Tuhle metodu taky používám.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Nové umístění příloh na Palbě

Příspěvek od TonyHazard »

Páni moderátoři začal se tu rozmáhat nešvar nově příchozích členů, aniž by se zatěžovali zjistit si jak se zde vkládají obrázky, ukládají obrázky starým způsobem a to do již vyčištěných témat, můžete, prosím na to dohlédnout. Děkuji.

Vzkaz pro nové členy : Než zde umístíte obrázek (foto), zjistěte si jak se to dělá, jinak přiděláváte práci jiným, a co je nejhorší, v poslední době, k...a hlavně mě !! (Zatím zjištěno 7 případů, desátého zastřelím pro výstrahu) :raf:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17688
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Problém je, že vkládání příloh je přinejmenším nepohodlné. To mou osobu, jakož to pohodlné osobě, tak trochu odrazuje od vkládání článků. Byť jsem jeden článek Sa58 přislíbil.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Je mi líto ale já to prostě nepochopil. Tedy jak to dělat to vkládání obrázků. Jsem možná hloupý ale prostě to nechápu. Dcera která v pohodě zvládá anglická fóra, obrázkuje a podobné vychytávky to podle toho nezvládla taky. Je moje, takže možná má špatný gen.

Je to špatně ale já jen proto nemůžu spoustu věcí dodělat - bez obrázků jsou k ničemu a pořád někoho otravovat není dobrý způsob.

Takže co dělat? Přestat publikovat? Naposledy to po mě a dceři opravil sa58. To je prima ale není to dobře. Nechci nikoho rozčilovat takže co mám dělat?
Odpovědět

Zpět na „Návody aneb jak na Palbu“