Nové umístění příloh na Palbě

Máte problém s orientací na Palbě? Tak toto sekce je tu pro Vás

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Normálně dávat obrázky do tagu IMG jako adresu...
Pak je problém v tom, že ten obrázek už musí být někde nahraný, což třeba já řeším tak, že mám pro tyhle účely dlouhodobé úložiště obrázků na svých stránkách. Ovšem lidi bez stránek holt musí použít místní úložiště palby (fotogalerii) nebo tak něco...
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

To taky není zrovna ideální řešení, velké obrázky potom mrví vzhled fóra nebo portálu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Používám obrázky v takové velikosti, aby zapadaly do textu - na hi-res linkuju a takhle je to pro mě osobně nejpohodlnější.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Myslím, že zdroj mnohých problémov je v tomto:
Obrázek
Prvé - Forum Foto - http://www.palba.cz/forumfoto/ - užívateľ je prihlásený automaticky s prihlásením na forum
Druhé - Foto Galeria - http://www.galerie.palba.cz/ - užívateľ nie je automaticky prihlásený a s prihlásením je často problém
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17688
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

vkládání fotek je pro mne příliš složité a zdlouhavé. Mi osobně se podařilo vložit dvě fotky k článku o BA 64, a to ještě nevím zda to bylo dobře. Jestli ne tak se omlouvám.
ObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Jó kucí, nechtěli jste systémové řešení, tak si užijte ta lepená... :o)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

karaya1 - opět takový citlivý a vstřícný... ( né, abych nebyl jen posměváček - bez jakékoliv ironie - ta Bitva o Anglii tam ukazuješ kus skvělého chlapa - kolegu se skvělými znalostmi a ode mne - klobouk dolu).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

No blbé na tom je, že ač to Karaya řekl pěkně provokatérsky, tak má naprostou pravdu :) Nejdřív nahodíme základ na jádru BB3 a pak se začnou řešit relativně okrajové věci, jako jsou obrázky. Ale určitě to musíme vyřešit lépe, než je to teď. Takhle je to furt dokola o tom, co píše Tony, nehledě na to, že to tak jako tak postrádá nějaký řád.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17688
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tak Karaya má bez pochyby pravdu, leč mám tušení, že na mne a i na Pátrače je uvalena jakási kolektivní vina. Na to jsme tu příliš krátce :)
Navíc netuším zda je problém u palby nebo mám jen špatnou orientaci :lej:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Ok, zřejmě i mne považují za hříšníka ve věci vkládání příloh? Takže, dělá se to přes Galerii? Tam se mi nepodařilo přihlásit, proto jsem dal fotku jako přílohu příspěvku. Související faq jsem nenašel, pouze návod na nalinkování.

EDIT: Už jsem to snad objevil, osobní galerii ;-)
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Není to namířeno na nikoho osobně. Snad každý, kdo se jal vkládat obrázky na Palbu, to nejdříve udělal špatně vyjma těch, co mají vlastní FTP.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Všechno se bude muset překopat. Provést převod na nové phpBB3, vyřešit debatu, nový desing, přílohy atd. Doufal jsem, že se do toho pustí nová krev, ale zatím nic. Já doufám, že se čeká jen na to až se přejde na nový hosting.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

opět takový citlivý a vstřícný...
Vstřícný jsem byl dva roky zpátky, kdy jsem přijal programátorskou výzvu. Že jste hotové výsledky nepoužili, už bylo čistě na vás, a já se teď jen bavím. Mimochodem, jsa misantrop, citlivý ani vstřícný většinou nejsu.

ode mne - klobouk dolu
Nedělám to pro lidi, dělám to pro sebe, takže si klobouk nech na hlavě. Nebo ho můžeš smeknout teď - před Vlastičkou. :o)
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Lord:
Je to kvůli hostingu. Na přelom tohoto a příštího týdne už mám od Angryho výzvu k testům serveru a přenosů FTP a webů.

karaya1:
Ono když se řekne A má se říct i B.

O tom nepřijmout tvou programátorskou výzvu a jít cestou segmentace jsme rozhodli tehdy já s Lordem. A to z důvodů STRATEGICKÝCH, tj s ohledem na budoucnost. Jak se ukazuje, "budoucnost" nám nyní dává za pravdu.

Princip tvé nabídky spočíval v tom, zasáhnout do původní šablony phpBB a ATYPICKY jí upravit, tj rozdělit členění vkládaných obrázků z JEDNOHO adresáře FILES do více adresářů(což mimochodem dělají i námi zvolené Coppermine Galerie). Co ale již bylo "ve hvězdách" byly další updaty verzí phpBB, které by tuto úpravu nemusely standartním postupem "strávit" (a tím nutnost opět žádat o úpravy jednu osobu a té taky za to platit). Kdo trošku zná phpBB, ví že je to silně chybový a hackery dosti napadaný systém a že i ty standartní updaty jsou jen chabými záplatami. Jenže bez nich by byla Palba napadána ještě mnohem častěji,tj update se dělat MUSÍ. Ustrnout na jedné upravené verzi nelze.


A co se týče té "budoucnosti", to se začíná projevovat až nyní. Podpora BB2 končí a BB3 zatím konverzi z BB+1.53 NEUMÍ.
I bez této ATYPICKÉ úpravy bude VELKÝ PROBLÉM Palbu tak jak jí známe PŘEVÉST na v budoucnu ŽIVOTASCHOPNÝ SYSTÉM.
S touto ATYPICKOU úpravou si to vůbec nedokážu představit.
Faktem pak zůstává, že nejhorším možným řešeních je nedělat nic, protože Palba by se postupně stala laciným terčem síťových útoků.
S ohledem na to, jaké je dnes PALBA MONSTRUM, je SEGMENTACE nejlepším KOMPROMISNÍM řešením mezi POHODLNOSTÍ A BUDOUCÍ EXISTENCÍ.

Pokud má někdo lepší recept, jak řešit Palbu jako CELEK (tj s 20.000 obrázky a 500MB DB), rádi si jeho návrhy vyslechnem. Segmentace nám rozděluje nápor místo na JEDEN CELEK na více menších dílů ať již u obrázků tak u textu.
Řešením by mohlo být vytvořením jednoho reg-pointu, tj vstupního místa, které by v rámci jednoho přihlášení přihlásilo uživatele do všech částí Palby. Z technického hlediska však zatím nemáme metodu, jak by se toto dalo realizovat.
Zde bychom případné nápady a zejména způsoby řešení uvítaly a případnému programátorovi nějakou rozumnou částku určitě zaplatily.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Nové umístění příloh na Palbě

Příspěvek od TonyHazard »

Pánové, všem se omluvám netušil jsem, že ta moje výtka vyvolá takovou reakci
Kdybych byl moc vytočený, tak bych zde uvedl jména hříšníků. Je zajímavé, že se převážně ozvali ti, kteří nic neprovedli. Nechtěl jsem, aby to tak vyznělo, jak to vyznělo, jen jsem chtěl upozornit, aby se už nevkládaly do článků obrázky starým způsobem. Myslím, že se to naučit dá, když jsem to zvládl já, počítačový analfabet, zvládne to každý, jen trochu chtít.
Tyto po staru vkládané soubory zatěžují Palbu, a tyto opravy zdržují dost lidí od důležitější práce, tak je třeba na to myslet. 8-)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Ono když se řekne A má se říct i B.
Nezapomeň ani na C, tedy že zhruba tak znělo i zadání.

Ke zbytku: jen jsi mě opětovně přesvědčil, že programátorem nejsi (aby nedošlo k mýlce: já se za něj též nepovažuji, to bych musel umět víc než jen tři jazyky), některé problémy tebou považované za neřešitelné kupodivu řešení mají - a vcelku jednoduché. Mimochodem, pokud vím, konverze na phpBB 3 probíhá na úrovni DB, ne na úrovni filesystemu. A na zvěr: když vám tolik phpBB nevyhovuje (čemuž se upřímně ani nedivím), proč si neudělat něco vlastního? :o)
Milan Mynář
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 18/2/2009, 05:07

Příspěvek od Milan Mynář »

Dnes jsem se dopustil zločinu, pokusil se vložit obrázky starým způsobem.
Slibuji, že už to neudělám. Dokud se nenaučím nový způsob, pro mě jako pro počítačového analfabeta značně složitější, nebudu obrázky přikládat vůbec.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Podrobný návod na vkládání obrázků najdeš ZDE:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3037
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Milan Mlynář - v klidu. Ten návod je natolik inteligentní, že jsem se nakonec naučil obrázky vkládat i já. A to můj vývoj co se týka zařízení pod elektrickým proudem skončil u 100W žárovky.

Předtím mi pomáhal pobočník, Pozorovatel signalista. Takže si to vyzkoušej a do toho. :D
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Odpovědět

Zpět na „Návody aneb jak na Palbu“