Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Máte problém s orientací na Palbě? Tak toto sekce je tu pro Vás

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1403
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od danny1691 »

když dáš za rovnítko např 200,200 bude tu malé kouzlo
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Nebude... Protože kód vychází z kódu IMG a budou tedy pro obrázek fungovat stejná omezení jako pro IMG... A protože mu nedělají problém obrázky vložené přes IMG ale obrázky vložené přes OBR, tak je jasné, že omezení vztahující se k IMG jsou dostatečná, aby nevznikaly nějaké problémy se zobrazením... Jeho problém to tedy nevyřeší...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Alligator
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 22/8/2008, 17:21
Bydliště: Morava

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Alligator »

zved píše:Kdysi jsem toto téma řešil (viz výše). Vyměnili jsme si i pár emailů s Tonym. Zásadním problémem tady na palbě asi je to, že je potřeba vyřešit celou filozofii vkládání obrázků. V minulosti se to řešilo dosti nesystematicky a mám pocit, že u nikoho (z kompetentních lidí) stále není vůle to systematicky vyřešit. Pro systematické řešeí je myslím třeba nejprve vyřešit otázku hardware a místa na serveru. Dle toho se teptve mohou odvíjet nová pravidla pro vkládání fotek. Mně osobně by určitě vyhovovalo, kdyby každý uživatel mohl vkládat fotky (obrázky) definovaného max. rozměru přímo do příspěvků, jako je to běžné v jiných fórech. Otázkou č. 1 jsou fyzické limity portálu (viz výše) a hned potom limity "ideové" - tj. jak by ty obrázky měly vypadat (parametry - hlavně velikost) a kdo to bude hlídat (dostatek adminů pro usměrňování a občasné promazávání),...
To jo, TonyHazard se tomu dost věnoval, ale už sem nechodí. Co jsem zjistil, moderátoři skelet a jarl opravují blbě vložené obrázky. Bohužel ty přes (OBR) je nechávají chladnými.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od jarl »

Alligator píše:To jo, TonyHazard se tomu dost věnoval, ale už sem nechodí. Co jsem zjistil, moderátoři skelet a jarl opravují blbě vložené obrázky. Bohužel ty přes (OBR) je nechávají chladnými.
Obrázky vložené jako přílohu opravuji protože je to zakázané. O tom, že by bylo nějaké omezení při používání OBR nic nevím, ale rovnou říkám, že nehodlám kontrolovat každý z mnoha takto vložených obrázků a případně je opravovat, jelikož na to nemám ani čas ani chuť. Vůbec mi přijde, že požadavky kladené na těch několik aktivních moderátorů neodpovídají realitě dobrovolné funkce. I mně velké obrázky některá vlákna rozhazují, ale beru to jako daň za starý monitor a nepokládám to za nějaký velký problém.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

Tag OBR funguje tak, že by velký obrázek měl zmenšit podle rozlišení monitoru.
Tedy když je velký monitor, tak je roztažený i obrázek, když je malý, tak by se měl přizpůsobit šířce.

Edit: třeba tady vložil rabo velké obrázky, ale přes tag img http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=201262#p201262
kdyby je vložil přes tag OBR, tak by se přizpůsobily. Časem to opravím, zatím pro příklad.
Nebude... Protože kód vychází z kódu IMG a budou tedy pro obrázek fungovat stejná omezení jako pro IMG... A protože mu nedělají problém obrázky vložené přes IMG ale obrázky vložené přes OBR, tak je jasné, že omezení vztahující se k IMG jsou dostatečná, aby nevznikaly nějaké problémy se zobrazením... Jeho problém to tedy nevyřeší...
Tohle bych chtěl uvést ještě na pravou míru. Tag IMG omezení nemá, omezení má jen ALBUM do kterého se obrázky nahrávají. Nebere plachty větší jak 1600 px nebo kolik, a pak velikost asi jak 2 MB. To byl třeba problém, když se měly nahrát opolčenecké mapy. Já jsem některé musel o něco zmenšit v graf. programu, a pak nahrát, ostatní je sypali právě přes tag OBR. Výhoda pro ně, že nemusí postupovat nahrávací proces, nevýhoda, že mapy či obrázky můžou časem zmizet, jak weby zruší.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1871
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od El Diablo »

A co zrušit tag IMG a ponechat jen OBR, nebo tagu IMG přiřadit funkci OBR?
BTW mám 27" full HD monitor a i tak to kolikrát nestačí...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

Nejideálnější by bylo, kdyby si na to dávali pozor sami vkladatelé a podle potřeby použili daný tag.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Alchymista »

Pre album je tuším limit 2040 x 2040? bodov, potom už systém obrázky sám prevádza na menšie.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

Je to možný, že ten limit je 2040 px, prostě vím, že jdou nahrát poměrně velké obrázky, kdo má zájem.
Jinak Album obrázky většinou převede na malý nadhled, střední nadhled, a nechá původní velký obrázek.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Alchymista »

tieto obrázky majú 500x2040 a 2040x500 bodov
to, čo urobím je síce prasárna, ale účelová, aby sa vedelo, o čo ide

malý náhľad
Obrázek
Obrázek

stredný
Obrázek
Obrázek

full size
Obrázek
Obrázek

tag [ IMG]
Obrázek
Obrázek

tag [ OBR] - zmenší len šírku
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
prehliadač o nasledujúcom uvádza veľkosť 2 040 px × 500 px (zmenšený na 869 px × 213 px) - podľa toho tag zmenšuje šírku na 869 bodov, čož je priveľa, optimálne by bolo 700-800 bodov (1280 - šírka stlpčeka s menami - šírka nevyhnutných okrajov a rámčeku)
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

Alchymista to má otestované.

Jinak v Řádu fóra odstavec G) Úložiště fotografií ALBUM
Bod
7] Pokud nebudete využívat žádné album Palby pro vložení fotek do článku či příspěvku a použijete jiné album či url z internetu, je třeba dodržet maximální velikost fotky (obrázku) 800x800. Pro větší rozměr použít tag OBR. Větší fotky mohou být moderátory nebo adminy upraveny pouze na odkaz.

Kdyby to všichni lidi respektovali, nebyly by problémy! Nejde jenom o to, že někdo má ještě monitory ze starým malým rozlišením, ale také v oblibě a do trendu jdou tablety a mobilní zařízení, které mají také menší rozlišení.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alligator
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 22/8/2008, 17:21
Bydliště: Morava

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Alligator »

Alchymista píše:Pre album je tuším limit 2040 x 2040? bodov, potom už systém obrázky sám prevádza na menšie.
Lord píše:Alchymista to má otestované.

Jinak v Řádu fóra odstavec G) Úložiště fotografií ALBUM
Bod
7] Pokud nebudete využívat žádné album Palby pro vložení fotek do článku či příspěvku a použijete jiné album či url z internetu, je třeba dodržet maximální velikost fotky (obrázku) 800x800. Pro větší rozměr použít tag OBR. Větší fotky mohou být moderátory nebo adminy upraveny pouze na odkaz.

Kdyby to všichni lidi respektovali, nebyly by problémy! Nejde jenom o to, že někdo má ještě monitory ze starým malým rozlišením, ale také v oblibě a do trendu jdou tablety a mobilní zařízení, které mají také menší rozlišení.
Limit je jedna věc, druhá je, že se může používat střední náhled a ne ten největší.
A za další, aby to lidi respektovali, na to je tu dost moderátorů, ne? A bordel nedělají jen nový členové, ale i ti starší, což považuji za tupost.

A Alchymista tu jasně předvedl, že funkce (OBR), tak jak momentálně je, je na p..u.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Alchymista »

Riešením by mohlo byť aj odstránenie priameho tagu [ IMG] z editoru a jeho nahradenie tagom [OBR] alebo ako navrhuje El Diablo - v editore tlačítku s tagom [ IMG] priradiť funkciu [ OBR] a parametre tagu trochu upraviť
Bohužiaľ nefunguje zmena veľkosti zobrazeného obrázku priamo z tagu IMG, napríklad IMG=800, IMG=800x200, IMG=800x200px a podobné možnosti

Tag [ del] by bolo vhodné presunúť k základným rezom písma a premenovať na s aby to bolo obvyklejším spôsobom B i u s

mimochodom, BBCode takto definuje tabuľku:
"výpisy"
Alligator:
Chcelo by to v rámci rôznych úprav rypnuť aj do Albumu:
Pridať ešte jednu veľkosť medzi BBCode (normal) a BBCode (fullsize) - označenú napríklad fullscreen so šírkou ~800 pixelov pre šírku fora 1280 pixelov alebo okolo 1000 pixelov pre šírku ~1600 pixelov, alebo predefinovať "náhľady"
náhľad "normal" je totiž dosť malý - len 400x400 a náhľad "thumb" je len 128x128, čo malo zmysel tak v dobe drevenej
Druhá možnosť - zmeniť definíciu veľkosti thumb na normal (thumb = 400x400) a normal definovať znovu buď "napevno" - alebo nejak "dynamicky" podľa nastavenia prehliadača (neviem či to ide nejak jednoducho, ale už som to na niektorých stránkach videl)
Naposledy upravil(a) Alchymista dne 29/12/2014, 19:10, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Tomu maličko nerozumím... To jako navrhuješ aby se zrušil tag IMG (který fungoval a do nedávna ještě plně postačoval) a chceš ho nahradit tagem OBR (který způsobuje problémy a který je tím, nač si stěžují)???

Pochopil bych zrušení OBR (tedy vrácení se tak o půl roku zpět, kdy OBR vůbec nebyl), ale proč rušit IMG mi není jasné...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Alchymista »

Porovnaj si moje výsledky činnosti tagu [ IMG] a "nedokonalého" tagu [ obr]. IMG rozbije stránku vždy a spoľahlivo, OBR sa o niečo snaží - a rozbije ju o niečo menej.
Nejde o odstránenie obsluhy tagu IMG ako takého, ale o úpravy okna editoru - aby nebolo možné priamo vkladať obrovské obrázky rozbíjajúce stránku. Ak užívateľ vloží obrázok korektne cez album s linkom na album, nič podstatné sa nemení, podľa mňa ide hlavne o vkladanie priamych linkov na obrázky niekde v sieti

Všimol som si, že odkaz na "fullsize" obrázok v albume rozťahuje aj stĺpec užívateľov.... (možno len u mňa...)
edit2: takže nerobí to len fullsize, ale aj fullsize aj priamy odkaz (IMG)
Naposledy upravil(a) Alchymista dne 29/12/2014, 19:31, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Jenže to je ošetřeno "pravidly"... IMG buď přes album (kde je to bez problémů) a nebo z externího úložiště max 800 x 800 (viz pravidla)... OBR žádné omezení nemá... Jednodušší (a logičtější) by tedy bylo zrušit OBR... Ostatně pře půl rokem tady OBR nebyl a Palba vesele fungovala...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Alchymista »

jj, zákony a pravidlá sú pekná vec - keby sa dodržiavali. Ruku na srdce - prechádzaš cestu zásadne len po prechode pre chodcov?

Cesta cez album je zdlhavá a otravná - a keď tam buchne fullsize, tak je stránka rozbitá aj tak, a fullsize tam buchne spoľahlivo, pretože náhľad normal je na dnešných monitoroch proste príliš malý.
Takže to tam dá cez tag IMG, ktorý navyše obrázky z externých zdrojov často ešte zväčšuje a je to v....
Takže preto som za to, aby sa tag IMG zamaskoval a nahradil upraveným tagom OBR, "nejak" rozumne nastaveným.

Zistiť "správnu veľkosť" pre tag OBR by nemal byť problém - pripraví(m/ sa) niekoľko obrázkov rôznych veľkostí, vytvorí(m /sa) niekoľko tém s hlasovaním typu " veľkosť vyhovuje" "veľkosť je príliš malá" "veľkosť je príliš veľká" "veľkosť je príliš veľká - rozbíja zobrazenie stránky" a pomerne rýchlo sa zistí aká veľkosť vyhoveje väčšine užívateľov. Záležitosť na desať minút práce a dva-tri dni hlasovania
Naposledy upravil(a) Alchymista dne 29/12/2014, 19:38, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Alchymista píše:jj, zákony a pravidlá sú pekná vec - keby sa dodržiavali. Ruku na srdce - prechádzaš cestu zásadne len po prechode pre chodcov?

Cesta cez album je zdlhavá a otravná - a keď tam buchne fullsize, tak je stránka rozbitá aj tak, a fullsize tam buchne spoľahlivo, pretože náhľad normal je na dnešných monitoroch proste príliš malý.
Takže to tam dá cez tag IMG, ktorý navyše obrázky z externých zdrojov často ešte zväčšuje a je to v....
Takže preto som za to, aby sa tag IMG zamaskoval a nahradil upraveným tagom OBR, "nejak" rozumne nastaveným.
Nechodím vždy přes přechod, ale vždy vkládám obrázky přes album a vždy se středním náhledem... (tedy musím přiznat, že OBR ani nepoužívám a tedy by mi subjektivně nevadlo jeho zrušení) A znovu opakuji, že před půlrokem OBR nebyl a vše fungovalo... Buď se dávaly obrázky jak se mají a nebo dotyčného moderátoři klepli přes prsty... Nevidím tedy důvod proč se nevrátit k fungujícímu a osvědčenému způsobu a místo toho vymýšlet jiný...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

Tag IMG je standardní tag i v jiných fórech ... nějaký experimenty s tím a nebude fungovat to starý... nebo při konverzi. Já používám taky střední nadhled a je zlatej.
Většinou když to někdo naprasí, tak ne z Alba, ale zvenku. Palba by měla být čitelná i na mobilech ... ne to zbytečně roztahovat, protože někdo si řekne vypadá to cool :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Teď jsem si uvědomil (abych nelhal), že smailíky dávám napřímo bez náhledu... Ale opět jsou z alba na Palbě... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Odpovědět

Zpět na „Návody aneb jak na Palbu“