Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Máte problém s orientací na Palbě? Tak toto sekce je tu pro Vás

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od sa58 »

Jak se zdá, stále si někteří Palbáci nedokáží poradit s vkládáním obrázků na Palbu přes Forum Fota či Galerii. Snad jim tento příspěvek pomůže k lepšímu pochopení tohoto důležitého problému.

Začínáme samozřejmě přihlášením na Palbu, na Portálu je v hodním menu odkaz označený Fórum Fota. Klikneme na něj a otevře se nám nová stránka. Zde se již nemusíme přihlašovat (neplatí u Galerie), klikneme v horním menu na Upload obrázku a otevře se nám tato stránka

Obrázek

Můžeme naráz nahrát pět souborů se svého disku, je zde možnost nahrát obrázek přímo z internetu (nefunguje to však na 100%). Po stlačení tlačítka Procházet najdeme na disku požadovaný soubor v grafickém formátu (ideální je JPG), po jeho vložení bude obrazova vypadat takto

Obrázek

Pokud máme odkaz takto vložen, stiskneme dole tlačítko POKRAČOVAT. Objeví se tato obrazovka

Obrázek

Pokud na ní vidíme, že transfer na Palbu proběhl, stlačíme opět tlačítko POKRAČOVAT. Obrázek je již fyzicky na Palbě, musíme jej však vložit do příslušného alba.

Obrázek

Vybereme album, ty jsou rozděleny podle jednotlivých sekcí na Palbě. V případě označení alb s koncovkou 01, 02.... používejte ty s vyšším číslem.

Obrázek

Po vybrání alba je možno do políčka Nadpis obrázku napsat nějaký kratší vysvětlující popis, pro grafomany je ze velké pole Popis obrázku.

Obrázek

Pokračujeme již obligátním stlačením tlačítka POKRAČOVAT. Objeví se další obrazovka

Obrázek

Po stlačení tlačítka POKRAČOVAT se dostaneme od normálního menu Forum Fota. Pokud půjde vše na 100%, uvidíme svůj obrázek dole v sekci Nejnovější obrázky. Samozřejmě ho najdeme přímo ve vybraném albumu.

Obrázek

Po kliknutí na obrázek se objeví tato stránka.

Obrázek

Klikneme nad obrázkem na Odkaz a objeví se nám toto

Obrázek

Označíme text Forum bbCode: (Stredni nahled) a tento normálně přes klasickou kombinaci kláves CTRL-C a CTRL-V vložíme do příspěvku na Palbě.

Obrázek

Snad bude tento názorná příklad postačující, pokud máte nějaké dotazy, stačí napsat. Každý nějak začínal...

sa58
admin
Naposledy upravil(a) sa58 dne 1/3/2009, 15:40, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Dotaz, je nutný rvát do galerie všechny obrázky, nebo nevadí, když nějaký ne tak podstatný v reakcích a diskuzích pod článkama budou jen formou odkazů jinam?
válka je vůl
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Odkaz není problém, horší je to u obrázku z nějakého free uložiště. Po čase se tam místo obrázku objeví jen oznámění.... že tam už není.

Toto vkládání má taky vliv na vzhled příspěvku, přece jen obrázek vložený před IMG funkci o šířce 1200 vypadá jinak na 17" a 22" monitoru. Takže to chce při výběru obrázků a jejich vkládání používat alespoň zčásti mozek :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Ahoj, chtěl bych se zeptat ...

Příspěvek od Kutuzov »

jak je to vkládání malých videí ... cca do 5 MB. Mám teď takové dilema u příspěvku k projektu 20380, ke kterému jsem našel pěkné demonstrační video cca 2,5 MB a není mi jasné jestli ho šoupnout do galerie (v návodu je ale řečeno pouze fota do 1 MB) a nebo ho přihodit přímo k textu (což asi není úplně ok - pak by se ta funkčnost měla zrušit) - fakt nevím, co s tím !
Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Malé videa lze umístit do sekce "Stáhnout" - http://www.palba.cz/dload.php
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Obrázky jsem umístil na "forumfota", ale nelze je odtamtud načíst. Co dělám blbě?
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Už sem se snažil poradit. ;-)
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

S kladným výsledkem, dík!
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
major.plk
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 22/9/2009, 10:07
Bydliště: liptákov

Příspěvek od major.plk »

Mm jeden dotaz pánové. Pokud uspěšně vložím obrázek a ten se v mém příspěvku objevuje jako nápis "Image" mám ten snímek nějak upravovat či existuje nějaký jiný fígl jak ho učinit viditelným? Používám formátu JPG.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Díval sem se, ale je to skoro na 100% způsobeno malým rozlišením obrázku.
Neřeknu ti přesně, ale spolehlivě to funguje u 640 x 480, možná i o něco méně.
Takže v nějakém programu zvětšit rozlišení a obrázky znovu vložit.
Pro tak malé existuje možnost minináhled, ale to jsou " poštovní známky " a né obrázky...

EDIT:
(Stredni nahled)
Obrázek

Mininahled (Thumb)
Obrázek
Jinak ten obrázek má rozlišení jen 250px × 165px a to je hodně málo...

EDIT_2:
Tak se zdá, že rozlišení 300px × 126px stačí...

Obrázek

No a takhle to dopadne, když z adresy obrázku po vložení do článku vymažeš " normal_ " :D

Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Kdysi jsem nad tím chvíli maturoval a mám ten dojem, že záleží i na velikosti souboru. Ale ruku do ohně za to nedám...

Samotné obrázky přes funkci img - maximální rozlišení bych viděl tak na šířku 640px, majitelé monitorů s nižším rozlišením si potom stěžují na roztažení příspevku.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Z internetu tedy není vhodné přímo vkládat? Mám dobré zkušenosti, že málokdy po čase obrázky zmizí.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Záleží kde je to uložené, někde vydrží jen chvilku, jindy je to na dlouho.
Hodně záleží k čemu ten obrázek je, do článku se přímý link někam na net nehodí. Byla by škoda, kdyby zmizel.
Ještě je jeden problém, některé stránky prostě " zakážou " přístup ke svým obrázkům, pokud se tam často chodí z jednoho místa ( jako třeba z palby ) a obrázek " zmizí " i když je u nich pořád...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Hm, to jsem nevěděla.
Jenže musím se přiznat - a teď mě někdo zabije - že uploadu (ve výše uvedeném návodu) nerozumím. To jako ten obrázek, který si vyberu z netu musím nejdřív dát do svého fotoalba, potom do alba na Palbě a potom až do článku? Takže po pár hodinách by možná jeden obrázek byl vložen? To nikdo po mě nechtějte, bo si uvážu mašli. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Jen 640px? To je vražedné... Není to už alespoň těch 800px? Přeci jen rozlišení VGA bylo "out" už když já jsem dělal stránky, a to bylo někdy okolo roku 2000...
Jinak stuka, máš mé pochopení. Já mám to štěstí, že mám své stránky a na hostingu 4GB místa - tam se mi vejde obrázků...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Stuka píše: To jako ten obrázek, který si vyberu z netu musím nejdřív dát do svého fotoalba, potom do alba na Palbě a potom až do článku? Takže po pár hodinách by možná jeden obrázek byl vložen? To nikdo po mě nechtějte, bo si uvážu mašli.
Tak nevím, ty hledáš obrázky až při vkládání obrázků?
Já většinou mám obrázky ještě před dopsáním článku ( bo je obvykle najdu při hledání informací ).
Stáhnu je do kompu, proženu programem PhotoFiltre a upravím aby mi šly do článku a ukládám do souboru pro upload.
A pak to natahám do galerie...
Občas to fakt trochu trvá...
cover72 píše:Jen 640px? To je vražedné... Není to už alespoň těch 800px? Přeci jen rozlišení VGA bylo "out" už když já jsem dělal stránky, a to bylo někdy okolo roku 2000...
Tak to nevím, ale při téhle velikosti to prostě spolehlivě funguje ( vyzkoušeno ).
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Jsem šlendrián, který no ano...kdysi přes fotoalbum...nyní rychle přímo z netu. Když sem vkládám článek, tak buď zároveň hledám obrázky, nebo mám odkazy na obrázky, které jsem našla předtím. Záleží od toho, jestli jsou obrázky pro text důležité nebo jenom ilustrační.
Přímo z netu je to nejrychlejší. Doufám, že ty obrázky nezmizí. Většinou mám zkušenost, že ty fotky co jsou nějakým způsobem chráněny - neposkytnou adresu. A když mi náhodou z článku zmizí, tak buď je znova najdu, nebo vložím jiné.
Jo, a většinou se snažím najít jiné fotky než ty, co jsou na odkazech pro zdroje článku. Snad je to pro čtenáře zajímavější.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Stuka píše:A když mi náhodou z článku zmizí, tak buď je znova najdu, nebo vložím jiné.
Jde hlavně o to, aby tam ty obrázky byly třeba i za 5 let. Což je u jakéhokoliv zdroje dost nejisté. TOHLE jsem napsal, když jsem se jednou v noci vrátil nalámanej z restauračního zařízení a nechtělo se mi spát. Kromě spaní se mi nechtělo moc se zdržovat s obrázky a dneska je jich tam polovina. A do dnešního dne jsem se k tomu nevrátil. Výše popisovaný způsob je sice zdlouhavý a komplikovaný, ale skutečně víceméně jediný správný.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Stuka píše:Jo, a většinou se snažím najít jiné fotky než ty, co jsou na odkazech pro zdroje článku. Snad je to pro čtenáře zajímavější
No, já nevím, ale fotky jsou také zdroje a jejich původ by měl být na konci článku ( obecně ) naznačen...

Je to přesně jak píše Hans, nic nenaštve víc než slušný článek u kterého nejsou ( tj. zmizely ) obrázky. Snad ještě horší je, když je v textu uvedeno co na nich bylo a čtenář tak ví o co přišel...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Včera jsem si vstoupila do svědomí a vyhledala nějaké fotky a dala na fotoalbum. A potom je vložím sem. Už se mi stalo, že i takové fotky zmizely - ale dají se lehce znova načítat, pokud ovšem je mám ještě ve fotoalbu.
Kopapaka - máš pravdu, že i fotky jsou zdroje - dobrovolně se přiznávám, že v tomhle jsem pirát, protože uvádět ještě zdroje i ke každé fotce, kterou najdu...to néééééé! Moje fotky ať si taky použije každý kdo chce, i tak je kopírujeme navzájem. Text - to už je jiná káva. A samozřejmě také malované obrázky, umělecké fotky - prostě všechno na co se vztahuje autorské právo. Ale 100x použitá fotka?! Snad nikomu nebude vadit, když ji použiju 101x.
A když ano, tak to lehce zjistíte: všechny mé fotky zmizí, dokonce i múj avatar. :D
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Návody aneb jak na Palbu“