Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Máte problém s orientací na Palbě? Tak toto sekce je tu pro Vás

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Polarfox »

No pár hodin jsem u toho strávil, ale co se dá dělat. Nejhorší byly novější články, kde jsem měl hodně formátování. Lištička to hlavně měla mít co nejdřív z krku, protože pak by se do toho už nedokopala :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Destroyman »

Stuka píše:A co vy, ostatní pisatelé? Upravili jste svoje články, nebo je necháte tak?
Jebu na to... :eek:
さようなら。
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Stuka »

Sranda by byla, kdyby se to zase poondialo (jak říkáme na Slovensku) :D a lištičku by čekalo několik dalších hodin práce. Všechno odznova. Nemilá to představa. Snad k tomu nedojde.

Vidím, že Destroyman to mezitím celé zhodnotil velice rychle a velice výstižně. :up:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od skelet »

tak já tajně doufám, že na to má programátor nějaký fígl, a my moderátoři z toho časem nepotratíme při předělávání. Proto si zatím počkám až se řekne "přestavba dokončena".
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Stuka »

A dočkáme se někdy? Zdá se, že Kamil hodil zpátečku a šel se oběsit na první strom.
Anebo zde vystupuje jako náhodný člen s 0 počtem příspěvků.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

skelet píše:tak já tajně doufám, že na to má programátor nějaký fígl, a my moderátoři z toho časem nepotratíme při předělávání. Proto si zatím počkám až se řekne "přestavba dokončena".
Myslím, že programátor nemá žádný fígl, neboť každý jedinec to dělal podle sebe, tedy ne podle určité šablony, tím by se to upravilo jen někomu. Já jsem si část článků upravil (na co jsem narazil) :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Polarfox »

No já to odstartoval v době, kdy to vypadalo že žádné všeobecné řešení nepřichází v úvahu (z důvodů co tu nastínil TonyHazard). Myslím, že není nač čekat :) Výhodou je, že nás "krášličů" tu zas tak moc není a většina článků se chytla normálně. Takže nehrozí sežvejkání krávou u vyloženě archivních záležitostí, kde už ani autor není aktivní.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

BB code

Příspěvek od Lord »

Obrázky, které se dříve centrovaly, jsou zarovnány jednotně do leva. Pokud to bylo zapsáno validně, tak si čtenář ničeho nevšimne.
Tag HR pokud někdo používal jak má, je to dobré, pokud ho někdo používal jako jantar, je to rozházené. Není párový.
HTML to nějak vzal, ale XHTML je velice striktní, tomu, zda stránka/článek splňuje normu (specifikaci, soulad s DTD), se říká validita.
Zákaz křížení tagů, atd. Nepárové tagy končí lomítkem, Párové tagy jsou párové povinně.
Prosím uvědomte si rozdíl mezi pojmy "je správně" a "funguje".
Zdroj: http://www.jakpsatweb.cz/html/xhtml.html

JJ, stará Palba některý koniny prostě vzala, a nová ne. Zda to je tímto či něčím jiným? To já nevyřeším :rotuj:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od kacermiroslav »

michan píše:Kacermiroslav,
že jsi to ty.
Návod na obrázky do Alba, na Palbě - a pak do článku..

1/ pravým klikem dej nový list na Upload souboru.
2/ vpravo nahoře vyber - jednoduchá - po jednom souboru (nebo hromadně).
3/ vyber album - např. Západní fronta.
4/ cvakni Vybrat - dostaneš se do svých obrázků, když si otevřeš cestu, a vyber obrázek.
5/ po Vybrat pokračuj - Nahrání souboru.
6/ máš nahráno v souboru a tak v horní liště klikni na - Západní fronta - je hotovo a začni znovu od Upload souboru - Nový obrázek.

Nahrání do článku.

1/ klikni na potřebný obrázek pravým a vytvoř - Nový list - třeba v Západní frontě.
2/ pravým klikni na obrázek a vytvoř opět nový list.
3/ vlevo nahoře uprostřed je bílý čtvereček( jako prázdný list papíru), či obdélníček, na který klepni levým klikem a dostaneš dole pod obrázkem kódy BB Code - Zobrazit informaci o obrázku.
4/ v BB Code vyber zmodráním Ctrl C kód - třeba prostřední je normál( musíš vybrat celý od url po url, včetně) - a Ctrl V si jej přenes do svého článku.

HOTOVO.
Díky za návod. Tak jsem to snad nakonec zvládnul. Ale abych se přiznal, je to úžasně složitý a tudíž podle mě na prd:-((((
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pozorovatel-signalista
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 150
Registrován: 17/12/2008, 19:12
Bydliště: Umbara
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Pozorovatel-signalista »

Upřímně doufám, že se alespoň naskytne nějaká možnost dohledat témata založená určitým uživatelem - protože jak Pátrač, tak i já se můžem na nějaké pracné dohledávání, následované ještě pracnějším upravováním... vykašlat. Hlavně já, protože Pátrač je teď velká přednášková stááááár a zas by to upravování zůstalo akorát na mojí maličkosti :???: A ta moje maličkost se tady nemůže zorientovat ani v těch kategoriích, natožpak abych našla určité téma, které je v těch kategoriích někde schované :oops:
„Dámo, vy jste pravý gentleman.”

Ano, předtím než se někdo zeptá, já jsem ta Pozorovatel-signalista, Pátračova pobočnice (čili ani jeho pes, ani jeho vnuk, aby bylo jasno). Pokud jste se s ním nějak nepohodli, prosím, uvědomte si, že co vy zvířátka jste si podělali, nás rybiček se netýká.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Vyhledávání témat

Příspěvek od Lord »

Pozorovatel-signalista píše:Upřímně doufám, že se alespoň naskytne nějaká možnost dohledat témata založená určitým uživatelem - protože jak Pátrač, tak i já se můžem na nějaké pracné dohledávání, následované ještě pracnějším upravováním... vykašlat.
Že seš to ty :D Ono to je možné přes pokročilé vyhledávání http://www.palba.cz/search.php , jen se musí zaškrtnout potřebné věci.
Lidi by měli více využívat vyhledávání, protože v nové phpBB3 je na lepší úrovni, a celá Palba je zaindexována v cache, to probíhalo několik desítek hodin.
Podle vyhledávaných slov se navíc časem vytvoří tagy, což bude další pomůcka pro ostatní.

Pátračovy témata - klikni!
Nezaručuji, že to jsou jen články, nicméně to jsou všechna témata, včetně článků, které Pátrač založil, takže vcelku solidní přehled.
Otec byl docela plodný a vytvořil toho dost, takže máš co dělat, ale většina vypadá v pohodě.

Něco z toho půjde do redakčního systému. Jinak chci upozornit, že do RS (CMS) to nemusí dát přímo autor, ale třeba nějaký moderátor, dcera, nebo plnič, který to tam překopíruje, ale označí, případně odatuje ... jménem toho kterého autora.
Možnosti jsou nebojte. Není třeba vyskakovat z rozjetýho vlaku :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pozorovatel-signalista
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 150
Registrován: 17/12/2008, 19:12
Bydliště: Umbara
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Pozorovatel-signalista »

J8 jsem z nové Palby ještě celá trochu nakřivo, ale já si brzo zvyknu, slibuju :roll:

No a ještě, že jsem to já :rotuj: Děkuji, ó nejmocnější, takhle aspoň nebudu mlátit hlavou o zeď, až mě Pátrač bude nahánět, ať mu pomůžu s přeformátováním :D
„Dámo, vy jste pravý gentleman.”

Ano, předtím než se někdo zeptá, já jsem ta Pozorovatel-signalista, Pátračova pobočnice (čili ani jeho pes, ani jeho vnuk, aby bylo jasno). Pokud jste se s ním nějak nepohodli, prosím, uvědomte si, že co vy zvířátka jste si podělali, nás rybiček se netýká.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Namátkou

Příspěvek od Lord »

Dobrá vílo, určitě si zvykneš, seš mladá. Přímý odkaz na pokroročilé vyhledávání není, mohl by se dát, ale kam?

Co jsem namátkou objevil:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=230&t=3736
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=230&t=3752
Zde zpracovával témata o obrněných vozidlech a používal dohromady centrování, velká písmena a k tomu ještě obarvení do modra, to není košér. Nezachoval asi správnou posloupnost tagů.

Ostatní se zdá víceméně v pořádku.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Polarfox »

Nová Palba není celkem žádná věda, to se vsákne a řada věci je příjemných. Ale to opravování článků ti nezávidím :D (říká škodolibej člověk, co už si vše opravil :D).
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

Pozorovatel-signalista píše:J8 jsem z nové Palby ještě celá trochu nakřivo, ale já si brzo zvyknu, slibuju :roll:

No a ještě, že jsem to já :rotuj: Děkuji, ó nejmocnější, takhle aspoň nebudu mlátit hlavou o zeď, až mě Pátrač bude nahánět, ať mu pomůžu s přeformátováním :D
No, není to zas takový problém, jen tak cvičně jsem Pátračovi opravil čtyři příspěvky "1. světová válka - východní fronta" (hotovo za 10 minut)
„Boje rakousko-uherské armády na Haliči v srpnu a září 1914“
„Boje rakousko-uherské armády na Haliči v srpnu a září 1914“
„Boje rakousko-uherské armády na Haliči v srpnu a září 1914"
„Bitva u Tannenbergu“

Jestli chceš pomoci, vypiš mi třeba 10 článků (když to udělám, tak další), chtěl jsem udělat něco navíc, ale nevím či by mi to prošlo - chtěl jsem popisek k obrázku vycentrovat pod obrázek, Pátrač je měl vlevo, tak jsem to nechal v původním záměru. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Rozdělení zátěže

Příspěvek od Lord »

Nyní můžou úpravy také provádět Kačermíra, Polarfox, Jarl, Ljubov nebo Kopapaka.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Polarfox »

U Pátračových článků upozorňuju na fakt, že má všechny obrázky centrovány na střed :D...takže jsou dvě možnosti, opravit jen hlavičky a na zbytek kašlat (nastrkaný nalevo to nevypadá ani moc podezřele) a nebo to vzít z gruntu. Já si to cvičně střihnul u dvou dlouhých a jednoho krátkého a strávil jsem na tom více času, než u několika desítek jiných :D..takže přeji hezkou zábavu na podzimní, zimní, jarní, letní, podzimní a zimní večery :D

Dneska jsem takřka kompletně (straší tam ještě jedno Pátračovo monstrum a dva Ikalovy články které překročily v jednom postu rozsah 60 000 znaků :D a nejdou editovat) přeformátoval Francii a Československo v sekci 1918-45. Takže tam případně nikdo nemusí dělat žádné úpravy.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

To bude práce ještě na roky.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od michan »

Jo to Forumfoto a Galerie je fakt problém.
To je odkazů.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

Michane napsal jsem vo tom něco do štábu, tam to rozebereme. Nestačí jen láteřit, ale hledat viníky?
Teď se může Pege trochu "blejsknout". Jinak žádnej sraz nedopadne dobře! Je se třeba vybičovat.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Návody aneb jak na Palbu“