Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

letadlo co bojuje je špinavé čisté jsou ty zálohy
Jsem ppor. v záloze :mrgreen: .........potom je to jasné. Jinak jo - je to FOV. 8-)
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

na béčkové formy je to solidní za ty peníze, že jo :)
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Docela jo, ale je zvláštní jaký je tam nepoměr kvality jednotlivých dílů. Je to dobře patrné při těch fotkách zvrchu a detail čumáku letadla. Zatímco hřbet a křídla jsou kvalitativně srovnatelné s CW, tak prolisy na čumáku jsou tragédie. Naproti tomu interiér kabiny je zase nadprůměrný a hodně detailní. Prostě každá ves jiný pes. Je to škoda ............... :roll: Krajní rakety jsem dodal od CW...nějaké mně zbyli a jsou detailně propracovanější 8-) .
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

konečně máš kocoura :D ten ti tuším chyběl, že?
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jojo, konečně nejsem méněcenný a Tomcat je doma :lej:........i když bratr , který je kitař mi staví od Hasegawi Tomcat v bravách VF 84, ale dostanu to prý až na vánoce. :smutek:

Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 26/6/2013, 14:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Mám teď doma trochu času po ve večerech,a tak postupně fotím modely co jsem dříve nestihl. Sám když uvažuji o nějakém novém modelu, tak hledám na netu co nejvíce fotek a recenzí. Doufám, že to tedy někomu pomůže při rozhodování. Ono ty tovární fotky jsou někdy zavádějící a čím více srovnávacího materiálu tím lépe. Docela mě mrzí, že tady nikdo v poslední době nedává žádné své krasavce, jako by nikdo doma neměl foťák a trochu času. Docela rád bych taky něco zkouknul. :-?

Další kousek do galerie je F-111G ,428th TFS, 27th TFW, USAF,Cannon AFB, New Mexico.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 26/6/2013, 14:49, celkem upraveno 1 x.
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

kdyby bylo co fotit, tak se fotí, já mám třeba doma jenom ty modely od amercomu a toho tomcata..nějak na takové věci nejsou penízky no :(
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Poladěné modely od Amercomu jsou taky koukatelné..........sám mám 14 vrtulníků. 8-). Fotky přímo od Amercomu stojí za prd a jsou nicneříkající......z letadel mám od nich jen Fokkera alá Rudý Baron. :rotuj:

Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 26/6/2013, 14:50, celkem upraveno 2 x.
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

no já chtěl koupit z daní tu Mriyu s Buranem od Herpy, ale nějak se to potento a nejsou na to many... jinak můj sen...tomcat 1/18 u stropu :D ale to by mě manželka asi vykopla ...
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tři největší nepřátelé sběratelů...............
1. volné místo
2. manželka
3. prach
:mrgreen:
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

ty letadla od amercomu nebyly špatné...sem tam lupnutí trochou barvy a vypadají fakt dobře. někdy jsem koupil dva kusy něčeho, když jsem viděl, že třeba Tomcat bude potřebovat dozbrojit :) taky jsem od nich nebral všechno
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Přesně .......bylo to různé kus od kusu. Z vrtulníky to samé. Některé ucházející a některé neskutečný hlavolam. Jinak toho Tomcata od FOV jsem ladil pomalu 3 dny než jsem všechno dopiloval a dopasoval. Nemám rád, když to někde přesně nesedí a odstává a má to špatný úhel. Bohužel ve většině případů se to pak bez lepidla neobejde.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

spider74 píše:Mám teď doma trochu času po ve večerech,a tak postupně fotím modely co jsem dříve nestihl. Sám když uvažuji o nějakém novém modelu, tak hledám na netu co nejvíce fotek a recenzí. Doufám, že to tedy někomu pomůže při rozhodování. Ono ty tovární fotky jsou někdy zavádějící a čím více srovnávacího materiálu tím lépe. Docela mě mrzí, že tady nikdo v poslední době nedává žádné své krasavce, jako by nikdo doma neměl foťák a trochu času. Docela rád bych taky něco zkouknul. :-?
Já jsem takovej puntíčkář. Na focení se chystám už hroznou dobu, jenže bych to chtěl mít nějak "special". Chci si udělat takovej fotokoutek s předpřipraveným pozadím, jako maj třeba na Flying Mule. Docela jsem se shlídnul na http://www.diecastairbase.pl Jenže to je u mě "jízda na dlouhou trať". :(

Těch pár věcí, co jsem fotil sám (technika kompletní kolekce Tanky Amercom, Dragon, Easy Model, Aoshima, Cararama a F-Toys, letadla Altaya a Corgi) jsem stejně nakonec ořezal na bílé pozadí a zmenši rozlišení na 600x600 pro svojí "webovou databázi":
http://p3tris.rajce.idnes.cz/Moje_dieca ... _technika/
http://p3tris.rajce.idnes.cz/Moje_dieca ... -_Letadla/
http://p3tris.rajce.idnes.cz/Bratrovo_diecast_modely/
spider74 píše:Tři největší nepřátelé sběratelů...............
1. volné místo
2. manželka
3. prach
:mrgreen:
Já mám manželku náhodou velmi tolerantní :eek: . A to žijem v 1+1. Jen jsem jí musel slíbit, že do sbírky zařadím i Me-163 Komet v červené barvě. :D Nepřítelem č.2 by mohl být kocour, jenže ten naštěstí ještě neobjevil krásy padajících letadel. Spíš ho zajímají DVD, které "nenápadně" drápkem vytahuje z police :)
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jojo máš pravdu, já jsem to nakonec vyřešil tak, že vždycky obrátím naruby malý šedý koberec z kuchyně a fotím to na něm. Bez blesku to stojí za prd a s bleskem to musíš fotit na něčem co se neleskne - takže problém. Fotečky máš pěkné, ale je to vždycky z jednoho pohledu. Až se na to vrhneš tak určitě i ostatní uvítají, když jeden model bude focený z více pohledů ať se oko nabaží a je to vidět ze všech stran . :up:
Jinak Air Base je uděláno dobře, ale popravdě nedovedu si představit i když bydlím v 3+1, že bych měl dost místa na takovýto stabilní fotokoutek i když vypadá dost dobře. :shock: Je to taky evidenntně člověk, který je na tom finančně docela dobře soudě podle množství modelů. Řekl bych, že bydlí v megabaráku, kde má aspoň dvě místnosti na modely a pracovnu. :smutek:
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše:
spider74 píše:Tři největší nepřátelé sběratelů...............
1. volné místo
2. manželka
3. prach
:mrgreen:
Já mám manželku náhodou velmi tolerantní :eek: . A to žijem v 1+1. Jen jsem jí musel slíbit, že do sbírky zařadím i Me-163 Komet v červené barvě. :D Nepřítelem č.2 by mohl být kocour, jenže ten naštěstí ještě neobjevil krásy padajících letadel. Spíš ho zajímají DVD, které "nenápadně" drápkem vytahuje z police :)
Podpora či alespoň tolerance od manželky je důležitá, také je potřeba mít místo na modely a proti prachu se dá bojovat. Na to jsou dobré vitríny či boxy.
Dá se říci, že mě moje polovička toleruje (občas utrousí "Všude samé tanky") a díky nevelkým modelům pozemní techniky v měřítku 1:72, je mám zatím kam dávat. V boji proti prachu se mi také daří, neboť mám téměř všechny modely v krabičkách (boxech), ty co nemám, čekají v originál krabičkách na vhodné boxy. Už jsem také svoji sbírku nechal vyfotit, ale fotografovi to trvá už moc dlouho.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Já mám všechno v ložnici a poslouchám občas od manželky podobnou písničku, "připadám si, že spím na letišti" :rotuj: . Postupně jsem také všechny poličky a vitríny zasklil......když je v noci ticho slyším jak se prach snaží dobýt dovnitř a skřípe zuby, že mu to nejde :mrgreen: :mrgreen:
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Bohus44 »

p3tris píše:
spider74 píše:Mám teď doma trochu času po ve večerech,a tak postupně fotím modely co jsem dříve nestihl. Sám když uvažuji o nějakém novém modelu, tak hledám na netu co nejvíce fotek a recenzí. Doufám, že to tedy někomu pomůže při rozhodování. Ono ty tovární fotky jsou někdy zavádějící a čím více srovnávacího materiálu tím lépe. Docela mě mrzí, že tady nikdo v poslední době nedává žádné své krasavce, jako by nikdo doma neměl foťák a trochu času. Docela rád bych taky něco zkouknul. :-?
Já jsem takovej puntíčkář. Na focení se chystám už hroznou dobu, jenže bych to chtěl mít nějak "special". Chci si udělat takovej fotokoutek s předpřipraveným pozadím, jako maj třeba na Flying Mule. Docela jsem se shlídnul na http://www.diecastairbase.pl Jenže to je u mě "jízda na dlouhou trať". :(

Těch pár věcí, co jsem fotil sám (technika kompletní kolekce Tanky Amercom, Dragon, Easy Model, Aoshima, Cararama a F-Toys, letadla Altaya a Corgi) jsem stejně nakonec ořezal na bílé pozadí a zmenši rozlišení na 600x600 pro svojí "webovou databázi":
http://p3tris.rajce.idnes.cz/Moje_dieca ... _technika/
http://p3tris.rajce.idnes.cz/Moje_dieca ... -_Letadla/
http://p3tris.rajce.idnes.cz/Bratrovo_diecast_modely/
spider74 píše:Tři největší nepřátelé sběratelů...............
1. volné místo
2. manželka
3. prach
:mrgreen:
Já mám manželku náhodou velmi tolerantní :eek: . A to žijem v 1+1. Jen jsem jí musel slíbit, že do sbírky zařadím i Me-163 Komet v červené barvě. :D Nepřítelem č.2 by mohl být kocour, jenže ten naštěstí ještě neobjevil krásy padajících letadel. Spíš ho zajímají DVD, které "nenápadně" drápkem vytahuje z police :)

Pani tak to mate pekne a dobre, ako tak citam. Po mne manzelka pri rozvode chcela polku mojej zbierky lietadiel a tankov :mrgreen: no Vazne :???:
Kocura mam a toho to nastastie nezaujima ,tak len pocuvam frflanie od rodiny, ze som ako maly klucik s tancikami :eek:
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

já mám v obýváku vyčleněnou jednu skříň, ale na zdi mám dvě poličky na nej modely a tomcat s sea dragonem se houpají ve vzduchu na struně nad komplem :) mám to takový modelový rožek :)
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

No vidíte jak jste se hezky rozpovídali, teď už jen vzít ten foťák a taky přispět do placu. :razz:
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek

To je velmi pěkná vitrína na modely. Hodila by se, i když by mohla být, pro moje potřeby, užší. Já mám modely zatím na poličkách, v boxech, položených na sobě. Budu si muset odříci pár modelů a koupit podobnou, třeba ve dřevě. Ty, co jsem viděl, budu potřebovat asi zatím dvě.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“