Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Pánové mám na vás dotaz... Známá by ráda prodala na ebay dva hotové modely a ráda by se vás (mým prostřednictvím) chtěla zeptat, kolik si asi tak za to může říct... Prý se dívala po různých portálech (včetně ebay) a cena podobných modelů oscilovala v relativně obrovském rozpětí....

Obrázek

Jedná se o:
M26 http://www.forcesofvalor.com/product_in ... ductId=158

Obrázek

JagdTiger http://www.forcesofvalor.com/product_in ... ductId=123

Obrázek Obrázek

Bohužel je nemá v krabici, ale pouze takto volně...

Za pomoc vřele a předem děkuji....
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Já bych doporučil zkusit to nejdříve prodat v aukci (nikoli kup teď) za nějakou rozumnou středovou cenu (za ty nejvyšší co našla to prodá samozřejmě těžko). Pokud by to pak neprodala, může to zkusit znovu za ceny spíše v dolní hranici (co na eBayi našla také). Lépe se asi poradit nedá. Je to hodně i o náhodě (aktuální nabídka a poptávka).
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Předpokládám, že očekává, že jí poradíte konkrétní částku... Protože to rozpětí prý bylo opravdu značné... Ale i tak děkuji za radu...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Možná by lépe poradil nějaký prodejce (např. Velitel). Ale pokud je rozdíl "značný", má to nějaký důvod. Dá se zjistit, za kolik se prodávaly nové modely. Z toho se dá odrazit. Je to hlavně o googlování. Nižší cena je často když není originál krabička (či výrobek je již rozbalený). Nebo když něco chybí, nebo má výrobek menší vadu (což se někdy stává i u nových). U některých modelů může být časem i cena větší (když byly např. vyrobeny v menších sériích, nebo byly nějak oblíbené),... Víc neporadím.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

Oba modely se prodávaly u mě za 1 500,- Kč. To je jedno vodítek. Další je ten problém, že nejsou krabice. Podle mě to cenu sráží tak zhruba na třetinu. Na ebay není podle mého šance je bez krabic prodat, už jen kvůli dopravě. Modely nejsou navíc nijak extrémně vzácné, i když zajímavé a navíc se ještě leckde vyskytují v prodeji. Tedy za mě bych to viděl tak zhruba na 500 - 800 Kč.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Děkuji moc za připomínky a zejména za konkrétní cifry... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Novinky od Altaya v měřítku 1:43:

20. M26 Pershing
21. Sd.Kfz. 186 Sturmmörserwagen 606/4 mit 38 cm RW 61
22. Sd.Kfz. 138/2 Jagdpanzer 38(t) Hetzer

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Petr Hudský
Příspěvky: 9
Registrován: 1/8/2015, 19:17
Bydliště: Litvínov

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Petr Hudský »

Jen tak pro zajímavost, hezký dobový dokument z roku 1984. Natáčení scén filmu Boj o Moskvu v tehdejším Československu.

Přeji den!

Petr Hudský

https://youtu.be/ytyx0wEOKqo
"Jsou staří piloti a jsou odvážní piloti...ale osobně neznám žádného starého odvážného pilota..." Frederick Forsyth
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Novinky od Altaya v měřítku 1:43:

23. Land-Wasser-Schlepper
24. Sd.Kfz.164 Nashorn
25. M18 Hellcat
26. A27M Cruiser Tank Mk VIII Cromwell IV

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
jouzek
Příspěvky: 2
Registrován: 27/12/2016, 23:12

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od jouzek »

pro zájemce co by mělo vyjít nového v kolekci altaya ve francii

-28 : Flakpanzer IV "Wirbelwind"
-29 : T-34/85
-30 : 10.5 cm le.FH18 (Sfl) auf 39-H(f)
-31 : Pz.Kpfw. IV Ausf. H (Sd.Kfz. 161/2)
-32 : Bergepanzer Tiger (P)
-33 : M12 155 mm GMC
-34 : lakpanzer IV “Möbelwagen” (Sd.Kfz. 161/3)
-35 : Sd.Kfz. 124 "Wespe"
-36 : Pz.Kpfw. III Ausf. G (Sd.Kfz. 141)
-37 : M3 Grant Mk. I
-38 : Pz.Kpfw. II Ausf. L "Luchs" (Sd.Kfz. 123)
-39 : Pz.Kpfw. V Panther Ausf. G (Sd.Kfz. 171) late version
-40 : GW Ivb Grasshopper leFH18/1 L28
jouzek
Příspěvky: 2
Registrován: 27/12/2016, 23:12

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od jouzek »

pro zájemce odkaz na kompletní serii od eaglemoss v 1:43



https://www.eaglemoss.com/fr-fr/histoir ... ilitaires/
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Po dlouhé době jsem se odhodlal k revizi své sbírky. Beru jeden model po druhém a postupně je dodělávám. Doplňuji chybějící madla a antény, dobarvuji hlavně nebo výfuky a podobně. Mám pár zkušeností, které by vás mohly možná zajímat.

Doporučuju každý model odmontovat ze stojánku a rozebrat. Někdy jsou šrouby tak dotažené, že doslova drtí podvozky. Taky jsou v modelech často docela velká závaží, které vyndávám. Zinkové korby jsou těžké dost sami o sobě a závaží jen zatěžují plastová kolečka. Hlavně je ale potřeba pořádně nalakovat styčné plochy kol podvozků a pásů. Změkčovadlo obsažené v gumě je doslova rozežírají, jak je vidět na fotce Tigera. U řad Altaya a Amercom je to téměř pravidlem, ale nalakováním vnitřní strany pásů polomatným lakem určitě nezkazíte nic ani u Hobby Masterů nebo Dragonů. Na první pohled to nebývá vidět a když si toho člověk všimne, už je většinou pozdě. Tak to snad někomu pomůže.

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Novinky od Altaya v měřítku 1:43:

27. Sd.Kfz.161/4 Flakpanzer IV (2cm Vierling) Wirbelwind
28. Sd.Kfz.161/2 Panzerkampfwagen IV Ausf.H
29. 10.5cm leFH 18 Selbstfahrlafette auf Geschützwagen 39H(f)
30. Bergepanzer Tiger(P)
31. 155mm Gun Motor Carriage M12

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Modely v měřítku 1/72 nějak stagnují poslední roky ne? Nenarážím samozřejmě na sérii Altaya 1/43. Ale tak celkově k vývoji na trhu,... Nějaká celková stagnace (nebo se mi to jen zdá?).
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše:Modely v měřítku 1/72 nějak stagnují poslední roky ne? Nenarážím samozřejmě na sérii Altaya 1/43. Ale tak celkově k vývoji na trhu,... Nějaká celková stagnace (nebo se mi to jen zdá?).
Řekl bych, že nezdá, Jako jediné oživení mi přijde příchod na náš trh některých zajímavých typů z východu, převážně od Eaglemoss. War Master jenom recykluje staré formy a Zvezda se po T-90 a TOS taky nikam nežene. Easy Model přestaly fungovat i ty stránky, které loni založili (na čínské doméně). Hobby Master se soustředí na větší měřítka a modernu, takže když je v novinkách vozidlo nebo letadlo v 1:72, je to malý zázrak...
Zase na druhou stranu, je dost typů, co nám ve sbírce ještě chybí. Třeba právě od Altaya. I když ty starší kousky už se dost těžko shánějí.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Altayu až tak moc nemusím. Ty naše série byly celkem ještě rozumná cena v poměru ke kvalitě. Ale ty zahraniční jsou dražší a ještě by člověk musel dávat asi jednou tolik za poštovné. Mezi jinými výrobci jsem našel třeba i relativně dost kousků vážících se třeba ke Kursku, ale tam už ceny za kus často lezou k tisícovce,... Škoda těch Easy Model, asi jejich "sláva" končí,...
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

Takže si to shrneme.
Budeme se bavit o "standardních" výrobcích, kteří dělají nebo dělali modely tanků a techniky v 1:72.
Blitz 72 nebo PMA = Precision Model Art
Blitz72 je jen prodejní brand jednoho německého distributora ostatních značek. V zásadě udělali asi 3 nebo 4 modely, které se nějak extra neuchytily, takže toho nechali
PMA je výrobní fabrika, která dělá subdodávky pro jiné výrobce. Sami udělali několik modelů. Něco bylo skladem, něco zase přijde. Dělají i zajímavé základy pro dioramata, ale je to tak drahé, že jsem se o to ani nezajímal.
Dragon - už zase přestali vyrábět a jen doprodávají sklad. Nějak to nechápu, protože mají velkou základnu ve svých kitech, kde by mohli pokračovat. Ale je to prostě tak.
Easy Model - ti normálně fungují dál. proč jim nejedou stránky nevím. Ale novinek pomálu, v podstatě točí pořád to samé.
FOV - skončili, ale pod jiným majitel opět začínají obnovovat výrobu. Na 1:72 dojde asi až v poslední řadě.
Hobby Master - nový model neměli několik let a asi to není pro ně extra zajímavé, protože jinak by toho dělali více.
Model Collect - převážná většina je ruská technika. Ale točit neustále dokola různé verze T-72 a pár dalších asi taky není to pravé. Mají ale nějaké další modely v kitu, takže určitě bude letos nového v hotovkách.
Panzerstahl ukončil výrobu a vývoj a jen doprodává sklady. Jejich modely teď máme za 299,- Kč, což je velice příjemná cena.
Warmaster - po přesunu výroby do Bangladéše právě teď dodal nějaké novinky. Oni nikdy neměli ambice dělat svoje vlastní formy nějakých super novinek, ale využívat existující formy, kam dělali nějaké zajímavé doplňky - viz Sherman s radlicí, Abrams s odminovávačem apod., případně dělat nějaké zajímavé kamufláže
WoW - specializace na 1. sv. válku, ale v resinu a stím je spojená dost vysoká cena.

No a to je vlastně všechno. V podstatě si myslím, že vzhledem k nárůstu cen v Číně mají všichni problém s prodejností. Prostě tank za litr je už na hraně únosnosti. Proto třeba Warmaster přesunul výrobu do Bangladéše, aby udržel vcelku příjemnou cenu.
Asi k tomu časem dojde i u ostatních. Uvidíme.

A ti ostatní - Altaya, de Agostini, IXO, Atlas, Eaglemoss a možná někdo další jsou v podstatě jen časopisecké edice, kde se neprodané kusy dostanou do jiné distribuce. V podstatě všechny tyhle modely pocházejí z jedné fabriky, ze stejných forem. Tedy IXO, Altaya, de Ag. a Atlas. Eaglemoss jsou podle mě jiné formy. Nejsou nic moc, ale protože to bylo určené primárně na ruský trh, tak je tam většina ruských mašin.

Takže asi tak. Možná jsem na někoho zapomněl. Ale vycházel jsem z toho co znám, prodávám nebo prodával jsem.
Dušan
desátník
desátník
Příspěvky: 48
Registrován: 8/2/2008, 21:54

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Dušan »

Od Dragonu by měl být v brzké době Pz. IV D, mám dojem, že je to spíše nové. Ale můžu se mýlit.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Eaglemoss jsou jiné formy než Altaya určitě. Je to dobře vidět na tom, jak mají řešené podvozky a dost často u nich není ani odvrtaná hlaveň. A aby se to nepletlo, z Ruska se ještě dovážejí modely Танки Мира Коллекция (Tanky světa kolekce), které Flying Mule eviduje jako Arsenal Models. A to jsou zase jiné formy než Eaglemoss (Русские танки / Боевые Машины Мира).
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Ty tanky světa, to vypadá docela kvalitně: http://t-34.su/shop/tanki-mira-kollektsiya/
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“