Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

TonyHazard napsal:
Colombo Ty si myslíš, že Poláci budou vydávat jiné modely než u nás? Nesmysl, možná, že na začátku je skladba sbírky jiná, ale po čase se to srovná do standardu, že budou vydávány shodně jak na polských stránkách. Sbírka v kompletu bude shodná. Možná si to tak myslel, ale vyznělo to tak polská a česká sbírka bude poskládaná z jiných letadel.
Ne to si nemyslím.
Už jsem to s tebou probíral jinde, nekupuju to všechno a o měřítko 1/100 rozhodně nemám zájem, ale jak nemám čas stavět (už "pár" let) tak ta klasická letadla, navíc v poměru 1/72 mi v Českém gardu oproti tomu Polskému, budou asi přibívat o poznání pomalejš.
Kvalitou (soudím dle toho Zera), mě vzhovují a tak se třeba na toho Hurricana dost těším., právě proto říkám že je pro mne to druhé naředění edice zajímavější.


Fowly, tak o tom žádná, sleduju tvůj veb, ale pro mne je rozhodující cena a 300-400 Kč bych za hotovku dát nechtěl, protože modelář nad tím ohrne nos a laikům je to putna... Beru to jako sbírání angličáků za rozumnej peníz, kterým si sem tam, dělám radost, nic víc.

Dodatek:
Fowly, mluvím o fotce Bf 110 na stránkách Amercomu.pl
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Sancho - v německu to mají (zobrazování svastik) ze zákona zakázáno i na modelech jakožto propagaci nacismu; u nás to zakázáno nebylo, takže si s tím výrobci hlavu nelámali. Proto to Revell nemá.. Ale co si pamatuju ze svých, ehm, "modelářských" let, svastiku nevypouštěl, ale nahrazoval prostým křížem..
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

Cover72- u Rewellu to ještě chápu, přecejen v tomhle jsou něm. zákony krapet nahlavu (ikdyž mě to spíš připadá jako pokrytctví) ale že to dělá i japonská Hasegawa (ta tam dává rozmazaný tmavozelený čtverec) a britský Airfix...
Dokonce i Směr u nových stavebnic dává jen černý čtverec (když jsem stavěl 262 od Směru pár let zpátky byla svastika ještě přeříznutá diagonálně, teď koukam že ji nahradili vážně jen hranatým flekem)
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Příspěvek od Vladimír »

Sancho píše: Dokonce i Směr u nových stavebnic dává jen černý čtverec (když jsem stavěl 262 od Směru pár let zpátky byla svastika ještě přeříznutá diagonálně, teď koukam že ji nahradili vážně jen hranatým flekem)
V tom případě, by bylo potřeba zakročit i v Moravském Krumlově - na obraze ze Slovanské epopeje - "Přísaha omladiny pod slovanskou lípou 1894" namaloval Mucha do pravého dolního roku svastiku. Nádherně je to vidět v časopisu Týden, č. 31/2010, str. 17 ke jsou na reprodukci vyznačeny některé zajímavosti, hákový kříž je pod číslem 9 :)
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Tak myslím,že nejlepší je to v německu na burze vojáčku a modelu.
Originály elastolinu,lineolu atd položený na stolech připravený k prodeji jsou volepený papírkama a vatou.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek

Kolekce"Vojenská letadla"

Obrázek

Dne 6. srpna 2010 vyšel sedmý model : sovětský MiG-29

(obrázek se nemusí shodovat s modelem)

Zdroj (text a foto): nakladatelství AMERCOM S.A., Pete´s Colletibles, Hobby Master, Gragon, Vojenské modely, raidentech.com[/align]
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 17/10/2010, 11:34, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek

Kolekce"Vojenská letadla"

Obrázek

Dne 20. srpna 2010 vyšel osmý model : francouzský Spad VII

(obrázek se nemusí shodovat s modelem)

Zdroj (text a foto): nakladatelství AMERCOM S.A., Pete´s Colletibles, Hobby Master, Gragon, Vojenské modely, raidentech.com[/align]
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 17/10/2010, 11:35, celkem upraveno 3 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Pěkný,pěkný, stejně ty dvojplošníky mají něco do se sebe!!!!
Ten Albatros je teda luxusní.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Dnes jsem viděl toho Spada, je fakt pěkný, mě se ty dvojplošníky vždy více líbily než moderní stroje.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

No moje jedničky jsou stroje z Bitvy o BRITANII a to na obou stranach. Ale takovej drevenej model dvouplosnika dobre barevne vyvedenyho tomu asi ani ja takovy bfspitfairista :-) nemuze odolat.
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Příspěvek od Vladimír »

Fokker byl vynikající, mám ho v práci jako dekoraci psacího stolu, Sopwith B1B mi připadá odfláknutý - u toho, který jsem koupil je křivý podvozek, uvidím u SPADu. II. světová ani "roury" mě moc neberou.

V sérii mi chybí jedno letadlo Junkers D-1 - prototyp všech moderních stihaček - dolnoplošný jednoplošník.

Stejně je zajímavé, jaký byl rozsah vědomostí a použití technologií u profesora Junkerse. Klasika, uvažoval o dopravním letadle. Základ každého letadla je motor. Pro posouzení kvalit motoru je potřeba posoudit jeho účinnost. Proto profesor vyvinul zařízení, které umožňovalo určit energetickou výtěžnost paliva. Vyvinul příslušné zařízení. Potom si jako správný obchodník uvědomil jeho další využití. Výsledek je plynový průtokový ohřívač vody a plynové kotle, dodnes prodávané pod obchodní značkou Junkers, u nás také jako Karma - obchodní známka bývalé firmy Karel Macháček.

Prostě využití armádní technologie pro normální život.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

JU D 1

Příspěvek od kingandcountry »

Tady jen pro ilustraci JU D 1Obrázek
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

JU D 1

Příspěvek od kingandcountry »

Mě dřív letadla vubec nebraly spíš tanky a technika.Kupoval jsem si modely od firmy Forces of valor.před par lety jsem našel jinou firmu ktera má k letadlum ruzné figurky pilotu,servisního personálu, sanitky hasičské vozy atd. což mi umožnuje dát tomu příběh. A to me pak chytlo.,, Spousta firem,spousta modelu,spousta zajmu, ale v podstatě táhnem za jeden provaz,,

:wink:
P.S.
mimochodem máš Vlado pravdu jednoho JUNKRSE mam v koupelně :)
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Ještě jeden příspěvek, naši kdysi dělali taky super kusy.
Samozřejmě je to už starožitnost :shock:
Obrázek
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Příspěvek od Vladimír »

Možná by byl také zajímavý model Junkersu J-1 - prvního bitevního letadla na světě. Byl to celokovový pancéřovaný dvojplošník, který používal jako integrální součást trupu pancéřovou "vanu" ve které seděla posádka. Historické prameny popisují údiv stíhačů dohody, kteří vyprázdnili do letadla několik zásobníků kulometů a letadlo letělo dál.

Ten princip dovedli k dokonalosti Rusové v podobě Il - 2.

Zajímavostí údajně bylo, že dvojplošník byl samonosný, ale po prvních prototypech byla přidána vzpěra mezi křídly, pro uklidnění posádek.
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Re: JU D 1

Příspěvek od Vladimír »

kingandcountry píše: P.S.
mimochodem máš Vlado pravdu jednoho JUNKRSE mam v koupelně :)
Přesně, dědictví Velké Války. V práci je máme taky. Bohužel je pravdou to, že největší pokrok je vždycky u technologií, které jsou určeny k zabíjení lidí.

Ovšem dost často platí úsloví starých latiníků "Si vem pacem, para bellum.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Překlad je tohle?

Když chceš mír, připrav se na válku!

Sem na učnáku chyběl když byla francouština. :razz:
Uživatelský avatar
fowly
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 30/1/2010, 11:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fowly »

kingandcountry píše:No moje jedničky jsou stroje z Bitvy o BRITANII a to na obou stranach. Ale takovej drevenej model dvouplosnika dobre barevne vyvedenyho tomu asi ani ja takovy bfspitfairista :-) nemuze odolat.
Je to vlastně docela komický, že prodávané modely dvouplošníků jsou téměř vždy z kovu, byť původní provedení bylo z plátna :) a výrobců co dělají dvouplošníky z plátna a dřeva je jak máku a o ceně raději nemluvit :)) Ale je pravda /mluvím o Corgi, měřítko 1:48/, že třeba ten drátěný výplet v křídlech je fakt fantastický.
btw bfspitfirista mě fakt pobavil :-))
kingandcountry píše:Ještě jeden příspěvek, naši kdysi dělali taky super kusy.
Samozřejmě je to už starožitnost
Tak na české letadla mám velkou velkou slabost... je to pecka... Můžu se zeptat - to je plastový kit, nebo kov?
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Tak já ted nevím Fowly,bohužel s velkým B to nemám ve svém držení.
Měli by to být Durolini,ale z50-60let.Myslel jsem,že to letadýlko je z kompositu,,papírmaš či sádra,,jako ty vojáčci.Vyráběl to snad solo jeden pán jako svoje hoby.Fakt přesně nevím.Nevíte o tom prosím někdo víc?
Michal
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvek od TonyHazard »

Tak jak v předchozím tématu "Bojová vozidla", tak i tomto tématu přináším díky aktualizaci stránek vydavatelství AMERCOM S.A. náhled do kolekce "Vojenská letadla. (bohužel bez obrázků, některé je možno najít na http://www.militarymodels.cz /Amercom/ )

09. Hawker Hurricane Mk IIB
10. FA 18 Superhornet
11. Bristol bulldog
12. Mirage 2000C
13. Messerschmitt BF109
14. Albatross DV - Uffz Paul Baeumer
15. F104
16. F4F-4 Wildcat
17. SPAD XIII

Zdroj : AMERCOM S.A.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“