Modely King and Country

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Obrana Charkova :-)
Obrázek
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Nové letadlo na červen
Obrázek
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Modely King and Country

Příspěvek od kingandcountry »

Nové éééééro :)

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Proboha, ten Halifax je taky v 1:30? Jestli jo, tak to musí bejt s prominutím "éro jak hovado". Mimochodem, je to to samý, co nedávno bylo v 1:144 v trafikách ;-)
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Jestli je to 1:30 a jako, že asi bude, jinak by to tady nebylo, tak délka cca 105 cm a rozpětí cca 72 cm.
Koukal jsemm schválně na jejich stránky a tam jsem to nenašel. Zajímala mě hlavně cena. Ale můj, možná naivní, tip je tak 500,- USD
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Ano je to vše v poměru 1:30 a letadlo bude asi opravdu velké. Kdysi mi přišel jeden dvouvrtulový větší bombardér a krabice měla 105x90x45cm
Myslím,že se udělalo maximálně 20kusů,ale spíš 5-10.Je to dělané z mahagonu ,, :) vážně,,.Na jejich stránkách je to v kolonce King & Country Warbirds.Vyrábějí letadla z polystonu ta jsou kolem 200usd,které jsou produktem k jejich vojáčkům a technice.
https://www.kingandcountry.com/catalog. ... series=AIR
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Ten mahagon není nic zvláštního. Letadla z tohoto dřeva se dělají běžně na Filipínách. Měl jsem nebo mám Albíka, Delfína, Casu, Blaníka atd. všechno v českých barvách samozřejmě. Nedávno jsem doručoval objednávku obou českých Sokolů, jak SAR tak vojenského zeleného. Ty byly konkrétně po 6 tis. Kč.
Ovšem tohle je tedy rána. Sice ty modely vypadají jako živé a narozdíl od těch mých mají i prosklené kabiny a všechny detaily. Ovšem ta cena, to je síla. Už jsem viděl hodně, ale toto mě dostalo.
Nicméně tady v ČR je jeden výrobce, konkrétně firma HPH ( dělají i resinové stavebnice ) v Kutné Hoře, která dělá modely z resinu a plastu v 1:18 apod. Měli třeba F-14 v 1:18 a ta stála čtvrt mega. Viděl jsem od nich např. Zero. Půlka zakrytovaná a půlka rentgenová - všechna táhla, šroubky atd. To se prostě srdce směje. Cena tuším 80 kolíků. Mrkněte na jejich stránky: http://www.hphshop.cz/index.php?cPath=3 ... in1e742482
Ale hlavně - oni dělají i skutečná letadla. Jirka Hodan je v dobrém slova smyslu ten správný "šílenec".
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Opravdu moc pěkný kusy.,,škoda,že nejsme v tom komunismu a Fšech není Fšechno :-D.
Mě teda dostalo tohle
http://www.ebay.com/itm/Russian-Vityaz- ... 56466333b3
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Veliteli ty letadla ,,Albíka, Delfína, Casu, Blaníka atd.,, jsou v dvaatřicetině?Myslíš,že časem určitě nespěchej,by jsi mohl něco nafotit a hodit na forum k ukájení mých nízkých pudůůůů :-).
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Ještě jeden nový kus,myslím že ho dělají jen třikrát.
Obrázek

Fantastický kousky,voči mam na zemi,fakt pěkný Veliteli.Ty fotky už nemusíš :-)
http://www.hphshop.cz/index.php?cPath=36_32
Evzenator
Příspěvky: 7
Registrován: 28/4/2010, 12:29

Příspěvek od Evzenator »

Jen pro pořádek, tuto B17 udělali jen ve dvou kusech. Jeden šel do světa a druhý si nechala firma. Fantastický kousek :-)
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Modely King and Country

Příspěvek od velitel »

kingandcountry píše:Veliteli ty letadla ,,Albíka, Delfína, Casu, Blaníka atd.,, jsou v dvaatřicetině?Myslíš,že časem určitě nespěchej,by jsi mohl něco nafotit a hodit na forum k ukájení mých nízkých pudůůůů :-).
Letadla nejsou bohužel v nějakém "známém" měřítku. Já tomu měřítku říkám "akorát do krabice" :eek: , protože mají bedny cca 50 x 50 cm a do toho cpou všechno, resp. dělají modely přesně do tohoto rozměru, takže letadla v podstatě nejdou postavit k sobě, protože znalce by trefilo. Nicméně jeden kousek na stole nebo na/ve skříni/vitríně rozhodně neurazí.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Bomba kusy,takhle na obrázku to ještě tak nevynikne,ale když to člověk má v ruce......olala.Tedy můj názor.Osobně nevím,který kousek se mi líbí nejvíc.Asi ta prostřední ALCA ,je nádherná.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
svobodník
svobodník
Příspěvky: 33
Registrován: 28/11/2010, 12:38

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

No můj favorit je jasně 410. Tenhle kousek bych chtěl mít v kovu ve vší parádě doma :)
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Tak to mám obavu, že kov u tohoto letadla určitě v dohledné době nehrozí. Možná bude v resinu, ale záleží na výrobci letadla, jestli do toho půjde. Pak by mohl být i na normální prodej. Uvidíme.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
svobodník
svobodník
Příspěvky: 33
Registrován: 28/11/2010, 12:38

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

To je mi bohužel jasné... A přitom zrovna 410 by si to zasloužila. Ale kdyby byl resin v nějaké rozumné ceně, tak bych neváhal taky.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Modely King and Country

Příspěvek od kingandcountry »

Tady jsou asi petadvacet let stary kusy drevenych letadel od King & Country.Delali jich spoustu typu.Ceny cca 200 usd.1:30.Vse ve dreve.

Obrázek Obrázek Obrázek
Evzenator
Příspěvky: 7
Registrován: 28/4/2010, 12:29

Příspěvek od Evzenator »

Pěkný, pěkný.... Teď mají na eBay USA zajimavé kusy, ale trochu dražší :( Shánim rafgc1, ale nikde nic...
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

RAF1-LETIŠTNÍ PERZONÁL,to jsou ti na žebříku a zbrojíři,že?
Obrázek
Evzenator
Příspěvky: 7
Registrován: 28/4/2010, 12:29

Příspěvek od Evzenator »

Jsou sice prázdniny, ale novinky vychazejí i tak k prvnímu, ne? Jojo... zbrojiri, piloti a motorka, jenom 3 krabice. Jednu postrádám. Doufám, že dnes nebo v nejbližsích dnech budou nějaké novinky, už se nudím :o)
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“