Ediční řady (kolekce) modelů Amercom a jiné - diskuze

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Ediční řady (kolekce) modelů Amercom a jiné - diskuze

Příspěvek od p3tris »

Téma rozděleno, zde se budou řešit otázky kolem edičních řad (kolekcí) hotových modelů vydavatelství Amercom a jiné.
(téma nedávat na portál)
Opitz píše:Zdravím, jen pozn., vždycky se snažím z několika kusů trochu vybrat, ale poslední modely byly hrozný, Alouette je v reklamaci s nalomeným rotorem (dříve jsem v Tescu přinesl, koukli, hned vyměnili, teď musí podsoupit klasické 3oti denní reklamaci), Havoc jdu reklamovat po dnešním rozbalení zítra, chybí polovina závěsu s raketami (přes zvlněný čirý plast a igelit nebylo patrné)...tak vážně přemýšlím, že už mě to nebaví, 180 Kč není tolik, ale toho času a energie s tím sem tam lítat...budu hodně zvažovat, co koupit...a riskovat, že budu zase zdlouhavě reklamovat. Máte taky podobnou zkušenost? Moc to nechápu, kdyby někdo alespoň trochu kontroloval, co se zabalí, nemusí jít potom celý výrobek do kontejneru včetně důvěry kupujících, kteří, zdá se, ubývají. A jak bych rád kupoval, ale takhle?
Já nakupuju ve "svojí" trafice, takže si vždycky dám čas všechno pořádně zkontrolovat. Je ale pravda, že většinou vybírám to menší zlo. Takže to, co jde s trochou lepidla napravit. Jak už jsem tu psal, bratr má sérii kompletně předplacenou a nemá s reklamacema žádný problém. Až dosud vždycky stačilo napsat mail, že přišel vrtulník poškozený a oni ho v příští dodávce poslali znovu. Dokonce ani nechtěli ten poškozený nazpátek, asi by se to vůči poštovnému nevyplatilo.

Taktéž už jsem si výhru vybral, šla na vánoční dárek. Ale ani já jsem neodolal a koupil si pro sebe toho nejškaredějšího Mustanga, který snad kdy lítal. Britského Mk.III s "bublinou". Když on se mi vždycky tak moc líbil, tak jsem si udělal radost aspoň v plastu od Easy Model. :) Takže ještě jednou taky díky, Fowly.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Ediční řady (kolekce) modelů Amercom a jiné - diskuze

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše: Já nakupuju ve "svojí" trafice, takže si vždycky dám čas všechno pořádně zkontrolovat. Je ale pravda, že většinou vybírám to menší zlo. Takže to, co jde s trochou lepidla napravit. Jak už jsem tu psal, bratr má sérii kompletně předplacenou a nemá s reklamacema žádný problém. Až dosud vždycky stačilo napsat mail, že přišel vrtulník poškozený a oni ho v příští dodávce poslali znovu. Dokonce ani nechtěli ten poškozený nazpátek, asi by se to vůči poštovnému nevyplatilo.
Poškozený opraví, vidíte pánové, takhle se to dělá, nyní má p3trisův brácha dvě kolekce vrtulníků. :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

TonyHazard píše:Poškozený opraví, vidíte pánové, takhle se to dělá, nyní má p3trisův brácha dvě kolekce vrtulníků.
Kdepak Tony, brácha má kolekci pořád jen jednu. Ten zbytek mám já. :wink:
Ale teď vážně. Tahle "čecháčkovská vychcanost" se nám oběma ze srdce příčí. Takže pokud není poškozený opravdu hodně, nereklamuje. Z těch 30 vrtulníků, co vyšlo, toho využil teprve dvakrát. Takže po celkem velkých opravách (ulámaný křídla, podvozky, odrbaný antény, který se museli znova udělat a tak) mám navíc na poličce jen Mi-24 a Tigera, který jsem si nekoupil.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše:.......Kdepak Tony, brácha má kolekci pořád jen jednu. Ten zbytek mám já. :wink:
Ale teď vážně. Tahle "čecháčkovská vychcanost" se nám oběma ze srdce příčí. Takže pokud není poškozený opravdu hodně, nereklamuje. Z těch 30 vrtulníků, co vyšlo, toho využil teprve dvakrát. Takže po celkem velkých opravách (ulámaný křídla, podvozky, odrbaný antény, který se museli znova udělat a tak) mám navíc na poličce jen Mi-24 a Tigera, který jsem si nekoupil.
To je samozřejmé, to byl pouze vtip na oživení tématu. Já jsem stejný, nereklamoval bych to kvůli drobnému poškození.
Opitz píše:Zdravím, jen pozn., vždycky se snažím z několika kusů trochu vybrat, ale poslední modely byly hrozný, Alouette je v reklamaci s nalomeným rotorem (dříve jsem v Tescu přinesl, koukli, hned vyměnili, teď musí podsoupit klasické 3oti denní reklamaci), Havoc jdu reklamovat po dnešním rozbalení zítra, chybí polovina závěsu s raketami (přes zvlněný čirý plast a igelit nebylo patrné)...tak vážně přemýšlím, že už mě to nebaví, 180 Kč není tolik, ale toho času a energie s tím sem tam lítat...budu hodně zvažovat, co koupit...a riskovat, že budu zase zdlouhavě reklamovat. Máte taky podobnou zkušenost? Moc to nechápu, kdyby někdo alespoň trochu kontroloval, co se zabalí, nemusí jít potom celý výrobek do kontejneru včetně důvěry kupujících, kteří, zdá se, ubývají. A jak bych rád kupoval, ale takhle?
Existují i jiní výrobci modelů vrtulníků, samozřejmě kvalitnějších a tím i pořizovací cena je něco vyšší. Ale pokud máš zájem, už zde na stránkách najdeš dva prodejce kvalitních modelů.
Já už na tom pracuji, z první kolekce Tanky od Amercomu jsem už vyměnil téměř 20 modelů. Nahradily je modely od Hobby Master, Forces of Valor, Easy Model či Altaya, převážná část ve shodné kamufláži.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Opitz píše:Zdravím, jen pozn., vždycky se snažím z několika kusů trochu vybrat, ale poslední modely byly hrozný, Alouette je v reklamaci s nalomeným rotorem (dříve jsem v Tescu přinesl, koukli, hned vyměnili, teď musí podsoupit klasické 3oti denní reklamaci), Havoc jdu reklamovat po dnešním rozbalení zítra, chybí polovina závěsu s raketami (přes zvlněný čirý plast a igelit nebylo patrné)...tak vážně přemýšlím, že už mě to nebaví, 180 Kč není tolik, ale toho času a energie s tím sem tam lítat...budu hodně zvažovat, co koupit...a riskovat, že budu zase zdlouhavě reklamovat. Máte taky podobnou zkušenost? Moc to nechápu, kdyby někdo alespoň trochu kontroloval, co se zabalí, nemusí jít potom celý výrobek do kontejneru včetně důvěry kupujících, kteří, zdá se, ubývají. A jak bych rád kupoval, ale takhle?
Už jsem to tady psal: co byste za tu cenu chtěli :eek: To je jako kdyby si někdo myslel, že v párku za 60,- Kč / kg najde maso.

Opakování matka moudrosti: konečná cena pro zákazníka = 180,- Kč. Z toho je 30,- Kč DPH. Odhadem dalších 30,- Kč je marže obchodníka ( trafikanta ).
To jsme na 120,- Kč. Neznám systém distribuce, ale předpokládám, že to vozí nějaká firma, co vozí noviny nebo tak nějak. Neznám přesně jejich marže, ale odhaduji, že to bude 10,- Kč na kus. To je tedy 110,- Kč, jen aby se to dostalo do trafiky. A teď jsme u Amercomu, který ze 110,- Kč musí zaplatit tisk toho "časopisu", dopravu z Číny, výrobu modelu, svoje fixní náklady a zisk. Odhadem na časopis, dopravu náklady a zisk počítám 30,- Kč. Tedy zbývá 80,- Kč.
A hlavně je potřeba si uvědomit, že ( pokud se nepletu a nezměnili to, protože naposledy jsem měl v ruce Mi-24 ) musí zaplatit vývoj a výrobu formy na lití kovu, protože formy na tyhle kovové modely neexistují. Tedy, hodně hrubým odhadem mi vychází, že výrobní cena modelu bez započtení formy bude někde okolo 3,- USD. Na formu počítám 1,- USD.

Sumasumárum na výrobu modelu mi vychází 3,- USD, tedy zhruba 60,- Kč. A co byste tedy za ty peníze chtěli? Když je v tom materiál, mzda dělníka a zisk fabriky.

Čísla berte jen jako odhadnutá, podle zkušeností. Někde to může být více a někde méně.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

No já nevím ale asi beru modely od jiné firmy která se jmenuje taky Amercom :roll: .......Sérii jsem nechytil od začátku tak jsem si nechal poslat poštou 5 modelů. Z toho byli 2 poškozené. Když jsem tam volal a zjišťoval průběh reklamace tak po mě chtěli za moje peníze poslat poškozené a modely nové na výměnu opět zase za moje peníze. Odvolával jsem se právě na zkušenosti které jsem četl zde na foru, že poškozené ani nechtěli poslat a řekli mi . že je to nesmysl. Nikdy by nikomu neposlali něco co by nevyměnili za vadný kus aby to vyreklamovali v Polsku u mateřské firmy. .............jinak jak my bylo řečeno by to museli zaplatit ze svého, neboť jim musí skouhlasit počet kusů ať už dobrých nebo rozbitých.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

spider74 píše:No já nevím ale asi beru modely od jiné firmy která se jmenuje taky Amercom :roll: .......Sérii jsem nechytil od začátku tak jsem si nechal poslat poštou 5 modelů. Z toho byli 2 poškozené. Když jsem tam volal a zjišťoval průběh reklamace tak po mě chtěli za moje peníze poslat poškozené a modely nové na výměnu opět zase za moje peníze. Odvolával jsem se právě na zkušenosti které jsem četl zde na foru, že poškozené ani nechtěli poslat a řekli mi . že je to nesmysl. Nikdy by nikomu neposlali něco co by nevyměnili za vadný kus aby to vyreklamovali v Polsku u mateřské firmy. .............
Zákon mluví zcela jasnou řečí. Parafrázuji samozřejmě: Při oprávněné reklamaci je dodavatel povinen uhradit náklady zákazníkovi na odeslání zboží zpět a zdarma, tedy na svoje náklady, mu poslat reklamované zboží zpět, tedy rozuměj nové zboží. Při neoprávněné nebo částečné reklamaci je to trošku jinak, ale to není k této věci.
A teď dokonce nově platí nařízení, že když ve lhůtě 14 dní vrátíš zboží zpět, tak je dodavatel povinen ti vráti celou kupní cenu včetně poštovného. Neměl bych to tady říkat :D , ale je to bohužel tak. Mohu si o tom myslet svoje, ale je to fakt.
Při podobných problémech se obrať na ČOI s ponětem a oni to vyřídí.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

TonyHazard píše:To je samozřejmé, to byl pouze vtip na oživení tématu. Já jsem stejný, nereklamoval bych to kvůli drobnému poškození..
Jasný, taky jsem tam hodil smajlíka. Nijak jsem to na sebe nevztahoval. Ale možná pravě kvůli těm "vyčůrancům" změnili podmínky reklamací a pak mají poctiví zákazníci problémy :(
spider74 píše:No já nevím ale asi beru modely od jiné firmy která se jmenuje taky Amercom :roll: .......Sérii jsem nechytil od začátku tak jsem si nechal poslat poštou 5 modelů. Z toho byli 2 poškozené. Když jsem tam volal a zjišťoval průběh reklamace tak po mě chtěli za moje peníze poslat poškozené a modely nové na výměnu opět zase za moje peníze. Odvolával jsem se právě na zkušenosti které jsem četl zde na foru, že poškozené ani nechtěli poslat a řekli mi . že je to nesmysl. Nikdy by nikomu neposlali něco co by nevyměnili za vadný kus aby to vyreklamovali v Polsku u mateřské firmy. .............jinak jak my bylo řečeno by to museli zaplatit ze svého, neboť jim musí skouhlasit počet kusů ať už dobrých nebo rozbitých.
Nevím, jestli se podmínky nezměnily, jak jsem psal, poslední bráchovo reklamací byl Eurocopter Tiger. Další věc je, že to nemá přímo přes Amercom, ale přes Send.cz. Myslím, že jim k reklamačnímu mailu posílal sám fotky poškozeného modelu, ale ani je nechtěli. Je to velká zásilková společnost, tak měli třeba nějaké kusy na reklamační odpisy na poškození při dopravě.

EDIT: No vidíš, teď to tu máš od osoby nejpovolanější, obchodníka. Myslím, že když jim to takhle do reklamace napíšeš, nebudou mít chuť zabývat se ČOIkou a poštovný uhradí.

Co se kvality týče, beru to tak, že pokud by se mi nějaké zpracování nelíbilo, i tak mám za necelý 2 stovky kovový polotovar. A ten je většinou kopií modelů renomovaných firem, pokud je vůbec takový vrtulník u nás v kovu k dostání. Takže stačí investovat několik desítek hodin práce a postavit z toho pořádnej model. :)
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

spider74 píše:No já nevím ale asi beru modely od jiné firmy která se jmenuje taky Amercom :roll: .......Sérii jsem nechytil od začátku tak jsem si nechal poslat poštou 5 modelů. Z toho byli 2 poškozené. Když jsem tam volal a zjišťoval průběh reklamace tak po mě chtěli za moje peníze poslat poškozené a modely nové na výměnu opět zase za moje peníze.
Pokud jsi chtěl modely, tak jsi moc na výběr neměl, já bych do toho po zkušenostech nešel. Z toho stejného důvodu bych nešel také do předplatného. Nevím, ale v roce 2007, kdy se u nás objevila první kolekce "Tanky", byla možnost si zajistit všechny modely pomocí této služby. Možná, že už v té době jsem byl opatrný a zajistil si modely u nás v nejbližší trafice, kde mi je držel prodejce i týden, dokud jsem si pro něj nepřišel. Pokud byl poškozený, poslal ho zpět a já si model koupil jinde. Od jisté doby už si modely od Amercomu do sbírky nekupuji.
A s tím poštovným za reklamaci je šílenost na facku.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Dominik »

Omlouvám se za svou ,,netématickou" otázku , ale musím se zeptat . Má někdo z Vás zkušenosti s objednávkami od Amercomu ( myslím přes e-shop ) , jak dlouho jste čekali na vyexpedování zásilky ?
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Po zkušenostech bych už nic poštou nebral........jedině osobně a vybrat nepoškozený kus. Do pošty Ti hodí ten největší shit a vůbec neřeší v jakém je stavu. Můj případ Ti budiž varováním. :-? ..........naštěstí jsem si zvykl že polovinu věcí vždy ulámu a pak to dopasuji, opiluji a mám to dle svých představ. Je ale fakt, že takový humus co mi poslali jsem nikde v obchodě (kde to teď beru a vybírám ten nejlepší) ještě neviděl.
amermedia
Příspěvky: 6
Registrován: 12/12/2012, 07:09

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od amermedia »

spider74 píše:No já nevím ale asi beru modely od jiné firmy která se jmenuje taky Amercom :roll: .......Sérii jsem nechytil od začátku tak jsem si nechal poslat poštou 5 modelů. Z toho byli 2 poškozené. Když jsem tam volal a zjišťoval průběh reklamace tak po mě chtěli za moje peníze poslat poškozené a modely nové na výměnu opět zase za moje peníze. Odvolával jsem se právě na zkušenosti které jsem četl zde na foru, že poškozené ani nechtěli poslat a řekli mi . že je to nesmysl. Nikdy by nikomu neposlali něco co by nevyměnili za vadný kus aby to vyreklamovali v Polsku u mateřské firmy. .............jinak jak my bylo řečeno by to museli zaplatit ze svého, neboť jim musí skouhlasit počet kusů ať už dobrých nebo rozbitých.

Vážený pane,
ve Vašem příspěvku uvádíte skutečně nestandardní postup řešení reklamace, který se neshoduje s naším běžným postupem. Pokud jste skutečně v minulosti odebral zboží vydavatelství AMERCOM z e-shopu AMER MEDIA, pak mě prosím kontaktujte osobní zprávou a sdělte mi číslo Vaší objednávky a uveďte na sebe kontakt. Celou situaci vyřešíme k Vaší spokojenosti, včetně případné úhrady nákladů na odeslání zboží zpět, pokud tak již nebylo učiněno.
V případě oprávněné reklamace Vám samozřejmě náleží náhrada nákladů za poštovné. Rozhodně neúčtujeme poplatky za expedici vyreklamovaného zboží zpět k Vám.
Pokud nemáte důvěru v českou poštu, můžete přijít kdykoliv v prodejní dny (Po-ČT 9-17hod) do naší provozovny v Modřanech a na místě si reklamované konkrétní zboží vybrat.
Zboží balíme do pevných kartonových krabic a naši pracovníci zboží před expedicí prohlížejí. Rozhodně se ohrazuji proti tomu, že by naše společnost "tam házela cokoliv". Není v našem zájmu, aby kdokoliv obdržel poškozené zboží.
Naposledy upravil(a) amermedia dne 12/12/2012, 08:10, celkem upraveno 1 x.
amermedia
Příspěvky: 6
Registrován: 12/12/2012, 07:09

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od amermedia »

Dominik píše:Omlouvám se za svou ,,netématickou" otázku , ale musím se zeptat . Má někdo z Vás zkušenosti s objednávkami od Amercomu ( myslím přes e-shop ) , jak dlouho jste čekali na vyexpedování zásilky ?
Dobrý den,
snažíme se expedovat do 7 dnů od přijetí objednávky. Zasíláme "balíkem do ruky" (dříve obchodní balík) české pošty, doručení je obvykle 1-2 dny po podání na poštu. Všechny objednávky, které budou zaslány do neděle 16. 12. 2012, by měly do Vánoc zákazníkům dojít. U pozdějších to nemůžeme 100% zaručit.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Big Brother is watching you... :wink:
Jsem rád, že o nás vědí i lidé z Amercomu a třeba nám pak jako ti nejvíce povolaní můžou odpovědět na nějaké otázky.
Nechci se jich zastávat, ale cena zboží, a tak i prodané množství, se pohybuje v jiných číslech, než to, co prodávají Velitel nebo Fowly, kteří určitě, než něco pošlou, pořádně to zkušeným okem modeláře zkontrolují. Podle mě, pokud není model vyloženě hodně rozbitý a nebo ulámané kousky nelítají volně po krabičce, asi nemá pracovník, který ho balí, čas ani zkušenosti prohlížet, jestli není náhodou nakřivo nalepený raketomet, jako to děláme mi v trafice a nebo právě specializovaní prodejci. Taky mi nepřipadne logický, aby naschvál balili poškozený zboží. Tím by se buď opakovalo kolečko reklamace, nebo ztratili zákazníka. A i když má brácha předplatný u Send, kdykoliv jsem něco potřeboval, spolupráce s Amercomem byla rychlá a profesionální. Pokud mi pomoct nemohli, třeba s obrázkama sem na Palbu, odkázali mě na jejich externí DTP firmu, která už mi je poslala.

Takže pokud sem ještě uživatel "amermedia" zavítá, měl bych pár otázek. Na jedněch polských stránkách, které očividně vlastní pracovník Amercomu s přezdívkou Inkub, psal, že v sérii "Létajících pevností" měli vyjít modely letadel Tu-22 a Tu-166. Je možné zveřejnit seznam letadel, které měli vyjít v nevydaných číslech "Létajících pevností" 34-48? A druhá otázka, chystá se po ukončení "Létajících pevností" a "Bojových vozidel" nějaká další série s vojenskou tématikou?
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

RE: Amermedia
Jsem rád že se našel někdo kdo je ochotný to řešit jiným způsobem, asi jsem před tím narazil na někoho s jiným přístupem. Jméno si již nepamatuji, ale byla to žena. Nicméně tento problém jsem měl cca na jaře a ty dva poškozené a vadné kusy jsem po hodinách práce dotvořil do přijatelného stavu ( tj. ulámání a dopilování, chybějící části nahrazeny a přemalovány). Díky za vstřícnost, ale v tomto stavu do jakého jsem je dostal by mi to bylo líto a vlastně by to už ani nemělo smysl. V každém případě díky za ochotu tenhle přístup si mě líbí daleko více a pokud by v budoucnu byl nějaký problém rád jej využiji. 8-) 8-)
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše:Big Brother is watching you... :wink:
Tak tohle bylo moc dobré (pro neanglicky hovořící populaci to znamená "Velký bratr Tě sleduje.."). :mrgreen:
Jinak zde vítám zástupce vydavatelství Amercom, který přišel vysvětlit netradiční postup v jejich firmě.
Doufám, že si zástupce Amercomu najde čas i později na případné otázky. Například "Proč do některých trafik dojde zboží (modely) v úplném pořádku, kde není náznak poškození ochranného obalu a jinde je to placka s řádně očesaným modelem"?
Mohu uvést vlastní zkušenost, dříve chodilo do trafiky (kde jsem nakupoval), více modelů (asi i tři kusy), kde bylo možné si vybrat (někdy byly poškozeny všechny a vzal jsem ten nejméně poškozený), později však chodil pouze ten můj domluvený a stalo se vícekrát, že byl rozbitý a musel jsem model sehnat v jiné trafice.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Ráno, když přišla zpráva od Amercomu, tak jsem právě snídal a přitom četl maily, tak jsem hned klikl a první, co mě napadlo bylo něco o Velkém bratrovi.

Jinak co se týká kontroly přijímaných a odesílaných modelů, tak za sebe přiznávám, že to není extra horké. A má to několik důvodů. Jednak je příjem a výdej v řádech tisíců ročně, takže to prostě nejde časově zvládat. Za druhé ze zkušenosti vím, že % "zmetků" nebo nějak problémových modelů se dlouhodobě u mě pohybuje okolo 1-2%, takže by ten čas byl vynaložen zbytečně. A za další, do krabice mnohdy není pořádně vidět, takže při expedici jen tak letmo zkouknu, zda má model všechny podstatné náležitosti ( které jsou náchylné na problém ) - vrtule, směrovky, kolečka, zbraně apod., případně potřesem zjišťuji, zda v krabici něco nechrastí, což by znamenalo něco uvolněného. Navíc jsou modely balené v blistru, který bývá zalepený a bez jeho otevření a vyjmutí modelu z blistru ( což je pak poznat ) nelze zjistit závady typu odřenin, steklé barvy, špatně přilepených zbraní apod. A asi byste se divili, kolikrát jsem poslouchal "výtku" typu, ta krabice již byla otevřená - proč? apod. Navíc některé krabice nelze otevřít, aniž by to to nebylo znát. A i to některým lidem vadí.
Takže závěr - kontrola jen pohledem nebo potřesem a ostatní je na vůli boží.
dus1dus
Příspěvky: 4
Registrován: 9/12/2012, 19:10

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od dus1dus »

na to, jak rychle je stíhám likvidovat při létání, tak naparáděný být nemusí
amermedia
Příspěvky: 6
Registrován: 12/12/2012, 07:09

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od amermedia »

p3tris píše:Big Brother is watching you... :wink:
Jsem rád, že o nás vědí i lidé z Amercomu a třeba nám pak jako ti nejvíce povolaní můžou odpovědět na nějaké otázky.
Nechci se jich zastávat, ale cena zboží, a tak i prodané množství, se pohybuje v jiných číslech, než to, co prodávají Velitel nebo Fowly, kteří určitě, než něco pošlou, pořádně to zkušeným okem modeláře zkontrolují. Podle mě, pokud není model vyloženě hodně rozbitý a nebo ulámané kousky nelítají volně po krabičce, asi nemá pracovník, který ho balí, čas ani zkušenosti prohlížet, jestli není náhodou nakřivo nalepený raketomet, jako to děláme mi v trafice a nebo právě specializovaní prodejci. Taky mi nepřipadne logický, aby naschvál balili poškozený zboží. Tím by se buď opakovalo kolečko reklamace, nebo ztratili zákazníka. A i když má brácha předplatný u Send, kdykoliv jsem něco potřeboval, spolupráce s Amercomem byla rychlá a profesionální. Pokud mi pomoct nemohli, třeba s obrázkama sem na Palbu, odkázali mě na jejich externí DTP firmu, která už mi je poslala.

Takže pokud sem ještě uživatel "amermedia" zavítá, měl bych pár otázek. Na jedněch polských stránkách, které očividně vlastní pracovník Amercomu s přezdívkou Inkub, psal, že v sérii "Létajících pevností" měli vyjít modely letadel Tu-22 a Tu-166. Je možné zveřejnit seznam letadel, které měli vyjít v nevydaných číslech "Létajících pevností" 34-48? A druhá otázka, chystá se po ukončení "Létajících pevností" a "Bojových vozidel" nějaká další série s vojenskou tématikou?

Určitě o Vás víme a děkujeme za propagaci, kterou našim edičním řadám děláte, děkujeme Vám.
Bohužel Vás nepotěšíme. Nová ediční řada s vojenskou tématikou pro náš trh se v této chvíli neplánuje. Seznam původně plánovaných následujících čísel Létajících pevností jsme od polského partnera neobdrželi. Bohužel nesmíme u stávajících kolekcí zveřejňovat ani výhled dále než dvě čísla a u této kolekce je sice nyní stopka na čísle 33, přesto (my v Praze) doufáme (někdy v budoucnu) v obnovení kolekce.
amermedia
Příspěvky: 6
Registrován: 12/12/2012, 07:09

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od amermedia »

spider74 píše:RE: Amermedia
Jsem rád že se našel někdo kdo je ochotný to řešit jiným způsobem, asi jsem před tím narazil na někoho s jiným přístupem. Jméno si již nepamatuji, ale byla to žena. Nicméně tento problém jsem měl cca na jaře a ty dva poškozené a vadné kusy jsem po hodinách práce dotvořil do přijatelného stavu ( tj. ulámání a dopilování, chybějící části nahrazeny a přemalovány). Díky za vstřícnost, ale v tomto stavu do jakého jsem je dostal by mi to bylo líto a vlastně by to už ani nemělo smysl. V každém případě díky za ochotu tenhle přístup si mě líbí daleko více a pokud by v budoucnu byl nějaký problém rád jej využiji. 8-) 8-)
Na expedici nyní pracují dvě kolegyně, pokud byste měl kdykoliv v budoucnu problém při řešení reklamace, zašlete prosím svou stížnost v kopii i na e-mail info@amercom.cz.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“