Ediční řady (kolekce) modelů Amercom a jiné - diskuze

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

amermedia
Příspěvky: 6
Registrován: 12/12/2012, 07:09

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od amermedia »

TonyHazard píše:
p3tris píše:Big Brother is watching you... :wink:
Tak tohle bylo moc dobré (pro neanglicky hovořící populaci to znamená "Velký bratr Tě sleduje.."). :mrgreen:
Jinak zde vítám zástupce vydavatelství Amercom, který přišel vysvětlit netradiční postup v jejich firmě.
Doufám, že si zástupce Amercomu najde čas i později na případné otázky. Například "Proč do některých trafik dojde zboží (modely) v úplném pořádku, kde není náznak poškození ochranného obalu a jinde je to placka s řádně očesaným modelem"?
Mohu uvést vlastní zkušenost, dříve chodilo do trafiky (kde jsem nakupoval), více modelů (asi i tři kusy), kde bylo možné si vybrat (někdy byly poškozeny všechny a vzal jsem ten nejméně poškozený), později však chodil pouze ten můj domluvený a stalo se vícekrát, že byl rozbitý a musel jsem model sehnat v jiné trafice.
Vážený pane plukovníku,
děkuji Vám za milé přivítání. Distribuci titulů vydavatelství AMERCOM zajišťuje spol. Mediaprint & Kapa Pressegrosso, spol. s r. o. podle vlastních klíčů.
Zboží je k nám přepravováno v pevných kartonových krabicích a není páskované. Za další převoz, balení a rozvoz zodpovídá distributor. Mimo fyzických kontrol v regionech jsme odkázáni na Vaše informace o "poškozených kusech", které dostáváme prostřednictvím zákaznické linky a e-mailu amercom@amercom.cz. Pokud takové oznámení obdržíme, předáváme stížnost na distribuci v daném regionu/městě ředitelství distribuce a kontrolujeme nápravu. Bohužel, více v tomto směru vzhledem k nákladům nejsme schopni nyní udělat. Přístup distributora se v tomto ohledu v poslední době ovšem zlepšil a velké magazíny (Helikoptéry, Pevnosti) distribuují s větší opatrností, čemuž odpovídá i snížení počtu poškozených vratek. U titulu Bojová vozidla došlo k výraznému snížení nákladu (stejný problém byl u posledních čísel Vojenských letadel). Do ČR dostáváme jen náklady, které nám polský AMERCOM určí. Pokud je na trhu nedostatek zboží, tendence prodejců je pak jasná - prodat vše co dostanou. Opět zmíním možnost navštívit naši prodejnu a i dodatečně si vybrat z většího množství kusů. Pokud by Vám nevyhovovaly prodejní dny, lze se e-mailem domluvit na Vaší případné návštěvě, kde nepochybujeme, že si vyberete.

oprava (odstraněno číslo "5" z oslovení) :) *T*
Další oprava u tří příspěvků, vhodnější je použít citaci a pak odpověď, jinak děkuji za vysvětlení.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

amermedia píše: ....Distribuci titulů vydavatelství AMERCOM zajišťuje spol. Mediaprint & Kapa Pressegrosso, spol. s r. o. podle vlastních klíčů.
Zboží je k nám přepravováno v pevných kartonových krabicích a není páskované. Za další převoz, balení a rozvoz zodpovídá distributor. Mimo fyzických kontrol v regionech jsme odkázáni na Vaše informace o "poškozených kusech")*, které dostáváme prostřednictvím zákaznické linky a e-mailu amercom@amercom.cz. Pokud takové oznámení obdržíme, předáváme stížnost na distribuci v daném regionu/městě ředitelství distribuce a kontrolujeme nápravu. Bohužel, více v tomto směru vzhledem k nákladům nejsme schopni nyní udělat. Přístup distributora se v tomto ohledu v poslední době ovšem zlepšil a velké magazíny (Helikoptéry, Pevnosti) distribuují s větší opatrností, čemuž odpovídá i snížení počtu poškozených vratek. U titulu Bojová vozidla došlo k výraznému snížení nákladu (stejný problém byl u posledních čísel Vojenských letadel). Do ČR dostáváme jen náklady, které nám polský AMERCOM určí. Pokud je na trhu nedostatek zboží, tendence prodejců je pak jasná - prodat vše co dostanou. Opět zmíním možnost navštívit naši prodejnu a i dodatečně si vybrat z většího množství kusů)**. Pokud by Vám nevyhovovaly prodejní dny, lze se e-mailem domluvit na Vaší případné návštěvě, kde nepochybujeme, že si vyberete.
)* Dám příklad : Mám v trafice domluvený model, jak se poslední dobou stávalo, došel pouze jeden a dejme tomu, že je poškozený. Pokud je poškozený pouze obal a model ne, není to žádný problém, neboť po vybalení se obal vyhazuje. U předchozí kolekce (ediční řada) "Tanky" to však problém byl, protože byla popraskaná plastová krabička (což se stalo vícekrát). Nynější obal (jak já nazývám "obal na rybí salát) má jeden vážný nedostatek, i když je neporušený nedá se "štosovat" jak předchozí plastová krabička. To jsem ale dost odbočil, a tak dále rozvíjím virtuální koupi.
Mám koupit poškozený model a následně uplatnit reklamaci u Vás ve vydavatelství? To asi ne, mohu očekávat oprávněné sdělení, "proč jsem model kupoval, když byl poškozený", že?
Co když model chci a nikde jinde v okolí ho neseženu. Samozřejmě model lze zakoupit u Vás v e-shopu, že? To se mi však prodraží za poštovné. Takže závěr : informace o poškozených kusech Vám může předat trafikant (přes distribuci) nebo velmi rozhořčený kupující, který nekoupil poškozený model na který tak čekal.
)** To je pěkné, ale přece nepojedu přes půlku republiky pro pár (jeden) modelů, a jak jsem uváděl, v návaznosti na předchozí odstavec, koupě přes e-shop se prodraží o poštovné a balné.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Ediční řady (kolekce) modelů Amercom a jiné - diskuze

Příspěvek od zved »

A já k Tonymu předešlému příspěvku dodám ještě pár zkušeností z praxe.

Při shánění různých čísel ze série Tanky světa, Bojová vozidla, Vojenská letadla a Létající pevnosti jsem prošel nesčetně různých trafik. Soustavně docházelo a dochází k mnoha problémům, které zákazníky odrazují a vrhají na Amercom právem nepěkné světlo.

Jde především o neochotu dodavatelů poslat na prodejnu další kus čísla časopisu v případě, že byl vyprodán, přestože je zákazník ochoten konkrétní kus předem zaplatit a prodejce je ochoten další kus objednat. Na žádosti prodejců dodavatel prostě jednoduše kašle. Je to názor v podstatě všech prodejců, se kterými jsem mluvil!

Standardní zkušeností je přerušení dodávky některých sérií prodejcům, když třeba jednou neprodali plný počet kusů apod. V praxi to znamená, že docházelo a dochází k tomu, že rozjeté série je někdy téměř nemožné sehnat, neboť 90% prodejců v okolí najednou přestane čísla z konkrétních sérií dostávat. Pak zákazník většinou slyší: "My už to nedostáváme, teď dostáváme jen vrtulníky a hasičská vozidla" :D Sice chápu, že někteří prodejci byli oprávněně naštvaní, když museli řešit mnoho vratek (dříve běžně dostávali nové zboží téměř ve formě "placky"). A také těch sérií přibylo a stánkaři mají omezený prostor. Přesto by ale stálo za zamyšlení něco ve smyslu toho, co píšu v předešlém odstavci. Když máte objíždět všechny trafiky, jestli někde náhodou zase časopisy z rozjeté série začali dostávat (a nemoci se spolehnou vůbec na nic), obvykle to člověka po čase přestane bavit. O prozákaznickém přístupu nemůže být vůbec řeč.

Dále by určitě stálo za zamyšlení alespoň trošku přemýšlet nad cílovými skupinami zákazníků. Třeba u těch "military sérií" (ať už letadel či techniky) je známým faktem, že se různí lidé specializují na různé oblasti. Zákazníci by jistě uvítali i objednání ne třeba celé série, ale jen vybraných dílů. Někdo se zajímá třeba jen o WWII, někdo o "modernu", někdo kupuje jen modely v nejrozšířenějších měřítkách (1/72, 1/144) apod.

Co se týká reklamací - spíše pozitivní osobní zkušenost. Až na to, že jsem jednou řešil problém, kdy se šprajcoval prodejce (nikoli Amercom) a přestože jsem psal na Amercom, tak nikdo ani neodpověděl,...

Pokud existuje možnost koupě starých dílů přímo v prodejně Amercomu (tj. nějaká kamenná prodejna), bylo by dobré uvést, kde se nachází a třeba prodejní dobu. V minulosti mi bylo sděleno emailem, že se taková prodejna připravuje (aktuální stav neznám a na netu jsem po tom nepátral).
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re :Ediční řady (kolekce) modelů Amercom a jiné - diskuze

Příspěvek od TonyHazard »

zved píše:.....Standardní zkušeností je přerušení dodávky některých sérií prodejcům, když třeba jednou neprodali plný počet kusů apod. V praxi to znamená, že docházelo a dochází k tomu, že rozjeté série je někdy téměř nemožné sehnat, neboť 90% prodejců v okolí najednou přestane čísla z konkrétních sérií dostávat. Pak zákazník většinou slyší: "My už to nedostáváme, teď dostáváme jen vrtulníky a hasičská vozidla" :D Sice chápu, že někteří prodejci byli oprávněně naštvaní, když museli řešit mnoho vratek (dříve běžně dostávali nové zboží téměř ve formě "placky"). A také těch sérií přibylo a stánkaři mají omezený prostor. Přesto by ale stálo za zamyšlení něco ve smyslu toho, co píšu v předešlém odstavci. Když máte objíždět všechny trafiky, jestli někde náhodou zase časopisy z rozjeté série začali dostávat (a nemoci se spolehnou vůbec na nic), obvykle to člověka po čase přestane bavit. O prozákaznickém přístupu nemůže být vůbec řeč.
Tak pod tuto část příspěvku se mohu podepsat, mě osobně tvrdil trafikant, že když neprodá nynější model na stánku, může počítat s tím, že následný nedostane. Potom zase pošlou další v kolekci a postup se opakuje, při neprodání se následný blokuje. Zatím se tak u kolekce "Bojová vozidla" nestalo, ale proč by to vůbec říkal? Jak si vzpomínám, u edice "Vojenská letadla" to tak dopadlo, pár jich neprodal a přestal je úplně dostávat.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Re: Ediční řady (kolekce) modelů Amercom a jiné - diskuze

Příspěvek od Bohus44 »

Ahojte pani,
Ako tak sledujem Vasu diskusiu, tak to mate u Vas celkom drsne. :shock: Ja mam tiez par postrehov za Slovensko.
Som z Bratislavy a tu sa to tiez v stankoch moc neujalo (myslim tim Bojovu technicku a lietadla ci uz 1:72/1:144 atd. Auticka napr. taxiky, stavebne stroje atd. celkom, ale ficia).
Zato vsak u distributora/velka kamenna prejdana spol. Magnetpress dostat v pohode skoro vsetko. Teda bud pridete priamo do predajne a vyberiete si s cca. 10 kusov, alebo klasika cez net.
S reklamaciou nebol problem, teda priamo na mieste za novy kus. V poslednej dobe vsak hlavne u Bojovej techniky, tiez chodia modely, ako by absolvovali cele tazenie na vychodnej fronte. Clovek musi hodne preberat.
U lietadiel a vrtulnikov je to lepsie, ale tiez sa najdu nekompletne kusky.
Vyhodou je, ze sa daju objednat aj starsie cisla (pokial uz nie su vypredane) a bez postovneho priamo na predajnu. Takze v tomto smere som spokojny. Aspon ubudne starost s behanim po stankoch.
Tak tolko moj postreh. :rotuj:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Ediční řady (kolekce) modelů Amercom a jiné - diskuze

Příspěvek od spider74 »

Možná to bude trochu OT, ale jelikož každý co něco sbírá řeší tenhle problém tak dávám na vědomí že od čtvrtka se v Lídlu prodává sběratelská vítrína s rozměry 110 x 68 x 20 cm s 10-ti skleněmými poličkami. Skleněné dvířka jsou na zamčení a cena je 1.790,-Kč. :-?
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-FA9 ... _29540.htm
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Ediční řady (kolekce) modelů Amercom a jiné - diskuze

Příspěvek od fightavi »

Nedá mi, abych nepřispěl do mlýnice. Všechno, co jsem koupil v trafice nebo obdržel poštou, jsem vždy nějak opravil a dodělal (kitařský tik). Nedávno jsem si objednal na dobírku dva kousky, které jsem nestihl. Jeden přišel OK (než jsem ho rozbalil, ale opravy v normě), místo druhého něco úplně jiného. Nastartoval jsem majl a dostal tyto pokyny: Poslat ten "špatný" zpátky za moje peníze a současně zaslat sken potvrzení o platbě. V zákonné lhůtě mi přišel v pořádku ten správný kus(za peníze firmy!) i s omluvou a na účtu se mi objevila úhrada mého poštovného. Tolik moje zatímní zkušenost (a už mám těch kousků přes 70).
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

DeAgostini - Buques legendarios de la II guerra mundial

Příspěvek od p3tris »

V Polsku začala vycházet u DeAgostini kolekce druhoválečných lodí ve smíšených měřítkách (od 1:100 až po 1:1250). Jako první vychází Bismarck, dále pak Yamato a USS Essex. Kvalita zpracování se podle fotek jeví jako nic moc.

Stejná kolekce je k dostání i ve Španělsku. Tam vyšly zatím tyto lodě: Bismarck, H.M.S. Hood, Scharnhost, USS Missouri, Yamato, Ark Royal a Admiral Graf Spee.
ussmak
Příspěvky: 1
Registrován: 13/3/2014, 18:46

Re: Ediční řady (kolekce) modelů Amercom a jiné - diskuze

Příspěvek od ussmak »

Nevíte, zda u nas v dohledne dobe bude vychazet opet nejaka další kolekce vojenských letadel, vrtulniku, nebo lodi?
Moc by se mi libilo, neco jako "AVIONES DE COMBATE REACCION" nebo "HELICOPTERES DE COMBAT". ;-D
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“