OSSR, kampak kráčíte?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od arten »

Niko zase sa pohybuješ vo svojej virtuálnej realite...
niko píše:Teda tych niekolko krat diskutovanych 14 vrtulnikov je 9 BH prvej letky a 4 LUH druhej letky a jeden cvicny stroj.
Akých "niekolko krat diskutovanych 14 vrtulnikov?" Kde??
niko píše:K tomu podla prilohy 2 by mali kedy nekedy dojst bojove/viacucelove stroje.
No nie. Priloha 2 explicitne hovorí o "P2-8 - Ľahké viacúčelové vrtuľníky"

Ešte raz - z čoho na základe zverejnených dát si vyvodil, že okrem:
- 9 x UH 60 M
- sa má nakúpiť "4 x LUH vo verzii SAR"
- a ešte naviac "9 x bud bojove vrtulniky, alebo vyzbrojene viacucelove vrtulniky" (keď dve z troch príloh explicitne tvrdia LUH a tretia hovorí "podľa rozhodnutia"?

Hm?

Naposledy - môžeš mi veľmi presne napísať, kde v tých materiáloch sa píše to čo tvrdíš?
Úplne presne, nie tvoje projekcie...
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

arten s tebou diskutovat je jak s konom sa modlit. Urazene ego a teraz sa bude pol roka ventilovat. :roll: Pozri napisal som ti, ako to podla mna bude. Napisal som z coho som vychadzal. Ak mas iny nazor, fajn. Napis nam tu tvoju verziu. Rad si precitam ako si program rozvoja vrtulnikoveho letectva pochopil ty.

Inak precitaj si ten link co som ti tu zavesil.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od klingy »

Pani ako nato pozeram, tak pozeram, aj tak mi je s toho do placu, oproti tomu co sme dostali v ramci delenia republiky a co este v 2000 roku bolo vo vyzbroji :cry:
Vrtulnikove letectvo okresane na o 60%
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

Ministerstvo presuva rozhodnutie o nakupe novych 14 stihacov na rok 2018, teda az po schvaleni dlhodobeho planu rozvoja vladou a NR SR. Niekto si ocividne strazi chrbat.
https://www.aktuality.sk/clanok/522280/ ... ta-odklad/

klingy ber to ako odrazenie sa od dna. Nizsie uz je len zrusenie vrtulnikoveho letectva. Este zaciatkom roka sme mali len 8 vrtulnikov. Taky väcsi Aeroklub. So zakladnou s 500 vojakmi. Najväcsi prevadzkovatel vrtulnikov na Slovensku je stale ATE. Dufam, ze aspon toto sa o dva-tri roky zmeni.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

Ono to nieje krytie chrbátu, ale skôr vydieranie. Zrejmä sa MO bojí, že akonáhle sa odklepnú stíhačky (na ktorých akosi priveľmi záleží smerákom) tak zrazu ten záujem a ochota investovať do armády upadne. Ja len dúfam, že sa to pohne trochu skôr, nie až za pol roka zase.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

http://www.mosr.sk/40481-sk/ministerstv ... i-topkysk/

Inak tak isto to zverejnilo aj MSM na svojej FB stránke. Buď sa "podkecli" a povedali, ćo malo zostať verejným tajomstvom, alebo boj o tie 8x8 ešte zďaleka nieje rozhodnutý.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

Ja mam pocit, ze ide o deal medzi smerackymi Gripenmi a dankovskym velkym pozemnym tendrom. Velkostne v podstate rovnake zakazky. Jedni chytia letectvo, druhy pozemne sily a vsetci su spokojni. A na vlade sa to prostrednictvom planu rozvoja vsetko oficialne schvali.

Nova Obrana sa venuje zavadzaniu Black Hawkov v Presove. Su tam rozhovory s pilotmi, ich dojmy z pilotaze, vycvyku v USA, vybavenie vrtulnikov, atd. Dobre clanky. Odporucam. Str. 18-23.
http://www.mosr.sk/data/disk/casopis/Obrana_09_2017.pdf
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

Niko, presne to ej aj môj dojem. Ale úprimne, radšej nech sú spokojné obe strany a začne sa nakupovať, než stále stáť na mieste. Konečne je aká taká vôľa investovať do armády, tak ju treba využiť naplno.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

Veľmi dobrý článok. Mali by si ho prečítať hlavne niektorí internetoví trolovia prispievajúci na FB stránku OSSR alebo Fan page VzS. Tým sa totiž nedá vysvetliť, že je rozdiel medzi pôvodnými BH vo verzii a verziou M. Ale skôr mám pocit, že pre niektorých je vrcholom technického pokroku Mi-8 a jednoducho nič iné neexistuje. Teda existuje, ale z princípu to musí mať ruský návod na použitie...
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od arten »

niko píše:arten s tebou diskutovat je jak s konom sa modlit. Urazene ego a teraz sa bude pol roka ventilovat. :roll: Pozri napisal som ti, ako to podla mna bude. Napisal som z coho som vychadzal. Ak mas iny nazor, fajn. Napis nam tu tvoju verziu. Rad si precitam ako si program rozvoja vrtulnikoveho letectva pochopil ty.

Inak precitaj si ten link co som ti tu zavesil.
to je čo za reakcia?? Dojdú argumenty tak opäť dáš trápny ad-hominem útok?
(ozaj, moderatori? nič?)

No takže najprv si tvrdil toto:
"Konecne sa nam ale rozlustila zahada okolo vrtulnikoveho letectva. No konecne ! Takze planovany stav vrtulnikoveho letectva ma byt nasledovny"

A keď ťa normálne slušne žiadam, že na základe čoho z toho materiálu si na tie tvrdenia došiel, tak skončíme pri tom, že si si to vycucal z palca a tvojou reakciou - je ad hominem útok... :sad:

(p.s. - ten materiál dobre poznám, dokonca aj jedného z tvorcov. A? Nijako nesúvisí s koncepciou o ktorej sa bavíme...)
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

Arten, ja som ti ale odpovedal odkial som cerpal. Zaroven som ti napisal, ze sa stavim o flasu, ze to tak bude a ked mas iny nazor sem s nim. Co konkretne este chces ? Natahovat sa tu a zasierat forum hlupostami ? Ci slovickarit ? Kiez by si radsej prispel niecim zmysluplmym.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17836
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Pánové ..
ObrázekObrázekObrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

Skelet ja koncim. Pohoda.

Arten: v tom clanku, ktory som tu zavesil mas spomienku na vycvyk nasich pilotov BH v nocnom lietani. To len na margo toho, co sme tu pred nedavnom diskutovali ohladom nocnych letov.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

klingy píše:Pani ako nato pozeram, tak pozeram, aj tak mi je s toho do placu, oproti tomu co sme dostali v ramci delenia republiky a co este v 2000 roku bolo vo vyzbroji :cry:
Vrtulnikove letectvo okresane na o 60%
Toto nie je len prípad vrtuľníkov. Keď si zoberiem, že pri pred profesionalizáciou mala armáda nejakých vyše 50 000 a po nej je to cca nejaká tretina, tak aj početný stav techniky a útvarov by mi vychádzal, že by to mal cca kopírovať. Ale reálne je to pri niektorých druhoch zbraní úplne iný pomer. Z delostreleckých brigád a oddielov v jednotlivých mechanizovaných a tankových brigádach zostal aktívny jeden oddiel s dvomi aktívnymi batériami. Z vyše stovky lietadiel ich zostalo ledva 20 ...
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od arten »

niko úplne bude postačovať, keď budeš oponovať argumentami, nie osobnými útokmi (zase)

Hm, a čo má výcvik posádok v USA s tým, že sme nenakúpili okuliare pre nočné videnie? :razz:
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

arten píše:Hm, a čo má výcvik posádok v USA s tým, že sme nenakúpili okuliare pre nočné videnie? :razz:
Arten nepochopil si ma. Vycvyk suvisi s tym, ze vrtulnik moze logicky lietat v noci, co si vehementne popieral.
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od arten »

To je úplne neuveriteľné toto...
Ano vrtuľník môže lietať v noci - ak má potrebné vybavenie. Naše nemajú = nemôžu lietať v noci. Bodka.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

Prečo je to potom súčasť výcviku, ak sa nenakúpilo, resp. neplánuje nakúpiˇaj takéto vybavenie?
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od arten »

Tak na otázku prečo je to súčasť výcviku snáď ani netreba odpovedať... Čo sa týka vybavenia - tak dúfajme že upgrade tých ("až") 4 strojov bude zahŕňať aj AN/AVS-9 (aj keď u nás nikdy nevieš...)
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: ASR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

Práve, že moc sa mi nezdá, aby sa nacvičovala spôsobilosť s ktorou sa neráta.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“