ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od Johan »

Neprostudoval jsem vše nové-jen jsem nahlédl na Hektora. Jeho nápad se mi zdá rozumný. Nemusíme mít frontu na Moravě (na Dunaji už ano), ale ... V Čechách se prostě válčí a fašistická koalice zkouší obchvat-jít Maďarskem na Slovensko. To hájí (posílené přísunem strojů, materiálu a lidí) "naše" uskupení a rozebíhá se BoS-tedy Bitva o Slovensko. Proč ne?
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Otázka: aké bolo materiálne zabezpečenie letky ČSL mám informácie o Slovenskom letectve ale tie končia personálom a automobilovou technikou, zaujímajú ma stav munície, paliva, normy ale aj automobily a ostatný materiál + prirodzene ľudia. Nakoľko je to odteraz tajná informácia prosím odpovedajte súkromnou správou :D
PS: Hans S. nemyslíš že skúsenosťami si niekde inde ako piloti Lw v roku 1938? Preto by si sa nemal zúčastniť :lol: :lol:
:D takto vyšupnúť autora a organizátora celej myšlienky :D
Ok len fór.
Uživatelský avatar
Vocko
svobodník
svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 1/12/2009, 16:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vocko »

Toto je Slovensko jak je ve hře. http://img22.imageshack.us/img22/1436/slovensko.jpg

Jinak map je docela hodně, takže myslim že se něco vhodného určitě najde, jen se prostě Budějovice nebudou jmenovat Budějovice.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Prvně bych se do tohodle taky rád přidal. S Il2 mám nějaké zkušenosti a mohl bych třeba pomoct jako instrukor pro nováčky co to chtějí zkusit. Mohl bych udělat nějakou jednoduchou mapku, pustit u sebe server a ukázat neznalým co a jak pokud by byl zájem. Prosvištět starty, let, přistání, střelbu prostě co by se stihlo.
vencour píše:Technická: linux, 64-bit, wine a Il-2, nemáte info, zda to spolu jde?

EDIT vypadá, že jo.
Dost často funguju na ubuntu, ale Il2 je lepší provozovat ve woknech. Sice to přes WINE jde spustit a běhá to, ale nastavení Joye je už problém (byť zručnější linuxák by ho asi pořešil - tím já bohužel nejsem)
Hans se také zmiňoval o programu TeamSpeak - je to komunikační soft fungující jako "vysílačka" (povinost pro zůčastněné). V Linuxu je jeho obdoba komunikující i s tou Win verzí, ale nejsem si úplně 100 jist, jak by fungoval zpitěný na pozadí až za WINE s il2.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Tak sem se kouknul po tom TeamSpeaku a ono je víc verzí...
Takže Hansi, kterou? Nebo je to jedno?
Tak si říkám, že by možná nebylo špatné používat TeamSpeak i na PALBĚ jako doplněk SZ ... Minimálně na řešení tady toho...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Olda Malý
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/2/2010, 13:48
Bydliště: Hrabová na Moravě

Příspěvek od Olda Malý »

Fuči, stejná myšlenka :lej: Jen čekám na mapu ČSR, která snad jednou bude. Na České straně pro oživení a lepší atmosféru chybí taky nějaká ta technika. Ale to se dá přežít. Ostatně se na vylepšení pracuje. Co se plansetu týče. Pár letadel chybí, to je pravda. Už to zmíněno bylo. Opět nic, co by se nedalo překousnout. Ovšem A-100 a Ab-101 by to chtělo. Není pravdou, že Š-328 ve výzbroji nahrazoval právě Aera. Aero bylo koncipované jako střední bombardér (bosnost až 600 kg bomb, standard byl 500 kg), popřípadě jako pozorovací a zvědný. Posléze v této roli nahradil zastaralé Š-16. A Aero měl v roli středního bombardéru nahradit licenční SB-2. Naproti tomu Š-328 byl konstruován jako zvědný, pozorovací a lehký bombardovací (max. nosnost bomb 350 kg. MNO jej chtělo využít též jako těžký stíhací. Aero mělo na rozdíl od Šmolíka pumovnici pro 400 kg bomb. A-100 bylo vyrobeno 44ks, A-101, které šly do Španělska 64ks a Ab-101 také 64 ks. To jen tak pro zajímavost. Fuči a jak to bude se skinama? Na Avie jich pár je, na Šmolďase nic moc. Navíc by měly být zamalovány plukovní znaky. Určitě si někdo skin dokáže upravit. Ale asi ne všichni. To jen, co mě momentálně napadlo. Ale už se těším.
BP_Olde Obrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Ak niekto dá linky na textúry, mohol by som ich skúsiť upraviť podľa požiadaviek. Sú to len bitmapy 512x512 bodov, 256 farieb
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

Olda Malý píše:Není pravdou, že Š-328 ve výzbroji nahrazoval právě Aera. Aero bylo koncipované jako střední bombardér (bosnost až 600 kg bomb, standard byl 500 kg), popřípadě jako pozorovací a zvědný. Posléze v této roli nahradil zastaralé Š-16. A Aero měl v roli středního bombardéru nahradit licenční SB-2.
Já psal "částečně nahrazoval" - bylo to u 62.zvědné letky, kde místo A-100 sloužily Š-328 a Š-528. Šlo o dočasné řešení, než bude letka přezbrojena na zvědné B-71. Jinak Š-328 byly takové holky pro všechno - po Mnichovu se uvažovalo i o tom, že by po odprodeji některých letadel sloužily dočasně i u bombardovacích letek.
Tempik píše:S Il2 mám nějaké zkušenosti a mohl bych třeba pomoct jako instrukor pro nováčky co to chtějí zkusit. Mohl bych udělat nějakou jednoduchou mapku, pustit u sebe server a ukázat neznalým co a jak pokud by byl zájem. Prosvištět starty, let, přistání, střelbu prostě co by se stihlo.
Já bych zájem měl.

Pokud jde o Slovensko - tak ta mapa je nádherná (včera jsem si tam udělal s B-71 malý turistický výlet po hradech a zříceninách :lol: ), ale pro účel téhle akce by se podle mě hodila mapa podobná oblastem Čech nebo Moravy. Ty scénáře o boji ve slovenském vnitrozemí se mi zdají moc krkolomné a LW by na té mapě neměla žádné zázemí. Řekl bych, že ideálnější by byly boje na západě, i kvůli aspoň trochu reálnějšímu typovému složení čs. letectva, které zde lépe odpovídalo v IL2 dostupným typům letadel.
Obrázek
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od Johan »

Typy letadel by byly shodné. Scénář je jednoďuchoučký. ČS průzkum odhalí přesuny německých sil do Maďarska (paprikášové jsou tou dobou stejně již ve válce) a A.RČS prostě přesune posilová uskupení (včetně toho "našeho" leteckého) i s materiálním zabesp.na Slovensko...


V 1.-otní fázi fašistický tah nevychází. Moment překvapení se nekoná. A rozebíhají se tvrdé boje. Na zemi nám tedy zůstává linie statická a ve vzduchu se může dovádět ... :twisted:
Uživatelský avatar
Olda Malý
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/2/2010, 13:48
Bydliště: Hrabová na Moravě

Příspěvek od Olda Malý »

Tím to ovšem Johane poněkud posouváš mimo 4.11.1938.
BP_Olde Obrázek
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od Johan »

Ummm ... proč-Feferóňáci na naše území pronikali již v době Mnch.krize. Dokonce by stálo za zvážení, zda do věci vtahovat jejich letectvo. Mohou být plně vázáni malodohodovými spojenci. Ale to je spíše úvaha na okraj ... mohou lítat i Feferóni a nemusí.
Sir Horny

Příspěvek od Sir Horny »

Tempík napsal:
S Il2 mám nějaké zkušenosti a mohl bych třeba pomoct jako instrukor pro nováčky co to chtějí zkusit. Mohl bych udělat nějakou jednoduchou mapku, pustit u sebe server a ukázat neznalým co a jak pokud by byl zájem. Prosvištět starty, let, přistání, střelbu prostě co by se stihlo.
Tempík: To by bylo výborné. Termín akce (podle Hanse přibližně za dva měsíce) mi dává velkou naději dát dohromady veškerý potřebný SW i HW, jakož i oprášit staré návyky. Přesto že bych se rád zúčastnil, musím znovu přiznat, že s on-line lety nemám žádné zkušenosti. Joystick už jsem sice pořešil, ale tak mě napadá ještě pár "drobností" - je nutná taky originální hra? A kde stáhnu potřebné patche? A na kdy bys tento řekněme "pokračovací výcvik" zhruba tak plánoval? A nevíš jestli to vůbec rozběhnu pod Win7 ultimate 64bit? Mám už totiž několik nepříjemných herních zkušeností s tímto jinak poměrně uspokojivým systémem.

Mimochodem pánové, jen tak na okraj jsem se ještě chtěl zeptat, jak se místo slova "citace:" dá napsat např. "Tempík napsal:". Omlouvám se za nejapný dotaz, ale přestože Palbu navštěvuji už přes tři roky, diskusí jsem se dosud téměř neúčastnil, takže každá rada od zkušeného veterána mi v tomto ohledu pomůže.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Originál Il-2 1946 už mam, Ultrapack se zřejmě stahuje ... http://ultrapack.il2war.com/index.php/topic,1536.0.html.

Vzhledem k prestižnosti celé události bych udělal nějaké vlákno o technických záležitostech. Stejně tak pro sladění a slétání bude zřejmě vhodné trénovat a cvičit.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Olda Malý
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/2/2010, 13:48
Bydliště: Hrabová na Moravě

Příspěvek od Olda Malý »

Vencour: jj. správné stránky. Stahujte raději přes torent. Minimalizují se tak případné chyby ve stahování. Kdo by chtěl trénovat, může na akrobaťáku AH (pokud pojede), nebo na 57th Operational Training Unit virtual war server - je tam prázdno a běží tam mapa Slovenska (Slovenské povstání) mění se jen v jednotlivých úkolech fronta a cíle. Nebo na BP server. Tam lítáme jen ve středu a v neděli a to cca. od 20.00 hod. Trénovat se tedy dá. Server 57th je pro tréning zajímavý tím, že je tam Avie B-534. Lítá se tam na čistou 4.09, takže bohužel Šmolík ee. Kdo by chtěl zkusit ostřejší polet tak na AH serveru. Jsou to české servery. Xfire a HyperLobby si asi nikdo schválně zakládat nebude. Takže kdyby byl zájem. Hodím sem přímé odkazy. Letu zdar :-?
BP_Olde Obrázek
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

U Ultrapacku si hlavně dejte pozor ať nestáhnete jen ten patch na 2.01 - já se pak divil proč to nic nedělá. Celý Ultrapack má několik giga, ale z torrentu to jelo rychle.

to Sir Horny - mě to jede na Win7 64bit v pohodě, k další otázce - musí tam být: [quote="Tempik"] , ale hodí se ti to tam samo když použiješ tlačítko "citovat" u zprávy ze které chceš citovat.
Obrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Příspěvek od CAT »

Nápad je to víc než zajímavý. Il2 mám něco nalítáno, přesto by mě mnohem víc zajímal ČS štáb. Pokud by se našlo volné místo velice rád bych se zapojil do plánovéní...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Sir Horny píše:Tempík napsal:
S Il2 mám nějaké zkušenosti a mohl bych třeba pomoct jako instrukor pro nováčky co to chtějí zkusit. Mohl bych udělat nějakou jednoduchou mapku, pustit u sebe server a ukázat neznalým co a jak pokud by byl zájem. Prosvištět starty, let, přistání, střelbu prostě co by se stihlo.
Tempík: To by bylo výborné. Termín akce (podle Hanse přibližně za dva měsíce) mi dává velkou naději dát dohromady veškerý potřebný SW i HW, jakož i oprášit staré návyky. Přesto že bych se rád zúčastnil, musím znovu přiznat, že s on-line lety nemám žádné zkušenosti. Joystick už jsem sice pořešil, ale tak mě napadá ještě pár "drobností" - je nutná taky originální hra? A kde stáhnu potřebné patche? A na kdy bys tento řekněme "pokračovací výcvik" zhruba tak plánoval? A nevíš jestli to vůbec rozběhnu pod Win7 ultimate 64bit? Mám už totiž několik nepříjemných herních zkušeností s tímto jinak poměrně uspokojivým systémem.
jsem teď pracovně mimo republiku, ale za cca 5-10 dní bych to mohl mít zpuštěné pro zaučování. Olda malý sice házel nějaké info o veřejných serverech, ale tam vás toho nikdo moc nenaučí když začínáte a míte se pustit za měsíc proti nejdrsnějším pilotům u nás a asi i jedněch z nej ve světě.
Originální hra - zahrajete si i na cracknuté neoriginální, ale je to nelegální. Pokud už ji budete kupovat, tak hlavně nekupovat žádné "kompletní edice"Il2 kompletní edice -co nekupovat, ale verzi Il2:1946 !!!
Patche se dají vygooglit vcelku snadno.
Nainstalovat hru a pak
Patch 4.07
Patch 4.08
Patch 4.09
a naposled ultrapack 2.1
Na Win7 64bit by měl il2 chodit v pohodě. Minimálně existují lidi, co ho na tom hrají ;-)
Uživatelský avatar
Olda Malý
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/2/2010, 13:48
Bydliště: Hrabová na Moravě

Příspěvek od Olda Malý »

Já jen, že nemusíš k tomu dělat nějakou mapu, nebo dělat hostitele. Že se dá trénovat přímo na serveru. Jak se říká: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Ale je to tvoje volba.
BP_Olde Obrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

jasně. mě šlo o o se sejít uý na tom teamspeku, na serveru, kterej by byl jen pro tohle a kde by nebyl žádnej třináctiletej jouda s lerchem co by střílel lidi na zemi jak to na akru bývá :-(
Uživatelský avatar
Vocko
svobodník
svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 1/12/2009, 16:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vocko »

Podrobný návod na zprovoznění teamspeaku 2. Sice se postupně přechází na verzi 3 ale zatím dominuje v2 a myslím, že na něm bude prozatím probíhat většina komunikace.
Naposledy upravil(a) Vocko dne 10/8/2010, 19:27, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“