Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kozlustechnykus »

V EU jsme snad na veky veku? Kdyz nam zase rozkazou shromazdit vsechny zidy, tak proste poslecheneme?
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Prohlášení LEX

Jelikož evidentně došlo k nedorozumění s některými politiky a médii, věnujte prosím pozornost tomuto prohlášení a rozšiřte ho.
----------------------------------------------
LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní z bodů obsažených v návrhu novely evropské Směrnice o nabývání a držení střelných zbraní PODPORUJE:
- lepší spolupráci mezi členskými státy za účelem odhalování a potírání nelegálního obchodu se zbraněmi, jakož i sdílení informací pro tento účel nezbytných (například informací o ztracených, ukradených a nalezených zbraních)
- vydání celoevropských technických specifikací pro znehodnocování zbraní, které by zajistily, že zbraň znehodnocená v kterémkoli členském státu EU bude znehodnocena neopravitelně a trvale
- vydání celoevropských technických specifikací o dovoleném výrobním provedení expanzních zbraní, které by zajistily, že expanzní zbraně vyrobené v EU nebo do ní legálně importované nebude možné upravit pro střelbu ostrými náboji.
Tato opatření narozdíl od zbytku považujeme za velmi užitečná a potřebná, a kdyby se Evropská komise věnovala pouze těmto skutečným problémům, měla by naši plnou a veřejnou podporu.
za sdružení LEX
David Karásek, mluvčí
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Velmi polopatický rozbor diskutovaného Návrhu COM2015(750) - (což je návrh Evropské komise zakázat většinu samonabíjecích zbraní a postihovat i občany, kteří mají na půdě vzduchovku po dědečkovi)

http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... h-zbranich
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

Razantně proti nápadu Evropské komise omezit vlastnictví legálně držených střelných zbraní vystoupili čeští poslanci. „V dnešní době odzbrojovat obyvatelstvo je velmi nerozumné,“ řekl šéf výboru pro bezpečnost Roman Váňa z ČSSD. „Jestli něco nemohla Evropská komise hůř načasovat, tak právě toto. Po útoku v Paříži je to scestné,“ prohlásila Jana Černochová z ODS.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ted-odzbrojovat- ... domaci_kop
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

Tak teď jsem dokoukal interview na CT24 s Romanem Váňou ohledně onoho návrhu EK a byl jsem příjemně překvapen. Když pominu, že pán je politik tak za jeho názor mu nemohu vytknout zhola nic, nechodí náhodou na Palbu :rotuj: ?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Alfik »

Zemakt píše:Tak teď jsem dokoukal interview na CT24 s Romanem Váňou ohledně onoho návrhu EK a byl jsem příjemně překvapen. Když pominu, že pán je politik tak za jeho názor mu nemohu vytknout zhola nic, nechodí náhodou na Palbu :rotuj: ?
Nemálo lidí, vč. "těch co chodí na Palbu", oslovilo ty "své" poslance a zaslalo jim vyjádření, vč. odborných :)
I když ne všichni si to asi přečetli, ale - jak se říká, za zkoušku nic nedáš (no... poštovné 8-) ).
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Pátrač »

No já s tím strávil několik hodin a oslovil jsem poslance dva. Jestli to k něčemu bylo nevím. Jenže EU si stejně udělá co chce a nakonec ten zákaz proběhne. I když pokud bude vládnout v našem parlamentu podobný duch jako nyní - tak by to mohlo dopadnout dobře.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kozlustechnykus »

Nj, muzeme jen doufat, ze v CR nepovedou plamene reci a ze jejich kolegove v Bruselu nebudou jen velmi hlasite mlcet.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

Mezi lidmi v České republice roste zájem o střelné zbraně – prodlužuje se doba vyřízení zbrojního průkazu, více lidí také chodí na střelnice. V současnosti je evidováno v Česku přes 800 tisíc legálních zbraní. Mezi časté důvody, proč lidé lační po zbraních, patří ochrana sebe a majetku - nebo třeba strach z teroristických útoků.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... az-pribyva
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Franz Trubka »

Je to OT na tomhle vlaknu ,ale nevim,kam s tim.
Podle jednoho polskeho zpravodajskeho portalu ode dneska norska policie nebude
pri vykonu sluzby nosit strelne zbrane.Bude je mit bezpecne ulozene v autech
a bude je moct uzit pouze v pripade primeho ohrozeni.
Toto rozhodnuti vychazi z jine filosofie policejni sluzby v Norsku,nez je zvykem
v ostatnich statech :-?
http://wiadomosci.com/ostatni-dzien-nos ... a-policje/
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

To už tady bylo... Respektive norská policie byla beze zbraně, ale z důvodu "ohrožení" je dočasně začala nosit...

viz např: http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zp ... u--1147774

A k tomu současnému "odzbrojení" např.: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/6900 ... brani.html
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Franz Trubka »

Omlouvam se, nevedel jsem :oops:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Franz Trubka píše:Omlouvam se, nevedel jsem :oops:
Já se omlouvám... Teď to po sobě čtu a vyznívá to, jak kdyby to co jsi postoval tu bylo... Nebylo.... Tím obratem "to už tady bylo" jsem mínil, že norská policie už kdysi bez zbraní byla... :razz:
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kozlustechnykus »

Tim je to prave jeste horsi a stupidnejsi rozhodnuti.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od cover72 »

Odzbrojovači: všichni Evropané jsou lupiči dobytka a proto musí být odzbrojeni!
http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... ci-dobytka
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kopapaka »

Policejní exprezident: Nedělejme z Brodu strašáka, problémem jsou nelegální zbraně

Případ střelby v Uherském Brodě byl podle bývalého policejního prezidenta Stanislava Novotného ojedinělý exces, se kterým policie moc nenadělá. Neměl by však být brán jako záminka, aby se zpřísňovaly podmínky pro držitele zbraní. Větším problémem jsou podle něj nelegální držitelé: „Od policistů se dozvídám informace, že o několik set procent stoupl obchod s nelegálně drženými zbraněmi. Že černý trh jen kvete. Mimochodem údajně sem jezdí nakupovat zbraně spousta Němců nebo Rakušanů,“ prohlásil Novotný v Interview ČT24.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... lni-zbrane
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kozlustechnykus »

Zajimave je, ze podobni cinitele vzdycky seberou odvahu a vyjadri se teprve az odejdou ze sluzby. :)
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

Spíš než o odvaze bych to viděl, že je to o mediálním prostoru :???: .
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Bleu »

Zemakt píše:Spíš než o odvaze bych to viděl, že je to o mediálním prostoru :???: .
Zrovna tenhle clovek, kterej tam byl, tam určitě nebyl poporvé.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

To jistě, nicméně v době kdy prezidentoval bylo toto téma více méně out.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“