Tankový biatlon

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Franz Trubka »

Kdyz to prirovnam ke sportu,tak 3-4 tymy z 1. ligy,zbytek 3.a 4.liga.Naprosto to nic nerika o celkove urovni
tankoveho vojska te ktere zeme.Ovsem jako propaganda na "Sputniku" to bude urcite dobre.
Ps:Jeste tam chybi severokorejci na T-34/85
:lej:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13114
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Rase »

Osobně mi hlavně vadí ona možnost zapůjčení tanku. Přeci jen bych radši viděl kdyby si vojáci vždy přivezli vlastní tank - celé klání by tak bylo mnohem zajímavější
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Julesak »

Ono možnosť priniesť si vlastný tank je - ale je to nad možnosti veľkej časti účastníkov.

A súhlasím s Franzom - chýbajú mi tam ďalšie "prvoligové" krajiny...
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Franz Trubka »

Omlouvam se,zapomel jsem napsat do sveho prispevku,ze nad 1.ligou je vetsinou jeste extra liga... :)
/staty severni Evropy,6-7 statu NATO,jizni a jihovychodni Asie a par neutralnich statu.../
:lej:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Skeptik »

Jojo, taky mne mrzí, že některé ty státy "první ligy" samy sebe prohlásily za "extraligu", a opět se bojí přijet :(
:razz:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Franz Trubka »

vedel jsem, ze to nenechas jen tak,Petre Petrovici :D :razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od kenavf »

Nieje komu čo vyčítať. Ale je vidieť že každý reaguje k "obrazu svojmu".
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Polarfox »

Skeptik píše:Jojo, taky mne mrzí, že některé ty státy "první ligy" samy sebe prohlásily za "extraligu", a opět se bojí přijet
Jako kdyby to s tím mělo něco společného. Vzhledem k tomu, že je to pouze ruská politická PR akce, tak se k tomu zcela politicky logicky i přistupuje. Takže kdo a proč by tam jezdil, ať už se bojí či třese či cokoli/nikoli? Existuje nějaký dobrý důvod? Dokud bude atmosféra a nastavení takovéto, tak to bude jen akce pro úzký okruh států (přes jejich značný počet) většinou nějak spjatých s Ruskem komerčními nebo politickými vztahy nebo zapomenutých, vyděděných, na blacklistu, na truc někomu či všechno zároveň...nikdo jiný s tím nechce mít nic společného, což je dost všeříkající. Jestli existuje spolek, kde se seběhne značná část průserářů/černých ovcí téhle planety, tak je to tohle...pardon. Ale ostatní budou blbí, že se s nimi automaticky nedruží a nepozvedají jim legitimitu :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od arten »

Franz Trubka píše:Kdyz to prirovnam ke sportu,tak 3-4 tymy z 1. ligy,zbytek 3.a 4.liga.Naprosto to nic nerika o celkove urovni
tankoveho vojska te ktere zeme.
No a kto je 1.liga, 3,4, prípadne extraliga? Rus sú špička OK, Čína, možno India, z toho výberu. Verím tomu, že aj napr. Azerbajdžán a pod. by dokázal vycvičiť špičkové tankové vojsko len sú o tom nejaké info?
Franz Trubka píše:nad 1.ligou je vetsinou jeste extra liga... :)
/staty severni Evropy,6-7 statu NATO,jizni a jihovychodni Asie a par neutralnich statu.../
No to práve nemusí byť ružové. Smutná krabice tu publikoval text, že tie schopnosti NATO celkom poklesli. Pracuje sa na zlepšení, ale chvíľu to môže trvať.
Tie ostatné štáty, fakt neviem ktoré myslíš, akurát Južná Korea a Japonsko (a to je Východná Ázia) majú špičkové tankové jednotky...
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Franz Trubka »

Ja uz necham tohle tema na pokoji,urcite se na Palbe objevi spousta videii,smyky,hodne prachu,
nejaky ten "roll over",na ctyri kilometry trefena ptaci budka atd. Krasny rusky zvyk vytat pratele chlebem a soli uz tu je.

Skeptiku,doufam,ze jsem se Te nijak nedotkl.Pokud ano,omlouvam se.

Souhlasim s tim, co napsal Polarfox.On to umi definovat podstatne lepe,nez ja
:razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Skeptik »

Herr Franz, to bych musel být pořádnej BLB kdy by se mne takovéto přátelské pošťouchnutí melo dotknout :lol: :lej:

Nereagoval jsem proto, že už jsem nechtěl dál rozvíjet, ve veřejné části Palby, tuto linii vlákna (no vlastně jsem měl odpověď už napsanou, ale pak jsem ji neodeslal :lol: ) - a pokud vím stínové vlákno k "Tankovému biatlonu" v Hospodě neexistuje.

S tím co napsal Polarfox částečně souhlasím, většinově ale ne.

PR akce? No jistě, každá akce pro širokou veřejnost je částečně i PR akce.
Na druhou stranu to má i významnou sportovní složku - nedělám si iluze, že připravit se na takovou soutěž není pro osádky jednoduché ... a nikdo nechce být poslední, že? :wink:
No a nezapomínal bych ani na tu mírovou složku. Vím že to zní paradoxně - vojenská soutěž a podpora míru. Nezapomínejme ale na to, že se tam potkávají vojáci zemi, které se teoreticky (a někdy i reálně) mohou dostat do konfliktu soutěžní setkání vojáků Arménie a Ázerbájdžánu, Indie a Číny apod. nemůže mít negativní dopad ... ostatně to věděli už ve starém Řecku.
O to větší škoda, že se jedna důležitá část světa, kterou nazýváme "Západ", rozhodla tuto možnost spolupráce ignorovat. Z mého pohledu zbytečně promarněná šance trochu uklidnit stávající hysterii (což ale asi není zájmem některých kruhů, protože bez pocitu ohrožení není ochota ke zbrojním výdajům, jak jsme viděli po skončení Studené války, v tom krátkém období, kdy USA "nemělo nepřítele").
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4208
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Alfik »

Franz Trubka píše: Ps:Jeste tam chybi severokorejci na T-34/85
:lej:
Tak v boji se tento typ osvědčil... a dokonce například ještě i letos v Sýrii, že... :lej:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17761
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od skelet »

promazáno
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Skeptik »

Sakra, skelete, takovou krásnou odpověď Polarovi jsem měl přichystánu ... :cry:
Ale chápu - stejně bychom se neshodli :up: :up: :up:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11540
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Dzin »

Skeptik píše:
Aaron píše: Pokud si dobře vzpomínám na jednu debatu na nejmenovaném serveru, tak jejich SŘP je tak dokonalé, že dokáže eliminovat i rozptyl kanónu... :lol:
Jo, jo.
A to i za situace, kdy má velitel vystrčenou hlavu z poklopu a kolem ní mu svištěj kulky:
"Dzin, Dzin, Dzin …" :lol:
Dám to sem, protože jsme se o tom bavili zde. Ve zkutečnosti jsem tvrdil toto
Dzin píše: Rozptyl zbraně je tabulková hodnota. Nedá se zaměňovat s přesností palby daného zbraňového systému. Tedy, mám zbraňový systém (tank) s určitou pravděpodobností zásahu nějakého definovaného cíle (např. standartní cíl NATO). A v ní máme už započítaný i rozptyl zbraně (a parametry SŘP, podmínky na bojišti, ale třeba obsluha se bere, že je správně vycvičena a že provede správné zamíření).

...

Rozptyl zbraně je už součástí procesu popsaněho výše, tedy je už započítán v rámci řešení teorie střelby a jedná se tedy o jednu z početních hodnot. Výsledná pravděpodobnost zásahu cíle tedy už s rozptylem pracuje.

...

Rozptyl zbraně je jednoznačně daný parametr zbraně. Dá se buď vypočítat, nebo zjistit empiricky. Počítá se podle tzv. úchylek zbraně (stranová a dálková nebo výšková) a pokud si dobře pamatuji, obrazec rozptylu je dán 8x daná úchylka (stranová nebo výšková/dálková).
Protože je tedy jednoznačně daná hodnota, dá se s ní poměrně jednoduše počítat. Chápu, že se ti to zdá jako blábol, ale je to určená hodnota, podobně jako třeba odpor vodiče nebo tvrdost materiálu.
V rámci teorie střelby resp. určování pravděpodobnosti zásahu se s ním počítá. Bere se jeho dopad na celkovou přesnost zbraně při palbě na cíl. Stručně řečeno, bere se, že pokud cíl pokrývá rozptyl dojde vždy k zásahu, je-li správně zamířeno. Právě díky určení rozptylu zraně dopředu přesně vím prostor, kam střela dopadne. Takže pokdu mám rozptyl na vzdálenost 2000 metrů 0,2 metr vím, že v případě správného zamíření na cíl o velikosti 0,3 metru bude ten vždy zasažen.
Takže buď si to Aaron pamatuje špatně, nebo vědomě lže a tvoje přitakávání mu je potom dost nemístné.

Snažil jsem se ti to vysvětlit už tehdy a tak se ptám, mám se ti tu problematiku (výpočet pravděpodobnosti zásahu, SŘP, rozptyl) pokusit objasnit ještě jednou? Jestli máš zájem, opravdu nemám problém si zpětně vše projít a zkusit podat vysvětlení, protože mi přijde, že si některé věci zaměňuješ a docházíš tak k nepřesným závěrům. Je to dle mého konstruktivnější řešení, než se snažit být vtipný přizvukováním někomu, kdo o tom nejspíše nic neví a asi ani nechce vědět.

P.S.
Skeptik píše:Fakt by mne zajímalo, jak by v takovémto závodě a stresu jeli a stříleli posádky západních tanků.
Můžeš se pokusit udělal si obrázek na základě výsledků Strong Europe Tank Challenge a jejich přibližnou extrapolací z tamnějších podmínek na podmínky Tankového biatlonu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od kenavf »

To Skeptik:Pokial som si všímol tak si ten príspevok dával len na AK, alebo si ho dal aj na Palbu? Pretože si inak neviem vysvetliť, ako sa o ňom dozvedel Dzin. :twisted:
Dzin píše:
Skeptik píše:
Aaron píše: Pokud si dobře vzpomínám na jednu debatu na nejmenovaném serveru, tak jejich SŘP je tak dokonalé, že dokáže eliminovat i rozptyl kanónu... :lol:
Jo, jo.
A to i za situace, kdy má velitel vystrčenou hlavu z poklopu a kolem ní mu svištěj kulky:
"Dzin, Dzin, Dzin …" :lol:
Dám to sem, protože jsme se o tom bavili zde. Ve zkutečnosti jsem tvrdil toto

.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Skeptik »

kenavf
Jen na AK, ale jak říkají Ajťáci "jsou věci mezi 1 a 0" :razz:

Ale AK jsou myslím velmi kvalitním zdrojem informací, pokud s informacemi umíš pracovat, protože i na AK jsou bláboly, tak proč by se tam nemohl vzdělávat kdokoliv.

Dzin
Ne, nemyslím, že by se mohly nějak extrapolovat výsledky Strong Europe Tank Challenge a Tankového biatlonu.
TB je závod, soutěž. Působí tam stres a touha vyhrát ... ten kdo někdy závodil ví, jak těžko se pod tlakem závodu opakují výkony z tréningu.
Navíc výsledky SETCh neznáme ... jak jsem pochopil, tak nejsou veřejné. Co se střelby týče, tak jediné výsledky střelby, které jsem "objevil" byly ty z roku 2016, kdy se Poláci poněkud indiskrétně chlubili, že stříleli nejlépe ze všech a že zaznamenali 75% úspěšnost při střelbě z tankového kanónu ... bohužel bez podrobností, za jakých podmínek.
Jo a pak ještě tu poznámku, že v roce 2017 Ukrajinci na T-64 BM nastříleli třetí nejlepší výsledek (letos s Oplotem propadli, prý z důvodu chybného zaměřovače).

Zde bych třeba uvedl že tři ruské posádky (jasně na větší terč) při TB stříleli v rozjížďce z T-72B3M bez chyby, a v semifinále netrefila jen první osádka - hned první ranou na ten nejjednodušší terč. Pak už byli opět bezchybní.
Ale z toho nevyvozuji vůbec nic, jak píši, jsou to zcela jiné podminky.
Naposledy upravil(a) Skeptik dne 4/9/2018, 23:10, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od kenavf »

Skeptik píše:..
Jo a pak ještě tu poznámku, že v roce 2017 Ukrajinci na T-64 BM nastříleli třetí nejlepší výsledek (letos s Bulatem propadli, prý z důvodu chybného zaměřovače).
...
No teda nastrIelať s Bulatom tretie miesto proti sofistikovaným západným SRP je slušné, znamená to že ja zrovnateľné.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Skeptik »

Znamená to, že SRP vždy jen pomáhá, střílí zatím pořád ještě člověk. Tam i tam.
Nic víc, nic míň.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11540
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tankový biatlon

Příspěvek od Dzin »

Skeptik
Strong Europe Tank Challenge podle tebe není závod? Jako co bys to nazval? Vojenské cvičení? Podle tebe při něm není nikdo ve stresu a vše je v pohodě?

Ale máš pravdu, dá se dohledat výsledek jednotlivých disciplín, ale konkrétní údaje už moc ne. Ze samotného bodového hodnocení se toho také nedá moc poznat, protože součástí není jen palba, ale i identifikace cíle, nouzové akce a pohyb po bojišti.



Když někde někdo něco tvrdí a nijak to není schopen prokázat přičemž byl jasně prokázán opak, tak to jen ukazuje, jak "kvalitní" zdroj informací aktualnikonflikty.cz jsou. Tvoje Přijď diskutovat, máš-li argumenty. Věcné samozřejmě. je opravdu spíše jen čirá ironie. Nebo snad si schopen nějak prokázat to, co tvrdíš? Ale jak jsme psal, jsem ochoten se ti to opět pokusit vysvětlit, jestli se opravdu zajímáš o věcnou debatu, jak deklaruješ.

kenavf
Jsme v Čechách, tady se člověk doví věcí a ani sám nemusí chtít. Slovy klasika, tady se vždycky všechno hned rozkecá. :D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“