T-99 a podvozek Armata

Obrněná a tanková technika

Moderátoři: Julesak, sa58

Zamčeno
andy22
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 23/8/2014, 18:41

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od andy22 »

Kenavf - ano, o tom mluvim. A uprimne, kdo ma vetsi zkusenosti s vyvojem, aplikaci hi tech elektroniky ( o te to dnes vsechno je), Rusove ( kteri casto musi sahat po zapadnich vyrobcich, jelikoz ledacos sami nejsou schopni vyrobit), nebo USA? Nedavno jeden PAK shorel.. Indove nadavaji na prutahy a podezrele mlzeni ohledne PAKu.. takze ze by vse slo podle planu jak na dratkach, tomu nic nenasvedcuje, ani tedy tomu, ze by meli nejake zasadni problemy, ale je jiste, ze nez FA bude skutecne plne funkcni, potrva to jeste x let. Pokud vim, F-22 se teprve ted dostava do faze, kdy je mozno ji oznacit za "hotovou". V dobe prvnich overovacich serii PAKu tedy jiz bude mit vetsinu much vylecenych a PAK bude teprve na zacatku cesty.. tudiz.. mi prijde zbytecne s PAKem FA v soucasne dobe pocitat jako s nejakym realnym vyrobkem. Neni a dlouho nebude. Teprve az bude stat na letistich v armade, se uvidi.
Uživatelský avatar
Wladimir
četař
četař
Příspěvky: 77
Registrován: 25/3/2014, 13:10

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Wladimir »

ANDY22, nic v zlom, ale z tvojich predchadzajucich 4 prispevkov si k MBT Armata nepovedal ani prd.

Takze ked si taky vseved a vies uplne vsetko o Armate, kezde pises ze by sa mohla vyrovnat konecne zapadnym tankom (,,ale tie aj tak nedobehne lebo zapad nespi,,), tak nam napis o nej nieco. Zatial su o nej potvrdene info len ze ma byt posadka chranena v panc. kapsule, ma mat bezosadkovu vez.... ostatne su dohady a spekulacie, ale ty uz vies ze to bude horsi tank nez ma ,,zapad,,... bez toho aby si sem dal nejaku zaujimavu info o technike.

Sice ked sa tu uz riesi ten off topic o F22.... ano je ich cca 180ks.... ale vyvoj z 80/90 rokov .... produkcia od 2004.... ak rusi ukoncia vyvoj a zacnu ho produkovat V 201? tak urcite to bude modernejsii stroj nez F22. Pises ze najnovsie Su 30, 35 ... su o generaciu pozadu oproti zapadu.... tak menuj ,,zapad,, (okrem USA - ti maju F22) este niekoho proti kumu su 4++ pozadu... alebo radsej nie staci off topicu.

A k tomu T-50,.... je tam +-15 rocny zklz oproti F-22..... roky 1990 - 2005 neboli bohvie co v Rusku, ze....
Ale kedze, ako si uz v jednej teme pisal,...co by sa dalo cakat od primirivneho naroda akym su Rusi.... :roll:

Takze so ,,Zapadom,, na vecne casy a nijak inak. :lej:
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Dzin »

Musím se Andyho zastat v případě F-22. Rozhodně ruský Su-50 nebude lepší, než F-22 ve chvíli, kdy bude uveden do provozu. Protože u moderního letadla to teprve začíná. Udává se, že trvá kolem deseti let provozu, než letou dosáhne plných operačních schopností. F-22 je průběžně modernizována a ty současné jsou daleko lepší, než ty, co šli do služby před deseti lety. Takže ve chvíli, dky bude Su-50 uvedena do provozu, bude stále za současnou verzí F-22 zaostávat a teprve se psotupně vyvýjet na jeho úroveň.

Pokud tedy Andy na základě tohoto (což je obecně známo a uznáváno) spekuluje, že s Armatou to nebude tak horké, může mít pravdu. Ostatně už tu bylo ukázáno, jak postupně odpovědná ruská místa mírní svoje vyjadřování ohledně tohoto tanku resp. už to ani není tank, ale obecná platforma.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od skelet »

Pánové toto vlákno není o F-22, takže se toho držte. A pokud možno se vyhněte dětskému žvatlání typu "jeho táta je lepší". Děkuji
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Julesak »

andy22 píše:Tak neni co komentovat, T-72 v jakekoli verzi s tanky soucasne generace souperit nemuze...
Ale pochopiteľne môže.
andy22 píše: T-90, ktera navic v Ruske armade neni ani ve velkem poctu a kdyz, tak v zastarale verzi A
Zastaralej verzii A :shock:? Nie veľký počet - tu sa dá častočne súhlasiť.
andy22 píše:Nedavno jeden PAK shorel..
A?
Dzin píše: Udává se, že trvá kolem deseti let provozu, než letou dosáhne plných operačních schopností.
To je pochopiteľne pravda, ale on tvrdí niečo iné.
Dzin píše:může mít pravdu. Ostatně už tu bylo ukázáno, jak postupně odpovědná ruská místa mírní svoje vyjadřování ohledně tohoto tanku resp. už to ani není tank, ale obecná platforma.
Nie, nemôže. pretože keby sa vyjadroval k niečomu, o čom má aspoň trocha šajnu, vedel by že v rámci jedného programu - Armata - má vzniknúť niekoľko typov obrnenej techniky:
- tank (uvádza sa označenie T-14 ale netuším či je pravdivé)
- samohybná húfnica (nástupca 2S19 Msta)
- ťažké BVP
- vyprosťovacie vozidlo (náhrada BREM-1)
- v budúcnosti možno ďalšie odvodené typy, ako na báze T-72

Základom ktorý bude spoločným bude zrejme podvozok, motor+prevodovka, nadstavba bude zrejme odlišná typ od typu.

Tank (tank, nie obecná platforma) má byť predvedený na najbližšej víťaznej prehliadke, tj. 9.5.2015.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od klingy »

Dzine tak to sa s tvrdenim o tom, ze najprv sa hovorilo o tanku a potom o platforme mylis... Tak ako pises Julesak vzdy sa hovorilo o tazkej platforme, ktorej sucastou ma byt MBT... Kazdopadne Rusi sa dostali pri rozvoji univerzalnej tazkej platformy dalej nez USA pri FCS...
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

Už sa to tu začína meniť na "Večer otázok a odpovedí" ale to je dobre lebo prevažná väčšina tu k téme pristupuje vážne a zodpovedne a učíme sa či namáhame mozgové závity takmer všetci.
kenavf:
Dalo by sa odhadnúť o koľko percent sa približne zvýši výkon prachovej náplne po tej aplikácii nanotechnologie proti súčastnej "bežnej" prachovej náplní?
A prípadne na čom je ten princip založený?(prípadne odkaz)
Idem od konca - odkaz proste nie je, kľudne to považuj za špekuláciu podľa mojich znalostí ruskej vedy a techniky.
Možný princíp načrtol Alchymista:
- Molekula NC je tiež dlhá makromolekula a z hľadiska pripojenia nitroskupín nemusí byť pravidelná - ako to ovplyvňuje rýchlosť rozkladu a energetickú bilanciu?
- Dokážeme vytvoriť molekulu, v ktorej je presne dodržaný nejaký "rytmus" pripojenia nitroskupín? Ako sa to prejaví na výkone? ....
- Ďalším krokom môže byť skúmanie procesov prenosu energie a teda procesu rozkladu medzi molekulami v závislosti na ich vzájomnej polohe. Čo veľkosť makromolekúl? Sú výhodnejšie krátke reťazce, alebo dlhé molekuly? Ako ovplyvňujú proces prenosu rozdielne koncové jednotky v makromolekule? ...
Týmito otázkami sa získa predstava o procesoch prebiehajúcich pri rozklade nitorcelulózy a je možné nájsť nejaké optimálne ... štruktúrne rozloženie molekúl v strelive v závislosti na požadovanom výkone.
Zmyslom použitia nanotechnológie je potom dosiahnuť tieto "optimálne" ... štrukturálne parametre...
Je ale mylná predstava, že cieľom je maximálna rýchlosť rozkladu, v zmysle maximálnej rýchlosti horenia streliviny - to je obvykle nežiadúce, žiadúce je, aby horenie prachovej náplne prebiehalo v súlade s procesom výstrelu, teda predovšetkým v súlade so zväčšujúcim sa objemom priestoru za urýchľovanou strelou, tak, aby strela využila maximum energie, ale zároveň tak, aby celý proces horenia prachovej náplne skončil tesne predtým, ako strela opustí hlaveň.
alchy prepáč niektoré výrazy som upravil tak ,aby zodpovedali teórii nanotechnológie.
Skrátene - princípom je upraviť "mechanicky" zloženie streliviny bez chemickej zmeny tak, aby tlak horiacej pracho-plynovej zložky prebiehal dlhšie a s čo najnižším poklesom tlaku v komore a hlavni, čím umožní nárast zrýchlenia náboja(strely) takmer počas celej dráhy strely v hlavni.

Percentuálny nárast výkonu sa zodpovedne povedať nedá pretože chýbajú porovnateľné parametre napr. náboja s "klasickou" prachovou zložou a toho istého náboja s upravenou prachovou zložou.

andy 22: na tvoje "príspevky" sa nedá odpovedať. Ak ti to pomáha k žehleniu tvojho sebavedomia tak je to pochopiteľné... Porovnávať F-22 z budúcim sériovým PAK FA mi pripadá ako porovnávať napr. T-55M2 s Abramsom.. Len mi z toho vychádza že najväčší rusofili sú americkí experti keď tvrdia "že ak by sa F-22 mal postaviť T-50, potrebuje rozsiahlu modernizáciu technológií na terajšú úroveň". Prosím ťa pošli mi do SZ odkaz na tvoj ľubovoľný faktografický príspevok.
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
andy22
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 23/8/2014, 18:41

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od andy22 »

Absiku, a ta zminka o americkych expertech kteri hodnoti neco co je jen ve fazi prototypu ktery jeste obcas shori a x let od prvotniho nasazeni, kdy letadlo bude umet pravdepodobne jen zakladni veci a dalsich x let bude trvat, nez nabyde plne funkcionality.. to je jako co? Faktograficky prispevek.

Vsichni tu mluvime o necem, o crm nic nevime. Jediny zdroj ktery mame jsou pr a clanky na internetu. Jako napr. ze Indove jsou s vyvojem Paku ktery financuji dlouhodobe nespokojeni. Tedy snazim se uvazovat realne a vyvozovat obecne platne zavery na zaklade dosavadni praxe u vyvoje a zavadeni nove techniky. A proc by PAK FA ( ten zvlast jako zvlaste slozity projekt ) nebo Armata meli byt vyjimkou mi neni jasne. Ty, Rabo a Mepu tady papouskujete a za realitu predkladate naprosto bezcene informace z oficialnich mist at uz predstavitelu vyrobce nebo armady, vlady. To dost casto neodrazi vubec skutecny realny stav veci. Takze ano myslim ze je treba uvadet veci na pravou miru jako protivahu temhle jak ja rikam PR kecu bez fakticke hodnoty.
Pokud budeš takto pokračovat, dostaneš brzo pauzu na uklidnění... kopapaka
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od skelet »

tón této diskuze se mi vůbec nelíbí a radím dobře ji na chvíli zanechat a vychladnout.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Julesak »

andy22 píše: Takze ano myslim ze je treba uvadet veci na pravou miru jako protivahu temhle jak ja rikam PR kecu bez fakticke hodnoty.
No, asi nie som sám podľa ktorého sa ti uvádzanie na pravú mieru príliš nedarí :rotuj: .
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Alchymista »

Julesak píše:
andy22 píše:Nedavno jeden PAK shorel..
A?
Už asi zasa lieta... Tiež som ho odpísal - predčasne.
Julesak píše:
andy22 píše: Takze ano myslim ze je treba uvadet veci na pravou miru jako protivahu temhle jak ja rikam PR kecu bez fakticke hodnoty.
No, asi nie som sám podľa ktorého sa ti uvádzanie na pravú mieru príliš nedarí :rotuj: .
Nemôže sa to dariť s princípu, rozpor medzi "realitou podľa andy22" a "realitou podľa ruských zdrojov" je až príliš veľký. Navyše to uvádzanie na pravú mieru je krute limitované vedomosťami.

Niektorým jedincom stále nedochádza jedna vec - artem, Rabo, absik, Julesak, skelet, moja maličkosť, mepu, Zemakt a ďalší, ktorých som nespomenul (sorry), si tu hlavne vymieňame informácie a vedomosti, ktoré sme rôzne pozbierali - a publikujeme svoje názory na ne a tiež názory na názory ostatných, podložené našimi vedomosťami.
Poznaj svojho nepriateľa lepšie ako seba samého - povedal neviem ktorý vojvodca.
Niektorý jedinci v tom ale evidentne vidia proruskú propagandu :mrgreen: - mali by si skontrolovať priestor pod posteľou
Naposledy upravil(a) Alchymista dne 24/11/2014, 22:08, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

Andy tu máš ďalšieho amerického "rusofilného" experta:
"Tajná zbraň ruskej armády - program ARMATA"(originál uverejnený "rusofilným expertom" Dave-om Majumdar-om v The National Interest :
The Russian Army's Secret Weapon: Enter the Armata Program
nakoľko je to faktografické - ponechám na úsudok iných.
http://nationalinterest.org/feature/the ... gram-11711
http://vpk.name/news/121780_sekretnoe_o ... _ssha.html
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

Alchymista:

Julesak píše:
andy22 píše:Nedavno jeden PAK shorel..
A? Už asi zasa lieta...
V súlade zo Skeletovým napomenutím vás odkazujem na:
http://palba.cz/viewtopic.php?f=339&t=4 ... 20#p181212
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Julesak »

Niečo k veci:
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

Dané video zachytáva celý záznam rozhovoru zo zást. gen. riaditeľa korporácie UralVagonZavod (UVZ) V.G.Chalitovom, podstatné časti tu už sú zapísané, pre mňa tam odznelo pár nových informácií, napr. že súčasná ročná produkcia UVZ predstavuje 650 pás. vozidiel a prezident Putin skutočne zajednal 2300 tankov Armata, čo bude predstavovať 70% moderných tankov v zostave ruských OZ v r.2020. Veľkosériová produkcia Armaty začne na prelome 2017-2018, do výroby podsústav bude zapojených na desiatky zmluvných dodávateľov 2. a 3. úrovne(?) a tank Armata bude nadradený aj perspektívnym tankom Západu ako Abrams 1M2 Mod.5 či Leopard 2A7.
Ďalej V.Chalitov rozoberal exportné možnosti, v bližšie neurčenom období bolo na export určených 800 vozidiel, na trhoch momentálne ponúkajú 12 typov a modifikácií, svoju produkciu majú vo viac ako 50-tich štátoch sveta, spolupodielajú sa na modernizácii indického MBT Arjun I./II, a vďaka zachovaniu Onského tankového závodu ešte stále ponúkajú opravy a úpravy tankov T-55 ktoré viaceré krajiny udržujú v hojných počtoch. Omský závod ponúka 6 rôznych modernizácií pre tanky T-55/62..... bolo by toho tak na 5 príspevkov (2S19 Msta, Terminator I/II, "snehochody", špec. tanky ai.).
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Dzin »

Tim Abrams 1M2 mod 5 je minen M1A2 SEP v3 alias M1A3?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

Použil som doslovný preklad, nepoznám vedomosti ruských konštruktérov o chystaných tankoch Západu, môžeme sa domnievať že asi ano, am. blogy uvádzajú že M1A3 by mal ísť do série v r.2017 teda v dobe masívnej výroby Armaty, s toho predpokladám že áno. Ale ak vieš viac - som zvedavý :idea:
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Dzin »

Nikde jsem nenarazil, že by Rusové takto Abrams označovali, resp. jedině jsme to zaznamenal na jednom peruánském foru. Ale jedině, kdy mi to dává nějaký smysl by bylo, kdyby M1A2 byla mod.1, M1A2 SEP mod.2, M1A2 SEP TUSK mod.3, M1A2 SEP ver.2 mod.4 a potom M1A2 SEP ver.3 alias M1A3 mod.5.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od rabo »

Armata má byť predstavená počas májovej prehliadky s označením T-14 a s ňou aj dve verzie Kurganca a niečo ďalšie. Vieme čo ďalšie ,ale nechce sa mi tomu veriť.
Uživatelský avatar
Wladimir
četař
četař
Příspěvky: 77
Registrován: 25/3/2014, 13:10

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Wladimir »

rabo píše:Armata má byť predstavená počas májovej prehliadky s označením T-14 a s ňou aj dve verzie Kurganca a niečo ďalšie. Vieme čo ďalšie ,ale nechce sa mi tomu veriť.
co dalsie myslis ? :?:
Koalicija-SV ? Akurat v ATM 12/2014 je clanok o tom, ze by mala byt na prehliadke aj Koalicija-SV na podvozku armata - osadka 2, hlavne 2, dostrel 40-50km, so spec. municiu 70km, kadencia 16 ran/min.
Zamčeno

Zpět na „Obrněná technika“