Kulomet Rheinmetall RMG 7.62

Ruční zbraně, PVOS, bojové systémy, automobilní technika a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12970
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Kulomet Rheinmetall RMG 7.62

Příspěvek od Rase »

rmg5.jpg

Těžký kulomet Rheinmetall RMG 7.62

Společnost Rheinmetall Defence vytvořila nový, trojhlavňový kulomet RMG 7.62. Nový kulomet ráže 7,62x51 mm postavený na základě kulometu MG3 a je určený k osazení na obrněná vozidla. Toto podivné řešení má za cíl snížit přehřívání hlavně, kdy kadence je pouze 800 ran/min. Po přehřátí jedné hlavně, dojde automaticky k otočení na novou, chladnou. Zmíněné řešení se sice kvůli váze nehodí pro pěchotu, ale je ideální právě při osazení na bojovou techniku, kdy ke zbrani nemá osádka přístup a nemůže manuálně vyměnit přehřátou hlaveň. Krom vozidla SPz Lynx, je tento kulomet zvažován i pro vozidlo SPz Puma.

Zdroj:
http://www.thefirearmblog.com/blog/2013 ... -rmg-7-62/
https://en.wikipedia.org/wiki/Rheinmetall_RMG_7.62
http://imgur.com/CJdJuvY

762-rmg.jpg
rmg_CJdJuvY-uprav.jpg
rmg_kf41-001-uprav.jpg
Naposledy upravil(a) Rase dne 14/11/2022, 20:19, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Německé bojové vozidlo Lynx

Příspěvek od Zemakt »

Što éto "střední kulomet" to mi teda Rase vysvětli pls.?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12970
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Německé bojové vozidlo Lynx

Příspěvek od Rase »

Doplnil jsem zdroje, na jedné stránce jej označují jako "střední kulomet" jinde jako "kulomet střední ráže", asi aby tak odlišili ráži 7,62 od 5,56 a velkorážových kulometů. Mě se to označení docela líbí, tak jsem ho nechal.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Německé bojové vozidlo Lynx

Příspěvek od skelet »

odborníci mě jistě opraví, ale znám lehký kulomet, těžký kulomet a velkorážný kulomet. Pojem střední kulomet u nás není a nezaváděl bych ho.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Německé bojové vozidlo Lynx

Příspěvek od Zemakt »

Vhodnější je označení kulomet ráže 7,62. Střední kulomet je, pokud se tedy nemýlím, v čs. terminologii novum a může to být i označení zavádějící. Něco mezi těžkým a lehkým, nebo jak vlastně? Osobně bych se nebál ho nazvat tankovým kulometem ráže 7,62 či palubním.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12970
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Německé bojové vozidlo Lynx

Příspěvek od Rase »

Tak jo, upravím to .) Mě se někdo na IDETu ptal, co je to na Lynxovi za "gatling" a nevěděl jsem. Samotného mě to zajímalo, tak jsem pátral až vypátral. Ještě dodám, že na Pumu se vybírá jak tento překopaný kulomet MG3 (RMG 7.72), tak konkurenční MG5 (MG5 A1) od Heckler & Koch. Jejich zbraň vypadá už mnohem konvenčněji a v případě nutnosti ji lze vyjmout z vozidla, nebo použít manuálně. MG5 A1 sice není tak cool, ale v kategorii spřažených kulometů stačí něco levného. Přeci jen ty dvě hlavně navíc, motorek atd. se musí projevit.

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Německé bojové vozidlo Lynx

Příspěvek od Zemakt »

Řešení je to opravdu neobvyklé a zajímavé. Vybral bych si však klasiku, právě kvůli univerzálnosti, koukám, že to má i horní rail :shock:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12970
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Německé bojové vozidlo Lynx

Příspěvek od Rase »

Jj, moc práce si s tím opravdu nedali a je to jen odstrojená původní MG5, což ale nemusí být zrovna špatně: http://www.heckler-koch.com/en/products ... rview.html
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Pozemní vojsko“