Francouzský tank AMX Leclerc

Tanková a obrněná technika

Moderátor: Rase

Odpovědět
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Máš pravdu, Abramsy byly a jsou nasazovány velmi nevhodně, respektive není pro ně alternativa, jakýsi "městský tank". Ovšem je otázka, jak by si vedli jiné tanky v podobných podmínkách. Např. T-80 v Groznem pohořely stejně...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11540
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Ve městě je prakticky každý tank extrémně zranitelný i od zbraní, které ho jinak nemají šanci ohrozit. Takže z toho, jak který tank dopadl v městských bojích, bych o jejich kvalitě mnoho nevyvozoval.

Leclerc má mít vestavěné reaktivní pancéřování. Na detaily se mě neptejte.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

Nejlepší bylo, jak to udělali Sověti, pardon Rusové, v Čečně .. nasrali je čečenci, tak vymazali Groznyj z povrchu zemského a tehdy to bylo doslova a do písmene. V některých pramenech se dokonce uvádí (aby se rusové vyhli městským bojům), že použili tehdy nové TOS-1 s palivovzdušnou municí, aby si urychlili práci. Pak už jejich T-80UM asi neměli moc problémů v boji s povstalci. Navíc jak známe ruské názory na "humánní" vedení války tak...
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Tak to by ses divil, jak velké ty problémy měly...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

V první Čečenské válce v Groznym přišli Rusové jen v oblasti nádraží o celý obrněný PLUK !!!!!
Znalec,který zná dokonce TOS 1,si jistě hravě spočítá,kolik je to kusů obrněné techniky a jakého typu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

No tak to je zlé...jo ale počkej, to bylo v roce 1994? Asi jo, tehdy za Jelzina se to tam dost ještě sralo, ale pak (to už byl snad u vlády Putin) to tam rusové totálně "rozmrdali" na mraky, nebo se mýlim? Já v čečně nebyl, ale mám pocit, že teď to tam mají Rusové pevně pod palcem (no aspoň nejpevněji za poslední dobu).
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ale řeč je snad o tancích ve městě, ne o nějakém "rozmrdávání"...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

No jistě, ale poslat rovnou jakýkoliv obrněný pluk vybavenými jakýmikoliv tanky, které jsou momentálně dostupné je tak aj tak sebevražda. Nejdřív je přeci dělostřelecká příprava, raketové údery letectva a helikoptér a následný útok pěchoty za podpory OT a tanků. Nebo se mýlím. Termín "rozmrdávání" chápu jako gigantickou dělostřeleckou přípravu s opravdu rozsáhlým nasazením raketových a bombových úderů z letectva, možná i velkoplošné bombardování a útoky 50mm neřízenými raketami z vrtulník Mi-17HIP a Mi-24HIP.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Asi je na místě si uvědomit,že je řeč o městě,které leží na území Ruska. Kde se nenachází nepřátelští vojáci,ale ozbrojení vzbouřenci a HLAVNĚ - mraky civilistů. Žen,dětí,starých lidí a to včetně etnických Rusů!!!!!!

Gigantickou dělostřeleckou přípravu , plošné údery letectva a raket proti vlasnímu obyvatelstvu může nařídít pouze maniak,nebo naivní klučina u PC.
Navíc je řeč o městě větším než BRNO !!!!!!!
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

Ale dyk k tomu tam právě podle všech možných zdrojů postupně stejne došlo!!!!
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Groznyj byl obklíčen a 6. prosince 1999 bylo obyvatelsvo vyzváno k opuštění města. Osoby, které zůstanou že budou považovány za bandity a budou zničeny dělostřelectvem a letectvem.
To byla výzva - hrozba. Nikoliv realita.
Pouliční boje trvali od 12.12. 1999 - 31.1.2000. Tam kde se bojovalo,byly domy poničené, NIKOLIV však plošné vyhlazení.

Jinak ministr obrany P.Gračov,který velkohubě rozhlašoval "že by nikdy nedopustil, aby byly tanky použity v městské zástavbě" a že "jedním výsadkářským plukem za dvě hodiny je možné všechno vyřešit" nahnal v lednu 1995 do Grozného 250 tanků. Vrátilo se mu jich 20%.
Tank ve městě je sebevražda pro Rusy i Američany.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Mikhassel.Dralno píše:No jistě, ale poslat rovnou jakýkoliv obrněný pluk vybavenými jakýmikoliv tanky, které jsou momentálně dostupné je tak aj tak sebevražda. Nejdřív je přeci dělostřelecká příprava, raketové údery letectva a helikoptér a následný útok pěchoty za podpory OT a tanků. Nebo se mýlím. Termín "rozmrdávání" chápu jako gigantickou dělostřeleckou přípravu s opravdu rozsáhlým nasazením raketových a bombových úderů z letectva, možná i velkoplošné bombardování a útoky 50mm neřízenými raketami z vrtulník Mi-17HIP a Mi-24HIP.
Přečti so to po sobě a pak se zamysli...nebylo by občas lepší radši nepsat?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Rakety ráže 50 mm? To asi myslíš salvovou raketu S-5 ráže 57 mm, popřípadě 80 mm S-8. I když nevím jestli je to ideální zbraň do města.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

Jenomže, přeci Čečenci si milionkráte dokola stěžovali, že Rusové srovnali jejich Groznyj se zemí. Co se válečných reportérů týče, tak ti to v některých dokumentech potvrdili. Já pak ale vůbec nevím co si mám o tom myslet.
Apropos, to s tím "rozmrdáváním" jsem psal na marko toho, že jsem slyšel a viděl (na ČT2 dávali , tak dva roky zpátky dokument o válce v Čečensku, a to silně pročečensky), já neříkám, že bych to tak dělal já, ale prostě jen o tomto jsem měl nějaké ty informace. Jo a to s tím tankovým plukem je pravda, to sem si taky našel.
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

SA58: Já nevím přesně ráži ve Flashpointech to nosil Mi-18 a jako sekundární zbraň Hind, asi těch 57mm, obdoba raket PFAR
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Čečenci si milionkráte stěžovali na kde co, jen aby získali sympatie veřejného mínění - a jsou stejně prolhaní jako Rusové. Je to prostě boj na druhé frontě - informační válka.
A válečný reportér, poslaný popsat válku se nebude zaměřovat na nepoškozené domy a místa kde se nebojuje. Radši napíše senzační článek o "Groznym srovnaném se zemí",aby ho jeho chlebodárci pochválili.
Jenže pak se objeví záběry stejného města od jiných reportérů a tam stojí domy "pouze" pobité od kulek a výbuchů ručních granátů a letecké záběry, kde je většina města válkou netknutá. Čím to asi tak může být?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

Že by účelová reportáž?:-)
Jinak dík za vysvětlení.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

No ,ono jde spíš o míchání pojmů. Rusové tam opravdu letectvem a raketomety vyhlazovali - ale vesnice, nikoliv Groznyj.

Než aby ztráceli lidi při dobývání nějaké bezejmené vesnice, prostě jí obklíčili, vybombardovali a Uragány srovnali se zemí. Případně TOSy vypálili vše živé. Čečeni jim to zas vrátili útoky na týl a civilisty - koloběh nenávisti.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

Jj, to sem slyšel, že snad po Beslanu došlo zase k takovým likvidacím, údajně až 12 vesnic (či městeček) v jednom víkendu...takovej FIRE WEEKEND :-)
Ale jinak i to může být jen drb, jak známe média :-)
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Hlavně proboha nevěř všemu, co uvidíš v bedně a přečteš v novinách!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“