Pozvánka. Palba, Praha 2018

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od michan »

Pozvánka. Palba. Praha 2018

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
nic se nezměnilo jen se posunulo období kdy dáme informaci. Vše jen proto, že jsem si jako starší pán dovolil trochu odpočinout. Hlásí se mě na podzim 70 a tak dám občas klid...
Ale mám kolegu a přátele a ti řekli:
Je již tedy naplánováno, kolegou RAYTHEONem a mnou michanem, nemáme zatím stále "mlaďáky", - "mladé pušky", které by.... Je tedy naplánováno:

Setkání Palba - Praha 2018.

Téma bude - Letňany,- dokonale obnovený "starý pavilon a jeho nové sbírky" a kvalita všeho co dnes Kbely a Letňany nabízejí - ručí RAYTHEON a michan. Věřte nemá to chybu.

První "nástřel" data setkání zní: soboty 9. června, 23. června a 30. června 2018. Řekněte, napište, která sobota je s velkým časovým rozptylem Vám nej...
Otevřeně říkám, že do konce května nejpozději řekneme konečné rozhodnutí je tehdy a tehdy, ostatně jako vždy od roku 2009.

Při poradě jsme nezapomněli ani na průzkum a fyzický výšlap - pane kolego Zemakt a kolegové i ostatní...
Chceme, pane kolego Zemakt a další kolegyně a kolegové, ještě v roce 2018 prošlápnout cestu do "PVO stanoviště Drnov".
Zde je jen malý problém, není zatím řečeno, kdy se otevírá sezóna. Dle kolegy RAYTHEON jde zatím, podle roku 2017, o konec května.
Tedy zde prostě doplníme, že si určitě - fyzicky - vyšlápneme - s přesným rozpisem a orientačními schopnostmi "u mě generála - orientace" kterého jsem si já povýšil od roku 2009 RAYTHEON" - přesným rozpisem, který každý, kteří se přihlásíte - dostanete dle místa od kterého místa jedete a kde se sejdeme.. RAYTHEON je mistr orientace a já to vím od roku 2009. Měl jsem vždy, tady nasedneš a tady pokračuješ - i pro člověka, který jezdil 35 let jen svým autíčkem... Dobrá práce... Výšlap je jen 3 km což tentokrát, proti minule, kolega RAYTHEON přehání (minule 6 až 7 km a takhle jsem zase nezestárnul, že jo!). Dobrá, dobrá..
Zvu Vás, "vezměte bágl na záda a jedeme a poté pěšky jdeme (proč bágl na záda, - mám tam dvě trička, s kolegou RAYTHEONEM - má delší krok než já, pak kapesník a tak...)"!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od Zemakt »

Téma bude - Letňany,- dokonale obnovený "starý pavilon a jeho nové sbírky" a kvalita všeho co dnes Kbely a Letňany nabízejí - ručí RAYTHEON a michan. Věřte nemá to chybu.
Ahoj, s těmi Letňany má Michan 100% pravdu. Pro nevěřící Tomáše a jako že se Tomáš jmenuji přihodím dvě fotečky.

Obrázek
Obrázek

Jinak, co se týče termínu. Je to ještě tak daleko, že mne osobně je to jedno. Výšlap samozřejmě kvituji s povděkem :up: .
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17688
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od skelet »

hmmm.. Siebel
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od Zemakt »

Je tam ještě jeden a ten je ouplne fit, jakoby se zrovna narodil. Tenhle byl ale fotogenictejsi :wink: . Na mne ovšem nejvíce zapůsobily ty hangáry, na člověka úplně dejchne to...genius loci
Naposledy upravil(a) Zemakt dne 23/2/2018, 18:25, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17688
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od skelet »

Můj děda u nich sloužil v Malackách, takže je to pro mě taková srdcovka :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od wildesau »

Že bych se po x letech srazu zúčastnil? Vypadá to libově.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od michan »

Jak správně napsal kolega Skelet a obrázek nalezl v novém hangáru kolega Zemakt, jedná se o rekonstrukci válečného letounu Siebel. Více viz zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Siebel_Si_204
To určitě není vše, co je možno vidět po novu (4 až 5 let jsme tam nebyli) ve Kbelích a Letňanech.
Setkání Palba, Praha 2018 slibuje desítky nových exponátů k těm stovkám co jsme před roky viděli ( Kbely a Letňany dostaly desítky nových exponátů, které jsme neviděli)..
Všichni Palbáci, příležitostní čtenáři Palby a militantně založení lidé, kteří chodí na Palbu jsou na setkání zváni.
Bude to něco nového.
Chtělo by to i Hans S, který má jedny z největších vědomostí o všem co se nejen na německé straně za 2. světové války "šustlo" v letectví, aby si udělal volno a přišel, přijel a účastnil se.
My víme, že umí a že nezapomíná. Budeš ozdobou Hansi.

Dáme včas a také dopředu - do poloviny května, možná dříve - vědět, která sobota to bude z těch třech - 9. 6. 23. 6. 30. 6. 2018
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od Malej Achil »

Ahoj michane,
nám by nejvíc vyhovoval ten víkend 9. 6. 2018. Na ty další víkendy nám hrozí jiná akce a kdyby došlo ke kolizi, byla by to pro nás opravdová Sophiina volba, co obětovat.
Samozřejmě pokud demokratiky budou více lidem vyhovovat ty další termíny, tak to prostě buďto se štěstím vyjde, nebo prostě neručím za naše rozhodnutí, na kterou akci pojedeme.

Až budete s Raytheonem plánovat nějakej další výšlap do Brd, tak se ozvěte aspoň přes SZ. Třeba bychom mohli něco zkoordinovat - sám jsem se tam chystal, akorát že mi do toho vlezly jiný důležitější exkurze (s tím se radši pochlubím osobně, kde jsme to vloni byli).
Zdraví
Malej Achil + Katom
Voják bez humoru je žoldnéř.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od michan »

OK,OK,
zdravím a dík za zprávu Malej Achil+Katom. Vaše přání, Vás skvělých našich kolegů (100% účast a jste též příjemní a zábavní jako kolegové na všech srazech) jsou zapsána a budou plně respektována. U toho srazu se také zatím připojuji k 9.6.
O všem zde budeme buď kolega RAYTHEON, nebo já informovat průběžně, jak se budeme informace dozvídat.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4131
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od Alfik »

Malej Achil píše:Ahoj michane,
nám by nejvíc vyhovoval ten víkend 9. 6. 2018. Na ty další víkendy nám hrozí jiná akce a kdyby došlo ke kolizi, byla by to pro nás opravdová Sophiina volba, co obětovat.
Dtto, aby to bylo o dva až tři týdny od Hanáckého :) takže i muži s povinnostmi budou moci přijet na oboje (např. právě HansS. :) ). Nebudu-li nepředvídatelně zdravotně neschopen, přijedu jako vždy :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od michan »

Kolego wildesau bylo by skvělé, kdyby ses rozhodl kladně a přijel, byl si vždy parťák (jak na Moravě, tak v Praze) a víš dobře, že Letňany a Kbely nezklamou nikoho a parta - uvidíš, že také ne. Jen jsme , někteří, trochu víc fousatější a prokvetlejší bílou (nejvíc mluvím za sebe).
Přijeď, budeš mezi námi opět jako doma vítán. Těšíme se.


Alfíku, kolego, dík za pozitivní zprávu,
Tvůj humor i v militárii je skvělý, těšíme se na Tebe a vše od Tebe - jako vždy.
ObrázekObrázekObrázek
Danken
Příspěvky: 7
Registrován: 6/4/2017, 12:03

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od Danken »

Ač pasivní Palbák bych dorazil. Termín 9.6. je ideální.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od michan »

Dík kolego Danken, registrujeme u Tebe 9. 6.. Budeš vítán a další informace sem dáme nejpozději v počátku května
ObrázekObrázekObrázek
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 934
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od vodouch »

I když jsem přesvědčen, že co se týče vzducholodí nebudu v Letňanech moc potěšen, plánuji se taky dostavit. Preferuji termín 30. června.
Obrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od michan »

Tak kolego vodouch vzducholodě jsou skutečně bez záruky, ale je tam určitě vidět mnohá letecká technika z první, druhé i Studené války.
Registrujeme u Tebe termín 30. 6.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 551
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od parmezano »

Nejspíš dojedu teho 9.6. a moc rád bych taky jel taky do teho Slanýho
Obrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od michan »

Díky pane kolego parmezano,
registrujeme u tebe zájem o "výšlap" na PVO stanoviště Drnov a počítáme s Tebou.
Stejně tak registrujeme u Tebe datum setkání Palba, Praha 2018, kde se kloníš k 9. červnu 2018.

K oběma akcím zde bude nejpozději na začátku května řečeno "co a jak, v kolik a kde".
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
v týdnu před Velikonocemi se konala schůze dvojčleného výboru a došla již k těmto závěrům:

1) Protože stanoviště PVO Drnov má otevřeno (zatím nepotvrzeno na 100% )- již od 12. května - náš výbor navrhuje dva termíny: sobota 12. 5 a sobota 19. 5. - tak trochu dle počasí. Preferujeme sobotu 19.5.
Tohoto vyšlapu cca 3 km se účastní dle přihlášky - RAYTHEON, michan a kolegové parmezano a Zemakt (kolegy Zemakt a parmezano prosím aby se se mnou spojili a napsali mě přes SZ - vyjasníme si čím mohou přijet /autem, či vlakem/ buď do Kralupy nad/Vltavou /odvolávám co jsem odvolal - Kralupy nad Vltavou/, kde se sejdeme - a to v sobotu buď 12.5., nebo 19 s RAYTHEONEM Preferován je termín 19.5.
Pokud pojedete vlakem, koupit si lístky do Zvoleněvsi.

Pro ilustraci napsaného, já michan pojedu vlakem z Prahy hl. nádraží směr Děčín a vystoupím v Kralupy nad/Vltavou..(lístek však budu mít koupen do Zvoleněvsi).
Zde se setkám s RAYTHEONEM a jedeme osobákem do Zvoleněvsi a odtud se jde pěšky, cca 3 km, na stanoviště PVO. Prosím tedy oba kolegy, Parmezana a Zemakta, aby mě dodali informaci jak se dostanou do - řekněme v sobotu 19. 5. do 9,00 na nádraží do Kralupy/nad Vltavou, odkud nás již povede "horský a vojenský vůdce" RAYTHEON...! Kdo pojede autem, nebo jinak - může rovnou do Zvoleněvsi na nádraží.

Odvolávám co jsem odvolal. Kralupy jsou - Kralupy nad/Vltavou. Omlouvám se.

Sraz k túře na PVO jako takový je však ve Zvoleněvsi na nádraží.

2) Protože zatím se většina 10:1 shodla na termínu 9. června 2018, rozhodl organizační výbor, že Palba Praha 2018 se bude konat v sobotu 9. 6.
Sraz bude v 10,00 ve východu z autobusového nádraží Florenc. Pak se odebereme metrem do Kbel, kde bude prohlídka všeho co se za sbírky podařilo do 9. 6. nashromáždit.
Po skončení prohlídky pak bude přesun a poklábosíme v Restauraci u Kozla.


Na sraz Palba Praha 2018 se zatím přihlásili:

RAYTHEON
Michan
ROZ
Zemakt
Malej Achil
KATOM
Alfík
Wildesau (možná a já se těším a nejsem sám)
Danken
Vodouch, i když preferoval 30. 6., myslím, že si to nějak zařídí.
Parmezano


Myslím si, že někteří ještě překvapí a přihlásí se, nebo přijdou až tam...


Další bližší údaje budou dodány.
ObrázekObrázekObrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od RAYTHEON »

Vážení přátelé,

mám špatnou zprávu. Muzeum protivzdušné obrany Bunkr Drnov letos otevírá až 2.6.2018, takže původně uvažovaný termín 19.5. padá. Ale nezoufejte, s Michanem urychleně uspořádáme velitelské shromáždění v Kozlovně a vymyslíme náhradní termín.
Stránky bunkru Drnov jsou zde: https://bunkr-drnov.cz
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Pozvánka. Palba, Praha 2018

Příspěvek od Zemakt »

Ok, beru na vědomí. :smutek:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Srazy a setkání Palba“