Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od michan »

Konečná pozvánka na Palba, Praha 2018 a akci PVOS Drnov.

Setkání organizátorů Palba, Praha 2018.

K setkání organizátorů Palba, Praha 2018 skutečně došlo v pondělí, dne 14. května, od 14,00 do 17, 00, v Restauraci U Kozla, jak bylo naplánováno.
Opět, ve stejné sestavě, RAYTHEON a michan, jsme jednali a zde je výsledek:

V sobotu dne 9. června 2018 se v salónku Restaurace U Kozla, viz zde:
http://ukozla.cz/kontakt/
koná setkání - Palba Praha 2018. V Restauraci se každý příchozí může, od 12,00 hodin, ten který nebyl účastníkem prohlídek dle programu a jde jen"poklábosit", přihlásit pod heslem "Radio". A personál mu řekne kde je salonek.

Sraz je však již dopoledne v 10,00 u východu z metra stanice Florenc, tam kde je východ z autobusového nádraží Florenc k autobusům DP Praha (Dopravních podniků Praha).

Dohodnutý Program, který prostě zůstal takový jako předtím, neboť od roku 2017 přibylo do roku 2018 všude velké množství nových exponátů - v Muzeum Kbely, spíše však v Letňanech, je dokonce celý nový pavilon:

1/ Muzeum Kbely - Zajišťuje RAYTHEON a Michan


Až se sejdeme, pojedeme metrem trasa C na konečnou Letňany,

ze stanice metra Letňany (trasa „C“) – autobusem č. 185, 280, 259, 302, 375, 376 pak do muzeum Kbely, viz zde:
http://www.vhu.cz/muzea/zakladni-informace-o-lm-kbely/
navíc bychom měly být i svědky 9. června 2018 i oslav 100 let :
Výročí 100 let vzniku letiště Kbely má připomenout letecký den


http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vyroci ... en/1588254


Po skončení prohlídky je odjezd do již zmiňované hospody U Kozla:

http://ukozla.cz/

Zde bude občerstvení a "militantní klábosení" o všem co koho zajímá.


A nyní se přesuňme a promluvme o další akci - Sborové stanoviště PVOS Drnov, sobota 23. června 2018. Vlak je psán především pro mne, ale doporučuji těm, kteří se chtějí připojit, aby přijeli - pan kolega RAYTHEON má předešlého dne 22. června 60 let a tímto mu zde gratuluji předem. On bude slavit již předtím při jiné příležitosti, takže je záruka, že bude jako vždy skvělý průvodce a tohle bude oslava pro účastníky výšlapu

Musím citovat z RAYTHENova návodu:
Vlakové spojení z Prahy Masarykova nádraží s přestupem v Kralupech n/V (pro méně zběhlé cestovatele, jedoucí z jižáku: metrem C na zastávku Florenc, zde přelézt na linku B směr Zličín, vystoupit následující zastávku Náměstí republiky a ven dírou proti směru jízdy vlaku)

TAM
Praha Masarykovo nádraží odjezd 09:06 (vlak 9622); Kralupy n/V příjezd 09:45
Kralupy n/V odjezd 09:51 (vlak 9728); Zvoleněves příjezd 10:07

ZPĚT
Zvoleněves odjezd 13:49 (vlak 9709); Kralupy n/V příjezd 14:08
Kralupy n/V odjezd 14:12 (vlak 9635); Praha Masarykovo nádraží příjezd 14:51

Budu zhruba v 09:30 v Kralupech na nádraží vyhlížet účastníky zájezdu. kdo mě nezná, ten mě pozná snadno a rychle, mých 201 cm snad nikdo nepřehlédne.

Odpolední program bude tradičně v hospodě U Kozla na Žižkově, Želivského ulice, Praha. Z Masarykova nádraží lze dojet nejlépe tramvají č. 9, která staví u Jindřišské věže v Jindřišské ulici, směr Spojovací, vystupuje se na zastávce Biskupcova a jde se kousek zpět do kopečka. Zabloudit nelze, komu se to přesto povede, bude ponechán svému osudu. Je nutná jízdenka za 24 Kč. Sedět se bude v objednaném salonku, heslo pro personál "RADIO", v této hospodě slušně vaří a mají výborné kvasnicové pivo Kozel 13°.
Důrazně doporučuji přibalit teplý svetr, ať už bude počasí jakékoliv, v bunkru je totiž dosti hnusná zima, přičemž pohyb je minimální takže lze odlovit chřipku snadno a rychle. Ve venkovním areálu bývalo občerstvení s párkem, kafem, pivkem............

Těším se na vás všechny!

RAYTHEON



Jak je zde vidět z příjezdu vlaku výše - do Zvoleněvsi, odkud půjdeme asi 3-4 km pěšky, bychom měli dorazit v 10 hodin 10 minut.

Prosím tedy pana kolegu Zemakta a pana kolegu Parmezano + jeho kolega, aby tak do 10,30 byli na nádraží ve Zvoleněvsi, kde se sejdeme. Odtud bude pochod do PVOS Drnov.

Kolega RAYTHEON ještě upozorňoval, že je tam v PVOS Drnov možnost, že přijdeme na stanoviště a brána bude zavřená, neboť ve vnitř bude na 1,5 hodiny již nějaká výprava. Prostě připravit se, že se čeká, když je výprava před Vámi vevnitř.

Na obě akce jsou srdečně zváni i všichni, kolegyně a kolegové, kteří se ještě neozvali a chtějí se účastnit. Členové i nečlenové Palby.
Těšíme se na všechny - RAYTHEON a Michan.
Naposledy upravil(a) michan dne 16/5/2018, 19:52, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od Zemakt »

Provedu.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 551
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od parmezano »

Provedeme
Obrázek
Danken
Příspěvky: 7
Registrován: 6/4/2017, 12:03

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od Danken »

Potvrzuji 9.6. Kbely a hospůdku (Kbely jsem si preventivně prošel a nafotil minulý týden) a ač láká i ta druhá akce, Slavnosti v Č. Krumlově mají přednost.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od michan »

Páni kolegové Zemakt a Parmezano děkuji Vám za potvrzení, že jste mé vysvětlení (tentokráte na několikrát - z technických důvodů) potvrdili a budu se těšit. Vzhledem k tomu, že jsme si i vyměnili telefony, mělo by být setkání v poho.
Já určitě pak zavolám okolo té 10té hodiny dne 23. 6. zda se vidíme, ale RAYTHEON potvrdil, že jeho výškové parametry se těžko přehlížejí, což naopak u mne lze snadno... a proto i ten telefon...

Děkuji i za potvrzení u kolegy Danken, že vybral dle svého uvážení a 9. 6. přijede.

Jak říkám, každý bude vítán, Palbák i ne Palbák a jen třeba i občasný čtenář, či fanda Palby.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od Zemakt »

Měl bych malej dotaz, ta nyní sobotní akce U Kozla jaké má tradiční parametry, respektive v kolik se rozpouští kroužek a zda se do toho také směle řeže ( :lej: )?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
již tuto sobotu, 9. června se sejdeme v 10 hodin u východu z autobusového nádraží Florenc, na setkání Palba Praha 2018 a odtud pojedeme metrem do Letňan (asi po 20ti minutách).
Z Letňan pak autobusem MHD č. 185, nebo 375, či 302, dle času, jedeme do zastávky Letecké muzeum (Kbely). Zde pak bude nejméně několik hodin prohlídka hangárů muzea i výstavních ploch (je zde možnost se i občerstvit).


Poté se dle časové domluvy odebereme do Restaurace u Kozla (tam bychom mohli dorazit tak v 15,30 - 16,00), kde bude volná zábava i s občerstvením.

Ten kdo nepřijde tam, může přijít též od 13,00 rovnou do Restaurace U Kozla (do salónku Vás personál pustí na heslo "Radio", ale já myslím, že i na to, když řeknete "jdu na setkání Palba Praha 2018, kde je prosím salónek".).


Na Tvou otázku kolego Zemakt. Podle časového harmonogramu, který píši výše se bude určitě sedět a militantně hovořit o všem možném až do 18-19 hodin a možná někteří i déle. Hojně se vše zapíjí místním pivem 13 stupňu nepasterizovaným....!

RAYTHEON a Michan se těší na všechny kolegyně i kolegy.
:lej:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od Zemakt »

Ok, vzhledem k faktu, že na stanovišti PVOS nebude z objektivních důvodů přiliš prostoru pro uspokojující klábosení a konzumaci. Chtěl bych tedy přijet i nyní v sobotu. Vezmu dodávku na přespání. Předpokládám že někde v okolí Olšanských hřbitovů by se dalo nalézt vhodné/klidnější místo na noc. Za tip bych byl rád, ať to pak nemusím honit.

Jinak, když to klapne, v půl jedenácté budu čekat u vchodu do musea.

http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce ... kbely.aspx

Škoda, aspoň že tam budou ti legionáři, třeba budou mít boršč
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od michan »

Tak dík, to zrušení leteckého dne a nahrazení nocí muzeí, jsem nějak nepostřehl.
Ale náš cíl byl zase, po mnoha, 4 až 6ti letech, navštívit hangáry a plochy Leteckého muzea Kbely.
Takže ještě jednou - těšíme se na sobotu 9. června v 10 hodin dopoledne u výstupu autobusového nádraží Florenc,
všechny zdraví RAYTHEON a Michan.


Kolegovi Zemaktovi jsem přes SZ dal nějaký tip a řekl jsem, že se o něho postaráme ať přijede..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
po včerejším telefonickém rozhovoru s "hlavním průvodcem", kolegou RAYTHEONem, a jeho ujištěním, že vše je OK, připomínám:

V sobotu 23. 6. vyrážíme směr PVO Drnov. Kdo se ještě rozhoduje má šanci také vyrazit.

Z Prahy Masarykova nádraží, či Nádraží Praha Střed - vyrážíme vlakem v 9,06 směr Kralupy nad Vltavou, kam je příjezd v 9, 45.
Tam nás šéf exkurze RAYTHEON vyzvedne a vláčkem 9,51jedeme do Zvoleněvsi, kde je příjezd v 10,07 hodin
Čekačka je tak 10,15 - 10,30 a pěšky pak jdeme 2,5 až 3 km do bunkru PVO Drnov.


Ostatní si řekneme na místě.

Těším se opět na kolegu Zemakta a tentokrát i na kolegu Parmezano + 1, ale i další. Věřím, že se přidá i někdo, kdo byl zatím nerozhodnutý.

Odpoledne se vracíme vláčky do Prahy a bude posezení opět v Restauraci U Kozla.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od michan »

Víte co přečtěte si co píši v předchozím příspěvku.

Těším se na všechny a napíši později - to jsem si myslel...

Jenomže,
očekávání překonalo vše.

Krásná KATOM - známe se již i skolegou Malej Achil -(ti dva jsou od studenských let moji miláčci) mnoho, mnoho je více než 5 let.. - zdravá KATOM a skvělý Mladý Achil se objevili ještě než jsme vyjeli z Prahy a u mne a já nezavřel hubu.---, že je vítám a jsem šťastnej.. Oni distingovaně leč též néjméně také asi rádi, že KATOM je zdravá a jede s námi. Kecali jsme - oni tvrdí, že nejvíc jako vždy já - ano jsem rád, že je znám.

A tam nás bylo pak sedm - opakuji 7 a z toho dva nádherní Brňáci - nádherný Parmezano s nekončícím humorem + 1 - nádherný a skvělý chlap.. a jeho kolego fakt - kluci jsou jako já, jako já ví umí své a prošli si své..
Dík a více postupně dá každý, kdo bude jak chtít.
Já byl šťasten a přál bych stejné mnohým. Dík Zemakte jsi.

Přednáška fandy PVO DRNOV, majora v záloze, který chytil mé srdce PVOS, - on to miluje jako já.


Dávám prostor. Toto je má prvá emoce.
Naposledy upravil(a) michan dne 24/6/2018, 16:23, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od michan »

Ještě jedna věc se sluší připomenout.

K celému skvělému průběhu prohlídky přispěl průzkum - sedmi člená parta byla v jednu chvíli spolehnutá na svá dvě křídla - napravo RAYTHEON - negativní - a skvělý pan kolega Zemakt - levé křídlo - cesta je volná a díky průzkumu jsme se do výpravy dostali na 12,00. Jo a div ne s poctami...
Kluci dobrá práce.

Oboum průzkumníkům dík.

Dlouho jsem si nepřipadal jako kluk.

To prostě nemělo chybu...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od Zemakt »

:D , mj skvělé místo na víkendový výlet
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od michan »

Tak teď trochu nevím, jestli tím sobotním, či nedělním výletem nezlehčujeme PVOS, intergovaný obranný systém státu.
Výlet pro rodinu určitě, ale že pan major v záloze neuznává tak trochu jiné rozložení sil a obranu PVO a PVOS, vývoj v jiných státech kam už se nikdy nedostal - PVOS která je u NATO a u dnešních možností?:
Dobrá, dobrá (starého psa novým ...), možná, že to u něj charakterizuješ správně - "čo bolo - je nejlepší a skoro zmrzneš".
PVOS a integrovaný obranný systém má význam a vždy bude mít... Jde o - jak říkal - Co po Bitvě o Anglii, on vzpomínal Douwdinga - https://en.wikipedia.org/wiki/Dowding_system
což byla jen část, jeho stihaček, systém znamenal vše, vše co bylo je a bude o jak napadnout cíle ze vzduchu... Dnes jsou technologie jinde ale PVOS Anglie ve válce a ty jsi to slyšel - byla připravena do Bitvy o Anglii a vylepšuje prostředky (včetně dronů a dalších prostředků) i dnes
Wau.
NATO má svůj systém protivzdušné obrany. To není vlákno...

Jsem rád, že jsem tam byl a že jsem viděl co jsem viděl. Přiřazuji vše ke svým znalostem...

Zas na druhé straně, kdybychom neviděli mamku s jednim dítětem v šátku na prsou a dalším malým necelých - neodhadnu 3 až 5 let - a chce to vidět a dál zabavit kluky do osmi... Tedy...

Končím, máš pravdu pane kolego Zemakte viděli jsme i věci - kluk prostě přemluví tátu a nejen to, máma měla dvě děti a jdeme (kaňouři ať se hejbeme a ať jen neřvete)

Skvélá všímavost.

Děkuji kolegovi, který se jmenuje RAYTHEON - ví o mé slabosti a vzal mě sem...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od michan »

A ještě jedna důležitá poznámka.

PVO a PVOS a mé poznámky zde k vyjadřování co co znamená na Palbě jsou staré 12 -13 let říkají:

Chytří a nádherní lidé - elita Československa, dnes České a Slovenské republiky. Vždy to tak bylo a bude. I když budou pravomoci a obrana směřována jinam - NATO. Češi si nenecháme stejně líbit a uděláme své možné - děkuji...

Kluci a holky - ve válce - v PVO a PVOS - obsluhy umírají jako první...
Čest všem lidem V PVO A PVOS...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od michan »

PVO Drnov 23. června 2018.

Pan kolega RAYTHEON nejen navigoval, ale i nafotil a později oskenoval a mě zaslal vše co při naší návštěvě na 71. protiletadlové raketové brigádě, se společným řídícím stanovištěm 56. radiotechnického praporu jsme si mohli prohlédnout zblízka. Samozřejmě, že toho však bylo více.

Začínáme vstupenkou, která byla vystavena pro nás sedm návštěvníků z Palby.

Obrázek

Na nádvoří a v bunkru následovaly raketové systémy a jejich rakety, jako byl

Obrázek

SA - 75 Dvina, dálší jako pak S - 200 Vega, další pak

Obrázek

viz zde - 2K 12 Kub, kde zrovna dvě rakety chybí, - ale budou prý brzy dodány. Zde je ještě

Obrázek

systém S - 200 Vega, který je též na nádvoří..
Další jsou pak rakety

Obrázek



Obrázek



Obrázek



Obrázek

ve vnitřním a zodolněném bunkru, k těmto protiletadlovým raketovým systémům. Stanoviště Drnov bylo součástí obrany Prahy a také samozřejmě součástí PVOS ČSR.

Obrázky jsou sem poskládány tak, jak mi je pan kolega poslal.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 551
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Konečná pozvánka Palba, Praha 2018 a PVO Drnov.

Příspěvek od parmezano »

Taky několik fotek z "expedice" Drnov .
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti

Přesun z nádraží na Drnov
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Model umístění bunkru v terénu.
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Dnes už pravěk PVOS
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Hlavní chodba bunkru
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Sedmitunové vrata rozdělující bunkr na část nečistou a čistou , ve funkčím stavu je lechce uzavřel jeden člověk.
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Jeden ze čtyř dieselagregátů zajištujících nouzové zásobovaní el.energií
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
kuchyňka, jídelna a kuřárna pro personál(tam by se mi líbilo nejvíc)
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
destrukční náplň hlavice rakety , je tam 2600 kusů litinových kostiček
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Srazy a setkání Palba“