I.sraz Palby

Moderátor: jarl

Ste za zorganizovanie zrazu Palby?

Anketa končí za 12/10/2007, 11:55

Ne, je to strata času
1
5%
Ano, rád by som sa takej akcie zúčastnil
16
84%
Nakupujem u Alberta
2
11%
 
Celkem hlasů: 19

Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Rosomak:
To vypadá dobře. Je tam i možnost ubytování, což se přímo v Brně bude asi shánět hůř.
Pokud je poblíž nějaká "malebná hospůdka", já bych byl pro. Uvidíme co na to ostatní.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
petr
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 10/7/2007, 19:17

Příspěvek od petr »

Když bude na vybranou z několika termínů (víkendy), určitě bych nějaký zatrhl. Bohužel jsem na podzim dost vytížený. Jinak super nápad.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Páni zdá sa mi to ako super nápad. Je pravda, že nakoľko máme už aj určité záväzky, voči: deťom / boss /, manželke / boss /, rodine / menší boss / ,práci / sem tam boss / ,priateľke atď. tak to môže byť kde čím zhatené, ale za pokus by to stálo. Dať tam dlhší časový priestor na prípravu / vysvetľovanie a "sekanie dobroty" / a napasovanie sa do termínu, tak by to mohlo byť aj celkom úspešné. Bolo by fajn, keby to bolo na začiatku aj o niečom inom, ako o pive a debate pri pive. / exkurzia / . Možno sme sa ešte nestretli osobne, ale možno sa poznáme viac, ako by sme si mysleli. Chcelo by to záväznú prihlášku, poslať peniaze a ideme do toho. Brno nie je tak, ďaleko ani pre Slovákov, len by to chcelo nechať troška času, nech sa to dostane "medzi ľudí". Hodte nejaký odkaz na hlavnú stránku. Veď nás zbližuje "láska" k rovnakej veci - vojensto a veci súvisiace s ním , tak by témy nejakú tú hodinku,dve, tri, mohli vydržať a keď sa "posekáme" pre politiku tak to jednoducho zapijeme. Čo sa to vlastne pije, okrem piva, v ČR ?
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Obrázek
válka je vůl
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Program Ořechov je možno doplnit...
Kousek dál (např. na noc) je slušný klub (sice jsem tam byl naposled před několika lety) se zajímavým programem.
http://www.ubobra.net/
Tj. pro ty, co mají rádi nějakou klasickou zábavu.
Odvoz zajištěn za "pivo":
Rozvoz je možný i přes naše "BobrTaxi". Stačí zavolat 739 454 676. Cena je do 10km od BobrHall pouhých 20,-Kč/os, dále je cena smluvní a odvíjí se od vzdálenosti a počtu lidí.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Když už je zde možnost dojet až na Moravu, tak už nějakých 100 km do Zlína vás nezabije. Může se to udělat u Wildesaua, výběr piva i jídla je gut a je to v centru Zlína. Jsem ochoten zorganizovat ubytování za solidní cenu, do Otrokovic není problém dojet vlakem z jakéhokoliv koutu ČR.

Tak si to nechte prohnat hlavou a vyjádřete se.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

No, dobrý :lol: Pokud vyjde první sraz ( co pro to mohu udělat ? ) návrh na druhý mám .( Protože teď jsem pořád ještě jednou nohou mimo republiku ) A to v Liberci a s programem - návštěva sběratelů vojenské techniky z Hrádku nad Nisou ( ještě to neví ) a půl dne na střelnici s možností vyzkoušet si ( i pro ty, kteří nemají ZP - to umím jako býv. zbrojní komisař zajistit ) vystřelit si ze všeho možného. Ale to až někdy na jaře.
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

Já říkám, vyrazil bych na srazík velice rád, koneckonců i do toho Zlína, už to tam přeci jen okolo trochu znám a oplatil bych konečně nevím po kolika letech Sapíkovi návštěvu. Ano jde o termín, vzít si dovču nebo to spáchat o víkendu?
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pokusím se udělat první, předběžný návrh, jako starej dědek.
Navrhuji, některý pátek odpoledne cca 15-16 hodin odpoledne. Za takových 21 až 28 dní - tedy za 3 neděle, měsíc. To, aby si to každý mohl zajistit a měl na to dostatek času ( moc prosím i redboy, aby se účastnil).
Prosím nesouhlaste, oponujte vyvracejte a navrhujte!
Pro mne prajzláka z Práglu je jedno, které místo zvolíme.
Pátek večer se mě, po oficiélním hovoru o tanku, gulometu a SA - 75 a dalších, velice dobře vždy chlastalo - zvláště 12 stupňů Plzeň - mám pak na vše sobotu...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Patek ve 3-4 odpol je moc brzo, nechce se mi brat si dovcu, mam ji malo :(
Druha vec je ta, ze si nebudu 100% jistej svoji ucasti az do doby, kdy budu na miste, kdyz je nejakej problem u zakaznika, tak se zkratka maka kdykoliv...
Naposledy upravil(a) Fatale dne 8/10/2007, 08:31, celkem upraveno 1 x.
válka je vůl
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

Souhlas s dědkem. To zní dobře. Já bych zase chtěl aby se dostavil Bruno, řekl bych že bychom vytvořili kouzelnou dvojku :)
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

Vzhledem k tomu, že jsme z různých měst a vsí :lol: , myslím, že pátek by mohl být trochu problém. Znamenalo by to vyjíždět již ráno nebo dopolednev pracovní den. ( Ne všichni máme volné zaměstnání ) Spíš sobota ( a neděle na vystřízlivění ) Ale - jak bude rozhodnuto. Hlas lidu - hlas boží. :)
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

Jo a unterofficíři ať se domluví kdo bude velet " končit pozor " až se dostaví generalita. Štábní kultura musí kuva bejt ne? :lol:
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Velí vždy kurňa Radar a Lord - pokud nepředají velení oslav Sapíkovi, Pegeucku.
S tím koho chci jako dědek vidět řeknu upřímně všechny, kdo se na Palbě nacházejí, chci se poznat se všemi.
Chci si dát také frťana s YAMATO a Sa 58, to také proto, že jsem je moc zlobil a nasíral - snad až mě poznají, dají mě co proto, tak bude poho.
ObrázekObrázekObrázek
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

:mrgreen: No hezký na tom všem je, že bych tam byl s Lordem sice služebně nejstarší, ale zároveň asi věkově nejmladší myšáček.... To služebně berte s rezervou :-? Moje aktvita na Palbě je nulová.... vím....
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Šéfe, ještě jeden návrh.
Určit pro sraz jednoho, nebo oba Sa a Pege. Oni si vyberou realizační team, dle místa konání ( kdo bydlí poblíž a je ochoten pomoci).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Rád se přidám....
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Tak si hoďte korunou, kde to udělat.

Pro mě a michana je ten "dálnej východ" pořád cesta 200-300km takže je celkem fuk kde konkrétně.
Pro nás je spíš důležité mít kde na noc "složit hlavu" abychom se v noci nemusely harcovat ty stovky km domů. Řekl bych, že většina zájemců co to má více jak 100km na tom bude podobně.

Za sebe (a určitě i za dědka) můžu říct,že je celkem fuk zda to bude Brno, Ořechov, nebo Zlín - klíčem je ta možnost přespání za "rozumný peníz".
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Mnoho nečekaných podnětů, skoro se zdá, že ten sraz by mohl vyjít a sejít se trochu víc lidí. Tentokrát já tomu, ale velet nebudu, s tímhle nemám fakt zkušenosti, chlapi. Už jsem určil, že hlavní organizátoři jsou Pege a Sapik.

Jinak souhlasím s Rosomákem, že jsme různorodý spolek. Jinak řečeno, někdy bývá problém rozproudit zábavu. Potlach u piva je fajn, když víte, že ten den už nikam nepojedete a můžete někde přespat. Pak zábava s přibývajícím časem nabírá na nevázanosti.

Obvykle se stane, že někdo přijede, ale nechce se déle zdržet, …. pro to je ideální nejdřív … nějaká akce … ten Ořechov je dobrý nápad, je to blízko Brna. Nemá cenu se, ale pak zas stahovat do Brna, kdyby byla poblíž nějaká hospoda, případně ubytování. Kdo by měl zájem by jistě zaplatil …. ale toto by chtělo uskutečnit co nejdříve, dokud je ještě relativně teplo. Nebo pak to vychází až na příští rok, někdy na květen, kdy pak jaro-léto tam jsou i různé doprovodné akce. Bezpodmínečně jsou nutné závazné přihlášky k danému termínu.

Otevírací dobu mají vždy v sobotu a neděli od 9 do 17 hodin.
Ubytovna pak vypadá následovně
www.orechov1945.cz/muzeum/ubytovna.htm
žádnej luxus, ale na jednu noc to přežijete. Sebou si vemte spacák.
Je tam i knajpa s hezkejma dcerečkama
www.orechov1945.cz/muzeum/armybar.htm

Od 27.10. 2007 zahajují zimní sezónu … faktem, je že taková akce má význam aspoň pro skupinku 10 lidí. Je schopen tohle někdo zorganizovat? Kdo sežene prase na vopýkání?

Pokud nikdo, pak je pro vás lepší zapadnout někam do knajpy v Brně nebo ve Zlíně, ještě letos a tam vytvořit operační výbor pro další sraz. Já osobně se tentokrát účastnit nebudu, nechci mít na to žádný vliv, a řeším teď trochu jiný věci. Ale příští rok, pokud budu živ a zdráv bych se rád něčeho účastnil.

Další srazy v Liberci jsou možné … pro palbáky, kteří to budou mít blíž. Říkám, klidně se můžou scházet různorodé skupinky po celé republice.

Každopádně nyní je na pořadu oblast Moravy, tam je župní vedoucí Sapik. Pro Plzeňský kraj je župní vedoucí Radar, pro Liberecký kraj – Jaromír Dolanský, pro Pardubický – Lord, pro Prahu – Michan, atd.

Takže na výběr je Brno nebo Zlín, spíše bych se přikláněl k tomu Ořechovu … jde se tam přeci jen podívat na techniku, o kteří tady mnozí píšete. Ale pokud bude mizerný počasí, pak se stejně zapadne někam do knajpy. Wildesau vlastní nějakou knajpu? Mohl by vám dát slevu. Hoši, mně to je v podstatě jedno, kde to bude, je to na vás a pak hlavně to musí někdo organizačně zajistit. A to by si měli vzít na starosti župní vedoucí z Moravy.

Pro první oficiální sraz Palby pak považuji za důležité následující 4 body:
a) Závazné přihlášky od minimálně 5 lidí
b) Zajištění srazu po organizační stránce
c) Možnost ubytování za rozumný peníz
d) Pořízení fotografií, případně videa se srazu

Zda pak chcete vybírat nějaké zálohy dopředu … je na organizátorech. Po definitivním výběru MÍSTA je nutné začít neprodleně organizovat:
a) Výběr DATA a ČASU.
b) Podle určení MÍSTA, DATA a ČASU, závazně sepisovat účastníky.
c) U každého účastníka, vybrat případně zálohu. Zjistit, kdo bude chtít zajistit ubytování.
d) U ubytování zjistit cenu a podmínky – nutný spacák?
e) Pro ty kdo přijedou vlakem, autobusem … zajistit případně odvoz z místa zastávky na místo srazu … jistě někdo přijede autem … ten pak může dělat drožkaře.
f) Zveřejnit údaje, mapu, kde to je …
g) Vyměnit si kontakty … čísla mobilních telefonů … pro všechny případy.

… a vyřešit další případné věci …

Palbě zdar!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Co se týče Moravy, tam by to organizování bylo na Sapíkovi (s wildesauem?), protože já jsem z opačného konce republiky.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Zamčeno

Zpět na „Srazy a setkání Palba“