Povýšení zasloužilých členů

Povýšení, svátky (vánoce a velikonoce), výročí, jubilea a slavnostní prohlášení

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od Lord »

Vážení přátele,
V souvislosti „s novým kabátem“, s organizačními změnami a oprávněními, které nový systém umožňuje uděluji:
-Za zásluhy o fórum, dlouhodobou činnost, a psaní článků povyšuji Tonyho Hazarda na hodnost plukovník. Tony se stává také adminem fóra (může spravovat fóra, může přidávat nová fóra), globálním moderátorem a členem štábu. Má dlouholeté zkušenosti s fóry.
-Za dosavadní pilnou moderátorskou činnost povyšuji Skeleta na hodnost podplukovník a stává se globálním moderátorem.
-Za moderování, věrnost fóru a psaní článků povyšuji Kacermiroslava na hodnost podplukovník.

Globální moderátoři mají pravomoce (níže rozepsáno) na celém veřejném fóru.

Všem výše uvedeným gratuluji.

Palbě zdar!

P.S. Další povyšování a udělení vyznamenání proběhne ještě letos.

Globální moderátor má téměř stejné možnosti jako administrátor, ale nemá přístup do srdce Palby. Tuto funkci zpravidla dostává dlouhodobý člen, který je na fóru skoro každý den, aby mohl zachytit nepravosti, a který má zkušenosti a ví jak to na Palbě chodí. Jeho úkolem je „usměrňovat“ příspěvky do patřičných sekcí a mezí, občas smazat co se komu „nepovedlo“, apod.
Je to svým způsobem zodpovědná funkce. Může vyvěšovat články (oznámení) na frontpage. Má možnosti jako zamykání, slučování, přesun, rozdělení, změnu názvu, editaci a mazání témat a příspěvků. Přitom mazání není nutné často používat. Většinou se tak děje u příspěvků vyloženě nesmyslných či odporující zásadám chování na fóru. Je také možné promazávat témata, které byly zamčeny, ale obvykle až s určitým časovým odstupem.
Veškerou aktivitu moderátorů může sledovat v moderátorském panelu, takže není problém cokoli zpětně dohledat.
Globální moderátoři mají oproti normálním modům navíc právo banovat. To mohou ale využívat pouze ve výjimečných případech vyžadujících co nejrychlejší řešení (např. spamboti).
Ale neměli by banovat svévolně - je nutný koncenzus minimálně druhého globálního moda, lépe i ostatních moderátorů a optimálně i můj informovaný souhlas.
Pokud má uživatel dojem, že ho globální moderátor nebo jiný mod poškodil, vysvětlí si to s příslušným moderátorem prostřednictvím SZ. Pokud ani tak nedojde k dohodě nebo ke smíru - konečné rozhodnutí sporu zůstavá na štábu, popřípadě zakladateli Lordovi.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od Milda »

Blahopřeju pánové! :up:
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od Lord »

Gratulace jsou na místě. Nově je možné sledovat aktivitu moderátorů v moderátorském panelu, občas se tam podívám a jejich úpravy, opravy, editace, jsou nějaké skoro každý den.
A rovněž i oni můžou sledovat aktivitu ostatních členů, takže to je všechno pod kontrolou :D
Tohle jsou nový nástroje, který moderátoři jistě ocení.

Kdyby chtěl globála i Kačermíra, tak stačí napsat. NO PROBLEM, může si tak upraviti formátování svých mnoha článků, nebo udělat i u jiných.
Jo a co ročenka chystáš? ... možná by nebylo od věci mít nějaký ročenky i ve wiki.
Ta původní zmizela, protože tady nemáme sekci download, ale máme její zálohu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od skelet »

tak globál by měl být podle mého minimálně Kopapaka a i Pátrač. Tedy dva aktivní a respektování moderátoři.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od Lord »

Pátračovi bych to dal s radostí, ale má teď trochu potíže.

A Kopapaka, záleží jak má čas a zda mu jeho sekce stačí nebo ne.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od kopapaka »

Čas? No, tak ten rozhodně nemám :D
Vlastně jsem už uvažoval, jestli má vůbec smysl být moderátorem. kromě pár drobnější zásahů jsem vlastně nedělal nic významnějšího, ale nevím. Nejde o to, že bych to nechtěl dělat, ale jestli to má pro Palbu smysl...
Nevím.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od Lord »

Smysl má hlavně aktivita. Dávání banána už je jen bombonek :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ConstantiusII
Příspěvky: 2
Registrován: 10/8/2012, 18:55

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od ConstantiusII »

Zdravím, sice jsem zde jako nováček, ale už jsem kdysi zde býval pod jiným nickem. takže palbu.cz znám dobře. Nový design a funkčnost chválím, ale jako ajťák musí zkritizovat nefunkčnost zobrazování obrázků.
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od K4M1L »

obrázky ve forumfotu nejdou 3 dny od aktualizace PHP na serveru, ten problém řeším viz. to co jsem psal, zatím jsem rád, že se mi podařilo to rozchodit alespoň takhle a testuji přechod na novou verzi. Pokud máte jako ajťák jiný nápad nebo řešení, rád si nechám poradit.
ConstantiusII
Příspěvky: 2
Registrován: 10/8/2012, 18:55

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od ConstantiusII »

Poradit jako ajťák moc nemohu, neboť já dělam spíše databázové programy, v SQL a podobně, nikoliv webové aplikace.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od kacermiroslav »

Lord píše:Kdyby chtěl globála i Kačermíra, tak stačí napsat. NO PROBLEM, může si tak upraviti formátování svých mnoha článků, nebo udělat i u jiných.
Jo a co ročenka chystáš? ... možná by nebylo od věci mít nějaký ročenky i ve wiki.
Ta původní zmizela, protože tady nemáme sekci download, ale máme její zálohu.
Lorde, pokud to štáb uzná za vhodné, tak to přijmu, ale jaksi poslední dobou na Palbu nemám tolik času kolik bych chtěl. A co si budeme povídat, těžko se moderují témata, v kterých se moc nevyznám. Myslím, že jsou tu k tomu povolanější a uznávanější.

Co se další ročenky týče , tak jsem ji kousek rozpracoval, ale přišlo mě, že ta první a zatím poslední, zase tak velký úspěch neměla, jaký jsem od ní očekával:-( Takže nějak pochybuju o její smysluplnosti:-(
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od Lord »

Nu máme určitý "výpadek", takže nazrál čas. Kačermíro udělil jsem ti globálního moderátora.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Noví globálové

Příspěvek od Lord »

Globálního moderátora také propůjčuji:
Ljubov, Polarfox, kopapaka, jarl

Jejich práce není jen o boji se spamem a banování, ale i o prohrabávání sekcí, zjišťování nedostatků a případně řešení. Můžou přesouvat, organizovat. Řešit otázky a problémy s ostatními módy v tajné místnosti, apod. V neposlední řadě si můžou dávat aktivní článkaři (např. jarl) své výtvory přímo na frontpage, a činit tak i ostatním. Případně opravit špatné formátování témat, apod.

Snad to celé přispěje k rozdělení zátěže a také k postupnému "zkrášlování Palby". Pokud bude chtít někdo přesunout, zařadit, uveřejnit téma, už se nemusí obracet na admina, protože má sám stejnou a jiné funkce k dispozici. To by mělo vést k promptnímu řešení různorodých situací, které se na fórum vyskytují. Činnost je možné sledovat v moderátorském panelu, diskusi a koordinaci k tomu určenému vláknu či prostoru na Palbě.

Říká se, že každé řešení přináší nové problémy, ale snad toto bude prospěšné. Nová Palba to umožňuje, tak to zkusíme.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od jarl »

No jsem z toho trochu v rozpacích. Nikdy jsem žádné forum nemoderoval a v počítačové gramotnosti nejsem žádný přeborník, ale zkusím to nějak nastudovat. Pokud bude někdo něco potřebovat, ať se na mne obrátí a já se mu pokusím pomoci, ale předem upozorňují, že se k internetu obvykle dostanu až v odpoledních hodinách, takže prosím o trpělivost. Také bych chtěl poprosit některého zkušeného kolegu, aby se mi ozval přes SZ a napsal mi, jak vlastně takové moderování v reálu probíhá. Co je třeba to moderátorské doupě a jak se do něj dostanu? Nebo postup jak vložit nějaký článek na portál (většinu ostatních možnosti jsem pochopil, ale zrovna tuhle ne).
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od Lord »

Tak tohle právě řešíme taky v doupěti, zdá se, že zatím to můžou dávat jen ze svých sekcí na portál, snad půjde dát oprávnění globálně na všechno.
Dále i na to doupě, zdá se, že zatím to funguje jen pro staro-nové módy. Budu se na to muset podívat v ACP a nějak to nastavit, vydrž.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od Polarfox »

Jarl: V klidu, je nás více :). Já svoji roli vidím zatím v podobě okopávání záhonků (úpravy, opravy, návrhy) a když někdo poprosí o pomoc. Na krocení největších vášní jsou tu myslím zkušenější lidé :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od Lord »

ANO, je počítáno s tím, že každý podle svých možností bude dělat na svým písečku a případně vypomůže také globálně. Nebo zasáhne v moderování, když nezasáhne nebo nebude k dispozici Skelet nebo jiný člen. Pokud se někde bude dít nějaká nepravost. Bude moci přesouvat křížem krážem témata a koordinovat činnosti či požadavky s ostatními módy. Dávat články na portál, atd.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od jarl »

Lord píše:ANO, je počítáno s tím, že každý podle svých možností bude dělat na svým písečku a případně vypomůže také globálně. Nebo zasáhne v moderování, když nezasáhne nebo nebude k dispozici Skelet nebo jiný člen. Pokud se někde bude dít nějaká nepravost. Bude moci přesouvat křížem krážem témata a koordinovat činnosti či požadavky s ostatními módy. Dávat články na portál, atd.
Takhle nějak bych si svou novou úlohu představoval. Nejsem reálně schopen (ani ochoten) trávit na Palbě každý den několik hodin, ale nějaký čas bych samozřejmě vyšetřit mohl. Jsem připraven se aktivně angažovat (klidně i jako další moderátor) v celé sekci novověk a v námořnictvu od novověku po druhou světovou válku. Tahle témata mě baví, takže se k jejich pročítání a úpravám nebudu muset nutit a nezabere to zase tolik času, kterého bohužel moc nemám. V ostatních sekcích bych zasahoval jenom v případě potřeby a jinak se tam moc neprojevoval.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Procesní režim

Příspěvek od Lord »

Jarle dobře, jako globál můžeš působit křížem krážem, samozřejmě někdo má některé sekce "milejší".
Klidně se může stát, že se k nim vrací nebo pročítá a přitom objeví třeba nějakou chybu, tak jí může
opravit, nebo téma přesunout jinam, připadně ho rozdělit, apod.
Bylo by možné ty samozřejmě vymezit jako moderátorovi jen dané sekce, ale měl by jsi menší
operační prostor. Občas nastanou požadavky, které je třeba řešit napříč celým fórem a k tomu bylo
nutné žádat adminy, kteří nebyli hned k dispozici, nebo prostě ani na to neměli chuť.
Nyní je počítáno s tím, že a nová Palba to umožňuje, že globálové mají v podstatě nebo by měli mít,
musím ještě trochu upravit oprávnění v ACP, stejné možnosti jako admini, jen nemají přístup
do administrace fóra.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Povýšení zasloužilých členů

Příspěvek od jarl »

Já s tím globálním moderováním počítám, ale jak jsem napsal výše, nejlépe se cítím v námořnictvu a v novověku, takže pokud bych byl u těchto témat přímo uveden jako jeden z moderátorů, věděli by uživatelé, že když budou něco v těchto sekcích potřebovat, tak se na mě mohou přímo obrátit. V jiných sekcích se budu angažovat jenom sporadicky tj. hasit nějaké průšvihy, odstraňovat spam atd.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Zamčeno

Zpět na „Sváteční okénko Palby“