Pagerank, SEO, prohlížeče

Odkazy na různé fotky, obrázky a odkazy, které nelze dát jinam do tématu nebo si nejste jistí, kam oznámení dát.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

K nám hodí Google několikrát za týden, protože ví že se u nás stále něco děje. Kdysi měl Google problém zaindexovat dynamické stránky .... tyhle naše koncovky a vůbec ... ale zlepšil se hoch. Faktem je, že nyní jsme dobře zaindexováni. Někam je možný přístup zakázat pomocí souboru robots.txt

Co se týče spambotů to je věčný boj ... všude. Proto se nyní k formulářům dávají obrázky číslic a písmen, to oni nedokáží zatím přečíst. Nebo se povoluje zápis jen registrovaným. To je zatím nejlepší obrana.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Je taky důležité, že máme vysoký Pagerank a hodně přirozených zpětných odkazů, to jen pokud se trochu zajímáš o SEO. Nemusíme dělat žádný triky ... Google má algoritmus, který se vyvijí a dřív nebo později by to prohlédl a daný web by byl penalizován propadem při vyhledávání klíčových slov. Zatímco my máme kvalitní obsah, tak se při vyhledávání umísťujeme na prvních místech.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Alchymista píše:Ale aj spamboti... Denne ruším tak dvoch až piatich, obvykle pri tom zakazujem rovno aj rôzne pofidérne majlové servery. Boli časy, keď ich chodili celé tucty. Máte nejaký šikovný spôsob ako na nich?
Zkuste jiný komlikovanější ověřovací kód při registraci. Minimálně by jim to mělo ztížit přístup.
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Marvin píše:
Alchymista píše:Ale aj spamboti... Denne ruším tak dvoch až piatich, obvykle pri tom zakazujem rovno aj rôzne pofidérne majlové servery. Boli časy, keď ich chodili celé tucty. Máte nejaký šikovný spôsob ako na nich?
Zkuste jiný komlikovanější ověřovací kód při registraci. Minimálně by jim to mělo ztížit přístup.
Stejné problémy s klanovým fórem. Spambooti se do něj dostanou i přes měnící se číselněpísmený ověřovací kód.
Zajímalo by mě, jak nechat nechat jen cz a sl přistupovací adresy.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Buď si zjistíte IP adresy spambotů a ty dáte na blacklist. Ale to taky nemusí pomoct, neboť IP mohou měnit, nebo přijdou nový atd., ale určitý opatření to taky je. Spamboti stejně využívají anonymizéry IP. Spamboti dokáží formulář odeslat přes některá opatření. Pak můžete například filtrovat obsah komentářů, když dělá reklamy a odkazy na kasina, děvky, a jiné pochybné stránky. Pravdou je, že různá opatření pak obtěžují čtenáře, nebo přispěvovatele, ale oni si to časem zažijí. Pokud se dostanou i přes sekvenci obrázku, které tam musí vepsat, máš to blbě udělaný.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Pánové, kteří se zajímáte o webové projekty nebo nějaké vlastníte, zajímalo by mně jaké máte zastoupení prohlížečů v procentech? Někdo podle toho hodnotí odbornou zdatnost svých čtenářů.

U nás je zastoupení následující:

63 % Internet Explorer
24 % Firefox
11 % Opera
2 % Ostatní (Safari, Mozilla, Konqueror …)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Gratuluji k uspechu Palby. Je to dobre forum, a clovek ma moznost se tu dozvedet zajimave veci. Ja ctu rada prispevky jinych prispevovatelu, sama pisi jen o historii,- kdyz te technice moc nerozumim. Ale technicke clanky ctu. Moc zajimave. Jen tak dal, a verim ze Palbu navstivi i v dalsich letech hodne lidi. Gratuluji k uspechu Lorde!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Palbu navštíví za rok více lidí než nějaké politické weby rádoby našich stran, jsme kvalitní fórum a budem se o to snažit nadále. Jsem rád, že k nám chodí technici a lidé na výši v takovém počtu.
Kdysi jsem měl dojem, že se lidé zajímají jen o superstar apod. kraviny, kdo s kým apod., ale silné zastoupení techniků mně velice těší.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Opera a Firefox v posledních verzích jsou moderní prohlížeče, které podporují vše podstatné. Ovšem Microsoft uvedl novou verzi IE7. Ve statistikách vidím, že IE7 si postupně ukrajuje velký díl na úkor IE6. Opera má nadále svůj okruh příznivců, který se příliš nekolísá. Půjde taky o bezpečnost prohlížečů, IE6 měl dost děr a navíc uživatelsky zaspal. Uvidíme jak souboj prohlížečů nakonec dopadne, spíše se však bude dále vyvíjet.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Někdo podle toho hodnotí odbornou zdatnost svých čtenářů.
Což je IMHO pěkná blbost, neboť v práci, škole nebo netové kavárně mnohdy není moc na výběr. A jak souvisí odborná zdatnost v oboru historie a válek s použitým prohlížečem? Kdyby se jednalo o sektor webových technologií, tak možná, takhle...hm...
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Ke spambotům - dokáží kódy číslic a písmen / captcha/ prolomit - technologií už jě několik.

Co je ale dostává je, když se u registrace udělá další textbox s atributem hidden. Normální člověk ho nevidí a nevyplní, spambot ano. A pak už jsn stačí zkontrolovat, jestli v tom něco je...


//jsem trochu zblblý C# takže to asi není textbox ale to je jedno, vy víte co myslím
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Tuším že textbox je označení pro větší okénko ... s několika řádky ... normálně myslíš klasické okénko kam se píše třeba jméno a tak. Metody jsou, ale docela by mně zajímalo to proražení, dokáží rozeznat čísla a písmena jako člověk? V poslední době vidím různý klikyháky, že s tím mám někdy problém to rozeznat aj mozek :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Tuším že textbox je označení pro větší okénko
To je textarea, cover72 myslí input type="text".
docela by mně zajímalo to proražení, dokáží rozeznat čísla a písmena jako člověk?
Dokáží, však taky co jinýho jsou OCR skenery... Jde jen o analýzu pixelů a porovnání se znakovým vzorem, nic víc.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Lord píše:Tuším že textbox je označení pro větší okénko ... s několika řádky ... normálně myslíš klasické okénko kam se píše třeba jméno a tak. Metody jsou, ale docela by mně zajímalo to proražení, dokáží rozeznat čísla a písmena jako člověk? V poslední době vidím různý klikyháky, že s tím mám někdy problém to rozeznat aj mozek :)
No, captcha byl právě dělaný tak, aby OSR znemožnil - pixely podobné barvy a deformace textu, to vše za účelem aby SW poznal neexistující písmenka. Ale útočník je vždy o krok vpřed před obráncem...

Prolomení zde - breaking the visual captcha
Odpovědět

Zpět na „Oznamy, vzkazy a odkazy“