Svoboda Palbě!

Dotazy od uživatelů na různé "záhady a podivnosti" na fóru Palba

Moderátor: jarl

Povolili byste diskuse na kontroversní témata přímo na Palbě, pokud by byly vedeny argumenty a slušně?

Anketa končí za 22/4/2008, 21:59

Ano
27
87%
Ne
4
13%
 
Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Taky sem si původně říkal, že sem nic nebudu psát...
Do politické debaty se mi moc nechce, ale pokud se to bude probírat v Hospodě... U těch spíš politických...Většinou sem si příspěvek rozmyslel, hlavně proto, že osobně radši něco smolím o technice a podobně. To už radši ta fikce... A tam se spíš stejně ozvu pokud půjde o techniku.

Ale tohle mě tak troch dokopalo abych něco napsal:
Inger
Cituji:
"Toto je duvod, proc sem jiz nepisi. Nebot jsem psala o historii, a to jen fakta, narazela jsem na ruzne pripominky a protesty, kvuli tomu mi byla take udelena zluta karta, "
"Na mych prispevcich nebylo nic zavadneho, ale presto jsem se zde setkala s nepochopenim.."
Mám takový nápad:Sepiš si nějaký článek o Sovětské armádě, o tom jak "hrdinně" osvobozovala Finsko,atd. Něco podobného, jako máš tady o Nadlidech. Třeba o Sovětských velitelích, úspěšných stíhačích a třeba i o samotném Stalinovi... Pokud ten článek bude opravdu podobný těm co sem tu viděl a pak ho někde ve Finsku veřejně přečteš, možná budeš ráda že o tebe někdo nezlomí lyže... Pokud totiž píšeš o věci která se někoho osobně dotýká nebo dotýkala, nesmíš se divit, když se mu to nebude líbit. A někdy se můžeš dočkat i nějaké ( pro tebe ) nepřiměřené reakce.

http://www.debata.palba.cz/viewtopic.php?id=209
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Politika

Příspěvek od Milda »

To bude sranda. Ještě debata nezačala, už se lidé kastují. To bude fofrník. Yamo, to se namažeš, hlavně mladším ročníkům s pálivou paprikou a ohněm u prd.le. :eek: :D
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Výzva pro YAMATO.
Jsi skvělý, technicky fundovaný odborník na vojenskou techniku, jeden z nejlepších zde na Palbě.
Vydáváš se na cestu, která může mít následky, které nedohlédneme.
Věřím Ti.
Měř všem stejně a nedopusť extrémy. Nechť nejméně všichni dodržují zákony o šíření extrémních hnutí ( nacismus, fašismus a komunismus).
Držme se demokracie ( i demokracie má svá pravidla a svá omezení) a nepodléhejme jednoduchým, někdy módním řešením.
Mějme vždy na paměti - s politikou je to jako s fotbalem, nebo hokejem - rozumí tomu 95% národa, jenom by to dělali jinak. Nebo druhá možnost - přidají se k tomu, kdo lépe, nebo více křičí!!!
Hodně zdaru chlape v nelehké práci.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Souhlasím s myšlenkou, že politické pozadí je nedílnou součástí jakékoliv války. Palba může být striktní vojensko-technický portál, ale myslím že už všichni víme, že tomu tak dávno není.
Přimlouval bych se za to, aby do těchto diskusí mohli přispívat uživatelé např. se 80 nebo více příspěvky (nyní 51 možných názorů) a to z toho důvodu, že by:
1. Měli trochu zažitou štábní kulturu na Palbě
2. Moderátorovi odbude část práce s mazáním některých přispěvatelů
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

kopapaka píše:Ale tohle mě tak troch dokopalo abych něco napsal:
Inger
Cituji:
"Toto je duvod, proc sem jiz nepisi. Nebot jsem psala o historii, a to jen fakta, narazela jsem na ruzne pripominky a protesty, kvuli tomu mi byla take udelena zluta karta, "
"Na mych prispevcich nebylo nic zavadneho, ale presto jsem se zde setkala s nepochopenim.."
Mám takový nápad:Sepiš si nějaký článek o Sovětské armádě...
Já bych zde toto neprobíral, v kontextu tohoto tématu je to zcela mimo.

Stejně tak pro Inger: není na místě zde rozebírat Debatu, nebo tvůj zcela konkrétní důvod k přesunu na Debatu. Měli bychom se bavit v rovině čistě obecné tedy řekněme abstraktní, nikoliv konkrétní. Oba (Kopapaka + Inger) bych vás tedy požádal, abyste nepokračovali v diskusi v tomto duchu. Rád bych toto rozebral jinde, ideálně v hospodě (myšleno na srazu).

A teď k mému názoru: Proč ne. Domnívám se, že lze diskutovat na jakékoliv téma. Ať se jedná o pochod lesbiček v Riu, americkou základnu v Brdech, nebo příčinu srážek tramvají v Ostravě. Je třeba mít silného moderátora, který nechá projevit názor diskutujícího, ALE přitom nenechá diskutující útočit na jiné diskutující. Měl by diskusi udržet ve stavu, kdy se útočí a napadá příspěvek (samozřejmě ideálně pomocí důkazů a zdrojů), nikoliv člověk, který ho napsal. Yamato má díky své minulosti zde velmi silné postavení, má samozřejmě velké zkušenosti a jsem si jistý, že to ukočíruje. A když ne, tak se to prostě a jednoduše vždycky může zavřít.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Takže jak jsem slíbil, zde je moje vyjádření:

Možná nyní mají někteří pocit jistého druhu vítězství. Bohužel se jedná o Pyrhovo vítězství, protože pokud by se tímto "pocitem" Palba řídila, ZNAMENALO BY TO JEJÍ JISTOU ZÁHUBU !!!

To co zde bylo presentováno jako "Boj o svobodu slova" je ve skutečnosti zpátečnický pokus vrátit Palbu do stavu před 2-3 roky. JENŽE TO NEJDE !! Stejně jako třeba obrodit První republiku.

I když zde byla položena ZAVÁDĚJÍCÍ OTÁZKA týkající se Svobody, podstatou sporu je NECHUŤ NĚKTERÝCH ÚČASTNÍKŮ přimout DEBATU jako plnohodnotnou SOUČÁST PALBY. A to už nemá se SVOBODOU VŮBEC NIC SPOLEČNÉHO.

JENŽE ONO CELKEM NENÍ NA VYBRANOU !!! Pokud Debatu nepřijmou a budou trvat na tématech politických a spekulativních přímo v PhpBB+ Palby, Palba během 1,5 - 2 let SKONČÍ !!!!!


Problém tedy není postaven na otázkách SVOBODY a skore 26:4 volajících po svobode. Je postaven na PRIMÁRNÍ EXISTENCI A POKRAČOVÁNÍ FUNKČNÍ PALBY DO BUDOUCNA a skore 2000:26 ve prospěch těch ,CO DENNĚ NA PALBU CHODÍ !!

Odpoledne do Debaty připravím podrobnější rozbor mých tvrzení opřených o FAKTA a nikoliv o DOJMY a toto téma zamknu!!
Další pokračování bude v DEBATĚ. Po uvedení těch slíbených FAKTŮ ti z vás, které zajímá další životaschopnost Palby do budoucna,jistě pochopí proč Debata a toto všechno!!

PS:
Zkuste prosím s vaší reakcí na můj příspěvek počkat do odpoledne,až budou "na stole" všechna FAKTA, ať se zbytečně neunáhlujete ve svých reakcích.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Zamčeno

Zpět na „Dotazy od uživatelů“