Svoboda Palbě!

Dotazy od uživatelů na různé "záhady a podivnosti" na fóru Palba

Moderátor: jarl

Povolili byste diskuse na kontroversní témata přímo na Palbě, pokud by byly vedeny argumenty a slušně?

Anketa končí za 22/4/2008, 21:59

Ano
27
87%
Ne
4
13%
 
Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Svoboda Palbě!

Příspěvek od YAMATO »

Vážení přátelé, přestává se mi líbit situace na Palbě. Už to tu bylo několikrát, asi ne náhodou se to stále znovu vrací. Kde je otevřenost Palby? Kde je svobodná diskuse? Proč jsou rušeny naprosto slušně vedené diskuse s výmluvou na OT a politiku? Nebojím se napsat, že si Palbu "ukradla" určitá názorová platforma, která jakékoli jiné, nekonformní, nepohodlné názory likviduje (ať již výmazem nebo přesunem do mrtvé Debaty). Já protestuji! To není ta Palba kterou jsem před třemi roky objevil!

Chci znát vaše názory.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Bohuzel musim s Yamatem pouze souhlasit.
Nekolikrat jsem jsem na palbe postrehl jakousi nerovnost v posuzovani prispevku. A co me nejvic zarazelo bylo to od osoby ktera by mela myt nestranny pohled vzhledem ke sve funkci.
Vsechno je poradku do te doby nez zacnete vyjadrovat rozdilny nazor. Dusledek je vymazani prispevku a odeslani na diskusi. I kdyz prispevek tematicky navazuje na predesle a pritom nevybocuje z pravidel slusnosti.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

I když se sám svou povahou, svými exsesy, někdy nemohu vejít do pravidel, pravidla prostě uznávám ( někdy překročím).
Všechno by mělo mít svůj řád.
Když tento stanovený řád prostě porušíme, jsou tady admini, kteří konají svou práci.
Myslím si, že je na Palbě dost prostoru pro všechny, kteří o vojenství něco ví a chtějí to vyjádřit!
I pro ruznorodou politiku a utíkání od tématu zde prostě prostor má každý, né že ne. Jenom je vymazán, nebo přesunut do odpovídajícího tématu.
Je to o osobní disciplíně ( i tu mám velice špatnou)!
Cesta k takovéto, navrhované, svobodě je pozdější - kdyby, jakby coby - socdem. komouš, pravičák naci, fašoun a já nevím, který bambula - anarchie a kdoví co.
Hlasuji né - disciplina a řád ano, to neznamená, že to není svoboda! Rubriky zde jsou!! Né že né!!!
Tak jak to říká náš klasik Jaroslav Hašek ve své knize - Dobrý voják Švejk - cituji:
" Disciplína vy kluci pitomý být musí. Kdyby nebyla, lezli by ste po stromech do dneška."
ObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Toto je duvod, proc sem jiz nepisi. Nebot jsem psala o historii, a to jen fakta, narazela jsem na ruzne pripominky a protesty, kvuli tomu mi byla take udelena zluta karta, a byla jsem odkazana na mrtvou debatu- kde se nedebati. Tam jsem psala jiz kolikrat, ale nikdy mi nebylo ani odpovezeno. Naposledy jsem tam psala asi pred 3 dny- a zase nic.
Ano, mate pravdu, natomto foru svoboda neni, a je to skoda, nebot ja chtela jeste psat veci z historie a debatovat o tom. Vzhledem k tomu ze ziji ve Finsku, chtela bych si s Cechy vymenovat nazory a bavit se o ceske historii. To mi bohuzel na tomto foru nebylo umozneno, proto jiz zadne prispevky neposilam. Lide zde mi hned oznacovali za nacistu- ac nejsem, a mam jen zajem o dejiny 3.Rise z hlediska historie- neobhajuji to. Na mych prispevcich nebylo nic zavadneho, ale presto jsem se zde setkala s nepochopenim..Svoda slova ma byt, a ja nikdy nepropagovala ani nacismus, ani komunismus, psala jen fakta a cekala na odpovedi. Debata neni debata, neb tam zadna debata neni, a jiz cele mesice jsem z tohoto fora nedostala ani jednu odpoved.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Já zatím svůj komentář nepřidám, nechám si ho, až se koncem týdne vrátím - viz info ve Štábu.
Jen bych připomenul těm z "pamětníků", jak podobné politické "přestřelky" končily. Vždy se na závěr někdo ze zůčastníků zfafrněl a "demonstrativně končil s Palbou". Pokud je voláno po dalších takovýchto situacích, zřejmě je někomu na obtíž, že je na Palbě klid.

Jinak rámcově souhlasím s RAYTHEONem i michanem a podepisuji se pod názor vrchního šéfa Lorda, kterému evidentně DEBATA a tam vyjádřená SVOBODA SLOVA nepřijdě jako něco ponižujícího - viz jeho názor ZDE:

http://www.debata.palba.cz/viewtopic.php?id=236
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Děkuji všem za názorz!

Původně jsem nechtěl, ale k několika se vyjádřím.

Michan: pro politiku zde prostě místo a tolerance není...respektive je, ale jen pro povolenou. Nemyslím Debatu, mrtvě porozené dítě. Myslím přímo Palbu. Politika je nedílná součást historie a vojensví, ale tady je nesmyslně ostarkizována.

Raytheon: "Zde je to vyhrazeno pro otázky vojenské techniky a historie."
A jak to chceš oddělit? Jedině násilně a protismyslně, jak se to děje. Tvůj názor je, že jsou někdy věci nějak záměrně řazeny, vytrhávány z kontextu atp. Oponuj argumenty! Argumentem ovšem není smazání diskuse a "padej na Debatu".

Píšeš "má svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného"...ale jiným chceš svobodnou debatu zakazovat jen proto, že se ti nelíbí. Jednoduché řešení...nedebatuj tam, kde se ti nelíbí! Jsou zde stovky témat, nemusí se ti líbit vše...

Tunac: škoda...

Cover 72: oddělit politickou část PRO je nesmysl. Ten problém je především a hlavně politický!

Jak chceš uzamknout všechny všech ne-historická a ne-faktická témata? Co zbyde? Jak chceš oddělit historii a politiku? Kdo to bude rozhodovat, podle jakých klíčů? Spekulace, dohady...proč ti vadí? Nechoď tam, když se ti nelíbí. Ale proč je chceš zakazovat všem?

Peguecko: to je Lordův názor. Myslel jsem, že Palba jako kolektivní dílo se nemusí řídit názorem jednoho nebo malé skupinky...

Mo a pokud někdo zatáhl debatu do napadání, nadávání atd...pak má zasáhnout admin, moderátor. Ale ne preventivně...

Na Palbě je opravdu klid...bohužel až příliš zatuhlý klid jako v hrobě.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Michan: je zcela očividná souvislost politika/konspirace → mazání → nespokojenost, a zbavení se prvního článku, tedy politikaření a konspirací je jediná možnost, která mě ohledně zklidnění tohoto tématu napadá. Mě osobně je šumafuk, jestli se něco zamkne nebo ne - ale uvědom si prosím, že:
A) politické debaty jsou k ničemu. Skoro nikdy nezmění nikdo z účastníků názor, akorát se donekonečna vytáčí spirála negativních emocí.
B) "VÍTEJTE na PALBĚ - portálu o druhé světové válce, středověku, novověku, bitvách, tancích, letadlech, technice, strategii a vojenství. "
Vidíš v tom někde slovo "politika" nebo "konspirace" ?

Já vidím jen dvě možnosti: palbu jako seriózní server o vojenské technice, taktice a historii nebo palbu jako rozmělněný server plný politických debat a konspirací. Nic proti teoriím atd., ale mě přece jen víc vyhovuje první varianta. Tím spíše, že úroveň tištěných periodik v oblasti vojenství upadá.

A ohledně "politického rozměru PVO" - no, to je otázka názoru. Ale palba je stále server o vojenství a ne politice - takže by tomuto serveru mělo náležet hodnocení vojenské části - a o politice ať se debatuje někde jinde. Koneckonců od toho tu byla zřízena debata - která opravdu není nic podřadného.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvek od TonyHazard »

Můj názor, na otázku : Zda-li zavést debatu na kontroverzní téma, a bude-li vedena slušně a s určitou úctou k debatujícím, odpovídám proč ne ! Ale dal bych si podmínku, když se zvrhne do urážek a vulgarismů, je potřeba zásah admínů. Když si chcete nadávat, tak to řešte přes SZ. Takto bych řešil všechny ,,netechnické'' připomínky ke všem příspěvkům. Ubyde tak mnoho ,,příspěvků'' , které tak nesmyslně zaplňují dané témata.
Už to tu bylo řečeno, koho by určitá debata nebavila, nebo ho nějak vytáčela, nemusí ji navštěvovat, já do debaty, které nerozumín, nebaví mě a nebo bych neměl co říci, prostě nelezu !! <><><> hlasuji <> Ano <>
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

TonyHazard píše:Ale dal bych si podmínku, když se zvrhne do urážek a vulgarismů, je potřeba zásah admínů. Když si chcete nadávat, tak to řešte přes SZ.
V tom není spor, to platí všeobecně pro jakoukoli debatu. Urážky, osobní napadání, spamování atd. samozřejmě bez milosti likvidovat.
TonyHazard píše:Už to tu bylo řečeno, koho by určitá debata nebavila, nebo ho nějak vytáčela, nemusí ji navštěvovat, já do debaty, které nerozumín, nebaví mě a nebo bych neměl co říci, prostě nelezu !!
Přesně tak! A já bych dodal, že kvůli tomu, že mě nějaká debata nebaví nebo ji nerozumím nebo s ní nesouhlasím, ji přeci nebudu chtít hned rušit.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Původně jsem tu nechtěl nic psát, snažím se politickým tématům na Palbě vyhýbat. Nejsem ani příznivec nějakého zběsilého mazání, jsme přece diskusní fórum a ne nějaký uzavřený spolek.

Yamo má bohužel pravdu, nelze oddělit politiku od vojenské historie. To by třeba mohl být potom napaden Michanův článek o Německu či Itálii, to jsou přece "politické" články. Stačil by nějaký přičinlivý nácek a celá debata u podobného článku jde do kytek...

Jde jen o to udržet si od podobných témat trochu odstup a nepřikládat pod kotel. Každý má snad jiný názor, doba jednoho správného názoru je snad už pryč.

Od udržování trochu solidního "vzhledu" jednotlivých fór tu jsou snad moderátoři, ti by měli usměrňovat diskusi. Bohužel to nefunguje ideálně, moderátor nebo admin by ale neměl předělávat fórum k obrazu svému. Měl by například zamezit projevům zastydlého nacismu či fašismu, měl by upozornit diskutující na možnost jejich "potrestání" v případě, že jejich příspěvky jsou mimo mísu nebo urážejí jiné diskutující...

Každý může přispět určitým dílem na "zkulturnění" podobných témat, chce to ale začít u sebe. Palba je společné dílo a doufám, že to tak bude i v budoucnosti.

Palbě zdar.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Povolili byste diskuse na kontroversní témata přímo na Palbě, pokud by byly vedeny argumenty a slušně?
toho ale právě dosáhneš dost těžce, nepřeceňuj lidi, současnej stav vychází, pokud tedy vím, z dřívějších zkušeností :wink:
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No jelikož zde de facto lobuji za vytvoření sekce POLITIKA (aby to bylo odděleno, i když to považuji za velmi problematické...), tak bych se případně ujmul moderování (snad ne jen já) a tyto věci (tj. urážky, osobní útoky překračující meze slušnosti a samosebou různé extrémy) bych bez milosti likvidoval. Ale jestli jsi četl diskusi v "Jaderné zbraně v rukou teroristů?", která toto vše vlastně začala, tam tam žádné urážky ani nic podobného nebylo-a přesto byla zrušena!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Altaj
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 189
Registrován: 17/1/2008, 13:32

Příspěvek od Altaj »

YAMATO píše:No jelikož zde de facto lobuji za vytvoření sekce POLITIKA (aby to bylo odděleno, i když to považuji za velmi problematické...), tak bych se případně ujmul moderování (snad ne jen já) a tyto věci (tj. urážky, osobní útoky překračující meze slušnosti a samosebou různé extrémy) bych bez milosti likvidoval. Ale jestli jsi četl diskusi v "Jaderné zbraně v rukou teroristů?", která toto vše vlastně začala, tam tam žádné urážky ani nic podobného nebylo-a přesto byla zrušena!
Zeby nie? Absurdne vylevy o asymetrickej reakcii, smiesnych 3000 obeti, uz aj vase heslo: ,,Konspiračním teoriím zdar!" odporuje zasadam Palby.

Moj nazor na tuto problematiku: Krajne lavicovo alebo krajne pravicovo politicky orientovane prispevky zmazat bez vystrahy a ostatne spolitizovane diskusie bez vojenskeho zakladu presuvat na debatu.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

O čem to prosím píšeš? O tom, že ty máš názor a ostatní jsou tedy automaticky špatné? Máš licenci na pravdu? Hm...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
mmmichalll
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/3/2008, 18:09

Příspěvek od mmmichalll »

Něco o politice by tu být mělo.

Tohle je vojenský portál a každá válka začala vlastně tím, že se lidi(politici) nedokázali dohodnout, tak se chopili zbraní.

Stačily by tu ale asi jen polit. diskuze na nějaká hodně propíraná témata a ne diskuze o každém diplomatickém přehmatu.
Ministerstvo školství varuje: Čtení škodí hlouposti
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

YAMATO píše:Ale jestli jsi četl diskusi v "Jaderné zbraně v rukou teroristů?", která toto vše vlastně začala, tam tam žádné urážky ani nic podobného nebylo-a přesto byla zrušena!
já témata tohoto typu nečtu vůbec, takže netuším, co se tam odehrálo, reagoval jsem pouze obecně :wink:
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

mmmichalll: ano, nebyla by to směska všeho, ale jen diskuse dotýkající se jiných témat na Palbě, případně i jiné, ale výběrově. Nevylučuji ani kontroversní věci typu "proč zrovna Írán?" atp., ale určitě ne věci typu "ten a ten politik je vůl" či "holocaust nebyl".

Fatale: všeobecně souhlas. Musela by být silná moderace, jinak by se to nepochybně zvrhlo.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Spoléhám na vůli a inteligenci diskutujících zůstat v co nejvěcnější debatě. A v pravomoce adminů, že se jim bude dařit dobře prořezávat zdejší výhonky diskusí. Hlasoval jsem ano. Tvořivá činnost kvete jen ve svobodném prostředí.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Yamo, chceš moderovat "politickou" debatu? OK, to není problém, dokonce je tu sekce v Hospodě - Politická debata. Příspěvky tam nejsou počítané do "skóre" na Palbě, můžeme to zkusit na nějako dobu rozjet, pokud se to ale zvrhne, tak bude toto vlákno zamčeno. Bude to záležet jen na tobě, já se ti do moderování rozhodně nebudu míchat.

Tak co, bereš to?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Výborně! Doufám že důvěru do mě vloženou nezklamu
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Zamčeno

Zpět na „Dotazy od uživatelů“