Autorské články - diskuse

Dotazy od uživatelů na různé "záhady a podivnosti" na fóru Palba

Moderátor: jarl

čet.Hrad
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 21/2/2006, 13:09

Příspěvek od čet.Hrad »

YAMATO píše:
Ale bacha na jisté nejmenované, plné horlivosti vpravdě inkviziční...
Sis zrovna ty mohl odpustit, děkuji
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

S politickou korektností jsem již zkončil :-)

Ale je zajímavé, že ses ozval ty, mezi ony "nejmenovené" nepatřící.

Mimochodem, OT: stále mi vrtá hlavou kdo byl ten pan morálka, který mě pomlouval skrze můj blog...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Tak mi přišly v rozmezí cca.4 minut tyto tři maily a ten blog už tam není.

----------------
Blogger na základě naší výzvy provedl úpravu, kterou považujeme za dostatečnou
blog.cz
----------------?
Váš report blogu http://r009.blog.cz/ byl označen jako relevantní. Blog byl dočasně znepřístupněn a autor byl současně vyzván
k nápravě situace.
Pokud tak neučiní do termínu 2008-07-23 23:07:50, bude jeho blog zrušen.
Zdůvodnění:
Váš blog stále porušuje podmínky služby. Protože jste nereagoval na výzvu k nápravě, bude smazán.
blog.cz
----------------?
Vzhledem k tomu, že blogger neodstranil reportovaný problém, byl jeho blog smazán.
blog.cz
----------------?
Tak nevím, co si o tom myslet, snad jen to, že se ten dotyčný vykašlal na nějaké to promazávání...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Dotyčný smazal jednu věc okamžitě a Sapíkem dodatečně dodané následně. Nicméně říkal, že se s blog providerem dohodne sám a nepotřebuje mou pomoc. Tak nevím :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Hans S. píše:Dotyčný smazal jednu věc okamžitě a Sapíkem dodatečně dodané následně. Nicméně říkal, že se s blog providerem dohodne sám a nepotřebuje mou pomoc. Tak nevím :D
On nekopíroval jen z Palby. Je možné, že autor jeho ostatních kopií chodí k nám na návštěvu a všiml si, že kopírovali jeho web (tedy, pokud se na toto vlákno dostanou všichni), nebo si toho taky všiml někdo jiný a zasáhl.
Naposledy upravil(a) Tunac dne 28/9/2008, 12:49, celkem upraveno 1 x.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Mně říkal, že měl kopírování od majitelů skoro všech webů/blogů povolené a že ty Palbácké věci nezkopíroval z Palby, přičemž řekl, že není přece blbej. Jen si nezapsal, co je odkud (na jeho místě bych si to taky nezapisoval).
Obrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Přesun z http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=46577#46577

Aligátor napsal:
"Pro sa58-čku : Souhlasím, každý začátek je těžký, podle toho co píšeš, tys jej měl také, navíc byls mezi zakládajícími. Jako admin máš dost práce, a ještě píšeš, tak jsi fakt dobrej, ale přiznej si sám sobě, podařilo se ti vše na výbornou? Myslím tím články, asi ne že? Nebudu zde rozepisovat které, ty na začátku jsou na fakta slabší, chápu nebylo kde brát.
Píšeš, názor v mezích slušnosti, souhlas, já si myslím, že jsem nebyl vulgární, jen možná maličko upjatej. Pokud jsem se tě tím dotkl, přijmy moji omluvu.
Nakonec si něco neodpustím, máš velmi podivnou formu pomoci, a pokud bych já někdy potřeboval pomoci, zůstaň v klidu a prosím, za žádnou cenu mi nepomáhej. Díky"



Boha jeho, já někde píšu o kvalitě Tonyho článku? Mě jde o kopírování, osobně by něco podobného nenapadlo a takový článek by byl v tehdejších dobách velmi rychle vykopán z Palby.

Pokud máš něco proti mým článkům, klidně můžeš přidat k nim přidat svůj komentář, budu jen rád. Nikdy jsem si nehrál na boha a moje články jsou takové jaké jsou, s tím už nic nenadělám. Ale psal jsem je já za větší či menší pomoci různé literatury. V tom vidím zásadní rozdíl mezi vetšinou autorů a Tonym.

Nevím, jak je to na jiných fórech, ale na kopírování jsou hákliví snad všude. Někteří až tak, že dokonce kvůli kopírování opustili Palbu. Já nejsem tak radikální, nicméně se vůči tomuto musím nějak postavit. A Tony má prostě smůlu, že začal tak jak začal, přes ním zde už několik pokusů stylu Ctrl+C a Ctrl+V a ti tu dlouho nevydrželi. Tony má podporu místního vydavatele, proto tu jeho články zůstaly.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
radecky
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 197
Registrován: 7/11/2008, 19:25

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od radecky »

Problematiku čístky v důstojnickém sboru Rudé armády v letech 1937 až 1938 velmi podrobně rozebral ve svém díle "Pravda o východní frontě" Petr Michálek and syn. Je to úplně na konci v kapitole Závěr. Je to velmi přesvědčivé.
Obrázek
Jiří Fidler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 2/12/2016, 19:49

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Jiří Fidler »

Dokáži jen žasnout, když čtyři stránky A4 někdo dokáže klasifikovat jako "podrobný rozbor". V knize, vydané v roce 2010, autoři využívají materiály staré téměř 20 let, zčásti ještě z perestrojkového období. Hned na počátku citují (bez uvedení zdroje) souhrnná data, publikovaná právě počátkem 90. let, aniž by je byli schopni rozklíčovat. Na druhé straně se jim sice povedlo vyhnout se onomu směšování hodností z let 1935-1937, ovšem s velkou pravděpodobností jen díky opsání údajů ze serveru valka.cz, samozřejmě bez uvedení zdroje. Na dalších stranách si pak pouštějí fantazii na cesty, přičemž využívají více či méně stupidní údaje z ruských "katastrofických" webů a klubů. Autorům je zcela neznámá terminologie (např. tajná služba NKVD) a celý jejich canc je naprostou stupiditou. Holt, jak říkal Werich: "U nás máme jen odborníky!" (Císařův pekař)
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Pátrač »

Zdravím. Pane Fidler - myslíte tím tu poslední kapitolu- závěr, nebo celou knihu? Když tak mi písněte do soukromé zprávy. Děkuji.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od michan »

Když jste sem pane Jiří Fidlere prvně přišel, projevil jste obavy, zda neútočíme na historiky.
Svým příspěvkem z 2. června v 16:11 však ukazujete, že jste přišel z vojna.net, valka.cz , nebo odkud, útočit sám na autory článků na Palbě, zde i knihy.

Pane Fidler vy jste se neseznámil s knihou Pravda o východní frontě 1941 - 1944 (1. část) blíže (lžete, že tam nejsou podklady). A ani s okolnostmi za kterých kniha vznikla a proč vznikla.
Kniha byla na přání Palbáků zpracovávána od roku 2007 do roku 2008, ze článků, které jsem dával na web: Palba.cz , každé pondělí od 25. ledna 2006. Vše s příslušnou kritikou a diskuzí Palbáků (kde jste ve své velikosti byl, když se tehdy diskutovalo? Psal jste tehdy jednotlivé bitvy východu? My jsme ve stejné době všichni čekali, kdy jako mladý a nezatížený český historik takovou knihu o východní frontě, nezatíženou komunistickými dogmaty, vydáte do české historiografie....! Pane Jiří Fidlere!), některé články viz tedy zde
:
Úvod: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=7&t=1188
a dále ještě alespoň dva:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=181&t=1260
a ještě jeden:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=180&t=1235
a vše ostatní naleznete zde po rozkliknutí jednotlivých kapitol:
http://www.palba.cz/viewforum.php?f=7

V článcích jsem encyklopedicky sestavoval všechny bitvy na Východě (nikoliv však detailně, ale jen tak co jsem tehdy sehnal, tedy z tehdejších podkladů, které jsou mimochodem uvedeny v tzv. Použitá literatura str. 377 knihy.:

Východní fronta použitá literatura:

Donald Sommerville - Druhá světová válka den za dnem.
Lucas Cooper - Hitlerovy elitní jednotky.
G. K: Žukov – Vzpomínky a úvahy 1, 2.
Paul Adair – Hitlerova největší porážka.
Historie německé armády – Philippe Mason.
Nicholas Bethell a redakční skupina Time-Life Books – ÚTOK NA SSSR.
John Keegan – Druhá světová válka.
Janusz Piekalkiewicz – Tanková válka 1939 -1945.
Janusz Piekalkiewicz – Letecká válka 1939 – 1945.
Janusz Piekalkiewicz – Námořní válka 1939 -1945.
Len Deighton – Krev, slzy a pošetilost v nejtemnější hodině druhé světové války.
Hitlerova armáda – Sborník článků odborných redaktorů časopisu Command.
Válka jako Peklo – Eduard Rauss, Hans von Greiffenberg, Dr. Waldemar Erfurth, Peter G. Tsouras – editor.
Mathias Färber – Druhá světová válka v obrazech.
David Brownstone a Irene Franck – Historie válek.
Paul Carell – Spálená země.
Paul Carell – Operace Barbarossa.
Horst Scheibert – Německé obrněné jednotky.
Černí andělé – Historie zbraní SS – Rupert Butler.
Velká vlastenecká válka.
Memoáry – maršál Vasilevskij
Darius Jedrzejewski, Zbigniew Lalak – Ocelová lavina.
Christhoper Andrew, Vasilij Mitrochin – Neznámé špionážní operace KGB.
Druhá světová válka – Úplná historie – Martin Gilbert.
V.V.Bešanov: „Kadry rešajut vse – surovaja pravda o vojne“ (Kádry rozhodují o všem – syrová pravda o válce), vyd. AST, Moskva 2006
L.M.Mlečin: „Josif Stalin, jevo maršaly i generaly“ (Josif Stalin, jeho maršálové a generálové), vyd. Centrpoligraf, Moskva 2005
L.M.Mlečin: „Russkaja armija meždu Trockim i Stalinym“ (Ruská armáda mezi Trockym a Stalinem), vyd. Centrpoligraf, Moskva 2002
B.N.Petrov: „Ot revoljucionnoj česotky k vojennoj katastrofe“ (Od revolučního svrabu k vojenské katastrofě), Vojenno-istoričeskyj archiv 3/2001 (Vojensko-historický archív 3/2001), Moskva 2001
M.V.Zacharov: „Generaľnyj štab v predvojennyje gody“ (Generální štáb v předválečných letech), Vyd. AST, Moskva 2005
N.Zenkovič: „Vyššij generalitet v gody potrjasenij“ (Vyšší generalita v letech otřesů), vyd. Olma-Press, Moskva 2005
„Statistika armejskovo terora“ (Statistika armádního teroru), Vojenno-istoričeskyj archiv 2/1997 (Vojensko-historický archív 2/1997), Moskva 1997
„Tragedija RKKA“ (Tragédie Dělnicko-rolnické Rudé armády), Vojenno-istoričeskyj archiv 1/1997 (Vojensko-historický archív 1/1997), Moskva 1997

Ch.Andrew,O.Gordějevskij: KGB – Důvěrná zpráva, Vyd. East Art Agenci 1994
Ch.Andrew,V.Mitrochin: Štít a Meč Vyd. Akademia 2001 a 2008
Oleg Kalugin: Proščaj, Lubljanka (Promiň, Lubljanko ) ,vydal Olymp 1995
Interviu s generálem KGB Olegem Kaluginem: Časopis Čajka 2002
M.Pečenka,J.Bašta a kolektiv: Encyklopedie špionáže,Vyd. Libri 1993
Mé poznámky a mapy.

Jsou tam i podklady ze kterých vycházel syn, když psal onen Závěr, kde si stejně nehrál na žádného "těžkého" historika. Ostatně slíbil, že se k Vaší kritice také vyjádří.

Já jen dodávam - k popravám v RA, jsme se vyjadřovali tehdy skutečně dle dostupných historických pramenů, které jsme měli.

Ani já ani můj syn jsme si nehráli na žádné vystudované historiky opásané tituly škol.
"Amaterští kluci otec a syn", kteří se bavili desítky let východní frontou a často nadávali, a sestavili si z historické literatury, encyklopedicky, a bez komunistického jásání bitvy na východě.
Doba byla pro historii tehdy hektická a "palbáci" vesměs náš počin uvítali a příslušně i ohodnocovali, včetně kritiky a tak se opravovalo.
Nikdo nám to nechtěl vydat (Nakladatelství dělala tehdy raději překlady) a proto celkem tři roky hledání. A v tu dobu přicházely další a další historické prameny, které už jsme nemohli zakomponovat.

Byly i chyby a i takové jako KGB a NKVD. Chyby tímto nechci omlouvat.

Na přímluvu jedné spisovatelky jsme našli nakonec Nakladatele (Nakladatelství BVD s. r. o.) a začala pro nás neznámá práce, redakční zpracování v elektronické podobě a další a další problémy až přece jenom kniha vyšla. U nás radost a nejméně 1 700 čtenářů, možná více, všechny údaje nemám a nedozvím se zřejmě nikdy...

Což tak změnit slovník, vynechat stupiditu a nechat nás?

Zdraví Vás česká lidová tvořivost a její amatéři se svým pojednáním. Mimochodem Císařův pekař a Pekařův císař jsou i mé oblíbené, stejně jako mistr Werich...

Zase něco brzo napište.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Martin Hessler »

michan píše:Když jste sem pane Jiří Fidlere prvně přišel, projevil jste obavy, zda neútočíme na historiky.
Svým příspěvkem z 2. června v 16:11 však ukazujete, že jste přišel z vojna.net, valka.cz , nebo odkud, útočit sám na autory článků na Palbě, zde i knihy.
Pan Fidler má, zdá se, podobné ataky v jisté oblibě, přestože nechápu důvod.

Již před několika lety mne veřejně obvinil, že jsem jeden ze svých textů opsal z jeho knihy (kterou jsem ovšem nečetl, tudíž jsem z ní logicky nemohl opisovat) a snažil se mne, mimochodem neúspěšně, donutit, abych jeho jméno uvedl jako zdroj.
Možná prostě při své čerpal ze shodných pramenů (ono jich zase tolik není a pokud důkladněji zapátráte, vaše informační okruhy se dříve či později nezbytně protnou s cizími), ale nevím nic tom, že by na ně měl výhradní práva. Dokonce ani coby fundovaný historik.

Někteří lidé, zdá se, trpí představou, že mají patent na vědomosti i na správnost názoru a nemalou část svého úsilí věnují napadání práce ostatních. Jako syn své matky mám s prostředím vysokoškolsky vzdělaných, humanitně zaměřených intelektuálů jisté zkušenosti...
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Jiří Fidler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 2/12/2016, 19:49

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Jiří Fidler »

Drazí pánové. Nikdo Vám nebere právo psát cokoli. Ale pokud někdo napíše stupiditu, neračte mne omezovat v tom, že ji tak označím. S knihou jsem se seznámil, takže není třeba vypisovat seznam literatury, zahrnující zcela nepatrný vzorek toho, co bylo na dané téma napsáno. To, že si budu číst knížky o neurochirurgii ze mne neurochirurga neudělá. Netušil jsem, že v roce 2017 není možné na volném webu vyjádřit názor. Co jsem dělal či nedělal v roce 2008 je zcela moje věc, do které Vám je naprosto nic. Takže vy si pište, co chcete, a já se k tomu budu (bude-li mi to stát za námahu) vyjadřovat jak budu chtít. Vidím pane michane, že jste si oblíbil slovo lež, které cpete nejen do názvů knih, ale také jim častujete všechny, kteří neklesají do prachu obdivem nad Vašimi díly. Přitom mne osočujete zcela zbytečně, jen kvůli vlastní neznalosti. Já jsem totiž nenapsal, že v knize nejsou podklady, já jsem napsal "Hned na počátku citují (bez uvedení zdroje) souhrnná data", což je něco jiného. Na vysvětlenou, to byste za onou skupinou vět s čísly ohledně počtu důstojníků v jednotlivých letech musel mít takové malé číslíčko, stejné číslíčko pod čarou, a tam vysvětleno, odkud jste údaj získal. Ale možná mám k dispozici onen jediný výtisk, v němž se toto nenachází, potom bych se Vám omluvil. Spíše to však bude tak, jak jsem napsal, a vy se rozčilujete zcela zbytečně, jen kvůli tomu, že nemáte ponětí o heuristické odborné terminologii.
Pro Vás i pana Hesslera, pokud Vás irituje, že jsem si dovolil zabrousit na tento web odjinud, tak je mi to zcela ukradené. Zabrousil jsem sem kvůli několika článkům autorů, kteří publikovanému problému evidentně rozumí a jsou schopni na dané téma vést fundovanou diskusi. Pokud si něco podobného přečtu od Vás a budu mít pocit fundovanosti, rád budu diskutovat i s vámi.
Pane Hesslere, jsem také syn své matky, stejně jako všichni ostatní, takže nechápu, co tím chcete říci. Já mám také s prostředím vysokoškolsky vzdělaných osob více než jisté zkušenosti, ale protože mezi ně ráčím patřit, tak se jich neštítím. A buďte si jist, že budu kritizovat (Vy používáte pojem napadat, humorné je, že takto jsem byl denuncován několika politruky v 80. letech) vše, o čem budu přesvědčen, že si kritiku zaslouží. Abyste kritice mohl zabránit, opozdil jste se o nějaké to desetiletí.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17771
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od skelet »

Pánové o svých vzájemných citech jste se už ujistili, a tak Vás žádám, aby jste si je již nechali pro svou soukromou diskuzi. Děkuji
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od michan »

Skelet má pravdu - No comment.
Jo a jak to bylo i s těmi mrtvými sovětskými maršály a generály, mrtvými za Stalina, i s použitými podklady v roce 2017 víme?

Přispějte pane fidlere aspoň skeletovi, tím Palbě a i mě..
Děkuji předem.
Zatím ani já ani Pátrač chytrý nejsme a vy možná víte...
ObrázekObrázekObrázek
Jiří Fidler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 2/12/2016, 19:49

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Jiří Fidler »

Vy si nedáte pokoj?
Tak dobře. Reagoval jsem na příspěvek Radeckého. Údaje, na které on odkazuje a vysoce je hodnotí, tedy strany 370 až 372 z Vaší knihy, byly prachsprostě OPSÁNY bez uvedení zdroje.
Strana 370, namátkou: "Pokud se údaje z let 1937-1938 porovnají s údaji 1933-1936, vyplývá z nich, že v období čistek ukončilo službu v RA průměrně dvakrát více důstojníků, než v předchozím období. Počet perzekuovaných důstojníků v letech 1937 až 1938 dosáhlo 7 280 zatčených a okolo 13 000 propuštěných z politických důvodů. Původní verze 35 000-44 000 důstojníků postižených čistkami v sobě zahrnovala i důstojníky, kteří odešeli z přirozených příčin." (nechal jsem i Váš specifický češtin, charakteristický anakoluty a dalšími gramatickými skvosty)
A původní text: "Ak sa údaje za roky 1937-38 porovnajú s údajmi za roky 1933-36, tak z toho vyplýva, že v období čistiek službu v Červenej armáde ukončilo v priemere dva krát viac dôstojníkov ako v predchádzajúcom „pokojnom“ období. Na základe toho je možné spraviť záver, že počet perzekvovaných dôstojníkov v rokoch 1937-38 dosiahol 7.280 zatknutých a okolo 13.000 prepustených z politických dôvodov. Sovietska historiografia však spravila podvod so štatistickými údajmi a za obete perzekúcie označila paušálne všetkých dôstojníkov, ktorí v rokoch 1937-38 ukončili službu v Červenej armáde."
Stejně tak seznamy osob na straně 371 a částečně 372 jsou pouze opsány, což se pozná podle toho, že v původním slovenském textu došlo k záměně dvou osob - Vacetise a Velikanova. Stejná záměna se nachází také ve Vaší knize. Protože původní text vyšel v únoru 2007 a Vaše kniha v roce 2010, těžko prosadíte objevnou myšlenku, že slovenský text je opsán z Vaší knihy.
A to nejlepší na závěr. Ve svém příspěvku jste se pohrdlivě otřel o konkurenční weby: "ukazujete, že jste přišel z vojna.net, valka.cz , nebo odkud". Článek z něhož jste chvílemi doslova opisovali, se nachází na webu valka.cz, jeho autorem je můj přítel, vystupující pod jménem "viktor" a jeho práce "Mýtus o čistkách v Rudé armádě" zde byl uveřejněn 25. února 2007 (https://www.valka.cz/12052-Mytus-o-cist ... gn=similar). Na straně 377 Vaší knihy se nachází položka "seznam literatury", kterou jste velmi pečlivě opsal do svého příspěvku z 3. června 2017 (06,22). Odkaz na web valka.cz či kterýkoli článek tam však není.
Možná šlo o jednotlivý, zcela výjimečný případ, možná nikoli. Nemíním se v tom hrabat, na blbinky opravdu nemám čas. Na problém jsem upozornil po glorifikaci údajně Vašich údajů od přispěvatele radecky. Nemínil jsem na Vás útočit, a proto jsem se držel pojmu "pravděpodobně". Z výše uvedeného je však jednoznačné, že v tomto případě jste se dopustili plagiátorství a chlubili se cizím peřím, aniž byste měli tolik slušnosti a uvedli svůj zdroj. Opsané věci jsou navíc zcela vytrženy z původního kontextu, takže ve Vaší knize je v nich mnoho nelogičností. O výši Vaší akribie svědčí i skutečnost, že jste opsali i zjevnou chybu v řazení osob, což Vás dokonale demaskovalo.
Pro Vašeho zastánce Hesslera, jenž má tak přesné informace o prostředí "vysokoškolsky vzdělaných, humanitně zaměřených intelektuálů". Výše uvedený rozbor plagiátorství, pokud by byl proveden u diplomové práce za posledních minimálně 10 let, vede k odmítnutí diplomové práce jako celku a dokonce k odebrání titulu ex post.
Takže opravdu vím...
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od michan »

Pane Jiří Fidlere, děkuji za Vaše vyjádření a i vysvětlení a prosím kolegu Jarla stejně jako vy za vymazání jednoho z vysvětlení.
Mé velké sympatie k Vám, jako již desítky let k Vaší práci, k Vašemu konání, trvají dál, stejně jako tomu bylo desítky let..
Byl jsem ubezpečen, že se nic neopisovalo..
Já jsem nikdy, ani dnes, neopisoval, Jsem Palbák a nikdy jinak nebude.
Až v roce 2017 jsem připustil, že možná jsou jiné weby a někdo si může, (jako dodátečné - odkaz) přečíst něco na jiném webu, tedy až od roku 2017 dávám takové odkazy - pane Jíří Fidlere. To je za mne...
Vážím si Vaší práce.
Dávám již pokoj za svou osobu a ještě jednou děkuji.
ObrázekObrázekObrázek
Jiří Fidler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 2/12/2016, 19:49

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Jiří Fidler »

Děkuji, také končím, cokoli dalšího jen formou SZ.
radecky
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 197
Registrován: 7/11/2008, 19:25

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od radecky »

To michan: Omlouvám se Vám, že jsem" Glorifikací" Vašeho textu Vám zařídil nechtěně jisté nepříjemnosti. Váš text však pro mě byl nový a velmi přesvědčivý. Navíc jsem ho ukázal renomovanému vojenskému historikovi toho času již dlouho v důchodu a ten mi potvrdil, že názory Vámi uvedené jsou pravděpodobně správné. Mluvím samozřejmě o podstatě problému ne o nevýznamných detailech.
Obrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od michan »

OK a Ď. kolego radecky.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Dotazy od uživatelů“