Začátečníci

Dotazy od uživatelů na různé "záhady a podivnosti" na fóru Palba

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Začátečníci

Příspěvek od knezdub »

Pánové, jen skromný dotaz: Určitě nejsem jediný, kdo se tu porozhlíží a zjišťuje, že ne všemu rozumí a chytá se. Zkratkama počínaje a některými "všeobecně známými" věcmi konče. Nestálo by za to, udělat tu nějakou "encyklopedii", kde budou vysvětleny ty úplné základy pro pochopení smyslu článků? Byl by o toto zájem? Někdo zkušenější sem může umístnit nějaké hlasovací počitadlo. Nebo to celé smazat :D
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Hlasování je zbytečné. Tahle věc je trochu problematická. Pokud budu mluvit sám za sebe, tak se mi poměrně obtížně zjišťuje, jaké termíny jsou pro čtenáře pochopitelné a kde je to už obtížné. Sám si myslím, že je ideální, aby se čtenář na nejasnosti zeptal. Rozvíjí se tak diskuse a autor zároveň získává zpětnou vazbu kde třeba co popsat jinak.

Slovníček pojmů jako takový mi navíc v dnešní době internetu přijde jako docela zbytečná věc :)
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Mě je zase blbé otravovat autora dotazem na (pro něj) základní věci. A hledat na netu třeba rozdíl mezi GŠ-6-30K a GŠ-6-30I (příklad) je opravdu pro silné jedince. A tento dotaz debatu moc nerozproudí.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

To by ten slovník za chvíli vypadal jako od pana Otty... Navíc ani autor nemusí znát přesnou odpověď, používá určité zdroje a ty to mají zase od jiných zdrojů...
Tedy pokud nepíše nějakou zde oblíbenou fikci typu "preventivní útok na Německo"...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

No vidíš - a to mě třeba přijde jako ideální dotaz do diskuse. Třeba já vím pendrek, co by to mohlo být :) Snad nějaké dva letecké kanony. Ale jistě budu mluvit i za ostatní autory, když řeknu, že to rádi vysvětlí - každý je rád, když tam jsou dotazy a diskuse, než když se pod články, které někdy vznikají i řadu týdnů/měsíců neobjeví reakce žádná.
tarava
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 28/4/2014, 17:30

Re: Začátečníci

Příspěvek od tarava »

Nechtělo se mi zakládat nové téma, tak to dávám sem:
Mohu si jako avatar dát nacistickou svastiku?
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Začátečníci

Příspěvek od Zemakt »

Předpokládám, že pravděpodobně všichni znají historii svastiky, jakožto symbolu. Takže by to nebylo nic proti ničemu, ale proč zrovna nacistickou? Před časem se tady řešila nevhodnost severských run, v podobné souvislosti a neprošlo to. Zkus finskou, možná to klapne :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Začátečníci

Příspěvek od Scrat »

Nedoporučoval bych, na 100 % se kolem toho rozvine hysterická debata. A vysvětlení typu " je to svastika budhistická, hinduistická, harappská, nebo starý emblém americké 45. pěší" tu nikdo nepřežvýká. Jednou ji prostě zneužili nacisté jako údajně starý árijský symbol a tím to celé hasne.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečníci

Příspěvek od Tempik »

Kdyby chtěl hinduistickou, finskou, nebo harapskou, tak se neptá přímo na nacistickou. Nějak mi uniká, proč by si civilizovaný rozumný člověk měl chtít dávat do avataru přímo nacistickou svastiku. Buď je to troll, nebo člověk, co tu nemá co dělat.
tarava
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 28/4/2014, 17:30

Re: Začátečníci

Příspěvek od tarava »

No když si sem někdo dává do avataru skřížený srp a kladivo na pozadí rudé hvězdy, tak moc nechápu, proč bych si nemohl dát nacistickou svastiku :rotuj:
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Začátečníci

Příspěvek od jíra »

Když tu může být pěticípá rudá hvězda se srpem a kladivem... Asi to bude rejpání, co se všechno může a nemůže.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečníci

Příspěvek od jersey.se »

Vidím to jako Jíra. Asi si zase dám do Avatara svou fotku v uniformě SS :D
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Začátečníci

Příspěvek od Scrat »

Tempik píše:Kdyby chtěl hinduistickou, finskou, nebo harapskou, tak se neptá přímo na nacistickou. Nějak mi uniká, proč by si civilizovaný rozumný člověk měl chtít dávat do avataru přímo nacistickou svastiku.
Je v podstatě úplně jedno jakou, nebo ona existuje nějaká čistě nacistická svastika? A pokud ano jak se liší (mimo barevné kombinace) od jiných o stovky nebo tisíce let starších provedení?
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečníci

Příspěvek od Hans S. »

tarava píše:No když si sem někdo dává do avataru skřížený srp a kladivo na pozadí rudé hvězdy, tak moc nechápu, proč bych si nemohl dát nacistickou svastiku :rotuj:
Jasně že můžeš. Tedy pokud chceš, aby první věc, kterou u tvého nicku lidi uvidí, byl zrovna takhle sympatický symbol :down: .
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Začátečníci

Příspěvek od danny1691 »

tarava píše:Nechtělo se mi zakládat nové téma, tak to dávám sem:
Mohu si jako avatar dát nacistickou svastiku?
Buď je tohle tvoje úplně první diskuzní fórum nebo zkoušíš trolit. Snad ve všech fórech, mimo náckovských jsou tyto věci zakázány. A mimochodem, není něco o tom i v pravidlech?
Naposledy upravil(a) danny1691 dne 14/9/2014, 12:50, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Začátečníci

Příspěvek od IgorT »

tarava píše:Nechtělo se mi zakládat nové téma, tak to dávám sem:
Mohu si jako avatar dát nacistickou svastiku?
ŘÁD FÓRA


A) VŠEOBECNÁ PRAVIDLA

1] Je zakázáno jakkoliv porušovat zákony ČR. Na fóru je zakázáno jakékoliv rasistické a xenofobní vyjadřování, propagace drog, explicitní sexuální tématika a podobně.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=1&t=4
Obrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Začátečníci

Příspěvek od Polarfox »

Nezkouší trolit, jen zakukleně směřoval k tomu, co bylo již řečeno...tj. oné rudé hvězdě se srpem a kladivem. Mohl se zeptat rovnou a bez vytáček a já bych mu rovnou a bez vytáček odpověděl, jak učiním nyní:

Dávat sem svastiku není vhodné a neprošlo by to. Jednou je to holt nacisty zprofanované a nic s tím neuděláš. Dávat sem spr a kladivo, rudé hvězdy atd. je ok. Kde je rozdíl ptáš se? Němci začali válku, byli agresory, páchali zvěrstva a prohráli ji...Rusové páchali zvěrstva, začali válku, byli agresory, ale skončili na vítězné straně. Může ti to přijít nespravedlivé, ale je to tak, tak to prostě někdy v historii chodí. Takže pokud jsi rozumný člověk nebudeš si tam dávat symboly ani jedné strany, případně nevhodný symbol druhé strany jen na truc. Pokud si tu někdo hodlá mít rudé hvězdy se srpem a kladivem, budiž, je to jen jeho vizitka...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Začátečníci

Příspěvek od danny1691 »

a co by taky jeden řekl na japonské výsostné znaky, že. Prostě v tomto případě to odskákalo Německo. Příště zase někdo jiný.
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečníci

Příspěvek od Tempik »

No pro mě je srp s kladivem to samé co nacistická svastika (pokud někdo chce jinou, neberu mu ji, nevadí mi). A o japoncích si také myslím své, ale ti mi tak nějak nevadí. Ti zaplatili daň nejvyšší (ne, nemyslím a-bombu. Stačí se podívat kam dospěla jejich kultura).
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Začátečníci

Příspěvek od Franz Trubka »

Ja osobne taky vidim rozdil mezi nemeckou svastikou a rudou hvezdou se srpem a kladivem.
Polarfox to napsal jasne a vystizne.
Jinak by tato otazka mela byt omezena pouze platnymi zakony a pravidly Palby ,zbytek je osobni vec kazdeho clena
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Odpovědět

Zpět na „Dotazy od uživatelů“