Upomínkové předměty

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Poklad je možný i jiný, třeba šedivý ... to už není problém změnit.

Tak a pro příznivce české techniky návrh na lt34, ale dosadtě si už sami co potřebujete, třeba i jiné čs. typy. Vím, že sapik je vlastenecké křídlo a já vím, že to chce také propagovat! Možné je už začít legiemi.

Obrázek


Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

design

Příspěvek od vencour »

Hmm, mně se líbí ta scéna z obrazu prvorepublikové armády ... 3 avie b-534 pouští dým, do kopce jedou tanky a pěchota ... http://www.youtube.com/watch?v=BwE2wY8YOGU v cca 1:12
(mam radši černobílé fotky jako dokumentární ... navíc: na omezeném prostoru aby to vypadalo dobře? Čili asi ne moc detailů vybírat)

Doplnění: preferoval bych červený hrnek, tipuju, že ta červená je o něco světlejší než třeba na hrnku Nescafe. (červený hrnek, bíle Palba.cz a čb fotku na druhé straně?)

(Mam dva hrnky se Star Trekem ... http://www.starbase8.de/startrek/merch/tassen.htm ... oba maj na jedné straně text a na druhé logo, jeden černý s Federací a druhý modrý s H.F.(jak vidim, černej s Federací už neni v nabídce))
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Lord píše:
A něco praktického pro ranní snídani

Obrázek

Potisk na tričko pro fandy!

Obrázek

Na triko by se však lépe hodila nějaká ta technika - tank, letadlo ... a klidně české typy ... a dát k tomu třeba heslo "bojuj nebo zemři!"
Na triko dát - znak na levé prso, s podtitulkem vojenský portál a na záda obrázky podle chuti.
Hrnek pro mě super. Jenom ať jsou myčce vzdorný, několik pěkných hrnečků mi již v myčce ztratilo veškerý potisk.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Podle všeho budou prozatím k dispozici pouze bílé hrnky....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Když bílý hrnky, tak na ně červený text jde taky ... mimochodem, když vybíráte motiv, co pak pro vás představuje? Nacházím tady na Palbě témata tak, jak jsem o nich tolik nevěděl = proto mi přijde vhodné zvolit něco, co není tak "provařené" ... nebo ať aspoň je "držák" (pak mi to nevadí).
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Pozoruji, že se tady náměty dost komplikují. Dle mě stačí nápis Palba.cz a pod tím perokresba dle preferované techniky. Různé hesla, nahotinky a spol. to není nic pro mne.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

První "série" bude asi jen s textem "palba.cz", případně s nějakým jednoduchým logem. To samé by asi platilo pro triko, začalo by se asi jen s malým textem na "srdci". Tam bych preferoval černé triko s bílým Palba.cz
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Fajn a co ještě objem? Co komu vyhovuje? Teď jsem to radši přeměřil kádinkou, vyhovuje mi (na kafe, "ucucávam" ho třeba hodinu, dvě) 0,3l - ještě je tam 1 cm do okraje.
(Lze si vybírat tvar, kulatý, hranatý, tloušťku stěn, tvar ucha? Nebo se o tom aspoň zmínit?)
P.S. jde nějak zařídit, aby se mi toto téma nepočítalo do počtu příspěvků, když to není k odborné diskusi?
P.P.S. lze si připlatit za obrázek, dohodnout to? Stejně tak mi přijde zajímavé znát preferované motivy ostatních - třeba se inspiruju.

P.P.P.S. doplnil jsem svůj motiv ... ať je co hodnotit ;-)

http://www.palba.cz/album_showpage.php?pic_id=4205
Naposledy upravil(a) vencour dne 27/10/2008, 14:10, celkem upraveno 4 x.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Vencour - pravda, přidávání příspěvků za toto téma jsem odstranil, byť je to dle mého skromného názou statistika dost k ničemu :)
Připlatit si můžeš za cokoliv, ale problém je, žecena začne šíleným způsobem růst, když začneš dělat jakékoliv odklony od standardu. Cena klesá v důsledku velké objednávky..takhle to bude šíleně drahé a kdo ví jak kvalitní. Aby se vám to třeba nesmylo v těch myčkách. Pořád se mi zdá, že se tady jede od prostředka a ne od začátku. už jen to, že se dohaduje, co by tam mělo být, je trochu špatně :)
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

sa58 píše:První "série" bude asi jen s textem "palba.cz", případně s nějakým jednoduchým logem. To samé by asi platilo pro triko, začalo by se asi jen s malým textem na "srdci". Tam bych preferoval černé triko s bílým Palba.cz
Triko prima a bílý hrnek s červeným potiskem.
Jak jsem psal motiv - dvojka Mi-24 z boku se sklopeným předkem(podobně jako na obrázku).

Obrázek

Nechal bych hlasovat pro ten emblém s patronama. A měli by jsme oficiální logo.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

To u tebe vážně pohled na Mi-24 evokuje Palbu? No u mě tedy rozhodně ne. Resp. je tu někdo, komu se při výjevu nějaké bojové techniky vybaví jméno "Palba", nebo naopak, při vyslovení slova "Palba" vyjeví konkrétní vojenská technika?

Vždyť jestli máte někdo rád nějaký tank, vrtulník, loď, pušku, nebo třeba minu, tak si můžete velice snadno nechat udělat takový potisk sami pro sebe. Prostě si ho objednat třeba u firmy, kterou tady ukázal Sapík, nebo kterých najdete na netu možná desítky. Třeba já naprosto otevřeně řeknu, že bych si triko Palby s nějakým takovýmhle výjevem rozhodně neobjednal - a to ani kdyby na něm byl Fw 190. jednoduše totiž nechápu, co má konkrétní bojová technika tak společného s místním portálem. To už je mnohem lepší samotný nápis PALBA.cz, jak ho prezentoval Cover72. To je ostatně zatím jediný z návrhů, který bych si koupil. Dobrý základ je i ta lordova křížená munice s ratolestmi, písmenem P a dole pod tím Palba. nicméně na triko by to bylo třeba udělat v mnohem větším rozlišení, nehledě na to, že to má trochu moc barev a ještě by to sneslo možná nějaké zjednodušení..
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Tak jsem to probral s mojí dvorní designérkou a říkala, že když se řekne Palba! tak si představí chlapa za počítačem a nebo létání "kulek" vzduchem...............Tak si pak vyber.

Jak jsem psal, hrnek s nápisem a triko taktéž a nechat hlasovat o logu pro PALBU
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Jako logo - skřížené patrony, Palba a zárodek vševojskového znaku - to vypadá dobře. Triko spíše jednoduché. Tak jak to navrhl sa58 by to šlo. Triko s německým tankem bych nechtěl - proč dělat zrovna tomuto reklamu. Hrnek . Tam je to jedno, nějak zvláště bych ho nechtěl. Ale pokud ano tak je mi celkem jedno co na něm bude. Ta kočka s houfnicí ale nevypadá špatně.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Je to jenom ručně nakreslená upravená varianta znaku, který už sem dal Lord......... s drobným "vylepšením"
:)


Obrázek
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

něco v tomhle stylu (jen ne tohle, to je záměrně hnusné a hotové za 16 minut :) ) by se mi líbilo na hrnek hezky kolem dokola. Taky bych moc nechtěl hrnek bílý, ale naopak tmavý. Mám nějakou averzi vůči bílým hrnkům, působí na mě nějak moc obyčejně.

Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Děkuji Thórovi za jeho verzi znaku. Děkuji Hansovi za jeho návrh. Čím více návrhů tím lépe! Ve finále bude aspoň z čeho vybírat a já doufám, že se většina usnese na nějakém konsensu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Milí palbáci!

Zatím vidím, že s tou technikou se málokdo shodne. Jeden tam chce tohle, jiný zas něco jiného, někdo tank, jiný letadlo, třetí bojový výjev, čtvrtý říká, že nahotinky nejsou nic pro něj a tak dále. Začínám souhlasit s názorem Hanse, že prosté logo či nějak umělecky zvárněný nápis Palba bude jaksi neutrální a vystihovat podstatu věci.

Žádám proto od Vás zodpovědný přístup. Pozorně naslouchám vašim názorům a pocitům. Ale není možné, aby byl proces hledání návrhu narušován jedinci, kteří nejsou schopni navrhnout alternativu, která bude ostatními akceptovaná.

Co se týče trika - Sapik preferuje jen "decentní nápis či logo na srdci".

Začínají se tady objevovat shodné názory alespoň co se týče zkřížených patron, okolo věnec, uprostřed štíť a pod tím nápis Palba, spíše pak Palba.cz

To co jsem vytvořil je tedy návrh složený z různých věcí ... pro tisk je však třeba vytvořit lepší a větší předlohu, plus ten znak zjednodušit, dále aby to bylo zřetelné i při černobílém tisku, a zmenšení - to jsou požadavky.

Pokud se najde nějaký šikovný grafik, který dokáže toto přetavit do líbívé, moderní a použitelné podoby budu jen rád. Zjednodušení zřejmě snese vavřínový věnec, případně dolní část s nápisem, možno i umístění do středu.

Níže můžete vidět podobu "moderního znaku", prosím vyjádřete se zda se Vám koncept libí.

Obrázek

ObrázekObrázek

Starší loga obsahovala více detailů, byla prokreslená, a měla často více barev. Moderní loga jsou více abstraktní a jednodušší.

Požadavky na znak - logo Palby jsou:

- v malé velikosti je stále čitelný
- je čitelný i v černobílém provedení
- lze ho zobrazovat inverzně
- je jasný i po několikerém kopírování
- lze ho aplikovat na tiskoviny a upomínkové předměty
- obsahuje přiměřený počet barev

Více teorie a ukázky na www.vlastimilsvoboda.cz/kvalitni-logo-znacka.html

Tiskárna nebo reklamní agentura bude chtít logo v elektronické podobě a ve vektorech (v křivkách). Takové logo lze zvětšovat bez ztráty kvality.
Návrhy je tedy pak nutné překreslit na tzv. vektorovou grafiku, například pomocí programů Adobe Ilustrator, Corel DRAW, Corel Xara.

Zde se například můžete pro inspiraci podívat jakou změnou procházely znaky různých automobilek, každá doba měla svoje vyjádření.
http://empireofmine.blogspot.com/2008/0 ... logos.html

Na závěr představuji samotný nápis PALBA.cz, ovšem stylizovaný do ohnivé podoby ...

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Ten cernej je dobrej na hrnek (cernej hrnek)
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Má to styl a je to super jednoduchý. Mně by víc seděli zlaté lipové ratolesti místo toho kruhu, ale to by bylo asi složitější na výrobu anebo možná do toho barevnýho znaku dát do těch oblouků po stranách roztáhlý český vlajky, když máme zítra to výročí!!!!


Jinak takhle je to pěkný a má to můj souhlas.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Munici má v logu valka.cz. Raději bych se jí vyhnul. Ty poslední návrhy mě moc nezaujaly, s ratolestmi je to o moc lepší. Nehledě na to, že černobílá neznamená automaticky méně barev, pokud použijeme desítky odstínů šedi.
Odpovědět

Zpět na „Financování a propagace Palby“