Fundament Palby

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Lord píše:Skelete vysvětluješ to trochu zkresleně, jak bývá tvým „dobrým zvykem“.
.
.
.
.
- Měli by se respektovat administrátoři a moderátoři.
Mozna by se mohlo zacit s tim respektem hned tady a vzajemne mezi administratori a moderatori. Nebot, kdyz v kazdym druhym topicu najdu podobnou skazku, kde si jeden stezujete na druheho a projevujete si minimum ucty, tak se pak nedivte, ze se vam ji nedostava ani od mnohych uzivatelu. Kdyz si nekdo novej, kdo ma mozna trochu mladickou horkou krev a nerozvaznost, precte tenhle prispevek, jakej asi postoj zaujme v budoucnu k narizenim od skeleta?
Tyhle osobni potycky skelet/michan, jersey/rosomak, michan/patrac, michan/all, jsou tady na foru tak proflakle, ze si je nejde nevsimnout. Opravdu je problem si osobni zalezitosti vybavit v internim Generalnim stabu a netahat je ven?
Ja Hospodu nepotrebuji abych ziskal "souvislost s prispevky jinejch lidi". Popravde, kdyz mi ma Hospoda prinest poznatky typu, ze jeden autor snad spava ve skrini, pred strachem z bomby pod svou posteli za hlasani nepohodlne "pravdy", nebo ze druhej si rad trochu vypije a pak pise jak Google translator a nebo ze dalsi je tak zaprisahly ateista, ze pri obhajovani sveho postoje nevaha urazet viru jinejch lidi a pouzivat argumenty jako 5lety dite, tak pro tohle ja Hospodu opravdu nepotrebuji.
Mozna by nebylo na skodu zvazit, zda se samotni moderatori, museji zapojovat do kazde debaty, kde se co sustne a nevyuzit radsi volnej cas k moderovani, upravovani nebo uklidu fora. Pokud tedy bereme jejich postaveni v prvni rade jako povinnost, ne jako pravo.

Pevne stanovit temata, ktera budou drzena "na retezi" a ktera se bude pevne hlidat. V pripade problematickejch clanku, typu Cesko-Slovenske vztahy, Protektorat, Slovensky stat zatnout diskuse hned v pocatku. Tyhle diskuze jsou vzdycke jenom jalove si vylivani zlce jedne i druhe strany. Ponechat jen puvodni clanek a zadnou diskuzi. Kdo chce neco namitat muze sepsat clanek a konfrontovat se tahkle, ne na zaklde argumentu "muj deda slysel, ze jeho soused videl ...". Prijde mi to konstruktivnejsi, nez to co se tady deje porad pri tehle diskuzich. A pak by mozna nebyl problem s prispevky od autoru typu Milanxyz - kdyz sepise k tematu clanek, kterej bude na stejne tema, sepsany nekonfrontacni formou, tak se ctenarum poskytne nahled porovnat stanoviska obou stran. A na zaklde argumentu at si pak kazdej udela sam obrazek o autorovi a jeho clanku. A ne ze se tady vedou diskuze, kde jedna trsna urazi druhou, zesmesnuji se tu ostatni uzivatele. Myslim, ze zadnej autor tady nema patent na pravdu a kazdej problem ma vice zornejch uhlu, tak proc se stale snazit vodit ctenare za rucicku a nedat mu moznost si udelat obrazek na zaklade vlastniho usudku? Stale si myslim ze je lepsi mit na jedno tema vice clanku s odlisnejma pohledy na problem, nez mit jeden clanek a kopu sajrajtu v diskusi pod nim.

A vcera jsem koukal tady po foru a nasel jsem jednu zaujimavou vec - sekci "Fikce, dohady, dotazy". A kdyz jsem se do ni koukl tak jsem prestal chapat, proc vlastne existovala Hospoda. Co lvastne potrebuje kdo probirat v Hospode - konspiracni teorie, nebo spukulace o budoucnosti? Prosim, je tady sekce "Fikce, dohady, dotazy". Potrebujete si pokecat o oblibenym filmu, knize, nebo hudbe? Prosim je tady sekce "Filmy, dokumenty, knihy". Potrebujete si pokecat o aktualnim deni ve svete? prosim je tady sekce "Aktuality". Nebo se jen tak nezavazne zabavit na vtipech? Odporucim vam sekci "Fotografie, vtipy, citáty". Muze mi nekdo rict PROC potrebuje Hospodu? Treba pan obc, kterej ma jiste namitky vuci me argumentaci proti Hospode, rad prispeje svou argumentaci, proc potrebuje pro sve setrvani tady na webu Hospodu.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Lord píše:Podle mě by konstruktivní, plodné a věcné diskuse měly probíhat následující formou:
Pod to se můžu podepsat. Pokud vím, bez povyšování se či srážení druhých pomáhám; pokud nevím, ptám se, ujasňuji si nebo mlčím, ale vědomě neplácám pochybné domněnky; a urážky a "argumentace" "ad hominem" nepadají v úvahu.
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Příspěvek od Scrat »

M1A2 Abrams píše:A vcera jsem koukal tady po foru a nasel jsem jednu zaujimavou vec - sekci "Fikce, dohady, dotazy". A kdyz jsem se do ni koukl tak jsem prestal chapat, proc vlastne existovala Hospoda. Co lvastne potrebuje kdo probirat v Hospode - konspiracni teorie, nebo spukulace o budoucnosti? Prosim, je tady sekce "Fikce, dohady, dotazy". Potrebujete si pokecat o oblibenym filmu, knize, nebo hudbe? Prosim je tady sekce "Filmy, dokumenty, knihy". Potrebujete si pokecat o aktualnim deni ve svete? prosim je tady sekce "Aktuality". Nebo se jen tak nezavazne zabavit na vtipech? Odporucim vam sekci "Fotografie, vtipy, citáty". Muze mi nekdo rict PROC potrebuje Hospodu? Treba pan obc, kterej ma jiste namitky vuci me argumentaci proti Hospode, rad prispeje svou argumentaci, proc potrebuje pro sve setrvani tady na webu Hospodu.
Abych se přiznal tak doteď jsem nepochopil důvod omezení přístupu do hospody a ne jejího úplného zrušení. Asi jsem pomalejší.
Já to vidím nějak takhle, když tak mně někdo opravte"
Máme zde kontroverzní sekci kde jsou určitými jedinci rozdmýchávány spory. A nemyslím tím jen jistého milana, to co předváděli jistí v tématu s Lybií je přesně tím co Destroy nazval stylem "hovínka.cz". A co s tím uděláme? Jednoduše zavedeme další povinnou lustraci (na základě osobních sympatií Lorda nebo jiných, jím nikde nedefinovaných podmínek) vybraných jedinců kteří zmíněnou sekci uvidí a pustíme tam jen ty "rozumné". Mám ale dojem že právě ti "rozumní" tak nějak necítili potřebu do Hospody přispívat a ti "kontroverzní" do ní nemají přístup. Takže ať mi někdo vysvětlí proč není jednodušší Hospodu zrušit úplně?
Protože pak mně napadají jen dva důvody. Buď se tam bude "širší grémium" domlouvat jak zatrhnout tipec těm nepohodlným, nebo někteří z vyvolených prostě potřebují prostor pro hlásání svých konspiračních teorií a zároveň nepotřebují nějakou oponenturu zvenčí.

Scrat

P.S. a jestli si někdo myslí že omezením přístupu do Hospody nějak rapidně vzroste počet autorských článků a kvalita diskuzních příspěvků pod nimi tak ať si projde všechny příspěvky za poslední, řekněme týden a spočítá si jen ty jež mají nezpochybnitelnou hodnotu. Možná bude překvapen jak je to číslo malé.
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Scrate, napsals jinými slovy totéž co já, a nechápeš totéž co já. Namísto aby byla Hospoda po zásluze poslána kam patří, dělá se z ní jednak "Téma" s hodně velkým Té a druhak jakýsi "klub tech pravých džentlasů", nebo naopak "klub těch drsných hochů co spolu mluví".
Navrhuji, aby toto vlákno bylo přesunuto do Hospody. Patří tam. A hned poté Hospodu zrušit.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Abramsi - Sekce "Fikce, dohady, dotazy" pochází z pravěku Palby a byla zamčena v souvislosti s profesionalizací. Zůstavá zde jenom pro nováčky a amatéry, aby si mohli pročíst a dál podobná témata už netahali na fórum.

Uznávám argumentaci Covera, rozumný člověk i ve vypjatých situacích.

Do hospody se mi hlásí většinou čtenáři, kteří nemají potřebu být za každou cenu oportunní, včetně konstruktivních kritiků.

Je jasné, že pokud někdo začne používat očerňující slova na druhé, není to zrovna košér.

Scrate - u těch diskusních příspěvků u článků, se mi líbí třeba pedagogický přístup Destroymana. Destroy je formát, i když se v něčem neshodneme.

Já nevím jak Vy, ale já považuji tuto diskusi za ukončenou.

Další náměty si rozebírejte na
www.palba.cz/viewtopic.php?t=4963
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“