Fundament Palby

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

ha. Takže je za tím to, že autorů se dotýká, že kdejaký nesmysl má mezi čtenáři větší úspěch, než jejich článek. A jako řešení se jeví odfiltrování hospody, jakožto "konkurence" - "autorských" - článků. Tak to jsem skutečně zvědav na tu záplavu článků, co teď přijde Usměv
ano i ne.. ono ani nejde o to, že se něco projednává v Hospodě. Přeci jen volné téma, kde se člověk nemusí blýskat takovými znalostmi k tématu, se prodiskutovává lépe. Nicméně pokud jsou hlavními tématy Hospody různé konspirace (Bildberg group) nebo agitka nejhrubšího zrna, tak to už chuť psát ubírá.
Jako bývalý moderátor Hospody (před Rosomákem) vím kolik žaludečních neuróz mě stálo s těmito diskutéry bojovat, nakonec jsem byl kvůli tomuto "škrcení" diskuze z postu moderátora Hospody odvolán. Současný stav berme jako zkušební provoz, který buď zůstane, odladí se nebo se zcela změní. To ukáže jako čas.
V každém případě jistá krize zde byla a tiše bublala pod povrchem a příspěvek M1A2 Abramse spustil, doufejme, očistný proces palba.cz.

Pár dnů od jeho prohlášení uplynulo a je na čase odhodit vášně a na místo toho Vás běžné uživatele palba.cz prosím, aby jste se zamysleli a napsali co by jste na palba.cz rádi změnili. A své poznatky napsali zde
http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=111121
Děkuji
ObrázekObrázekObrázek
lolo67
Příspěvky: 1
Registrován: 6/11/2011, 14:38

Příspěvek od lolo67 »

Demokraté(Destroyman, skelet, jersey.se, ...) všech zemí vyližte si prdel!!!
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Ahoj, Brouku Pytlíku! Pá Brouku Pytlíku!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Za sebe můžu jen poznamenat, že ten stav ve kterém byla Palba byl hrozně demotivující. Ono to totiž skutečně vypadalo, že lidé sem začínají chodit spíše kvůli "debatování" o kontroverzních věcech než kvůli článkům. Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného a já proti tomu nic nenamítám. Jenže jediná věc která Palbu odlišuje od běžného obyčejného fóra jsou právě ty články. Pokud sem většina lidí začne chodit kvůli debatám, kde není nutné mít pro své tvrzení alespoň trošku solidní podklad a alespoň špetku soudnosti a nestranosti, pak to není místo kam bych byl ochotný nějak více přispívat.

Na druhou stranu je mi jasné, že u těch článků se vždy bude debatovat výrazně méně než u obecných témat. Takže debata např. o Libyi bude vždy mnohem sledovanější. Je to přirozené a je to tak v pořádku.

Já docela věřím, že pověstná "mlčící většina" sem stále chodí a vždycky chodila kvůli článkům. A že i drtivá většina Palbáků co debatovala v Hospodě ty články čte a těší se vždycky na nový. Jenže poslední dobou to tak rozhodně nevypadalo. Palba se (možná jen "opticky") začala měnit na úplně obyčejnou tlachárnu.

Aha. Takže je za tím to, že autorů se dotýká, že kdejaký nesmysl má mezi čtenáři větší úspěch, než jejich článek. A jako řešení se jeví odfiltrování hospody, jakožto "konkurence" - "autorských" - článků.
Mě jako občasného autora se určitě nedotýká to, že "kdejaký nesmysl" má větší úspěch než třeba můj článek. Protože úspěch se neměří nějakým počtem prohlédnutí vlákna. Každý člověk co má alespoň půlku mozku ví, že čím víc následných reakcí je ve vlákně, tím je ono vlákno rozkliknuto vícekrát jedním uživatelem.

Pokud omezený přístup do Hospody dokáže vrátit Palbu do doby, kdy jejím jádrem byly serióznější články a debaty o vojenské historii a současnosti, jedině dobře.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Farky byl to jen optický klam. Objektivně vzato tady bylo článků stále stejně nebo ještě víc. Autoři jako Kacermiroslav předvedl podle mě své nejplodnější období. Michan si jel dál svoje, Jarl taky. Přišli noví jako Kruan, Polarfox, Rase, Saldy, Jersey, Bleu a další. Takže bych to s tím nějak nespojoval. Někteří třeba odešli nebo se vyčerpali, ale tak tomu bylo vždycky. Dokonce se udělala Ročenka za loňský rok a ta příští bude stejně bohatá.

Podle mě to je „o pocitech“ a možná vyhoření některých. Vlákno o Libyi bylo jasně nazváno a každý věděl vo čem to je, pár dalších témat v hospě, a tím to vadlo. Stručně řečeno bylo možné naši obec rozdělit na článkaře a žvanilky. Každá skupina je trochu jiného naturelu, někomu to vadilo, jinému vůbec ne. Dost lidí uznávalo oboje.
obc
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 105
Registrován: 8/8/2010, 15:37

Příspěvek od obc »

Aha, já měl vždycky dojem, že Hospoda a debata v ní je něco navíc. A tak jsem i vnímal nutnost registrace na Palbě. Kdo sem jde kvůli článkům, může přijít anonymně. Kdo má potřebu k článku něco dodat, může se zaregistrovat a je pak jeho svobodná volba, zda se chce navíc zapojit do té "tlachárny". Tyhle nářky, že nikomu vlastně hospoda nevadí, ale na druhou stranu všem vlastně vadí, moc nechápu. Návštěvnost konfrontačních témat, kde se zapojuje víc přispěvovatelů je jasná. Pokud to na Palbě tak vadí, proč se nezruší Hospoda úplně? Teď, když to bude ještě míň na očích, už to bude v pořádku? Pro mě byla návštěva Hospody čistě dobrovolná a pochybuji, že někdo to tam byl donucen navštěvovat. Pořád se nemohu zbavit dojmu, že uzavření Hospody je jen kvůli lidem, kteří nadávali, jak je to tam strašné a zároveň se chodili na tu "hrůzu" dívat. Jestli to pomůže zvýšit počet "normálních" článků, budu jen rád, ale silně o tom pochybuji. Spíš si myslím, že nejlíp to vystihl Lord (kupodivu :) ) v prvním příspěvku:
Lord píše:Jinak řečeno někteří lidé měli tendence svádět vinu, za „nedostatek“ nových článků na hospodu. Ta prý za všechno může :) Už ale jaksi opomněli dodat, že kvalitních autorů je jako šafránu, že i oni se časem až na vyjímky tématicky vyčerpou.
Aneb jak se říká - kde nic není, ani smrt nebere.
"the first casualty when war comes, is truth"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

OBC počkejme co Skelet předvede v nové sekci
www.palba.cz/viewforum.php?f=307

Tebou uváděná nutnost registrace byl jistě dobrý filtr, přesto se našli nekteří registrovaní, kteří to nedokázali prodejchat :)
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5863
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Já tedy souhlasím tak nějak povšechně s názory, co tu vytyčil obc...

Upřímně, nechápu jak má odstavení Hospody mít nějaký efekt na tvořivost autora. Mě to afektovalo asi jako eskymáka -10 pod nulou. Naopak pokud bylo hodně hospodských příspěvků a málo normálních témat, tak ta normální by díky své vyjímečnosti měla slavit o to větší úspěch...k těmhle ostrůvkům by se měly pak teoreticky shlukovat všichni "přeživší" a diskutovat a diskutovat. A jestli jsou opravdu všichni tak říční po Hospodě, tak se vám tam stejně napřihlašují, budou si dál smolit v Hospodě a na vaše články stejně nemáknou, jen vy to neuvidíte, tak nechápu..... Člověk se buď na článek těší nebo ne, zajímá ho nebo ne a chce diskutovat nebo nechce...s tím hospoda má houby společného.

Tyhle čachry s Hospodou jsou jen okaté řešení, dalo by se říci spíše psychologické a symbolickopopulistické. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Pokud můžu mluvit za sebe, tak pokud me kdy na Palbě něco odradí, tak to rozhodně nebude Hospoda, ale vzájemné chování a vztahy. Hospoda je na kecání, ale nemusí se tam lidi urážet a vyloženě hádat...a pokud se tohle bude tolerovat, tak to vrhá špatné světlo na Palbu a vzbuzuje nechuť a ne nějaké neškodné tlachání, které tu bylo zvoleno za obětního beránka.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Hospoda podle mého měla vliv na tvořivost. Protože někteří lidi co semtam něco tvoří si mohli udělat pěkný obrázek o lidech, co na palbu chodí. Nejeden dobrý autor se v hospodě snažil nějakému tupci něčím argumentovat a ten si z něj jen dělal srandu. To pak může někomu pokazit chuť něco psát. Hlavně se rozmohlo to, že v hospodě se lidi začli napadat jízlivě i vulgárně, protože hospoda k tomu byla tolerantnější. Vůbec na celeé palbě se v průběhu posledního roku až dvou do sebe lidi pouštěli agresivněji, než dřív a to tak určitě některým pokazilo kamarádského ducha. Nesváděl bych to tedy jen na hospodu, ale prsty v tom měla.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tempiku krásně jsi popsal důvod proč odsud odešla Ljubov.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Co se týče mého názoru, vedl jsem o tom právě debatu s Lordem ve štábu. Zkopíruji to i sem, ať je zřejmé i mé osobní stanovisko - cituji:

"A co se týče "tlacháren" typu Debata či Hospoda, patřím nadále k zastáncům názoru, že politika do "ostré" Palby nepatří !!!
Je to příliš tenký led, na kterém se snadno sklouzne do osobních sporů a taktéž magnet na nositele různých extrémních názorů, kteří jsou pak schopni strhnout Palbu až za hranu zákona."
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5863
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Vůbec na celeé palbě se v průběhu posledního roku až dvou do sebe lidi pouštěli agresivněji, než dřív a to tak určitě některým pokazilo kamarádského ducha. Nesváděl bych to tedy jen na hospodu, ale prsty v tom měla.
Ale to je to o čem mluvím, je jedno, kde na sebe jsou lidi hnusní, jestli v hospodě či jinde. Za to Hospoda jako taková fakt celkem nemůže. Abych pravdu řekl, tak celé tohle extempóre na mě má rozporuplný vliv....na jednu stranu to vypadá, že tu pořád hodně lidem na tom záleží, na druhou stranu způsob řešení mi přijde nešťastný a spíše mě to demoralizuje.

A upřímně něco meldovat někomu v hospodě, o kom vím, že to nechce pochopit, to je ztráta času a dotyčný si za svoje ruplé nervy může tak trošku sám. Buď vím do čeho jdu a vím, že se nenechám znechutit a nebo se do toho přeci nepouštím.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Pozorovatel-signalista
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 150
Registrován: 17/12/2008, 19:12
Bydliště: Umbara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pozorovatel-signalista »

jersey.se píše:Osobně si narozdíl od některých svých kolegů myslím, že je přínosná i "hloupá" debata pod článkem, tedy taková, kdy se na něco zeptá člověk který s daným tématem či problematikou dosud nikdy nepřišel do kontaktu, ale na článku ho cosi zaujalo a chce se zeptat. Myslím že je to přínosné i pro autora - minimálně mu to pomůže podívat se na objekt svého zájmu trochu jiným pohledem a může přijít i na zajímavé souvislosti, které by ho třeba ani nenapadly. A každopádně je to dobrá motivace.
Tak což o to, jersey - nejsou hloupé otázky (pouze hloupé odpovědi nebo lidé). Jediná hloupá otázka je taková, která zůstane v hlavě toho, kdo by se na ni chtěl zeptat :D Jakožto dobrovolník na jedné komunitě, kde pomáhám nováčkům, to mám z první ruky - jedině nováčka napadne se zeptat i na věci, které by nikoho jiného, kdo už je tam delší dobu, nenapadly - a díky takovým lidem si i zodpověditel parádně rozšiřuje obzory, jak jsi podotknul :D
Tempik píše:Hospoda podle mého měla vliv na tvořivost. Protože někteří lidi co semtam něco tvoří si mohli udělat pěkný obrázek o lidech, co na palbu chodí. Nejeden dobrý autor se v hospodě snažil nějakému tupci něčím argumentovat a ten si z něj jen dělal srandu. To pak může někomu pokazit chuť něco psát. Hlavně se rozmohlo to, že v hospodě se lidi začli napadat jízlivě i vulgárně, protože hospoda k tomu byla tolerantnější. Vůbec na celeé palbě se v průběhu posledního roku až dvou do sebe lidi pouštěli agresivněji, než dřív a to tak určitě některým pokazilo kamarádského ducha. Nesváděl bych to tedy jen na hospodu, ale prsty v tom měla.
Holt anonymita internetové diskuze svádí k tomu, aby se k sobě lidi začali chovat jako ta hovada. Přece jenom, v reálu, kde sedíš naproti přes stůl od toho, s kým se dohaduješ, tak pokud nejsi zlitej jak doga nebo nepostrádáš pud sebezáchovy, tak se jen tak do někoho nezačneš sprostě pouštět, protože si uvědomuješ, že ten stůj není zas až tak široký a stačí jedno natáhnutí a jedna ti přiletí přímo mezi světla. Tady, stejně jako jinde na internetu, by to někdy potřebovalo Chucka Norrise, který štouchnutím na FaceBooku poslal Justina Biebera do nemocnice :twisted:
„Dámo, vy jste pravý gentleman.”

Ano, předtím než se někdo zeptá, já jsem ta Pozorovatel-signalista, Pátračova pobočnice (čili ani jeho pes, ani jeho vnuk, aby bylo jasno). Pokud jste se s ním nějak nepohodli, prosím, uvědomte si, že co vy zvířátka jste si podělali, nás rybiček se netýká.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Polarfox píše:... něco meldovat někomu v hospodě, o kom vím, že to nechce pochopit, to je ztráta času a dotyčný si za svoje ruplé nervy může tak trošku sám. Buď vím do čeho jdu a vím, že se nenechám znechutit a nebo se do toho přeci nepouštím.
No, řekněme, že když je někdo totálně mimo a na.ere někoho kdo se v tom daném tématu docela orientuje a k doložení svých tvrzení nemá daleko, nedokážu si představit že by ruplé nervy nakonec nenapravilo vítězství. Taková debata sice nutně vede k jistým excesům (které naštěstí promažou moderátoři), ale nakonec není až tak zbytečná. Mě osobně nevadí ani když padne ostřejší slovo. Ovšem přestože politiku ve vztahu k některým tématům považuji jako Za problém nepovažuji ani samotnou politiku - bavíme-li se o vojenství, nemůžeme ji ignorovat. Za naprosto neakceptovatelné považuji ovšem náckovství jakéhokoliv druhu nebo dokonce otevřenou nevraživost k nějaké národnostní skupině. Bohužel i na Palbě je možné vysledovat opovržení nad některými skupinami jež jsou jen kvůli své etnické příslušnosti považovány buď za podlé a nebezpečné nebo méněcenné...


Pozorovatel - signalista: Ano, tak nějak jsem to myslel :) Ovšem někdy se dotázaný "blbé" odpovědi nevyhne a sám sobě to omlouvá tou "blbou" otázkou.
Naposledy upravil(a) jersey.se dne 6/11/2011, 17:26, celkem upraveno 1 x.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
rade622
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 22/10/2007, 11:04
Bydliště: Hradiště Uherské

Příspěvek od rade622 »

Dobrý podvečer
jsem spíše čtenář příspěvků a do diskusí se zapojuji jen minimálně, mé vojenské podvědomí je poznamenané
pouze ZVS, i když uznávám, že to byla dobrá škola života. Na palbu jsem začal chodit kvůli
odborným článkům a uznávám, že bylo a snad i je stále co číst. Sám jsem koketoval se článkem o
lékařské péči v Rudé armádě během II WV, ale po přečtení příspěvků vm a Pátrače (i dalších )jsem uznal,
že mé hranice jsou jinde a tyto borce nemám ani na dohled.
Poslední dobou, jsem byl Palbě vděčný za téma o napadení Libie, stálo za to přečíst a ověřovat
informace, které byly předkládané, at již se klonily ku kterékoliv straně. Bylo v hospodě, ale
pro mě dobrý. Vždy se dalo z té směsky názorů a informací vyfiltrovat něco nového a zajímavého.
Takové téma bylo podle mého názoru pro Palbu přínosem, ale jak jsem již uvedl, jsem
pouhý čtenář příspěvků a do odborných debat se nemůžu pouštět.
Pokud nebude Hospoda, nebudou ani takové zdánlivě ( pro některé uživatele ) nedůležité
a možná i úroveň snižující články, zůstane tu co? Kde se bude dát najít bezprostřední
reakce na událost a možnost jej zasadit do celkového rámce ve světě článkem, nebo příspěvkem.
V jaké sekci to bude? Nebo bude pár příspěvků hodnoceno jako výtečný a po dalším do stoupy?
Pokud budou v hospodě (zaheslované ) stejně zajímavé příspěvky ( diskuse ) jako jsou odborné články třeba
ke středověké taktice ( což mě nezajímá ani trochu ) bude téma překvalifikováno?Kdo to udělá?
Tak trochu tomu nerozumím.Ale jsem jen čtenář a jsem postradatelný.
Rade622
Obrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5863
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Si trošku rejpnu :)...ale co se teď plánuje udělat s Hospodou? Máme tu názor, že je to žumpa a lidi jsou tam na sebe oškliví a zlí. Takže bude se toto řešit a nebo se to zasekne na zasunutí Hospody do pozadí, všichni si umejeme ruce a budeme dělat, jako že neexistuje a ať se tam teď ti podlidi klidně sežerou navzájem?
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Pozorovatel-signalista
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 150
Registrován: 17/12/2008, 19:12
Bydliště: Umbara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pozorovatel-signalista »

Rade, kde jsi přišel na to, že nejsi ani na dohled Pátračovi nebo vm? Když to nezkusíš, tak se ani nemáš kdy zlepšovat :) To samé by ti řekl Pátrač - myslíš, že on byl hnedle od začátku hvězda? Také měl své mezery - dost se jich dalo vychytat ještě před tím, než byl ten který článeček zveřejněn, ale také měl a má své nedostatky, kterých je si dobře vědom.

Holt, zpětná vazba od čtenářů je zpětná vazba - takže přestaň dělat ofuky, rade, a koukej něco nahodit :-?

Hihi, Polarfoxi, to máš pravdu, že hospoda je místo, kde jsou na sebe lidi oškliví a zlí - proč myslíš, že já vstupuji zásadně až poté, co přede mnou vstupuje někdo jiný? Co kdyby náhodou letěla židle? :shock:

Ale je fakt, že by to chtělo opravdu napsat jasná pravidla, která přesně stanoví co je dovoleno a co naopak dovoleno není. Sice to je všude stejné, co je proti pravidlům a co není. Nic ale není línějšího než uživatel diskuzních fór -pokud nemá v každé sekci pravidla jako první důležitý článek, tak se bude vymlouvat, jak si vůbec dovoluje od něj vedení očekávat, že si v sekci ABC bude pamatovat pravidla, se kterými souhlasil při registraci? Tohle ještě přepošlu do toho tématu alá vox populi, které poslal skelet, ať na to nezapomenu - ono když to bude na víc místech, tak se k tomu případně bude moct vyjádřit víc lidí. Sice je pravda, že víc lidí neznamená víc rozumu, ale budeme doufát v to dobré, ne? :wink:
„Dámo, vy jste pravý gentleman.”

Ano, předtím než se někdo zeptá, já jsem ta Pozorovatel-signalista, Pátračova pobočnice (čili ani jeho pes, ani jeho vnuk, aby bylo jasno). Pokud jste se s ním nějak nepohodli, prosím, uvědomte si, že co vy zvířátka jste si podělali, nás rybiček se netýká.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

rade622: S tou aktuálností je to těžké. Slušný kompromis byl dle mého názoru za války v Gruzii: to jsme tu řešili, co se tam skutečně děje s minimem ideologie a dohadů. Antiruský já jsem tam psal o tom, že si začali severogruzínci bombardováním vesnice té a té - faktum. Rabo nebo kdo oponoval, že to je sice pravda, ale ještě předtím gruzinci udělali tamto - faktum. Pak se řešilo, jestli je skutečně bombardováno to které letiště, jestli je to OK nebo ne a tak dále - samá fakta. A jelikož se řešila fakta a ne pojmy a dojmy, dalo se to usledovat a bylo to velmi kultivované.
Oproti tomu Lybie? Podle mých pár návštěv toliko dohad za dohadem a to nikoli o tom, co se tam asi děje, ale o situaci, motivaci a konspiracích, kdo se tam s kým a proti komu spikl a co to.
Dovolím si postnout citát:
"Nemám ještě žádné informace. A není větší chyba než vytvářet si teorie, dokud neznáme fakta. Člověk pak začne nevědomky údaje upravovat tak, aby vyhovovaly jeho teorii, místo co by si vytvořil teorii, která by odpovídala faktům" - A.C.Doyle, Příběhy Sherlocka Holmese
A to se přesně stalo v Lybii. Namísto hledání faktů se začaly vytvářet teorie o Velkém obrazu. Začaly se hledat motivy - aby zapadly do pohledů účastníků. Pokud bych to přenesl do Gruzie, to bychom se tehdá museli bavit, jestli za tím stojí spiknutí Sorose, nebo zda se Putin snaží zdiskreditovat Medvěděva a jak dokázat, že je do toho namočený Haliburton. Prostě úplné mimóznosti.
To se - mým pohledem - nedá považovat ani za plodnou diskusi, ani za relevantní diskusi. To je prostě bulvární dojmologie. Z mého pohledu - já jsem prý ten hnusný technik, co se baví o detailech šroubečků a odrazuje tím běžné uživatele :)

Články klidně piš, každý někam začínal. Podívej se třeba na mně: první článek měl dvě stránky a vytáhl jsem ho z pěti stránek jen proto, že mne téma zaujalo. Poslední publikované dílo má stránek šedesát a hrál jsem si s ním půl roku. A teď si představ, že bych se při prvním článku podíval na nějakou pětistránkovou diskusi od Rayethona (elektrotechnik) a vzdal to s tím, že úrovně tohoto pána nedosahuji. To by byla škoda, no ne?
Takže tě povzbuzuju, abys psal. Na Palbě nehrajeme na počet stránek ani dokonalost textu a kdokoli přinese nové informace (založené na pravdě, samozřejmě) je vítán. O těch lékařích bych si přečetl i já, kdysi jsem četl něco o Nightingalové a bylo to zajímavé. A popisy klášterních nemocnic z Remarqua a tuším od E.A.Poe nebo Hemingwaye...
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

pro obc - já jsem přece nepsal že za všechno mohla Hospoda. Ani jsem nepsal že se najednou roztrhne pytel s články. Aby bylo jasno, já jsem za její "zmizení" neloboval nikdy jediným slůvkem.
Pořád se nemohu zbavit dojmu, že uzavření Hospody je jen kvůli lidem, kteří nadávali, jak je to tam strašné a zároveň se chodili na tu "hrůzu" dívat.
Na důvod uzavření Hospody se musíš obc zeptat toho, kdo ji zavřel. Já osobně vlastně moc netuším, proč ta náhlá změna. A pokud si někdo myslí, že ve štábu Palby funguje nějaká forma demokracie, tak je na omylu. A ani by to tak nemělo být, v tomto případě není demokracie na místě.
Pokud můžu mluvit za sebe, tak pokud me kdy na Palbě něco odradí, tak to rozhodně nebude Hospoda, ale vzájemné chování a vztahy. Hospoda je na kecání, ale nemusí se tam lidi urážet a vyloženě hádat...a pokud se tohle bude tolerovat, tak to vrhá špatné světlo na Palbu a vzbuzuje nechuť a ne nějaké neškodné tlachání, které tu bylo zvoleno za obětního beránka.
Potíž je Polarfoxi v tom, že v Hospodě se spousta lidí utrhla ze řetězu a dovolili si to, co by si na zbytku fóra asi nedovolili. Protože by dostali přes prsty od moderátorů. Většina lidí měla pocit, že když jsou v Hospodě, můžou si dělat co chtějí. Což nebyla jen jejich chyba.
V Hospodě nebylo pokud vím jen neškodné tlachání, ale i spousta osobních urážek a vyjádření přesahující meze lidské slušnosti atd. A můj názor je ten, že se to z Hospody pak přenášelo do jisté míry i na zbytek fóra.

Já nevím jestli zavření Hospody byl dobrý tah nebo ne. Ani nevím jestli to "zlepší" Palbu nebo ne. Ale jak říkám - pokud má být toto tím impulsem k návratu té Palby na kterou jsem se zaregistroval, díky za to.
rade622
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 22/10/2007, 11:04
Bydliště: Hradiště Uherské

Příspěvek od rade622 »

Ano Gruzie bylo velmi dobře probrané téma.Některé závěry z debaty se neshodovaly s oficiálním podáním a proto bylo poučné ho sledovat.
U té Lybie to bylo také tak, on čtenář ( příspěvků ) taky není úplně na hlavu a dokáže si probrat co je pravděpodobný vývoj a co kecárna. Raději nad příspěvkem budu kroutit hlavou a půl hodiny ho ověřovat než ho nemít. Z toho mám trochu obavy, jestli tady na Palbě bude možné číst i nadále příspěvky které jsou mimo oficiální proud a nespadají do schváleného výkladu událostí. Ten článek se pokusím oprášit, ale bude to běh na dlouhou trať.
Rade622
Naposledy upravil(a) rade622 dne 6/11/2011, 18:04, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“