První fáze přerodu

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

První fáze přerodu

Příspěvek od Lord »

Vážení přátelé,

Palba žije a bude žít. Parafrázují tak zprávu jednoho čtenáře, který poslal 60 Kč s komentářem: „Aspoň nějaká korunka od nepřispívajícího čtenáře. Ať žije PALBA!“ Děkujeme. Škoda jen, že se takových čtenářů nenašlo více, deset, dvacet … asi i u nás bude platit Paretovo optimum. Tedy 20 % aktivních členů poskytlo 80 % finančních prostředků. Do dnešního dne se podařilo celkem vybrat 18 720 Kč. Je to solidní sumička, a kdyby se podařila obdobná částka vybírat každý rok, Palba by se mohla neskutečně rozvíjet.
Do budoucna jsme zvolili bázi, která bude umožňovat přizpůsobení našim potřebám, na které půjde dál stavět a která má možnost využití tzv. sémantického webu. Nyní nemá cenu předbíhat a líčit vám všechny možnosti, když je ještě nemáme do detailů promyšlené, každopádně je to cesta, jak vhodně sortovat znalostní informace.
Nyní se vrátíme na začátek - upozorňuji vás znovu, že už nepojede www.palba.cz/album.php a s tím spojená alba, viz. ikonka gallery (osobní galerie), vidíte u vašeho příspěvku na liště dole, vedle ikonek offline, profilu, SZ. ForumFoto půjde. Tolik k upřesnění.
Až se nahodí nová verze, může toto téma sloužit k upozornění na možné bugy. Původní Palba zůstane po nějaký čas archivována, aby bylo možné porovnávat. Nová palba je už v podstatě připravená do funkčního provozu, je už to jen otázka několika hodin či dnů a vzájemné koordinace.
Někteří členové také přislibili udělat speciální kanál Palby na youtube a pomoci s novou grafikou.

Zatím Lord
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Další věc, která v nové palbě nebude je sekce Stáhnout
http://www.palba.cz/dload.php
Soubory si zálohujte.

Zde jsou třeba zajímavá PDF
www.palba.cz/dload.php?action=category&cat_id=10

Nebo videa tanků
www.palba.cz/dload.php?action=category&cat_id=2

Ani sekce Linky, kde toho naštěstí moc není
http://www.palba.cz/links.php

Debata neregistrovaných se nyní pravděpodobně znovu nahazovat nebude.
Chat - nebude taky potřeba, leč z počátku palby byl velmi oblíbený :D

Bude rychlé jádro s funkcemi, které jsou pro nás nyní podstatné.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Někteří naši čtenáři se opět „pochlapili“ a každý zaslal 500 Kč. Děkujeme Arnoštovi a Jiřímu.

Pokud chce ještě někdo přispět má šanci, klikni.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
EASY_COMPANY
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 13/11/2005, 12:39
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EASY_COMPANY »

Lorde, poslal jsem teď 400, do původního topicu psát již nelze. Doufám, že moje ID je 370, kdyby ne tak jsem tohle číslo napsal do variabilního symbolu.
Palbě zdar :)
Obrázek

Trénink je všechno a i květák je jen vycepované zelí
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Easy ještě jsem se nedíval zda to přišlo, ale ID je správně a díky.
Jinak se nám nová palbička pomalu rýsuje. Šperkujeme to, a každý peníz dobrý.

Zdar!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Příspěvek od Scrat »

Mám jeden technický dotaz. Nešlo by to zařídit tak aby měl autor úvodního článku právo a možnost vlákno zamknout?
Aby se u některých kontroverzních témat nestávalo že to admin zamkne až je tam 10 stránek štěkání a vzájemného obviňování se z neobjektivnosti.

scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

To si nemyslím, že by byl extra dobrý nápad, i když jej chápu. Je třeba si uvědomit, že Palba.cz je především fórum, což přináší jak rozvinutí článku, tak i případné hádky. Pokud má autor pocit, že jeho článek bude přitahovat negativní emoce není problém se domluvit s moderátorem, aby mnohem více zvýšil svou ostražitost, což učinil například Pátrač u svých článků o Izraeli s Hydrostarem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

skelet píše:Pokud má autor pocit, že jeho článek bude přitahovat negativní emoce není problém se domluvit s moderátorem, aby mnohem více zvýšil svou ostražitost
Což o to, domluva s moderátorem problém opravdu není, horší je to s jejím plněním. Jednou jsem se takhle domluvil s Pátračem a - on se na mě úplně normálně vysral, Skelet z toho měl škodolibou prdel a zakročil až Lord. Takže se přidávám ke Scratovi a možnost uzamknutí debaty autorem přivítám.
さようなら。
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Jen aby to tu pak nevypadalo jako blog několika "mistrů světa".
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Destroyi můžeš mi laskavě říct, kdy jsem se na tebe vysral?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Nemůžu, protože se na mě vysral Pátrač. :D
さようなら。
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tak prvně .. moderátoři, ale i administrátoři to dělají ve svém volném čase. Já mám tu výhodu, že se u nás na firmě na kontrolu nijak zvláště nehraje, a tak zde mohu být často. No a při Pátračově vytížení.. mám dál pokračovat?
Za druhé.. v některých sekcích má pravomoce pouze jeden moderátor a krom něj tam mají vstup jen administrátoři. Ostatní moderátoři pak mohou jen apelovat na Váš zdravý rozum a dospělost, nebo udělovat BAN. Toto by mělo s předělanou palbou zmizet.
A za třetí.. zamčení článku nic neřeší, protože si klidně můžu bokem založit vlákno Diskuze k Destroymanově článku, a tam se mi ty hádky rozjedou stejně. Takže zamčení článku nemá žádný význam, protože bez aktivní účasti moderátora se tu stejně budete rvát jako psi.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Neboj, ani tobě se neomluví.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

skelet píše:Tak prvně .. moderátoři, ale i administrátoři to dělají ve svém volném čase.
Ano, to mi je známo. Proto si myslím, že zamčení článku by moderátorům ulehčilo práci.
skelet píše:Za druhé.. v některých sekcích má pravomoce pouze jeden moderátor a krom něj tam mají vstup jen administrátoři. Ostatní moderátoři pak mohou jen apelovat na Váš zdravý rozum a dospělost, nebo udělovat BAN.


V pořádku. Nicméně mi žádnej nevymluví, že moderátor i v sekci, kde nemá pravomoce, může červeně napsat něco jako "dejte si pozor pánové". Myslím, že to znáš a používáš taky.
skelet píše:A za třetí.. zamčení článku nic neřeší, protože si klidně můžu bokem založit vlákno Diskuze k Destroymanově článku, a tam se mi ty hádky rozjedou stejně. Takže zamčení článku nemá žádný význam, protože bez aktivní účasti moderátora se tu stejně budete rvát jako psi.
I to je podle mého v pořádku, říká se tomu svoboda slova. Nicméně založení samostatného vlákna je přece jenom jiná liga než prsknout pod článek nějakej canc a ne každej prudič na to má koule.
さようなら。
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

V pořádku. Nicméně mi žádnej nevymluví, že moderátor i v sekci, kde nemá pravomoce, může červeně napsat něco jako "dejte si pozor pánové". Myslím, že to znáš a používáš taky.
což jsem zde zmiňoval, že?
Ostatní moderátoři pak mohou jen apelovat na Váš zdravý rozum a dospělost
V každém případě popíráš sám sebe. Na jednu stranu chceš zamykat své články, aby je nikdo nemohl komentovat, na druhou stranu diskuzi ke svému článku schvaluješ, protože každý má právo se k němu vyjádřit. Takže jak je to? Nezlob se na mne, ale Palba je a byla otevřeným fórumem. Zamykají se pouze články neukočírovatelné moderátorem nebo sdělení od Moderátorů/Administrátorů.
Jakmile bude možnost, aby si autoři své články zamykali dle svého uvážení, tak to zachvilku můžeme zabalit, protože Palba.cz chcípne. A to jen z toho důvodu, že něčí ego nesnese kritiku (oprávněnou i neoprávněnou).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Mě by zajímalo, jak se pozná, že je pravý čas to zamknout. Aby to nekončilo občas stylem "někdo má na mě nepříjemný otázky, já jsem něžná duše co si nepřipustí žádnou kritiku, bum zavírám diskuzi".

Řekl bych, že se to moc hrotí a všichni se klepou ještě než nějaký problém vznikne. Mnohem více bych uvítal prostou možnost smazání některých mých starších příspěvků (např. při reorganizaci článků atp.) a ne jen posledního v daném vlákně.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Mazání příspěvků po té co se za ně vloží další diskuzní příspěvek, by následně v diskuzi udělalo jen bordel. Všichni jsme už zažili řádění jistého jedince zvaný Brouk pytlík (?), který neustále mazal text ve svých příspěvcích.
Opět pokud chceš něco promazat, tak se dohodni s moderátorem/administrátorem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

Řekl bych, že se to moc hrotí a všichni se klepou ještě než nějaký problém vznikne. Mnohem více bych uvítal prostou možnost smazání některých mých starších příspěvků (např. při reorganizaci článků atp.) a ne jen posledního v daném vlákně.
mno potom by se, ale také mohlo stát, že následující diskuze bude vytrhnutá z kontextu

Edit: pozdě
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

skelet píše:Na jednu stranu chceš zamykat své články, aby je nikdo nemohl komentovat, na druhou stranu diskuzi ke svému článku schvaluješ, protože každý má právo se k němu vyjádřit.
OK, ty už články léta nepíšeš, takže ti to samozřejmě rád vysvětlím. Pokud se coby autor rozhodnu, že debatu pod článkem nechci, pak je to dle mého názoru v pořádku, protože článek je jaksi mým dítětem a případná debata pod ním je mým pískovištěm.
Pokud se někdo rozhodne debatovat o tématu, které jsem čirou náhodou popsal někde jinde, je to zase jeho dítě, jeho pískoviště a já to přirozeně budu respektovat.
Rozumíme si?
さようなら。
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Destroyi já tě chápu, ale ty pochop, že Palba.cz má určitý formát, kde každý leze se svou kůži na trh. A z prominutím buď na to máš koule nebo ne.

edit: vždy jsem se snažil vyjít článkařům maximálně vstříc, ale zde jsem proti. Po modernizaci budou mít moderátoři právo zasáhnout všude, takže situace se změní a trollové a hádky budou potírány rychleji.
edit2: tohle je můj soukromý názor
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“